Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Akvaryum Hobisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Akvaryumdaki balıklar motora binmedikten sonra hiç ilgimi çekmez su dolu bir cam helke..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir başlangıç.İlerleyen dönemde daha güzelleşecek eminim.Birkaç kez bitkili denemede başarız olunca artık vazgeçtim bitkiliden.
    her türlü yardım edebilirim
    biliyorsunuz bitkili için biraz fazla masraf gerekiyor
    ben size masraflarınızı azaltacak birkaç D.I.Y. malzeme söyleyebilirim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu eski akvaryumum şimdi arkadaşımda
    [video]https://youtu.be/24xSMD7ORTs[/url]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

bu da yeni akvaryumum henüz tamamlanmamış hali

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...0c&oe=56D5AED8

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...1b&oe=56D7A339

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...59&oe=56E4D883
    Tankınız şimdiden çok güzel. Yüksekliğe rağmen tabana oldukça iyi ışık indiğini görüyorum. Aydınlatmada ne tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim? ( Ben hala T8 kullanıyorum. Yakın zamanda T5 düşünüyorum ama bir yandan led armatürleri de araştırıyorum).

Köşe birleştirmelerinde takviye yaptığınızı gördüm bunun sebebi olması gerekenden ince camla yapıldığı için mi?

her türlü yardım edebilirim
    biliyorsunuz bitkili için biraz fazla masraf gerekiyor
    ben size masraflarınızı azaltacak birkaç D.I.Y. malzeme söyleyebilirim
    Teşekkürler.Bahsettiğiniz gibi, bitkili için gerekli co2 set, ışıklandırma, gübre v.s. hepsini edindim ama ne yaptıysam bir türlü yosun belasından kurtulamadım. Birkaç kez komple temizleyip tekrar denedim ama sonuç yine aynı.Artık bitkili hevesim pek kalmadı.

Motosikleti
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tankınız şimdiden çok güzel. Yüksekliğe rağmen tabana oldukça iyi ışık indiğini görüyorum. Aydınlatmada ne tercih ettiğinizi öğrenebilir miyim? ( Ben hala T8 kullanıyorum. Yakın zamanda T5 düşünüyorum ama bir yandan led armatürleri de araştırıyorum).

Köşe birleştirmelerinde takviye yaptığınızı gördüm bunun sebebi olması gerekenden ince camla yapıldığı için mi?
    öncelikle teşekkür ederim.
    Işıklandırma için şu an creeled şerit kullanıyorum fakat T5 e döneceğim
    led çok güzel ışık vermesine rağmen bitkilerin kullandığı dalga boyunda foton üretemiyor bundan dolayı bitkiler için yeterli değil
    T5 için 3 beyaz 3 günışığı (daylight) 54 watt siparişi verdim bir haftaya elimde olur
    bitki için henüz erken ışıklandırma ve CO2 kurulumu bitince bitkilendirmeye başlıyacam
    bu arada köşelere takviyeyi mecburen yapıyorum
    normalde kayıt ve kuşak kullanırdım fakat akvaryumu başka bir arkadaş camcıya yaptırmış
    işçilik berbat kullandığı silikonun ne olduğunu da bilmiyordum
    ben her ihtimale karşı destek olarak kullandım

Teşekkürler.Bahsettiğiniz gibi, bitkili için gerekli co2 set, ışıklandırma, gübre v.s. hepsini edindim ama ne yaptıysam bir türlü yosun belasından kurtulamadım. Birkaç kez komple temizleyip tekrar denedim ama sonuç yine aynı.Artık bitkili hevesim pek kalmadı.
    yosun bütün akvaryumlarda problem fakat minimuma indirebiliyorsunuz en fazla
    asla tamamen kurtulma şansınız yok
    otocinclus affinisçok iyi çözümdür

Motosikleti
    Mekanik temizleme geçici çözümdür. Yosunlar yeterli veya fazla ışıklandırma sonrası uygun ortamı bulduklarında çoğalmaya başlarlar. Sakal yosunla savaş için akvaryumun ışıklarını bir kaç gün açmamak bu yosun türünün zayıflamasını ve elle temizliğe imkan vermesini sağlar. Sonrasında yeterli miktarda, uygun zaman aralığında ışıklandırma ile beraber düzenli su çekimi ve gübreleme ile yosun sıkıntınızdan kurtulacağınıza inanıyorum.

