Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bankete girdim! Mutlaka koruma giyin. (Nazara da inanın!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Arkadaşlar demin bu güzel havayı kaçırmamak adına, motosikletim ile çıktım. Kirli olan motosikleti yıkatmak için direk anayola döndüm. Benzinlikte sıra bekledikten sonra, yeni yıkanan kamyonun daha sağ tarafının hiç yıkanmadığını fark ederek, benzinlikten çıktım. Benzinlikten çıktıktan sonra zaten yaş olan, "DURO" lastikler epey iyi kaydı.Hemen gazı salarak debriyajı sıkarak, arkayı toplamaya çalıştım. O sırada nasıl olduysa bir de sol tarafa gitti arka. Tekrar sağ, tekrar sol derken, motosiklet bankete paralel bir biçimde sol dan girdi. beni sırtından attığı gibi, kendide 5-6 metre süreklendi. kafamın yere 2-3 kere vurduğunu biliyorum. Bende sol omuzdan toprağa saplandım mermi gibi. Hiçbir şey olmadı. Kaskın camı açık olduğu için, içeri biraz toprak girdi.

sonuç olarak, evden çıkarken 2-3 tane çocukla başlayan "soru silsilesi", kamyonunu yıkatan ihtiyar adama kadar, arasında bir çok adam barındırıyor. Bir ara markette durup birkaç birşey alıp çıkmıştım. orda da aynı sorular. Üniversite dağıldığı için bir sürü arkadaşın benzinlikte ki soruları... Gelde nazara inanma... Ardından çok değer verdiğim serdar abimi aradım. İl dışında olduğu için gelemeyeceğini söyledi. Hasan abime yönlendirdi. İkiside Motosiklet sahibi abilerim. Sağolsunlar çok yardımcı oldular. zaten motosikletçi adamın motosikletçi den başka dostu olurmu... Zaten serdar abiyle yine bu benzinlikte tanımıştık. Motosikletimi yıkatırken, anayolundan Fazeri ile geçen serdar abiye el etmiş, oda durmuş tanışmıştık

neyse lafı çok uzattım, birkaç resim. Motosiklet şimdi ustada. Haftaya anca başlayabileceğini, işinin uzun olduğunu söyledi.
    http://img254.imageshack.us/img254/1015/imag0509w.jpg
    http://img138.imageshack.us/img138/7476/imag0510z.jpg
    http://img805.imageshack.us/img805/2469/adszbwa.png
    arkadaşlar şunu da bildireyim ayrıca, bende hiçbir şey yok allah şükür. korumalar olmasa şimdi, çenem ve sol elim kırık vaziyette hastahanede yatıyor olurdum...
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    arkadaş büyük geçmiş olsun tabiki korumalar her zaman kullanılmalı illa tecrübeye gerek yok ama o kroki ne öyle ya koptum ahaha
    APALA bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, olur öyle ufak tefek kazalar. Evden çıktıktan sonraki en az 5 kilometre lastiklerin ısınana kadar dikkatli kullan motorunu.
    APALA bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın , buda tecrübeler arşivinde yerini çoktan almıştır sanırım

3 resimde kirokiyi çok güzel çizmişssin ama gereksiz insanlar durumu tartışmaya değer
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun. Allah daha beterinden saklasın. Bu arada harita çizimin muhteşem. Meraklı kız güzel miydi bari, güzeldi deme gitti karizma
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Allah daha beterinden saklasın. Bu arada harita çizimin muhteşem. Meraklı kız güzel miydi bari, güzeldi deme gitti karizma
    Yeni bu yolun 1 km ilerisinde, bizim üniversite var. Vatandaş dağılmış, abi bi kalabalıktı, sorma gitsin. Bütün okula da kepaze olduk
    kroki tebrikelri için teşekkürler :D

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Kroki enfes olmuş. Resimlerde neden yamaha yazıyor?

