Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

AGV K-5 vs Shoei Qwest

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha-R25
    Nasipse ilk motorumu 2 hafta içinde alacağım ve kask araştırmasındayım. 1500tl civarı bir kask düşünüyorum ve son olarak bu iki seçeneğe indirdim.

Shoei desensiz ve güneş vizörsüz, AGVde vizör ve desenli tasarım var.

Bu kaskları kullanmış olanlardan güvenlik ve komfor konusunda yorumlarını bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben de bu iki model arasında kaldım.
    shoei nin çene rüzgar giriş kısmında çok ufak bi ped var, acaba çok fazla rüzgar alır mı merak ediyorum.
    kullanan arkadaşların yorumlarını alabilir miyim?
    100 km/s üzeri süratlerde hangisi daha sessizdir?

Agv yi bilmiyorum ama shoei qwest benim kaskım gayet memnunum. Benim motor naked mt25 dolayısıyla tüm rüzgar kaska çarpıyor. kask ses alıyor öyle sessiz bir kask değil. Havalandırma kısımları iyi, konforu iyi hafif sayılabilecek bi ağırlığı var. Sharp testindende 5 yıldız almış. Kutu içerisinden çene pedi ve pinlock çıkıyor. Şekil ve desen yönünden agv nin gerisinde benim görüşüm. Zaten tek desen var sadece desenin rengi değişiyor. Bir de düz renkler var. Düz rengindede mat ve parlak boya seçeneği var.

Dahili güneş vizörü özellikle istemedim ben dahili güneş vizörü olan kaskların genellikle sharp puanı düşük. Yalnız şöyle bi sıkıntı var shoeinin renkli vizörleri gereksiz pahalı. Hani bir tanede siyah vizör alayım desen 90 euro mu ne öyle bi fiyatı var. Ls2 vizörleri 50tl civarı mesela.

Bugün kask alsam muhtemelen yine qwest alırım f/p olarak bence başarılı bir kask. Tek sorun vizör fiyatları bir de öyle cancanlı desenleri yok işte.

Bir de kaskı denemeden emin olamıyosun yani k5 veya qwest diyorsun mesela ama birinden biri senin kafa şekline uymayabilir.

interstate60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    IRON883
    bende qwest kullaniyorum. gayet memnunum ruzgarda ses aliyor ama aerodinamik olarak basarili ruzgarda hic yormuyor. tek dusunmen gereken vizor konusu. ben vizor aldim 300tl ye iki gun sonra tas geldi cizildi ve gecede rahat goremiyorsun. bunlari degerlendir

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    ikisini de kullanmadım, müsade varsa güneş vizörüyle ilgili iki kelam edebilir miyim? izin var mı?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Güneş vizörü ve pinlock bence mutlaka olmalı. Bugün güneş vizörsüz HJC kaskımı kullandım hava çok güneşli, yarın hemen evdeki Nolan'a geçeceğim.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    shoei diyor nokta koyuyorum :D

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Fabuleux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasipse ilk motorumu 2 hafta içinde alacağım ve kask araştırmasındayım. 1500tl civarı bir kask düşünüyorum ve son olarak bu iki seçeneğe indirdim.

Shoei desensiz ve güneş vizörsüz, AGVde vizör ve desenli tasarım var.

Bu kaskları kullanmış olanlardan güvenlik ve komfor konusunda yorumlarını bekliyorum
    Güneş vizörü olan kask pek iyi bir şey değil dostum. Kaskın alın kısmını dayanıksız hale getirir. Katman sayısı orada daha azdır. Shoei den devam et sen. Rossi olmasa kimse agv den kırık iğne almaz
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş vizörü olan kask pek iyi bir şey değil dostum. Kaskın alın kısmını dayanıksız hale getirir. Katman sayısı orada daha azdır. Shoei den devam et sen. Rossi olmasa kimse agv den kırık iğne almaz
    Yanlış, güneş vizörü olan kaskların dış kabuk kalınlığı güneş vizörü olmayanlarla aynıdır. Sadece iş dolgu malzemesinde köpükte fark olur. Güvenli olmasaydı sharp testinden 4-5 yıldız alamazlardı. Shoei Qwest ile Nolan N86 test sonuçlarını karşılaştırın alın bölgesindeki koruma kısmı aynıdır.
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/nolan-n86/
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/shoei-qwest/
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/agv-k5/