Son zamanlarda özellikle akvaryumdaki çakılların üzerine yerleşen kadife görünümlü yosun var ki henüz onunla savaşma şeklini ben de bilmiyorum. Özellikle mekanik temizleme yoluna gitmemelisiniz çünkü yayılıyorlar. Ben de olgunlaşmaya bırakıp üstüne yerleşmiş oldukları çakılla beraber atma yolunu seçiyorum. Her bitkiye yerleşmeyip dev crypto'ya musallat oluyorlar. Onlardan da cımbız ile söküp atıyorum. Umudunuzu kesmeyin..

Motosikleti
    Mekanik temizleme geçici çözümdür. Yosunlar yeterli veya fazla ışıklandırma sonrası uygun ortamı bulduklarında çoğalmaya başlarlar. Sakal yosunla savaş için akvaryumun ışıklarını bir kaç gün açmamak bu yosun türünün zayıflamasını ve elle temizliğe imkan vermesini sağlar. Sonrasında yeterli miktarda, uygun zaman aralığında ışıklandırma ile beraber düzenli su çekimi ve gübreleme ile yosun sıkıntınızdan kurtulacağınıza inanıyorum.

Son zamanlarda özellikle akvaryumdaki çakılların üzerine yerleşen kadife görünümlü yosun var ki henüz onunla savaşma şeklini ben de bilmiyorum. Özellikle mekanik temizleme yoluna gitmemelisiniz çünkü yayılıyorlar. Ben de olgunlaşmaya bırakıp üstüne yerleşmiş oldukları çakılla beraber atma yolunu seçiyorum. Her bitkiye yerleşmeyip dev crypto'ya musallat oluyorlar. Onlardan da cımbız ile söküp atıyorum. Umudunuzu kesmeyin..
    O bahsettiğiniz kadife yosundan kurtulmak çok kolay sadece antibiyotik kullanıyorsunuz 1 haftada tamamen geçiyor ilacın ismini hatırlamıyorum aklıma gelince yazarım
    aquarist4 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de akvaryum vardı ama bakımı zor olduğu için vermek durumunda kaldım içindeki piranalarla
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de akvaryum vardı ama bakımı zor olduğu için vermek durumunda kaldım içindeki piranalarla
    pirana yok piyasada pacu lar var yeni başlayan herkese o kandırmayı yapıyorlar
    özellikle eminönü esnafının eline düştüyseniz vay halinize 100 tl lik masrafınız 1500 tl oluyor

Motosikleti
    O bahsettiğiniz kadife yosundan kurtulmak çok kolay sadece antibiyotik kullanıyorsunuz 1 haftada tamamen geçiyor ilacın ismini hatırlamıyorum aklıma gelince yazarım
    Bilgi için çok teşekkür ederim. Antibiyotiğin ismini ve kullanım dozunu hatırlayabilirseniz çok memnun olurum ( antibiyotiğin diğer canlı bitkilere zararı olduğunu gözlemlediniz mi.) Arkadaşımın elinde altı adet damızlık nattari var. onlardan yavru alıp sattı da. Şu an kendine depo tuttu ve çalıştığı iş yerinden ayrıldı. Ben de elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Damızlık nattarileri ve büyümüş yavruları oraya alacak. üretim gerçekleştiğinde belki şehir dışına satış da söz konusu olabilir.

Motosikleti
    Bilgi için çok teşekkür ederim. Antibiyotiğin ismini ve kullanım dozunu hatırlayabilirseniz çok memnun olurum ( antibiyotiğin diğer canlı bitkilere zararı olduğunu gözlemlediniz mi.) Arkadaşımın elinde altı adet damızlık nattari var. onlardan yavru alıp sattı da. Şu an kendine depo tuttu ve çalıştığı iş yerinden ayrıldı. Ben de elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Damızlık nattarileri ve büyümüş yavruları oraya alacak. üretim gerçekleştiğinde belki şehir dışına satış da söz konusu olabilir.
    antibiyotiğin ismini hatırlayamadım şu an bi arkadaşım kullanıyor o da ismini bilmiyormuş akşama bana mesaj atacak ozaman yazarım
    200 litre suya 1 tablet şeklinde kullanılıyor başka bir kapta eritip akvaryuma ekliyorsunuz bir gün sonra %10 su değişimi tekrar antibiyotik
    7 gün böyle devam ediyorsunuz 7. günün sonunda %20 su değişimi balıklara herhangi bir zararını görmedim
    sakal yosununu da %98 yok etti bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Macrol 250 Mg 14 Film Tablet