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    geçmiş olsun arkadaşım Allah korumuş,iyiki kaskın ve ekipmanların varmış üstünde yoksa bunları yazamayabilirdin,işallah son kazan olur ,tekrar geçmiş olsun
    APALA bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    geçmiş olsun. Kesin çevredeki vatandaşlar başlamıştır hemen motosikletin tehlikelerini saymaya =)
    APALA bunu beğendi.

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Geçmiş olsun, en kötüsü böylesi nükteli anlatabildiğiniz bu kaza olsun.
    APALA bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Geçmiş olsun ya senin bişiyin yok ya önemli olan o Allah beterinden saklasın...
    APALA bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kroki enfes olmuş. Resimlerde neden yamaha yazıyor?

GPr ler yamaha motoru kullanıyor.hepsinde öyle.

bu arada kroki çizgi film gibi olmuş =) geçmiş olsun
    APALA bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Geçmiş olsun.
    APALA bunu beğendi.

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Geçmiş ola.
    APALA bunu beğendi.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    geçmiş olsun.

anlatımınızdan çıkardığım kadarıyla highside düşüş yaşamışsınız. bildiğim kadarıyla bu durumdan kurtulmanın sadece iki yolu var. ilki, arka tekerlek kaymaya başladığında gidonu kaymanın gerçekleştiği istikamete doğru gerektiği kadar çevirmek ve asla arka tekerleğin yere yine tutunmasına izin vermemek, denge sağlanan kadar drift yapmak. gerektiği kadar kısmı işin ustalık isteyen bölümü ve sonunda yine düşebilirsiniz. gaz hangi seviyedeyse aynen korunur, arka frene basılıp teker kilitlendiyse kurtulmasına müsade edilmez. ikinci yöntem, highside düşüş yapacağınızı anladığınız anda iki kötüden en iyisini seçerek motosikleti alçak olduğu tarafa yan yatırmak kontrollü sürüklenmesine izin vermek. buna malum lowside düşüş deniyor ve highside düşüşe göre çok çok daha güvenli bir düşüş. highside düşüş attan düşmek gibidir. motor sizi yükseltip üzerinden atar. maalesef omuz, boyun, omur kırığı riski bu düşüte yüksektir.
    APALA ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. DURO lastiklere dikkat edin arkadaşlar. Mesela kışın 150 ZAT ile 40 km hızla giderken bile hafif gizli buzlanmalarda bile motosiklet tank tokatlama dediğimiz hareketi yapıyordu. Direksiyon hakimiyeti gidiyordu. Üstelik fren bile sıkmadan dediğim gibi 40 km civarı hızda.

Motosikleti
    ARMadillo
    çok sağolun arkadaşlar. Allah korudu demeniz gibi. Puser doğru diyorsun. Uygulamak gerekiyor ama işte. Zaten bir anda olup bitiyor. Neyse. Devamını anlatayım:

motosikleti ustaya bırakmıştım. Bu konuyu açtığım gün. Arada arıyordum, sallıyordu adam. Bugün gittim daha hiç ellememiş motora. Sanki parasıyla değil ya. Utanmasa bizi dövecek dükkanda. Bir konuşması var ki akıllara zarar. Tabi zaten zayıf olan akümde bitti dükkanda. Çalışmaya çalışmaya. Aldım geldim motoru bi arkadaşımla. Hemde elimde iterek sinirli sinirli. Vurdurmadım da. 4 arkadaş tutup, eve indirdik. Şimdi yan odada yatıyor yavrum. Kendim yapacağım herşeyini. Yeni bir konu açıp, orada paylaşacağım resimleri felan.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Çok geçmiş olsun dostum.
    ama olay yeri kroki çok güzel olmuş mizah anlayışın güzel beli

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Hortum pompacinin elinde kalmis )

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    ilk fotoğraf motor bloğunda yamaha yazıyor. derbi yamaha motoru mu kullanıyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)