Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

AGV K-5 vs Shoei Qwest

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzımdan aldınız. İşte gelde anlat bunu Sonra vay efendim siz firmalardan iyi mi biliyorsunuz. Yahu tak. Tamam takma demiyor kimse sana da Soruyu soran arkadaşın R25 i var. Demek ki Spor sürüş karakterine sahip. Senin gibi skuter le dolanmıyor fıtı fıtı demek ki. Bir sonra ki motoru da spor sınıfta olacak belli. Adama verilen akıl güneş vizörlü kask al avantaj. Tövbe tövbe. Adam diyor ki kabuktan kısmıyor efendim köpükten kısıyor. Yahu o daha kötü şoku absorbe eden kısmın kalınlığını düşürüyor adam. Sende bu kaskı övüyorsun. Spor motor süren bir insan Snell den geçmemiş ve full face olmayan bir kask almamalı bunun ötesi berisi yok. Net.
    Fotokromatik lensler çıktı zaten, azalarak bitecek umarım bu güneş vizörleri.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sessizlik neden bu kadar önemlidir? zaten muhtemelen egzozu açıcaksınız, hm çarpan rüzgar sesini mi sevmiyorsunuz, bence daha önemli kriterler var kafada rahatlık görüş açısı falan

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her güneş çıktığında duramayanlar için ProShade var, ilk çıktığında görünüşüyle dalga geçtiğimiz.

Ayrıca güneş vizörünün güvenliği azaltmadığını iddia etmek gerçekten değişik bir yaklaşım. Bir şeye dayandırmak istiyorum, henüz beceremedim. EPS daha ince olmak zorunda, cam kadar ve camın kılavuzu kadar boşluk var. Bu görmezden gelinecek bir şey mi şimdi?
    SNELL kabul etmiyor vizörlü kaskları, Shoei'nin de NXR'da Xspirit'de kullanmadığını biliyoruz.. İşin ilginci, yani bana göre ilginç değil çok normal de, Nolan da xlite 802'de falan kullanmıyor güneş vizörü. Neden acaba =)
    Racing ve diğer motor sporlarında gerek yok da ondan. Her modelde şart değil ayrıca, güneş vizörlü kasklar normalde trafikte kullanılmak üzere varlar. Güvenlik gerekçesini bir şeye dayandırmak isteyip beceremeyip EPS vs ne dediniz şimdi gerçekten anlamadık.
    Amma kastınız yani, isteyen alır istemeyen almaz. Shoei Arai kaskını dirseğine takıp gezen bir milletiz o yüzden o güvenli, yok bu değil tartışmasına gerek yok.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sessizlik neden bu kadar önemlidir? zaten muhtemelen egzozu açıcaksınız, hm çarpan rüzgar sesini mi sevmiyorsunuz, bence daha önemli kriterler var kafada rahatlık görüş açısı falan
    Kıyaslayamam da, gürültü de özellikle uzun yolda çok çok çok önemli faktör.

Kıyaslayamam da, gürültü de özellikle uzun yolda çok çok çok önemli faktör.
    evet aslında ses almaması da önemli tabii interkom falan takılcaksa

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Racing ve diğer motor sporlarında gerek yok da ondan. Her modelde şart değil ayrıca, güneş vizörlü kasklar normalde trafikte kullanılmak üzere varlar. Güvenlik gerekçesini bir şeye dayandırmak isteyip beceremeyip EPS vs ne dediniz şimdi gerçekten anlamadık.
    Amma kastınız yani, isteyen alır istemeyen almaz. Shoei Arai kaskını dirseğine takıp gezen bir milletiz o yüzden o güvenli, yok bu değil tartışmasına gerek yok.
    Tartışmaya gerek yoksa kapat forumu gidip çay içelim biz.
    Zaten ben de bişeyler anlatmaya çalışıp beceremiyorum zaten.
    Bir de madalyonu çevir çıkmadan önce..
    Motorsporlarında güneş vizörüne mi gerek yok, yoksa riskin yükske kabul edildiği bu ortamlarda EPS içinde bir boşluğa tahammül mü yok?
    Sonraki mesaj "sen yolda 300 mü yapıyorsun" tarzında gelecek belli. O yüzden ben çayımı alıp ayrılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

evet aslında ses almaması da önemli tabii interkom falan takılcaksa
    Abi yok ondan değil, yüksek gürültü kafa ütülüyor. Dikkatin dağılmasına sebep oluyor.
    Uzun vadeli olarak da işitme kaybına sebebiyet veriyor.

