Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Pistte 200 km hızla ölüme gitti

Motovento
    REKLAM ALANI

allah rahmet eylesin...uzucu bı olay.hepimiz iki teker uzerındeyız ve baskalarının hatası hayatımıza malolabiliyor.allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Yakınlarına sabııııııır
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    az önce gazaetede okudum Allah rahmet eylesin. :(
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah rahmet eylesin..ecel geldikten sonra yapacak birşey yok..üzücü bir hadise...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Allah rahmet eylesin acı bir kayıp daha.Benim anlamadığım minübüsün orada ne işi var ve çok tehlikeli bir yere park etmiş.Direk tazminat davalık birde pist yönetimi ( ve eğer federasyon la ilgisi var ise ) ilgili hukuki süreci takip etmek gerekir diye düşünüyorum.Dikkat ederseniz minübüsün önünde lastikler var ve onlar zaten çarpma şiddetini azaltsın diye konulmuşlar yani güvenlik için hangi o...çocuğu o minübüsü koymuşsa-koydurtmuşsa hemen dava açmak gerekir yuh artık birde tır koysalarmış.Burada asıl hata miünübüsü fark eder etmez pistten çıkartmaları lazımdı böyle hata olurmu yahu.....

Arkadaşlar burası Türkiye bu ülkede maalesef ne insana ne cana ne mala kıymet veriliyor.Eğitim ve kültürel birikim olmayınca ne bekliyoruz ki...Baksana ülkenin haline millet birbirini yiyiyor hergün şehit haberleri-hergün vatan hainlerinin izin verilen yürüyüşleri çatışmaları....valla Allah sonumuzu hayır etsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:02 ----------

İstanbul parkta bugün c.super bıke eğitim ve pist antremanları var adam başı 350 euro.....yani pistte motosiklet kullanmak istiyorsanız günlük 350 euro kim bu parayı verebilir artı lastik maliyeti artı kasko vs...daha bir sürü masraf...kısacası diyorlarki ne işiniz var motosiklet le cbf 150 e binin gezin- kuryelik yapın başka bir şeyde yapmayın deniyor....Yapmak istiyorsanızda paraları görelim diyorlar.........

(ben maliyetleri eleştirmiyorum illaki maliyeti olacak ama bu maliyetleri bizim gençlerimizin karşılaması çok zor )
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Allah rahmet eylesin, sevenlerine sabır dilerim...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    üzücü,

yazık.

yalnız anlamadığım bir nokta var. minibüs orada olmasa, rahmetli 200 km ya da benzeri bir hızla lastiklere çarpsa nasıl hayatta kalacak ?

sanki minibüs tuzu biberi olmuş gibi.

çok yazık.

bari piste mayın döşesinler de tam olsun.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Allah kimseye böyle bir ölüm, hiçbir aileye böyle bir acı vermesin. Yaşadığım için biliyorum aynı duyguları.. Canınız ne istiyorsa söyleyin giden gitti yapabileceğimiz tek şey bu olayı unutmamak, unutturmamak... o pisti boykot etmek ve açılacak bir davayı takip edip desteklemek..
    Allah hiçbirimize kaza bela vermesin.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    200km hızla gidilir - gidilmez, lastiklere çarpar hayatta kalır - kalmaz bunun cevabını kimse veremez çünkü ortada bir ihmal var ve bu ihmal yüzünden hayatını kaybeden biri var.

Benim anlamadığım şey insalar turlamaya başlamadan önce, o minibüs kimsenin dikkatini çekmemiş miydi..

Allah rahmet eylesin. Ailesine ve arkadaşlarına sabır diliyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Çok üzüldüm yaaa
    Saygılarımla...

Motosikleti
    CBR 600F
    allah rahmet eylesin, akşam haberlerde ben de gördüm... ama 200'le giderken hakimiyeti kaybettikten sonra minibüs olsa ne olur olmasa ne olur diye de düşünmüyo değilim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    akıl alır gibi değil. elbette pistte sürüş yapmanın da belli riskleri var ama pistin amacı kaçış alanları, kum havuzları, lastik bariyerler olması değil mi ???
    Sinan Sofuoğlu da kafasını pist kenarındaki kayaya vurup ölmedi mi ????
    Allah rahmet eylesin. kazada ölmek çok acı ama bir de böyle bir kazada ölmek çok daha fazla üzücü..
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sözü geçen , kazanın olduğu yer EGEM virajının dışı.... Hızlı sol virajında pistten çıkınca topraktan gelerek (Yaklaşık 250 metre mesafe) Fren yapmasına rağmen oldukça hızlı bir şekilde arabaya çarpmış... Yani 250 metre yaşamla ölüm arasında çabalamış...
    Daha pistten çıktığı yerde standartlara uygun kum havuzu olsa 30 metre sonra hafif yaralı da olsa kurtulurdu...

Minübüsün durduğu yerde sadece minübüs yok arkadaşlar... Fotolarda çıkmamış... Ama hemen yanında PODYUM var... İzmir pistine gelenler muhakkak bilirler....