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış, güneş vizörü olan kaskların dış kabuk kalınlığı güneş vizörü olmayanlarla aynıdır. Sadece iş dolgu malzemesinde köpükte fark olur. Güvenli olmasaydı sharp testinden 4-5 yıldız alamazlardı. Shoei Qwest ile Nolan N86 test sonuçlarını karşılaştırın alın bölgesindeki koruma kısmı aynıdır.
    Sharp testinin hiç bir gerçekliği yoktur. ECE 22.05, DOT ve Snell den başka kurum ve testi dikkate almayınız. Bir kaç avrupalı üreticinin desteklediği tırto bir kurumdur.

http://www.smf.org/certlist/std_M2015

En babası Snell dir. Gerisi hikayedir. Güneş vizör lü kask alma. Sonra renkli vizör alırsın. Her şeyi bir arada alamıyoruz malesef. Yazın ayrı eldiven kışın ayrı eldiven. Bahar da deri. Kışın Tekstil ve yazın file mont kullanıyoruz. Ne yapalım bu işler biraz maliyetli. Ama daha doğru

Motosikleti
    R1250GS ADV
    kendinizi nolana adamış olabilirsiniz ama nolan gibi plastik bir kask ile shoei gibi bir kaskı kıyaslamanız çok manasız :D söylemeden edemedim sharp testinin ne olduğunu tekrar tekrar anlatmaya gerek yok ama tekrar açıklayalım sharp testi aynı sene içinde üretilmiş kasklar arasında sadece darbe testine göre ve fiyatlarına göre ölçümlenir.( Bunu sitesindende bakabilirsiniz ) dolayısıyla a ve b kaskı darbe testlerinde aynı sonuçlara ulaştığında fiyatlarına bakılıyor. fiyatı uygun olan yüksek yıldız alıyor. dolayısıyla kaskın konfor ve ilerleyen senelerdeki performansına bakılmıyor.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendinizi nolana adamış olabilirsiniz ama nolan gibi plastik bir kask ile shoei gibi bir kaskı kıyaslamanız çok manasız :D söylemeden edemedim
    arkadaş koruması az dedi o yüzden örnek verdim kıyaslamıyorum. AGV K5 i de koydum dikkat ederseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Sharp testinin hiç bir gerçekliği yoktur. ECE 22.05, DOT ve Snell den başka kurum ve testi dikkate almayınız. Bir kaç avrupalı üreticinin desteklediği tırto bir kurumdur.

http://www.smf.org/certlist/std_M2015

En babası Snell dir. Gerisi hikayedir. Güneş vizör lü kask alma. Sonra renkli vizör alırsın. Her şeyi bir arada alamıyoruz malesef. Yazın ayrı eldiven kışın ayrı eldiven. Bahar da deri. Kışın Tekstil ve yazın file mont kullanıyoruz. Ne yapalım bu işler biraz maliyetli. Ama daha doğru
    O dediklerin test kuruluşu değil kask ile ilgili güvenlik standartları ve piyasadaki çoğu kask ECE 22.05 onaylıdır.
    Güneş vizörünü sonradan alıp takmak pratik değil yolda güneş çıktığında durup takamazsın veya bulutlu havada yazın gece kullanman gerektiğinde o sonradan taktığın vizörü kullanamaz yüzün rüzgara açık gidersin.
    Ekipman meselesi evet haklısın tek olmamalı bende 3 kask, 3 mont, 4 çift eldiven, 2 tane reflektif yelek var. Bütçe meselesi ben paramı shoei kaska vereceğime 2 tane kask alırdım mesela 1 yazlık 1 kışlık olmak üzere.