Abi yok ondan değil, yüksek gürültü kafa ütülüyor. Dikkatin dağılmasına sebep oluyor.
    Uzun vadeli olarak da işitme kaybına sebebiyet veriyor.
    yokk be hiç bir kaskda öyle işitmeye zarar vericek bir gürültü gelmez

Motosikleti
    Ağzımdan aldınız. İşte gelde anlat bunu Sonra vay efendim siz firmalardan iyi mi biliyorsunuz. Yahu tak. Tamam takma demiyor kimse sana da Soruyu soran arkadaşın R25 i var. Demek ki Spor sürüş karakterine sahip. Senin gibi skuter le dolanmıyor fıtı fıtı demek ki. Bir sonra ki motoru da spor sınıfta olacak belli. Adama verilen akıl güneş vizörlü kask al avantaj. Tövbe tövbe. Adam diyor ki kabuktan kısmıyor efendim köpükten kısıyor. Yahu o daha kötü şoku absorbe eden kısmın kalınlığını düşürüyor adam. Sende bu kaskı övüyorsun. Spor motor süren bir insan Snell den geçmemiş ve full face olmayan bir kask almamalı bunun ötesi berisi yok. Net.
    Hatırlatayım dedim soruyu soran arkadaşın henüz motoru yok
    "Nasipse ilk motorumu 2 hafta içinde alacağım ve kask araştırmasındayım. 1500tl civarı bir kask düşünüyorum ve son olarak bu iki seçeneğe indirdim. Shoei desensiz ve güneş vizörsüz, AGVde vizör ve desenli tasarım var."

Motoru alır almaz pistlerde yarışacak hali yok ya, şehir içinde kullanacak bunu di mi? Spor sürüş karakterine uygun ne demek? Ne yani biz fıtı fıtı skuterle dolanırken kapalı kask takmayalım mı? Benim de sürüş tarzım bu mesela. Tabi siz scooterları motordan bile saymazsınız, pardon yanlış yere gelmişim ben.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Emin misin?
    Birazcık, şöyle çok azcık araştır istersen bi..

Motosikleti
    Şehirlerarası yolda oldukça rahatsız edici oluyor, kulak tıkacı kullanmakta fayda var. Onu da çok uzun süre takamıyorum ama idare ediyoruz işte. Gürültü ciddi sorun, özellikle 100 den sonra içerde fırtınalar kopar. Hele bir de hava rüzgarlı ise ve karşıdan esiyorsa.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hatırlatayım dedim soruyu soran arkadaşın henüz motoru yok
    "Nasipse ilk motorumu 2 hafta içinde alacağım ve kask araştırmasındayım. 1500tl civarı bir kask düşünüyorum ve son olarak bu iki seçeneğe indirdim. Shoei desensiz ve güneş vizörsüz, AGVde vizör ve desenli tasarım var."

Motoru alır almaz pistlerde yarışacak hali yok ya, şehir içinde kullanacak bunu di mi? Spor sürüş karakterine uygun ne demek? Ne yani biz fıtı fıtı skuterle dolanırken kapalı kask takmayalım mı? Benim de sürüş tarzım bu mesela. Tabi siz scooterları motordan bile saymazsınız, pardon yanlış yere gelmişim ben.
    Skuter neden motordan sayılmasın. Nispeten daha yavaş hızlanan. Daha sakin bir stilde sürülen bir araç. Demek istediğim bu. Arkadaş motosiklet kısmında R25 yazmış. Tabi ki piste çıkmayacak hemen. Ama R25 ülkemizde satılan 250 likler içinde akselerasyonu en yüksek motosiklet. Malum sitede ilk motor olarak alan ve hemen ilk 2000-3000 km de patlayan bir sürü arkadaş var. Adam kaska güzel 1500 TL bütçe ayırmış işte niye kafa karıştırıyorsunuz

AGV müthiş bir marka değil. Satış sebebi Rossi. Bırakın Adam güzel bir japon kaskı alsın işte

ben de motor kullanıyorum :/
    o dediğiniz rüzgar sesleri en kötü kasklarda oluyordur

Motosikleti
    Skuter neden motordan sayılmasın. Nispeten daha yavaş hızlanan. Daha sakin bir stilde sürülen bir araç. Demek istediğim bu. Arkadaş motosiklet kısmında R25 yazmış. Tabi ki piste çıkmayacak hemen. Ama R25 ülkemizde satılan 250 likler içinde akselerasyonu en yüksek motosiklet. Malum sitede ilk motor olarak alan ve hemen ilk 2000-3000 km de patlayan bir sürü arkadaş var. Adam kaska güzel 1500 TL bütçe ayırmış işte niye kafa karıştırıyorsunuz

