Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motoruma kepçe çarptı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Geçmiş olsun çok üzüldüm ve çok sinirlendim. Çanakkale de o kepçe bulunabilir diye düşünüyorum. Muhtemelen ehliyeti yoktur.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    geçmiş olsun. cidden cok kotu bı olay caresızlık en kotu sey. ınsallah o kepce sahıbının allah cezasını baska bı yerde baska bı zamanda verır de hatasını anlar. tekrar gecmıs olsun, Apache guzel motordur yazık olmus, neysekı sızde bısey yok
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çok üzüldüm ve çok sinirlendim. Çanakkale de o kepçe bulunabilir diye düşünüyorum. Muhtemelen ehliyeti yoktur.
    Sağ olun, az önce edindiğim bilgiye göre bana çarptıktan sonra dümdüz 2km daha devam etmiş yoluna. Bizim evin önünden geçiyor. Muhtemelen bizim mahallede devam etmekte olan inşaatlardan birinde kullanılmaktaydı. Belediyeye ait bir araç da olabilir. Araştırmaya devam...Bence de ehliyetsiz olduğundan beklemedi polisi...Ben de çok sinirliyim valla hala o sahne geldikçe aklıma nefesim kesiliyor yaa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. cidden cok kotu bı olay caresızlık en kotu sey. ınsallah o kepce sahıbının allah cezasını baska bı yerde baska bı zamanda verır de hatasını anlar. tekrar gecmıs olsun, Apache guzel motordur yazık olmus, neysekı sızde bısey yok
    Siz de sağ olun, evet Apache'yi çok özenerek ve 1 yıllık kıyaslama ve araştırma sonucunda almıştık ve çok da memnunduk, şu an görseniz içim acıdı. Aynen çaresizlik zor. Yaptıramıyoruz çünkü adamın bulunması lazım önce. Umarım kimsenin başına gelmez...Gerçekten çok zor. Hem sol kolumu hem de motorumu kullanamıyorum geçici bi süre için ama beyefendi bişeyiniz var mı bile demeden kaçıyor Hay allahım ya ne günlere kaldık
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Çok büyük geçmiş olsun ama yurdum gerçekleri, bunlar ne yazık ki hala olabiliyor ve kaçan kaçıyor. Nerden biliyosun derseniz de, bana da arkadan Magirus dolmuş çarptı motorum dana "2" (yazıyla iki) günlükken...

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    garanti fonu arastirmistm sadece yarala
    nmali kazalarda hastane masraflarini karsiliyor diye biliyorm

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigortacıya gıtmenıze gerek yok aranızda zaten bir sigortacı var arkadaslar Trafık sıgortası garantı fonu dıye bır fon var fakat yaralanmalı kazalarda ödeme yapıyor motosıkletle alakalı bır durum yok garantı fonunda ancak tedavı masraflarını karsılar. Konu adli bir konu olup ancak mahkemede sonuclanacaktır. Kamera kayıtları gorgu tanıkları hastane raporları işinize yarayacaktır. Gecmıs olsun dileklerimle.,
    cennetkizi bunu beğendi.