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

ilacın ismi bu fiyatını bilmiyorum
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    antibiyotiğin ismini hatırlayamadım şu an bi arkadaşım kullanıyor o da ismini bilmiyormuş akşama bana mesaj atacak ozaman yazarım
    200 litre suya 1 tablet şeklinde kullanılıyor başka bir kapta eritip akvaryuma ekliyorsunuz bir gün sonra %10 su değişimi tekrar antibiyotik
    7 gün böyle devam ediyorsunuz 7. günün sonunda %20 su değişimi balıklara herhangi bir zararını görmedim
    sakal yosununu da %98 yok etti bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Macrol 250 Mg 14 Film Tablet

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

ilacın ismi bu fiyatını bilmiyorum
    Teşekkür ederim. Bu uygulama sırasında bitkileriniz bu uygulamadan olumsuz etkilendi mi?

Motosikleti
    hayır sıkıntı olmadı
    biliyorsunuz yosunlar bakteri türevi canlılardır
    bitkiler gelişmiş organizmalardır o yüzden kolay kolay etkilenmezler

Motosikleti
    biraz görsel

pirana yok piyasada pacu lar var yeni başlayan herkese o kandırmayı yapıyorlar
    özellikle eminönü esnafının eline düştüyseniz vay halinize 100 tl lik masrafınız 1500 tl oluyor
    büyüklere 50 küçüklerine 30 vermiştim. ancak bilen biriyle gitmek her zaman iyidir. daha fazla fotoğraf paylaşırsanız iyi olur bu arada canlansın biraz konu
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    büyüklere 50 küçüklerine 30 vermiştim. ancak bilen biriyle gitmek her zaman iyidir. daha fazla fotoğraf paylaşırsanız iyi olur bu arada canlansın biraz konu
    malesef benim eski akvaryumumu arkadaşıma hediye ettim içindeki balıklarla birlikte
    özellikle tembih ettim hiç birşey alma hiç birşey koyma ve falan mağazadan uzak dur diye
    eleman ilk günden gitmiş 2 tl lik balığı ona 20 tl ye kitlemişler
    üstelik balık hasta akvaryumdaki bütün balıklara da bulaştırmış
    öldürmüş malesef

görsellere henüz ağırlık veremiyorum ilk paylaşımımda farkettiğiniz üzere akvaryuma köşebentler atmıştım iyiki atmışım
    camcı nasıl bir silikon kullandıysa silikonlar bırakmaya başladı dün komple boşalttım söküp yeniden kaliteli silikonla birleştirdim
    bu akşam yeniden kuracağım o zaman size yeniden resim atarım

Geç cevap için özür.Macrol bende kullandım, canlılara hiç bir sakıncasını görmedim.Uygulamayı yarım ltlik pet şişenin kapağına bir kaç küçük delik açıp ve tableti toz halinde suda eritip yaparsanız daha kolay oluyor ve 1-2 gün içerisinde büyük etki gösteriyor.

Motosikleti
    şimdilik bu kadar gelişmeleri paylaşrım

okyanus akvaryumu gibi baya güzelmiş bu. yanlız balıkların sayısı az gibi geldi zaten küçükler birşey görünmüyo ha bakımı kolay olur gerçi ama tropikal balıklar koysan güzel olur bence. salyangoz bilmem ne baya da enteresan şeyler var gözlemlediğim kadarıyla konuya tam hakim olmasamda. konuyu gördüğümden beri büyük bir akvaryum alsam mı düşüncesi oluşmaya başladı bende de bu aralar

Motosikleti
    okyanus akvaryumu gibi baya güzelmiş bu. yanlız balıkların sayısı az gibi geldi zaten küçükler birşey görünmüyo ha bakımı kolay olur gerçi ama tropikal balıklar koysan güzel olur bence. salyangoz bilmem ne baya da enteresan şeyler var gözlemlediğim kadarıyla konuya tam hakim olmasamda. konuyu gördüğümden beri büyük bir akvaryum alsam mı düşüncesi oluşmaya başladı bende de bu aralar
    sen yeterki başla her türlü yardım benden söz
    büyük akvaryum küçük akvaryuma göre daha kolaydır
    bu arada akvaryumumdaki balık sayısı biraz fazla size az geliyor olabilir :D
    her balığın sağlıklı yaşaması için gerekli minimum su miktarı vardır ben o minimum miktarın iki katı şeklinde ayarlama yapıyorum
    ona rağmen halen bir fazlam var

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)