Motosikleti
    XMAX 250
    arkadaş koruması az dedi o yüzden örnek verdim kıyaslamıyorum. AGV K5 i de koydum dikkat ederseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

O dediklerin test kuruluşu değil kask ile ilgili güvenlik standartları ve piyasadaki çoğu kask ECE 22.05 onaylıdır.
    Güneş vizörünü sonradan alıp takmak pratik değil yolda güneş çıktığında durup takamazsın veya bulutlu havada yazın gece kullanman gerektiğinde o sonradan taktığın vizörü kullanamaz yüzün rüzgara açık gidersin.
    Ekipman meselesi evet haklısın tek olmamalı bende 3 kask, 3 mont, 4 çift eldiven, 2 tane reflektif yelek var. Bütçe meselesi ben paramı shoei kaska vereceğime 2 tane kask alırdım mesela 1 yazlık 1 kışlık olmak üzere.
    Snell in bir vakıf olduğunu biliyorum merak etmeyin. ECE 22.05 ve DOT da Avrupa ve Amerika nın kabul ettiği standartlardır. Bunlar bilmediğimiz şeyler değil yani Ayrıca Bell Vortex kaskım var ve visör değiştirmek. 2 dk lık bir iş. Dediğiniz kadar matah bir şey olsa yarışlarda biniciler bu kaskları kullanırdı. Yağmur yağarken şeffaf güneş açınca siyaha çevir filan. Demek ki güvenli değil.

Ayrıca bilginiz olsun. İç dolgu malzemesi dediğiniz o köpük ezildiği için patlamıyor kafanız Hani kabukla olmuyor sadece

Motosikleti
    Snell in bir vakıf olduğunu biliyorum merak etmeyin. ECE 22.05 ve DOT da Avrupa ve Amerika nın kabul ettiği standartlardır. Bunlar bilmediğimiz şeyler değil yani Ayrıca Bell Vortex kaskım var ve visör değiştirmek. 2 dk lık bir iş. Dediğiniz kadar matah bir şey olsa yarışlarda biniciler bu kaskları kullanırdı. Yağmur yağarken şeffaf güneş açınca siyaha çevir filan. Demek ki güvenli değil.

Ayrıca bilginiz olsun. İç dolgu malzemesi dediğiniz o köpük ezildiği için patlamıyor kafanız Hani kabukla olmuyor sadece
    Üretici firma bilmiyor bunu, bir siz biliyorsunuz. Konu yarış değil hiç alaka kuramadım kusura bakmayın. Her güneş-bulut çıktığında 2 dk durursam ben ohoo o yol bitmez. 2 dk da 2km yol yapılır. Peki sana göre güvenli değil bana göre güvenli tamam mı kardeşim. hadi sana iyi günleeer.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Üretici firma bilmiyor bunu, bir siz biliyorsunuz. Konu yarış değil hiç alaka kuramadım kusura bakmayın. Her güneş-bulut çıktığında 2 dk durursam ben ohoo o yol bitmez. 2 dk da 2km yol yapılır. Peki sana göre güvenli değil bana göre güvenli tamam mı kardeşim. hadi sana iyi günleeer.
    Size deee

Motosikleti
    Artık Yok...
    shoei alırdım şahsen .. agv nin eskiden kalan kafamda eksileri olumsuzlukları var.. tabii kendini geliştirmişdir kesin firma ama shoei bana daha sıcak geliyor.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    agv k5 kullandım. bu kask için eskidi diye 3 yıllık shark race r pro carbon kaskımı emekliye ayırmıştım. amaaa benim emekli shark k5 ten hala daha iyiydi. içeri rüzgar alıyor, sharkta sıfır rüzgardı. çok fazla ses alıyor ki bu kaskı pulsarda kullandım her türlü ses içerdeydi. 1 ay kullanmadan satıp tekrar shark kask aldım. shark spartan carbon. bu kasktan memnunum. agv k5 e göre daha az ses alıyor. içeri biraz rüzgar alıyor ama k5 kadar değil. race r pro kadar beğenmedim ama 2800 olmuş o yüzden alamadım tekrar onu. shoei qwest kullanmadım. ama k5 ten daha iyi olacağını düşünüyorum. shark spartan carbon k5ten bence daha iyi. içeri rüzgar almama, ses almama, iç pedlerin konforu konusunda

Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv k5 kullandım. bu kask için eskidi diye 3 yıllık shark race r pro carbon kaskımı emekliye ayırmıştım. amaaa benim emekli shark k5 ten hala daha iyiydi. içeri rüzgar alıyor, sharkta sıfır rüzgardı. çok fazla ses alıyor ki bu kaskı pulsarda kullandım her türlü ses içerdeydi. 1 ay kullanmadan satıp tekrar shark kask aldım. shark spartan carbon. bu kasktan memnunum. agv k5 e göre daha az ses alıyor. içeri biraz rüzgar alıyor ama k5 kadar değil. race r pro kadar beğenmedim ama 2800 olmuş o yüzden alamadım tekrar onu. shoei qwest kullanmadım. ama k5 ten daha iyi olacağını düşünüyorum. shark spartan carbon k5ten bence daha iyi. içeri rüzgar almama, ses almama, iç pedlerin konforu konusunda
    yeni nesil kasklar hafifleştikçe kabuklar daha ince ve daha dayanıklı hale geldikçe maalesef ses yapıyorlar.Ağır ve kalın kasklar arai gibi daha az ses yapıyor. rüzgar içinde artık çoğu kaskın vida setleri ayarlanabiliyor camı tutan mekanizma ayarsız olabilir. Rüzgar alan kaskları mutlaka gösterin aldığınız yere belki bilinmeyen bir ayarı olabilir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Her güneş çıktığında duramayanlar için ProShade var, ilk çıktığında görünüşüyle dalga geçtiğimiz.

Ayrıca güneş vizörünün güvenliği azaltmadığını iddia etmek gerçekten değişik bir yaklaşım. Bir şeye dayandırmak istiyorum, henüz beceremedim. EPS daha ince olmak zorunda, cam kadar ve camın kılavuzu kadar boşluk var. Bu görmezden gelinecek bir şey mi şimdi?
    SNELL kabul etmiyor vizörlü kaskları, Shoei'nin de NXR'da Xspirit'de kullanmadığını biliyoruz.. İşin ilginci, yani bana göre ilginç değil çok normal de, Nolan da xlite 802'de falan kullanmıyor güneş vizörü. Neden acaba =)
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her güneş çıktığında duramayanlar için ProShade var, ilk çıktığında görünüşüyle dalga geçtiğimiz.

Ayrıca güneş vizörünün güvenliği azaltmadığını iddia etmek gerçekten değişik bir yaklaşım. Bir şeye dayandırmak istiyorum, henüz beceremedim. EPS daha ince olmak zorunda, cam kadar ve camın kılavuzu kadar boşluk var. Bu görmezden gelinecek bir şey mi şimdi?
    SNELL kabul etmiyor vizörlü kaskları, Shoei'nin de NXR'da Xspirit'de kullanmadığını biliyoruz.. İşin ilginci, yani bana göre ilginç değil çok normal de, Nolan da xlite 802'de falan kullanmıyor güneş vizörü. Neden acaba =)
    Ağzımdan aldınız. İşte gelde anlat bunu Sonra vay efendim siz firmalardan iyi mi biliyorsunuz. Yahu tak. Tamam takma demiyor kimse sana da Soruyu soran arkadaşın R25 i var. Demek ki Spor sürüş karakterine sahip. Senin gibi skuter le dolanmıyor fıtı fıtı demek ki. Bir sonra ki motoru da spor sınıfta olacak belli. Adama verilen akıl güneş vizörlü kask al avantaj. Tövbe tövbe. Adam diyor ki kabuktan kısmıyor efendim köpükten kısıyor. Yahu o daha kötü şoku absorbe eden kısmın kalınlığını düşürüyor adam. Sende bu kaskı övüyorsun. Spor motor süren bir insan Snell den geçmemiş ve full face olmayan bir kask almamalı bunun ötesi berisi yok. Net.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)