Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Motoruma kepçe çarptı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    avukat tanıdık, farketmez sonuçta avukata bile gerek olmayan bir dava aslında. Gerek olmayan derken, kimin hatalı olduğu ortaya çıktıktan sonrası kolay. Hani en azından savunmaya gerek yok da, karşı tarafa kök söktürsün, avukat da nasiplensin Gerçi onların belli bir yüzdesi var diye biliyorum. her dava için belli bi para indirmiyolar. Toplam karşı taraftan tahsil edilecek paranın %.....?..... kaçsa artık belli bi yüzde üzerinden alıyordur. Açıkçası hiç konuşmadık para konusunu. Bakalım, avukat da kendi hayrına, isteyebileceği en yüksek limitten açsın davayı ) Herkese İyi Gezmeler, ben tatile çıkıyom, marş marşşş )))))))
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kepçelerin, traktörlerin trafiğe çıkamaması lazım avrupada böyle bişey yok bizdeki gibi trafiğe çıkamıyolar.
    Evet. Sonunda traktöre de girdik
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abla nedir son durum

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Arada foruma bakıyorum. Pek boş vaktim olmuyor. Şu konuyu gördüm zamanımdan kıstım okumaya başladım ve çılgına döndüm resmen. Baştan sona kadar yazılanları harfi harfine okudum. Var mı yani böyle bir şey ? Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum böyle bir işin peşini bırakmadığınız için. İlk sayfadan beri güzel bir haber, mutlu son bekledim ama bir türlü beni tatmin eden bir olay olmamış. 1 yıl sonra kısmen güzel haberler almışsınız ama yaşadıklarınızı tamamiyle yazsanız roman olurmuş vesselam umarım kısa zamanda adama gereken dersi verirsiniz ve buradan bize de bildirirsiniz. Takipteyim... Allah kolaylık versin yakışıklı abim,güzel ablam

Sevgi ve saygılarımla...
    cennetkizi bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte bu yüzden ışıklarda vs en arkada asla durmam,fare deliği kadar boşluk bulsam ordan en öne atarım kendimi,neler var neler trafikte...
    Büyük geçmiş olsun cana gelen mala gelsin..

Motosikleti
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu yüzden ışıklarda vs en arkada asla durmam,fare deliği kadar boşluk bulsam ordan en öne atarım kendimi,neler var neler trafikte...
    Büyük geçmiş olsun cana gelen mala gelsin..
    ben de en öndeydim zaten kaza olduğunda ))))))))))))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Selam herkese. Ben Avukat ne de olsa tanıdık filan diyeli nerdeyse 1 ay olmuş. Abi işin düşünce kimse kimseyi tanımıyor. Adamın sorduğu ilk soru: "Adamın parası var mı?, Çalışıyor mu? Ödeyebilecek durumda mı yani?" Onu da geçtim, 2. görüşmemizde para mevzusunda girmeden önce "siz kendiniz takip edemez misiniz?" dedi, ben bi işkillendim. "Kendim takip edecek olsam size niye geleyim?" dedim. Takip etmesine ederain de , iş yerinden habire mahkemem var deyip izin almıyayım diye avukata havale ettim işi. Daha doğrusu edemedim. Ne dedi: Asli Hukuk Mahkemesi'ne açacağın tazminat davası için bi kere alacağın 2000 TL'den az olmayacakmış, hadi bunu geçtim benim en az 2200-2500 TL arası bişey. Neyse, mahkeme dosya parası, bilirkişi parası, avukat parası, kısaca avukatın alacağı para 1700 TL. Löngürt diye söyledi valla. Ben de Haşırt diye o parayı çıkartıp veremediğim için "bi eşimle görüşeyim" bahanesiyle kıyı kıyı uzaklaştım. O günden beri kara kara düşünüyorum. Tam "MAğdurum da Mağdurum" halleri. Hem haklı, hem mağdur. Ulan bize çarpıldı, devlet parasını alıyo, ben hala alamıyorum. O şerefsizi çok pis pataklamak istiyorum şöyle ağız burun girmek istiyorum.
    Bir de şöyle bir şey düşündük. Siz değerli takipçi dostlarımın da bir fikrini alayım. Avukata gideyim, o ( çarpan ) herifi aratayım. Desin ki: " Merhaba. ben Huri ( veya Tolga ) nın avukatıyım. Ceza mahkemesi sonuçlandı. karar elinize ulaştı mı ulaşmadı mı bilmiyorum ama bilir kişi raporunda da sizin asli kusurlu olduğunuz tespit edildi, elinize geçmediyse söyliyim. Ben sizi şunun için aradım. Huri Hanım sizden motorsikelt masraflarıyla ilgili alacağını tahsil edebilmek için tazminat davası açmak istiyor ve bunun için de bana müracaat ettiler. Tüm evraklar hazır ve elimde bekliyorlar. Ben yine de mahkeme açılmadan önce ödemek ister misiniz yoksa mahkeme kararı ile daha fazla bi tazminatı faizi ile mi ödemek istersiniz diye soracaktım. Siz de mahkeme ile uğraşmak istemiyorsanız adresim budur. Buyrun istenen 1500 TL' yi getirip, bana teslim edebilirsiniz. Size bir hafta süre. Kararınızı bildirin ya da bir hafta sonra tekrar ararım. Açmazsanız veya dönmezseniz hukuki işlemleri başlatıcam, bilginiz olsun." dese avukat kılıklı yiyici ( tabi bir de onu bunları söylemesi için ikna etmemiz lazım, o ayrı Dese, yani kısaca BLÖF. Valla dava açacak para olsa motoru yaptırırım zaten diyo eşim de haklı ama napayım ya sizce işe yarar mı ki?