AGV müthiş bir marka değil. Satış sebebi Rossi. Bırakın Adam güzel bir japon kaskı alsın işte
    Katılıyorum AGV ve Nolan orta klasman kasklar, 1500TL gibi rakamlara da iyi kaskları vardır elbet. Ancak daha vahim olanı ilk söylediğiniz şey R25 bence de ilk motor olmak için fazla bir acemiye. Dediğin şekilde patlayanların hepsi bakıyorsunuz R25 almış hem de sıfır almışlar. Eğitim yok bir şey yok, bir kısmı da ekipmana motora ve kendine fazla güveniyor. Çocukluğunda bisiklet kullanmış kişi ben motor sürerim ne olacak ki havasında bir şekilde ehliyet sınavından da geçiyorlar (çok zor değil) sonra "bak ehliyet de aldım, şimdi sıra motora geldi" deyip şeklinin şemalini en beğendiğini gidip alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

ben de motor kullanıyorum :/
    o dediğiniz rüzgar sesleri en kötü kasklarda oluyordur
    Eğer kaskın Schubert değilse en iyi kasklar da dahi gürültü var. kısa mesafelerde rahatsız etmez, ama mesela bir 45 dk durmadan 90-100le git anlarsın
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla beni deli gibi ediyor, Arai Quantum var - hadi Arai çok sessiz bir kask değil de, 100kmh falan ciddi kötü gürültü yapıyor.
    Rahatsız etmeye başlamadan çok önce işitme hasarı veriyor aslında, sigara içmek gibi bir günde zarar vermediği için anlamıyoruz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Abi hiç uğraşmayın.ReVZilla'dan alın bunu vizörmüş oymuş buymuş derdi kalmasın:

https://www.revzilla.com/motorcycle/...x-rally-helmet
    oialdemir bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv k5 kullandım. bu kask için eskidi diye 3 yıllık shark race r pro carbon kaskımı emekliye ayırmıştım. amaaa benim emekli shark k5 ten hala daha iyiydi. içeri rüzgar alıyor, sharkta sıfır rüzgardı. çok fazla ses alıyor ki bu kaskı pulsarda kullandım her türlü ses içerdeydi. 1 ay kullanmadan satıp tekrar shark kask aldım. shark spartan carbon. bu kasktan memnunum. agv k5 e göre daha az ses alıyor. içeri biraz rüzgar alıyor ama k5 kadar değil. race r pro kadar beğenmedim ama 2800 olmuş o yüzden alamadım tekrar onu. shoei qwest kullanmadım. ama k5 ten daha iyi olacağını düşünüyorum. shark spartan carbon k5ten bence daha iyi. içeri rüzgar almama, ses almama, iç pedlerin konforu konusunda
    shark spartanın sharp testi yok sanırım?

Motosikleti
    Artık Yok...
    yıllardır şu forumda şunu diyorum sessiz kaska gerek yoktur konforlu güvenlik standartları tam olsun yeterli.. zaten firmalar artık sessizlik olarak diyorki sessiz kask istiyorsan ya üç bin tl beş bin tl verir şu modelimi alırsın yada 500 tl ye bin tl ye şu modellerim var bunu alırsın

bunu gören aftermarket ürün üreten firmalarda 3m alpinestar v.b gibi diyorki tamam kardeşim git o 500tl-bin tl lik kaskı al bende sana yanında 50-100 tl ye kulak tıpası veriyim o 3 bin - 5 bin tl lik modellerin sessizliğinde kaskın olsun.

şehir içi ses mühimdir uzun yolda ses rahatsız eder yada yüksek hızda o zamanda benim gibi yapın alpinestar kulak tıpasından alın kafanız kulağınız rahat etsin komple sesi kesmez zaten kesmemeside lazım oda ayrı bir tehlike yaratır ama kaskın içindeki bütün uğultu rüzgar sesi hepsini kesiyor sizi sürüşe odaklıyor..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardır şu forumda şunu diyorum sessiz kaska gerek yoktur konforlu güvenlik standartları tam olsun yeterli.. zaten firmalar artık sessizlik olarak diyorki sessiz kask istiyorsan ya üç bin tl beş bin tl verir şu modelimi alırsın yada 500 tl ye bin tl ye şu modellerim var bunu alırsın

bunu gören aftermarket ürün üreten firmalarda 3m alpinestar v.b gibi diyorki tamam kardeşim git o 500tl-bin tl lik kaskı al bende sana yanında 50-100 tl ye kulak tıpası veriyim o 3 bin - 5 bin tl lik modellerin sessizliğinde kaskın olsun.

