Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motoruma kepçe çarptı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Sizi üzmek istemem ama ana çarpıp kaçan taksiciyi daha sonra bulmamıza rağmen hiç bir masrafım karşılanmadı. Eğer mobese varsa birşey olacağını sanmıyorum.
    Çarpıp kaçtığı için bi dava olucak ve ondan bi ceza açılıcak, devamında ise sizin bir dava açmanız gerekli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Yuhlar kere yuh, yazıklar kere yazıklar olsun!
    Polisin siz bulacaksınız demesi de ayrı bir enteresan. Lan sen ne b.ka yarıyorsun o zaman? Millet olarak sana niye vergimiz ile para veriyoruz?
    Ülkede adalet sistemi kalmadığını bu olaydan da anlıyoruz. Mesele 2012 de başlamış 2013 bitecek sonuç yok daha. Peki bu süreçte mağdur olanı korumak için bir kanun, yönetmelik vs. var mı? Yok.
    Ölmediğine şükredip bir sonraki kazayı bekleyeceksin.
    cennetkizi bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Hep dediğim konu...Trafik kurallarına uyulmayan bi ülkede kurallara uymak çok zor.Bu kadar uymayan arasında sen uyunca daha tehlikeli oluyor.Herkesi kendin gibi sanıyorsun ve olan bu.Motor tepesindeyken kendini uçan sinekten bile koruyacaksın abi.Kurallar sökmüyor...Cezalar sökmüyor...Bu gibi durumlarda haklı olmanın hiç bi önemi yok.Allah korumuş geçmiş olsun.
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni GT170
    çok büyük geçmiş olsun önemli olan cidden insan sağlığı içini karatmak istemem ama kepçe operatöründen ümidi kes usta benim kuzenede onun gibi bi olay oldu polis bu konuda çok aptal işler yapıyo

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    çok geçmiş olsun. adeletin halk için olan ızdırap kısmı işte. aynı hikayeyi abd de olsa neler olacagını bir düşünün! ülkenin idari konumundaki yöneticilerin kendi işlerinde adaletin nasıl çalıştıgını gördükçe midem bulanıyor... bu söyleyeceğimde sakın siyasi olarak algılanmasın ama hele bu yöneticilerin müslüman kimliğiyle ön planda olması içimi bir okadar da burkuyor....

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Merhaba Millet, Takipçi arkadaşlara müjde. Daha sonuç net olmamakla beraber adalet olmasa da hakim benden yana
    Davamızın ikinci duruşması Mayıs 'ın ilk haftasındaydı ve il duruşmaya gelmeyen sanık kepçe operatörünün polis zoruyla getirilmesi şartı vardı ki o kendiliğinden gelmiş. Bu defa ben duruşmada sadece dinleyiciydim. Bu defa sanık kepçecinin ifadesi alındı. Ama ne ifade almak, dosyayı takip eden hakim, onu soru yağmuruna tuttu. Adam kem küm ediyo, iki lafı bir araya getiremiyor. Bir de "bakın, siz Huri Hanım'ın masraflarını ödemeyi reddetseniz bile dava sonunda zaten 1500-2000 TL kadar bir ceza ödeyeceksiniz. Fakat Huri Hanım'a masrafını karşılarsanız şikayetinden vazgeçecek. Anlatabildim mi?" deyince "Karşılarım" dedi. Savcı da "Ne zaman ve nasıl?" diye sordu. cevap veremeyince, yine tarih attı. 20 KASIM'ı bekleyin ))))
    sysroot bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Ne adi insanlar var.Yazıklar olsun kaçıyor karaktersiz.
    Neyse, olumlu haberler geldiğine sevindim, inşallah dava istediğiniz gibi sonuçlanır.
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    MERHABA ARKADAŞLAR. MÜJDELER OLSUN Kİ, DÜN BU DAVANIN SON DURUŞMASI GÖRÜLDÜ. O DEYYUS GELMESE DE, MASARAFIMI KARŞILMASA DA KAMU DAVASI OLDUĞUNDAN DEVLETE 1500 TL CEZA ÖDEMESİNE DAİR KARAR ÇIKTI, AYRICA MAHKEME MASRAFI 116 TL DE ONA KİLİT )) OH OH OH, DURUN DAHA BİTMEDİİİİİİ. ASIL MAHKEME BUNDAN SONRA BAŞLIYOR. nASIL MI? HAKİM DÜN, SANIĞIN İDARİ PARA CEZASI ÖDEMESİ YÖNÜNDE KARAR VERDİ, "MAHKEME BİTMİŞTİR, ÇIKABİLİRSİNİZ"DEDİ, ELİME DE BİLİR KİŞİ RAPORUNU TUTUŞTURDULAR. bEN TABİRİ CAİZSE MAL GİBİ KALDIM, EH İYİ GÜZEL BENİM ŞİKAYETİM İLE DEVLET HAVADAN 1500 TL ALACAK DA ASIL BEN ALACAĞIMI NASIL ALACAM BİRADER? EEEE, MÜBAŞİRE SORDUM HALİMİ. MASRAFIMIN NASIL KARŞILANACAĞINI? ŞİMDİ DİKKAT. BU DAVADA BENİM KESİNLİKLE KUSURSUZ ( AMAN ALLLAHIM KUSURSUZUM BEN YA, ELİMDE RAPOR VAR ))) KARŞI TARAFIN DA KESİNLİKLE ASLİ KUSURLU OLDUĞUNA DAİR KARAR ÇIKTI YA. BU DURUŞMA SONUCUNU GÖSTEREREK, HUKUK MAHKEMESİNE BAŞVURUP, TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM. MADDİ, MANEVİ, PSİKOLOJİK, AİLEVİ, HER TÜRLÜ....GÜÇ BENDE ARTIIIIIIIIIIIKKKKKKKKKKKKKK ....ŞİMDİLİK BU KADAR. ÖPTÜM SİZİ MOTORSİKLET SEVDALILARI ) HEEEEEEEEEE, BU ARADA MOTORA KEPÇE ÇARPTI DİYE AÇTIĞIMIZ BU FORUMDAN SONRA, GEÇEN HAFTA SONU SEVGİLİ EŞİM İLE YAPTIĞIMIZ 2.KAZADA "MOTORUMLA TRAKTÖRE ÇARPTIM" DİYE YENİ BİR FORUM AÇARSAK HİÇ ŞAAŞIRMAYIN. AMA BU SEFER ADAM İNSAFLI ÇIKTI. iKİ TARAFIN DA SİGORTASI VAR VE DE TUTANAK FİLAN TUTULDU. TEKERİNİZ DÜZ BASSSIN, MOTOR TEPESİNDE FAZLA OYNAŞMAYIN. GÜN GEÇMİYOR Kİ, YENİ BİR OLAY İLE BURADA BULUŞMAYALIM. SATMAYA KARAR VERDİK BU SARI KIZI ZATEN. ÇOK NAZAR DEĞDİ CANIIIIM.....HAYDE EYVELLAH ))
    forzaBJK ve ybalci bunu beğendiler.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Bakalim macera hala devam ediyor
    forzaBJK ve cennetkizi bunu beğendiler.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baştan sona soluksuz okudum, son mesajından anladığım kadarı ile abla mahkemede göbek falan da atmıştır :D Size bir şey olmamış ya, gerisi önemli değil. Hem dedektif gibi takip edip polisin bulamadığı yada bulmak istemediği adamları da bulmuşsunuz, tebrik ederim.