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    http://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/carpip-kacan-arac-zarari-guvence-hesabi

haberi okuyun, çarpıp kaçsa bile parasını alabiliyorsunuz diye biliyorum, tabi çoğu kişinin bundan haberi yok, ama karşılanıyor.

Motosikleti
    Bunun yanı sıra yarın akşam ( 24.Aralık.2013-Salı akşamı ) Çanakkale Tv' deki canlı yayın programına bayan motosiklet sürücüsü olarak davetliyim, gururla duyurulur Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği' nden 2 arkadaşım daha yanımda olacak. Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/carpip-kacan-arac-zarari-guvence-hesabi

haberi okuyun, çarpıp kaçsa bile parasını alabiliyorsunuz diye biliyorum, tabi çoğu kişinin bundan haberi yok, ama karşılanıyor.

Merhaba arkadiş,

Bedensel zararla sonuçlanan trafik kazalarında, çarpıp kaçan sürücüler yüzünden zararını tazmin edemeyen kişilere Güvence Hesabı tarafından ödeme yapılıyor. Pek çok kişi, bu fondan haberdar olmadığı için sigorta güvencesinden faydalanamıyor. Fon aynı zamanda ölümle sonuçlanan kazalar için de ödeme yapıyor.

Haberin daha girişinde bedensel zararla sonuçlanan trafik kazalarında diyor. Bizimle bi alakası yok, Güvence hesabını biliyorum. Bu dert ile uğraşırken öğrenmediğimiz bir şey kalmadı pek. Bilmeyenler için haberi paylaştığın iyi olmuş. Sağ ol

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cennetkizi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yanı sıra yarın akşam ( 24.Aralık.2013-Salı akşamı ) Çanakkale Tv' deki canlı yayın programına bayan motosiklet sürücüsü olarak davetliyim, gururla duyurulur Çanakkale 18 Mart Motosiklet Derneği' nden 2 arkadaşım daha yanımda olacak. Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Merhaba arkadiş,

Bedensel zararla sonuçlanan trafik kazalarında, çarpıp kaçan sürücüler yüzünden zararını tazmin edemeyen kişilere Güvence Hesabı tarafından ödeme yapılıyor. Pek çok kişi, bu fondan haberdar olmadığı için sigorta güvencesinden faydalanamıyor. Fon aynı zamanda ölümle sonuçlanan kazalar için de ödeme yapıyor.

Haberin daha girişinde bedensel zararla sonuçlanan trafik kazalarında diyor. Bizimle bi alakası yok, Güvence hesabını biliyorum. Bu dert ile uğraşırken öğrenmediğimiz bir şey kalmadı pek. Bilmeyenler için haberi paylaştığın iyi olmuş. Sağ ol
    evet öyleymiş, ama ben trafik kazalarındaki maddi hasarları diyede duymuştum bu haberi buluncada o sandım.