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Ya gerçekten geçmiş olsun. Yerinizde olsam şok falan filan dinlemem gerçekten Vatoz balığı gibi yapışırdım o kepçenin camına :D şaka bi yana cana geleceğine mala gelsin demek gerek her zaman. Bu tarz manyaklar her yerde. Peşlerini sakın bırakmayın. Onları sevindiren durum bu zaten. Bürokratik işlemlerin çokluğundan nasıl olsa pes ederler düşüncesiyle kaçıyorlar.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Motosikleti
    tekrardan teşekkürler verdiğiniz bilgiler ve desteğiniz için. Garanti fonu bi işimize yaramaz bu saatten sonra, 3 gün geçti, ben motordan sağlam çıktım arkadaşlar 2 günlükken çarpılan arkadaş size de geçmiş olsun. İşte kaza bu zaten, göz görse kaza olmaz. Bahtsız bedevi misali kavşakta kırmızı ışıkta kepçe buldu bizi. Ama merak etmeyin, kanımın son damlasına kadar bu olayın peşini bırakmıcam. hehehe işin gırgırı da kolum acıyo yaw. hepinize iyi akşamlaaar, Ç.Kale'den selamlar
    özcan1980 bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    cana diil manyağa gelsin istiyorum ben yaaa
    özcan1980 bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    Valla o kepçe şehirlerarası gezmiyordur. inşaat firmasına bağlıdır. Numara elinizde varsa tek tek gezeceksiniz.
    Buluncada .............. polis ile felan uğraşmayın. Mahkeme uzun iş. verin sopayı verin sopayı. akıllanır bir daha kaçmaz.
    özcan1980 ve cennetkizi bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Buraya çok şiddet içeren şeyler yazdığımı düşünün.
    cennetkizi bunu beğendi.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Hatırlarsanız cumartesi günü eşim kırmızı ışıklarda beklerken arkasındaki kepçe hareket edip eşime ve motoruma çarptıktan sonra eşimin uyarılarına rağmen kaçmıştı..
    Tabii bizde polisi arayıp şikayette bulunup davacı olmuştuk
    Bu gün itibariyle Polisten bi haber çıkmadı tabii ki. Bizde tanıdık bi komiseri araya koyduk mobeseden 2 km takip etmişler fakat tabii plaka belli değil
    Bize söylenen artık siz arayıp bulunca 155 i arayıp ihbar edeceksiniz oldu tabii eşimde bende şok olduk. Başladık araştırmaya dozer kepçe ekskavatör benzeri araçların ticaret odasına kayıt olması gerektiğini öğrendik . Neyse eşim aradı ve çanakkale dahilinde 23 araç tesbit ettik. Birtanesi aynı eşime çarpan araç ve evimin karşı sokağında kayıtlı. Bakalım neler olacak.
    Sigorta işine gelince öğrendiğimiz sigorta bize yaramıyor kaçtığı için. Biz aracı yaptırıp fatura ibraz ederek mahkemede istiyecekmişiz hakkımızı yanlız tabii şöylede bişey var ben motoru zaten ite kaka aldım 2000 tl civarı masrafı var şu an ödeyecek durumum yok. Bekliyecez mecburen fakat ben 2 aylık sıfır motorum kazalı olacak nasıl olacak bilemiyorum.
    İyi akşamlar arkadaşlar tekeriniz düz bassın

Geçmiş olsun. Ama koskoca kepçe ne ara kaçtı? :(. Bu tür konuların nasıl işlediği öncesinde bilseydiniz keşke. İlk iş adamı kepçeden indirip anahtarını almak olmalıydı. Sonra polis gelene kadar it hiçbir yere gidemez. Ayrıca trafik polisine yaralamalı kaza (ki omzu incinmiş, yanlış da değil) diye bildirseniz mecbur geliyor, öbür türlü gelmiyorlar bile. Bir Türkiye kanunları klasiği daha, haklıysan bile süründürür, işiniz zor valla.

