Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

AGV K-5 vs Shoei Qwest

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    lafları çarpıtmakta üzerinize yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    merhaba
    bende MT-25 kullanıcısıyım. 56-56.6 kafa çapım var. bu iki kask arasında kaldım .
    AGV de sm beden almayı düşünüyorum Shoei de m beden . bir alt bedenleri çok sıkı olur diye düşünüyorum . sizin tavsiyeniz model ve boyut olarak ne olur?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Yıl olmuş 2018 hala tamamen sessiz kasklar olduğuna inanan arkadaşlar var. Arkadaş kaskın içinde kulak tıpacı takmasına rağmen ses aldığını belirtmiş.. Satıcıların bu kask sessiz diye satmasını onların acemiliği olarak görüyorum ben artık. Kask bu ya boyun bölgesi var vizör var sonra havalandırmaları var ki havalandırmalarda conta tarzı birşey yok plastik kapak. Bu arada pahalı kask demek sessiz bir kask demek değildir.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Merhaba ben k3sv kullanıyordum çok şiddetli rüzgar-ıslık sesi ile birlikte içeri rüzgar alıyordu. şuan shoei nxr kullanıyorum şunu diyebilirim ki tamamiyle sessiz kask yoktur ama daha sessiz kask kesinlikle vardır bunu gördüm. Birini çıkarıp diğerini taktığınızda aradaki kalite farkını rahatlıkla görebiliyorsunuz. k5 inde k3sv den farklı olucağını zannetmiyorum dış kabuk yapısı farklı sadece.

Özellikle 120 gibi süratlerin üstünde sürüyorsanız ve uzun yolda kullanacaksanız en iyi kask bile rüzgar sesi yapacaktır ve bir süre sonra rahatsız edecektir bunun için kulak tıkacı şart şunu unutmayalım en kaliteli arabalar bile belirli süratların üstünde rüzgar sesi yapıyor eğer gerçekten sıfır rüzgar ve motor gürültü sesi isteniyorsa çözüm kulak tıkacı.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben k3sv kullanıyordum çok şiddetli rüzgar-ıslık sesi ile birlikte içeri rüzgar alıyordu. şuan shoei nxr kullanıyorum şunu diyebilirim ki tamamiyle sessiz kask yoktur ama daha sessiz kask kesinlikle vardır bunu gördüm. Birini çıkarıp diğerini taktığınızda aradaki kalite farkını rahatlıkla görebiliyorsunuz. k5 inde k3sv den farklı olucağını zannetmiyorum dış kabuk yapısı farklı sadece.

Özellikle 120 gibi süratlerin üstünde sürüyorsanız ve uzun yolda kullanacaksanız en iyi kask bile rüzgar sesi yapacaktır ve bir süre sonra rahatsız edecektir bunun için kulak tıkacı şart şunu unutmayalım en kaliteli arabalar bile belirli süratların üstünde rüzgar sesi yapıyor eğer gerçekten sıfır rüzgar ve motor gürültü sesi isteniyorsa çözüm kulak tıkacı.
    Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum.. Bu durumun sorumlusu satıcılar zaten. İnsanlara pahalı kaskı yanlış ifadeler ekleyerek süsleyerek satmaya çalışıyorlar. Para var alıyor 0 gs diyor kask ne alayım fark ne satıcı abi bu sessiz diyince beklenti başka biryere gidiyor. Tabiki herkask ses ve rüzgar belli bir seviye alabileceği gibi kalite ve malzeme farkına göre birbirinden bir miktar ayrılabilirler. Ama düşünün ki bir kask markası sessizliği ile ünleniyor ben ona gülüyorum işte..
    Erenk34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    birde aralarında söyle bir fark var sanırım.

agv k5 s güncel bir model agv için ama shoei de qwest model katalogunda çıkmıyor. üretimi kesildi mi acaba?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)