Motosikleti
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Arada foruma bakıyorum. Pek boş vaktim olmuyor. Şu konuyu gördüm zamanımdan kıstım okumaya başladım ve çılgına döndüm resmen. Baştan sona kadar yazılanları harfi harfine okudum. Var mı yani böyle bir şey ? Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum böyle bir işin peşini bırakmadığınız için. İlk sayfadan beri güzel bir haber, mutlu son bekledim ama bir türlü beni tatmin eden bir olay olmamış. 1 yıl sonra kısmen güzel haberler almışsınız ama yaşadıklarınızı tamamiyle yazsanız roman olurmuş vesselam umarım kısa zamanda adama gereken dersi verirsiniz ve buradan bize de bildirirsiniz. Takipteyim... Allah kolaylık versin yakışıklı abim,güzel ablam
    Sevgi ve saygılarımla...
    Fatek kardeşim güzel dileklerin için çoooook teşekkürler

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Huri hanım gördüğüm kadarı ile çilenz hala bitmedi. Allah o kanunları kuralları koyanarın evlerine ateşler düşürsün dedikten sonra yukardaki garanti fonu hakkında birşey söylemek istiyorum. Daha önce buraya yazmıştım bundan 1,5-2 ay kadar önce kırmızı ışıkta bize arkadan çarptılar diye. Başta motordaki hasarı tam kestirememiştik, sağa çekip bi bakınca motorun haşat olduğunu anladık. Bu yarım saat 45 dakika içinde hakim olan kuzenimi aradım , sizin başınızdan geçenleri tek tek bizimde başımıza geleceğini söyledi ve uğraşmayın dedi. Bir avukat arkadaşını aradıktan sonra bize bu hesabı söylemişti. Sıkıntı şurdaki size çarptı ve kaçtı, burnunuz dahi kanamıyor olsa bile polisi ve ambulansı arayın. Polis tutanak tutar, ambulans sizi zaten trafik kazası cart curt diye götürdüğü zaman otomatik olarak bedensel hasar almış oluyorsunuz. Bu kazadaki motor benim değil bir abimindi, bende hastahaneye gidip bacağım ağrıyor dedim ki araba çarptı zaten. Film çekildi falan filan derken doktor zaten polise vermek için rapor yazıyor bacakta hasar var diye. İşte bunun gibi kolum başım ağrıyor diyerek hastahaneye gidip çok kolay bir şekilde rapor alabilirdiniz. Parayı tabikide bu fondan tahsil ettik yani tanıdık aldı parasını.

Aslında biz aramayacaktık ama sonra baktık ki jantlar yamulmuş, depo yerinden oynuyor sonra aradık, yol kenarındaki restaurant sahibide evet ben gördüm kazayı dedi. Sonuçta para cuk diye geldi.

Sizlerin iyi haberlerinizi bekliyorum, bir daha başınıza gelmez inş ama olursa da haberiniz olmuş oldu en azından.

Ayrıca SAHTEKARLIK da yok burda. Sonuçta araba gelip size çarpıyorsa o korku ve heyecanla hissetmiyorsunuz sırf rol icabı hastaneye gidiyorsunuz ama sonra 3 gün basamıyorsunuz o ayağa. Gerçekten hasar varmış yani. Ama o amcayı bir daha bulursam bıyıklarından öperim.
    ceyceypad ve cennetkizi bunu beğendiler.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulan şu adalete bak, haklı adam hakkını aramayabilmek için paraya ihtiyacı var ki zaten maddi alacak davası açmaya çalışıyor.

Bizde yıllardır onun karısının bası kapalı, bu solcu, şu sağcı diye hükümet seçtik, vatandaş kendi hakkkını bile aramaktan aciz durumda.

Bu arada Huri Hanım,
    yasal izin olmadan sosyal platformlarda hesap numarası vererek para bağışı adı altında para istemek yasal olarak suçtur. Senin alacağını vermezler ama senden bi alacak daha çıkarmasınlar dikkat et. Yönetici Gardaşlardan rica edip mesajı sildirin.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    gardaş sildirdik yaw saol artık ne halt yiyeceğimizi bilemediğimizden oluyor bunlar kusurumuza bakmayın. o kadar şey yaşadk ki motoru yaptırcaz diyolar aman yaptırmayın.. sakın kullanmayın e hani iki sene oldu ee dava eee kazandık bi dava daha aç.... ooohoooh oh . devlet cezayı kesti parasını bile aldı. Gariban (sen daha uğraşıcan ) tabi oldu tabi canıımmm devletimiz, adalet . şahsen ben artık deseler ki bu siyasetçi aklandı allah belamı versin inanmam çünkü bu sistemde suçlu olmak çok zor (hem imkansız hem suçlu olmanızın da bir önemi yok )zaman aşımı 5 sene.... Tırı vırı bidi bidi siz anlayın işte avukat bile der kazan mış mıyız ne zaman hassss???

eee napcazz

orman kanunları mı geçerli...

keşke yapaydımm...

bir daha mı ....

eyvallahhh...

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    fon ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir miyim? bende kaza geçirdim - suçsuzum ve ödül olarak masraflarımı kendim karşılamak zorundayım..

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)