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ama koskoca kepçe ne ara kaçtı? :(. Bu tür konuların nasıl işlediği öncesinde bilseydiniz keşke. İlk iş adamı kepçeden indirip anahtarını almak olmalıydı. Sonra polis gelene kadar it hiçbir yere gidemez. Ayrıca trafik polisine yaralamalı kaza (ki omzu incinmiş, yanlış da değil) diye bildirseniz mecbur geliyor, öbür türlü gelmiyorlar bile. Bir Türkiye kanunları klasiği daha, haklıysan bile süründürür, işiniz zor valla.
    Olayı yaşayan eşim. Ben olsam kafa göz dalardım biyere gidicek hali kalmazdı en azından motoru değil hastane masrafını öderdim...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı yaşayan eşim. Ben olsam kafa göz dalardım biyere gidicek hali kalmazdı en azından motoru değil hastane masrafını öderdim...
    motosikleti perte çıkarma imkanınız var mı? karşı tarafı bulursanız yenisin aldırmış olursunuz ki bu en mantıklısı
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    125 Zn
    Çok büyük geçmiş olsun hem size hem eşinize..Yalnız adam kaçarsa nasıl sigorta bir işe yaramaz aklım almıyor..Mantıklı düşünebilen herhangi bir insanında aklına yatmayacağı gayet aşikar..Bereket eşinizin çok önemli birşeyi yok.Çarpan bir otomobilde değil,kepçe..Allah korusun çok daha büyük sıkıntılar olabilirdi..
    Polisin tavrıda ayrı ilginç yalnız..Ne demek siz bulacaksınız?Yahu arkadaş sen ne yaparsın diye sorar insan ayıptır..Canımız kimlere emanet diye düşünüyor insan.
    Bu olaydan da birkez daha görüyoruzki,bu ülkede hak hukuk hikaye..Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi vereceksin sopayı..Hakikaten bizim ülkemizde orman kanunları işliyor hala..Yazdıkça sinirleniyorum,sinirlendikçe yazasım geliyor..Ama gel görki elden birşey gelmiyor..
    Tekrar tekrar geçmiş olsun..
    cennetkizi bunu beğendi.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    ilk başta geçmiş olsun yapmanız gerekenler
    1-motosiklet yetkili servisine gidip durumu anlatmak ve trafik sigortasından exper çağırmak
    2-tüm masrafları aksesuar girilmeden faturalandırmak
    3-dava açıcaksınız karşı tarafa bir avukata danışmanız daha iyi olur bu konuda
    4- dava sonuçlanana kadar motosiklete dokunmayın yaptırmayın
    5-dava sonuçlandı karşı taraf bulunamadı devletin bu durumlar için fonu var hasarınız oradan karşılanır mağdur olmazsınız

eğer ki diyelim bazı şeylerde terslik oluyor bana siteden ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım tekrardan geçmiş olsun
    cennetkizi bunu beğendi.