Ama göz göre göre suçlunun kim olduğu aşikar olan bir kaza aylarca sürüyor ve adalet sana sadece haklısın kızım git hakkını ara diyecek bir kağıt veriyor. Bu ne biçim adalet sistemi arkadaş, millet yıllarca boşa kürek çekmek için mi okuyor bu hukuk fakültelerinde. Şimdi işin gücün yoksa git birde hukuk davası aç. Bi 6-8 ay da onu bekle. Sonra alacağın parayı adam taksitlendirsin. Aaa, la bizim sıfır km motor 2 yıllık oldu ya la ? Sonuç: devlet seni emdi, kepçeciye gömdü, 1500 TL cebe attı. Şekiller ya!!
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    aşkım bizde macera bitmez merak etme sen ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Bu dava 11 aydır sürüyor yani yaklaşık 1 yıl oldu. Motorsikletim sadece 2 aylık bebekti kaza geçirdiğimde. Kepçe yüzünden sola düşmüştüm. Hukuk mahkemesinde tazminat davası açmak için avukat bi arkadaş ayarlayıp, sömür diyecem. Hakketti ş....siz...İnşallah o da bu kadar uzun sürmez. Demişsiniz ya 6-8 ay filan öyle olsa gene sevinecem de zaten 2 duruşma arasında 3-4 ay var malesef. Beni uğraştıranla uğraşırım o kadar. Allah sizin başınıza vermesin kardeşim. Zor işler valla...

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    ne insana saygı kalmış ne hak hukuk....
    Bunları tutup........ ***********
    Geçmiş olsun ne denir de başka...

İyi bari biraz hukuk varmış

bu arada yakında meteor çarpmasın diye dua edin , veya bir deve mi kesersiniz fil mi yatırırsınız bilmem ama sadaka....
    cennetkizi bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Beklemek vazgecmekten iyidir,üşenmeyin peşini birakmayin.isterseniz istanbul leventte cok basarili bir avukatlik ofisi var,adamin iligini somururler. Gecenlerde is arkadasimin babasi kazada can verdi o davayada orasi bakiyor..

