Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5 ayda 10 ülke gezdi, 25.000 km katetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

5 ayda 10 ülke gezdi
    Turassist ana sponsorluğu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle 2 Ocak 2011 günü tek başına motosiklet yolculuğuna çıkan EMOK üyesi Erkan Öztürk gezisinin ilk bölümünü tamamlayarak Türkiye'ye geri döndü.

Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Sudan, Etiyopya, Somaliland, Cibuti, UAE, İran, Türkiye rotasında gerçekleşen gezi sonrası açıklamalarda bulunan Erkan Öztürk, "Gezi sırasında oldukça keyifli anlar geçirdim, Ürdün'de soğukla mücadele ederken kısa süre sonra Sahra çölünde sıcakla mücadele ettim. İklim koşulları beni kimi zaman oldukça zorladı. Gezim sırasında bir bakıma tarihe de tanıklık etmiş oldum. Mısır ve Yemen olaylarını yakından takip etme fırsatım oldu. Bu tür bir gezi bu şartlarda Türkiye'de ilk kez yapılıyor, Sudan ve Etiyopya'nın belirli bölgelerine Cibuti, Somaliland ve UAE'ye motosikletiyle giden ilk Türk sürücü oldum. Türk bayrağı orada çok büyük bir simge, Türk olduğum öğrenildiğinde bütün ülkelerde kapılar sonuna kadar açıldı, ülkemize inanılmaz bir hayranlık ve sevgi var" dedi.

En çok Etiyopya'da eğlendiğini söyleyen Öztürk, "Özellikle çöllerde ve yüksek dağlarda kamp yaparken mutlu oldum, çok değişik türde hayvan gördüm en heyecanlandığım ve korktuğum anlar hayvanlarla karşılaşma anlarımdı, televizyonda belgesellerde gördüğüm hayvanlarla burun buruna gelmek inanılmaz bir duyguydu" şeklinde konuştu.

Erkan Öztürk'ü karşılamaya gelen arkadaşlarından Timuçin Doğan, "Bu tür gezileri hep yabancı motosiklet sürücülerinin internet sunumlarından takip ediyorduk şimdi bir Türk motorcu bunun yapılabileceğini bize gösterdi, onun sayesinde aslında engelleri kendi kendimize koyduğumuzu, korkmamamız gerektiğini, istersek her şeyi yapabileceğimizi anladık, daha şimdiden ben de dahil olmak üzere bir çok kişi bu tür planlar yapmaya başladı, inanıyorum ki bu bir ilk ama sonrası gelecek" ifadelerini kullandı.

Öztürk "Sitemde şu anda 2.000'in üzerinde üyem var. Sitede hem seyahat anılarımı yazarken, hem de gittiğim yerler hakkında önemli bilgiler verdim. Bu bilgileri kullanarak bir Türk motosikletçi 4 ülkeyi gezmek için yola çıkıp döndü bile, bu beni çok gururlandırdı. Böyle bir yolculuğa çıkmak için bazı konularda tecrübeli olmak gerek, ben bilinmeze gittim ama artık bu rota için birçok bilgi elimizde mevcut. Ayrıca böyle bir gezi için ön hazırlıklar ne olmalı, motosiklet ve sürücü nasıl hazırlanmalı, seyahat esnasında karşılaşılacak durumlarda neler yapılmalı, vize, sigorta ve evrak işleri, yedek malzeme seçimleri gibi birçok kritik ve önemli bilgi sitemde yayınlanmaya başladı, umarım okuyuculara faydası olur" diye konuştu.

Kaynak:Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    uzun yol haberi duymak istemiyoruuuum x))
    Helal olsun arkadaşa özenilecek bir durum ...
    Fotoğraç çektiyse görmek fena olmazdı
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ah ah imkan - para olsa önce türkiye sonra dünya turu. :(
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol haberi duymak istemiyoruuuum x))
    Helal olsun arkadaşa özenilecek bir durum ...
    Fotoğraç çektiyse görmek fena olmazdı
    www.dunyaninbilgisi.com

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adamda ki cesareti tebrik etmek lazım sonuçta bazı ülkelerde bizim tır şöförlerini rehin alındığı oluyordu bunlara nazaran gitti ve sağ sağlim döndü
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet kullanıyorum ve karşıma bir anda buffalo sürüsü çıkıyor...ne kadar fantastik..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Bu Türk hayranlığının nedeni atalarımız OSMANLIDIR gittiği yerler şuan onun özlemini çekiyor....
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    benim anlamadığım nasıl ilk oluyorki emrah ablak hindistana kadar hatmettiydi zaten kaç sene önce. herkesin bir popisi var dedikleri bu olmalı :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    birgün sayısaldan para çıkarsa bütün paramı yurduma harcayacamm benim cennet vatanım yeter bana
    Degersiz insana cok deger verirsen...... SENİ aptal yerine koyar.....?:bounce:

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bizim ülkede maddiyat sorunu olmasa inanyorumki çoğu motrcu böyle tura çıkar
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    benimde birgün düşündügüm bir gezidir.emekli oldugumda gidecem dicem ama ozamanda 60 yasında oluyorum ne yaparsam 50 ye kadar yaparım 50 den sonra motora binmeyi düşünmem.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gezi birkaç temel amaç üzerine kurgulandı.