bufujamal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    Gecmis olsun arkadasim. Allah korumus
    cennetkizi bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba takipçi arkadaşlar. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler. Dün itibariyle kendi araştırmalarım ve çabam sonucu kepçenin yerini tespit ettim. Ç.Kale'de bi inşaat firmasının büyük tabelalarının arkasında park halinde gördük. Önden, arkadan ve yandan plakası ile birlikte cepten fotoğraflarını çektim. Birlikte gittiğim işyerinden şefim de ben kepçenin yanındayken inş. firmasının prefabrik idari kısmına girmiş, kepçenin onlara ait olduğunu öğrenmiş. Operatörü sorduğunda, "yok, evindedir" demişler. ( benim görmediğim ) patrona benzeyen adam "hayırdır, niye sordun?" demiş . Şefim de "hafta sonu bizim kıza çarpıp, kaçmış." deyince adam "Kızda bişey var mı?" diye sormuş. Şefim de "Kızımızda bişey yok ama bişey olup olmaması önemli değil, önemli olan çarptıktan sonra kaçması. Nasıl bulabiliriz?" diye sormuş. Adam, "sabah 7,5'ta mesai başlar." demiş, o kadar. Ne arıyayım, buraya çağırayım demek var, ne de cep telefonunu vereyim ya da adresini vereyim demek var. Şefim bakmış, bu adam bilmezlikten geliyor gibi konuşuyor, anlamış yardımcı olmayacak.Daha fazla üstüne gitmeden "Peki, o halde biz polislere bildiririz. Gerekli işlemleri onlar yaparlar." deyip, ayrılmış oradan. Günlerdir dedektif gibi iz sürüyorum. Bi yerden bi ipucu çıkar da bulunur diye ve nihayet bulduk makinayı. Bu gelişmeden sonra ne yapacağımıza dair İş yerindeki komiser abimizin yönlendirmesi ile 15'inde cumartesi günü verdiğim ifadeye "Ek İfade" vermem gerektiğini söyledi. İşte ben bu makinayı gördüm, tam plakası şudur. şu adreste park halindeydi. Şu firmaya aittir. Fakat kepçeyi gördüğüm anda operatör olmadığı için, teşhisimin tam ve doğru olması açısından kaza günü kullanan kişi ile yüzleştirilmeyi ve bana ve motoruma verdiği masrafları kişiden talep ediyorum. Bir de ilave olarak, olay günü gelen polisler trafik ekibinden değil de asayiş olduğundan kaza tespit tutanağı düzenlenemediği için kazayı görüntüleyen Mobese kamera kayıtlarının.......no.lu dosyama eklenmesini talep ediyorum dicekmişim. Komiser abimiz sağ olsun, onlar o kişiyi bulup, yüzleştirme için sana getircekler dedi. Bugün emin olmak için ben ve eşim normalden erken kalkıp, kepçenin olduğu yerde kendi arabamızın içinde erketeye yattık. Birkaç dk. geçmeden biri geldi, biz karşıdan izliyoruz tabi. kepçenin ışıkları yandı. Arkadan beyaz bir cipe benzer araç geldi. ikisi hiç inmeden yanyana konuştular. Kepçe hareket edince peşine düştük. Kullanan kişi çarpan adam değildi. kepçeyi takip ederek, çalıştığı yeri öğrenelim ki, belki orada vuran kişiyi de görür, resmederiz diye düşündük. Ama aradan yarım saat geçti, adam izlendiğini anladı, bizi ana yola çıkarıp, kendi şehir merkezine döndü. Bir kez daha kepçeyi kaçırdık ama artık orjinal plaka no ve sahibinin iş adresi var elimizde. Bu akşam ifademe ilave yapmaya gidicem. Bakalım polislerin işini de biz devraldık ve de bulduk. Bundan sonrası onlara kalmış. Bekleyip, göreceğiz....Kazasız ve güzel günler hepinize.
    DALGIC_800 ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk başta geçmiş olsun yapmanız gerekenler
    1-motosiklet yetkili servisine gidip durumu anlatmak ve trafik sigortasından exper çağırmak
    2-tüm masrafları aksesuar girilmeden faturalandırmak
    3-dava açıcaksınız karşı tarafa bir avukata danışmanız daha iyi olur bu konuda
    4- dava sonuçlanana kadar motosiklete dokunmayın yaptırmayın
    5-dava sonuçlandı karşı taraf bulunamadı devletin bu durumlar için fonu var hasarınız oradan karşılanır mağdur olmazsınız

eğer ki diyelim bazı şeylerde terslik oluyor bana siteden ulaşabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım tekrardan geçmiş olsun
    Sevgili kardeşim öncelikle ilgin için çok teşekkür ederim. Son günlerde yaşadığımız bu olay gerçekten canımızı emanet ettiğimiz 150 yıllık polis teşkilatını sorgular oldu...
    Ve son yaşananlar....
    Hiçbirşey..... Sadece hiçbirşey
    Bizim davaya bakan polisler gececi olduğu için bizim dosya yer zaman belirtmemize rağmen beklemiş. Yarın 15 gün olacak polisten hala tık yok. Araştırmıyorlar bile . Ne kadar beklerim yada dava mı açayım sineye mi çekeyim bilemedim.
    15 gündür motor brandanın altında öööyylee yatıyor.
    Ben paramla rezil oluyorum.
    Ben haklıyken haksızlığa uğruyorum.
    Ben mağdur enayi oluyorum.
    Ben vergimi veriyorum polis ne yapıyor hiç.
    Canım çok sıkıldı hakkaten. Dava açsammı polislere....
    DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)