Benim 3-4 yil bir davaya gidip geldigim oldu,sonunda parami aldim ve o paranin tadina paha bicilemez..unutulmus,umut kesilmis bir para hediye gibi giriverdi cebime
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben bir gün önce aşure dağıtmıştım, sanırım o korudu. Bu arada annem hemen kurban adamış bile, horoz filan kar etmiyor artık. Kazanın olduğu bölgede Mobese kameraları olmasaydı o bahsettiğimiz hukuk'u adaleti eminim göremezdik. Gavasoğlu gavas, o cezayı bana vereydi de ben de şikayetimi geri alıp dosya kapanaydı iyiydi ama o böyle istedi demek ki.... Sizin de başınız sağ olsun Serkan Bey, ben de paramı almaktan yana umutluyum. Dünya tersine dönse Vazgeçmem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Normalde şu kararı almak 1 yıl sürer mi? tabi insanların ilk başta hevesi kırılıyor moraller bozuluyor. Sürüp giden ertelenen davalar psikolojik olarak çok yıpratıyor haklı bile olsanız. Büyük geçmiş olsun. Ben sizin yerinizde olsam çoktan havlu atmıştım. 2 kere (birisi 6 ay sürdü diğeri 2 yıl sürdü) mahkeme süreci yaşadım ordan biliyorum ki burda adalet yok. Manda kasa mercedes çalışmayan trafik ışıklarında benim peuogeot 306 ya yandan çarparak U haline getirdi, ölümden döndüm 10 gün hastanede yattım, ama bilirkişi 8'de 6 bana haksızsın dedi. mahkeme masraflarının bir kısmını ödedim de kurtuldum çok şükür. pert arabanın parasını da kaskodan almıştım.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Saçma sapan işler ile uğraşacaklarına acaba Hukuk sistemi nasıl hızlanır üzerine kafa patlatsalar daha iyi olmaz mı? Çok geçmişler olsun.

İddia ediyorum, hukuk sisteminin hızını üçte bire indirsinler Türkiye'de herkes birbirine "seve seve" daha saygılı olur.
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Selam Millet,
    Dün akşam dava ve motorumla ilgili tüm evrakları toplayıp, avukatıma verdim. Adamdan masrafım için 1500 TL talep etmiştim. Şimdi geri zekalı 1500'ü kamu davası için devlete ödeyecek ve de ardından benim açacak olduğum tazminat davasının sonucuna göre en az 2500 TL' yi de bana ödeyecek...( İnşallah ) Çünkü sadece yedek parça tutarı: 1630 TL. Eh, parçalar büyük ebatlı ve ağır. İst'dan kargo ile geleceğini düşünürsek bi 75-80 TL kargo ücreti ile 150 TL de işçilik ücreti ekleyip, toplamı 1855 yapıyo. Üstüne bir de %18 kdv ile işte yaklaşık 2200 TL civarı. Bu da işin maddi kısmı, bir de manevi kısmı var tabiii. Umarım karşı taraf da avukat tutmaz ve bu davadan başarısız çıkmam. Tek korkum bu. Hak ettiğim parayı o adamdan alamazsam ben naparım bilmiyorum. Çok üzüleceğim kesin...Hadi bakalım. Hepinize sevgilerimle kazasız günler arkadaşlar ...
    drtayfun bunu beğendi.

gelişmeleri ağzım açık okudum. adamın bırak 1500 lira ceza ödemesini, insan hayatına kasttan, cinayete teşebbüsten (bırakıp kaçtığı için) yargılanması lazım.

ceza mahkemesinin kararı umarım hukuk mahkemesine örnek teşkil eder ve hakkınızı alırsınız fazlasıyla. yalnızca masraflarınız için değil, psikolojik konular, motosikletin 1 yıl boyunca kullanılamamış olması gibi konuları da ekleyin bence davaya. avukat ile bu konuları da görüşün. zar zor biriktirip aldığınız motosikletinizi yalnızca 2 ay kullanabildiniz. ayrıca sağlığınız da bir süre sıkıntıya girmiş. bırakıp kaçma ş.sizliğini yapan kişi sürünür inşallah...
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Amin. Duanıza içtenlikle katılıyorum ve tabi ki bahsettiğiniz konular da davaya eklenecek. Ama unuttuğumuz bir konu var, daha doğrusu eşim de ben de çalıştığımız için bir türlü fırsat olmadı. Kazanın olduğu veya yakın bir tarihte motosiklet kiralama şirketlerinden herhangi birinden kendi adıma motor kiralasaydım ve kiraladığım motor için yapılan sözleşme ile faturasını da verseydim mahkemeye var yaaaaaaaaaa bırak motorumu yaptırmayı yeni araba alırdım, çünkü dün kiralama işi yapan bi arkadaşa sordum, günlüğü en ucuz 70 TL. imiş. Biz unuttuk, siz unutmayın. Sonradan fatura alsak olmuyor, çünkü fatura koçanı belli bir tarihi takip ediyor biliyorsunuz, aslında şimdi bile yapsam bu işi mahkeme bitene kadaaaar ohooo... Fikir benim aklıma geldi de, gene bir bilene yani avukatıma danışayım bakalım o ne diyecek? Tekrar teşekkürler arkadaşlar. Güzel haberlerle yeniden görüşmek üzere. Tekerimiz düz bassın )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Siz avukata ne kadar vereceksiniz? o da önemli.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)