O meşhur Murat124 ün üstüne hilkat garibesi gibi inşaa edilmiş, kupa merasimlerinde kullanılan PODYUM Minübüsün 2 metre yanında.... O alanda çöp tenekesi dahi olmaması gerekirken park alanı gibi kullanılmak istenmiş..

Eğer o araba ve podyum orda olmasa Lastik bariyerlere çarpıp yaralı da olsa kurtulma şansı çok ama çok yüksek......

Avni Pala arkadaşımızın 2 yıl önce yaptığı kazanın aynısı.... O da hafif yaralarla atlatmıştı lastik bariyerlere çarparak...

Pist denetim işi hangi federasyona bağlı bilmiyorum ama ciddi anlamda denetim eksikliği olduğu gerçek... Denetleyecek kurumun işi bilip bilmediği de aşikar.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

http://www.izlesene.com/video/izmir-yaris-pisti/1093388

Bu videodaki 2 yıl önce Avni arkadaşımızın yaptığı kazanın 1 e 1 aynısı..Sadece en son çarptığı yerde bariyer deği 1 podyum ve 1 de minibüs park etmişti....
    Bu kazayı yapan avni arkadaşımız hafif yaralarla atlatmıştı.... Şu an kendisi geyet iyi ve yarışlara katılmakta....

Denecek başka hiçbirşey yok.... Allah gani gani rahmet eylesin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Susarsam, düşündüklerim anlaşılır diye düşünüyorum...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yazık oldu adama şehir içi gazlayana millet bi dünya küfür ediyor peki bu insan öldü sorumlusu kim? motor mu yani?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözü geçen , kazanın olduğu yer EGEM virajının dışı.... Hızlı sol virajında pistten çıkınca topraktan gelerek (Yaklaşık 250 metre mesafe) Fren yapmasına rağmen oldukça hızlı bir şekilde arabaya çarpmış... Yani 250 metre yaşamla ölüm arasında çabalamış...
    Daha pistten çıktığı yerde standartlara uygun kum havuzu olsa 30 metre sonra hafif yaralı da olsa kurtulurdu...

Minübüsün durduğu yerde sadece minübüs yok arkadaşlar... Fotolarda çıkmamış... Ama hemen yanında PODYUM var... İzmir pistine gelenler muhakkak bilirler....

O meşhur Murat124 ün üstüne hilkat garibesi gibi inşaa edilmiş, kupa merasimlerinde kullanılan PODYUM Minübüsün 2 metre yanında.... O alanda çöp tenekesi dahi olmaması gerekirken park alanı gibi kullanılmak istenmiş..

Eğer o araba ve podyum orda olmasa Lastik bariyerlere çarpıp yaralı da olsa kurtulma şansı çok ama çok yüksek......

Avni Pala arkadaşımızın 2 yıl önce yaptığı kazanın aynısı.... O da hafif yaralarla atlatmıştı lastik bariyerlere çarparak...

Pist denetim işi hangi federasyona bağlı bilmiyorum ama ciddi anlamda denetim eksikliği olduğu gerçek... Denetleyecek kurumun işi bilip bilmediği de aşikar.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

Bu videodaki 2 yıl önce Avni arkadaşımızın yaptığı kazanın 1 e 1 aynısı..Sadece en son çarptığı yerde bariyer deği 1 podyum ve 1 de minibüs park etmişti....
    Bu kazayı yapan avni arkadaşımız hafif yaralarla atlatmıştı.... Şu an kendisi geyet iyi ve yarışlara katılmakta....

türkiye şampiyonu bile 100-110 ile o virajı dönüyor. alper abimin dediği gibi bunlar pistin adı gözükmesin diye akşam uğradığımda gördüğüm muhabir tarafından yan taraftan çekildi. bende uzaktan olsada iki fotoğraf çektim . asıl diğer tehlikeler daha da belli oluyor. hatta yazılara branda çekiyorlardı. polisin ayırdığı izinsiz girilmez kısmının içerisinde..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Üzücü bir olay huzur içinde yatsın.

Yanlış biliyor da olabilirim, uluslararası standarttaki tek pist İstanbul Park.Geri kalanlarda defalarca ölümlü kazalar oldu diye biliyorum. Bu işi yapmaya hevesli olan insanın bunu bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir diye düşünüyorum.Pistlerdeki güvenlik önlemlerini alması gerekenler ve denetlemesi gerekenlerden de umarım sonuna kadar hesap sorulur ve sorumluları cezalarını en ağır şekilde çekerler.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.

mekanı cennet olsun :(

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi video sunu izledim tüylerim diken diken oldu çok moralim bozuldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 ----------

Alıntı hondacıoguz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.sevenlerinin ve ailesinin başısagolsun .
    bu sözleri benim arkamdan söylememeniz için elimden geleni yapmaya çalışıyorum geçen akşam zat 150 yanımdan geçerken pis pis bana baktı bana fazer kullanıyosun hakkını ver demeye çalıştı galiba bende evde çoluğum çocuğum var beni sevenler var bana bu yüzden kızma der gibi baktım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)