Amaç 1; Oluşturulan ön yargılardan dolayı, zor hatta imkansız görünen böyle bir gezinin herkes tarafından yapılabileceğini ispat etmek.
    Yeter ki istesin.

Herkes Yapabilir.

Ben bir motosikletçiyim, herkesin giydiği kıyafetlerim, herkesin kullanabileceği tarzda bir motosikletim, ortalama İngilizce bilgim, herkesin kazanabileceği kadar bir maddi gelirim var. Sıradan hazırlıklar yaptım.
    Motosikletime detaylı ama standart bakımlar yaptım, lastik aldım, sigorta yaptırdım, çanta aldım, aşılarla vizelerele uğraştım,
    herkes gibi...
    Belki tek farkım daha fazla cesur, daha fazla özgüvenim olmasıdır.
    Kısaca çok da özel biri değilim, ben bu geziyi bu özelliklerimle yapabiliyorsam "herkes yapabilir".(miş)

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    bu adam belki bu rotada ilk ama Türkiye'nin ilk uzun yol serüvencisi değil. Geçmiş yıllarda da Türk motorcu arkadaşlarımız başka rotalarda daha da uzun yollar katetmişlerdi.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

motordelisi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache Rtr 150
    vay bea halal olsun ....
    Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir... M.KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Cbf150
    Herşey imkan meselesi, dakar gitmek bile
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Türk hayranlığının nedeni atalarımız OSMANLIDIR gittiği yerler şuan onun özlemini çekiyor....
    Dünya, adil bir süper gücün özlemini çekiyor.

Osmanlı Türkü sömürgeci olmadığı için, bugün bizler oralarda saygı görüyoruz.

Gurur duydum.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

selam dostlar, yorumlara baktım,
    kısaca söyleyeyim, popim falan yok
    ama Somailand'e motoruyla giden dünyada ilk ve tek kişiyim.
    Cibuti, somaliland, UAE gibi ülkelere de motoruyla giden ilk Türk'üm.
    Bunlar önemli değil bu geziyi 6-7.000 liraya bitirebilen de ilk kişiyim

Yani amacım POLÜM yapmak falan değil. Gittim gördüm eğlendim geldim, herkeşlere de tavsiye ederim.
    kendimce bir film yapıp bir şeyler söyledim izlemek isterseniz
    https://www.youtube.com/watch?v=QBj4...4D7uOSsz5wSS0=

2 saniyelik bir yeri başka bir filmden arakladım

ben dünya gezginlerine göre sıradan ama Türk standartlarına göre farklı bir şey yaptım. Bunu herkesin yapabileceğine de inanıyorum, hedefim "yapılabilirliliğini göstermekti".

lütfen beni asmadan kesmeden önce, ne yapmışım, nasıl yapmışım bir bakın.
    Çoğunuzla yüz yüze tanışmadım ama tanıyan arkadaşlarım benim için "Nal gibi egolarımın" olmadığını söyleyebilirler.
    Keşke kendimi savunma durumunda kalmasam da sadece gezileri falan konuşsak olmaz mı?

Bir gezi yaptın, yaptın da bana mı yaptın arkadaş diyen arkadaşlara "yooo kendim gittim, kendime yaptım, gördüm öğrendim, an itibarıyla bu yollarda çoğunuzdan tecrübeliyim" deyip şöyle devam ederim.
    İsterseniz fotoğraflara yazdıklarıma bakın keyifli vakit geçirin isterseniz (gidecekseniz eğer) bilgilerden faydalanın.
    siz nasıl isteseniz o
    çünkü ben öyle yaptım"neyi nasıl istersem öyle yaptım".
    Görüşmek üzere
    Erkan Öztürk

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    erkan ötürk,güzel bir iş yapmış,tek başına cesaret isteyen bir gezi
    rotasını başarıyla bitirmiş.gezi raporunu ve gazeteye verdiği röportajı
    ilgiyle izledim.takdir etme dışında edilen lafların hepsi,ukalalıktan başka
    birşey değildir.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    para biriktirir
    en onemlisi sizin istediginiz seyi gercelestirmeyi basarmanız,gerisi lafı guzaf..........
    Dilim,sen benim hem servetim, hem felaketimsin.
    Beni abad edende sensin berbat edende....(Mevlana)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)