şehir içi ses mühimdir uzun yolda ses rahatsız eder yada yüksek hızda o zamanda benim gibi yapın alpinestar kulak tıpasından alın kafanız kulağınız rahat etsin komple sesi kesmez zaten kesmemeside lazım oda ayrı bir tehlike yaratır ama kaskın içindeki bütün uğultu rüzgar sesi hepsini kesiyor sizi sürüşe odaklıyor..
    hocam sizin için kulak tıpası mükemmel bir çözüm olabilir, ancak işitme cihazı kullanan arkadaşlarımız o tıpayı takamazlar, bu sebeple de sessiz bir kask aramaları gayet normal.
    ayrıca ben de uzun yolda çok fazla rüzgar sesi almayan sessiz bir kask arayışı içerisindeyim.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin için kulak tıpası mükemmel bir çözüm olabilir, ancak işitme cihazı kullanan arkadaşlarımız o tıpayı takamazlar, bu sebeple de sessiz bir kask aramaları gayet normal.
    ayrıca ben de uzun yolda çok fazla rüzgar sesi almayan sessiz bir kask arayışı içerisindeyim.
    işitme cihazı kullanan kaç kişi motor kullanıyor ki? Zaten tıpaya ihtiyacı yok demek ki işitme cihazını çıkarsa yeter. Ayrıca yaşımız da o kadar değil yani benim babam kullanıyor ama yaşı 70 i geçti.
    Kulak tıkacı mükemmel bir çözüm değil, kulak deliğinin içine sokulan filtreler bir süre sonra çok rahatsız ediyor hatta acıtıyor, kulak kendini temizlediğinden bir süre sonra, yağlı kulak sıvısı o silikonu dışarı itiyor. Pamuk daha rahat, sesi az kesiyor ama idare eder. Her türlüsünü denedim %100 memnun kaldığım bir şey olmadı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    işitme cihazı kullanan kaç kişi motor kullanıyor ki? Zaten tıpaya ihtiyacı yok demek ki işitme cihazını çıkarsa yeter. Ayrıca yaşımız da o kadar değil yani benim babam kullanıyor ama yaşı 70 i geçti.
    Kulak tıkacı mükemmel bir çözüm değil, kulak deliğinin içine sokulan filtreler bir süre sonra çok rahatsız ediyor hatta acıtıyor, kulak kendini temizlediğinden bir süre sonra, yağlı kulak sıvısı o silikonu dışarı itiyor. Pamuk daha rahat, sesi az kesiyor ama idare eder. Her türlüsünü denedim %100 memnun kaldığım bir şey olmadı.
    arkadaş mantığıyla çelişiyorduda ben tartışmaya girmeyi sevmem okuyan kendi analizi yapar zaten yoksa kulakda işitme sorunu olan bence sessiz kask almamalı zaten ..motorda tam sessizlikde sıkıntılıdır iyi değildir çevresel sesleride duymak gerekli özellikle şehir içinde..

kulak tıpasındada şöyle diyim ben 10 yıldır kullanırım bir çok marka kullandım iyisi var kötüsü var 3m kullandım misal şahaneydi gram ses gelmiyordu tam bir sessilik içindeydin ama oda iyi değildi kulaklarımı bir noktadan sonra ağrıtıyordu birde basınç oluyordu .. ben uzun süredir alpinestarın motorsikletliler için yapmış olduğu kulak tıpasını kullanıyorum sesleri tam süzmüyor yani kaskın içindeki rüzgar uğultu ve butür sesi kesiyor ama full sesi kesmiyor kesmediği sesde hiç rahatsız etmiyor buda iyi bir şey. profesyönel kullandığım hiç bir kulak tıpasında özellikle ben hep motorsikletler için olan modellerini aldım adamlar çünkü ona göre yapıyor tıpaları..yukarda yazdığım 3m dışında rahatsız edende olmadı beni ama onun kadarda sessizi yoktu.

tıpalarda kendi içinde ayrılıyor outdoor ayrı motorsiklet ayrı normal uyku için olanı ayrı..

benim tıpa önermemin nedeni en kalitelisi 100-150 tl ömürlük ürün her kaskda kullanırsın..
    sessiz kasklar ayrı bir mevzu benim tecrübelerimden anladığım iki tür sessiz kask var biri ucuz sessizler ki bunlar içindeki dolgu malzemelerinden ötürü rahatsız kasklar oluyor yada içindeki dolgu malzemelerinin ömrü kısa olduğundan çok çabuk deforme oluyor.. birde çok pahalı olanlar var onlarda güzel tabiki hakkını vererek yapmışlar hem konforlu hem rahat hem kaliteli malzemeden yapılmış iç dolgu malzemeleri ama onlarında fiyatları pahalı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)