Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MotoCafe Maltepe - Profesyonel Motosiklet Temizliği, Full Motorcu Muhabbeti Burada

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben kendi motorumu garajda yıkarım bu ne para ya 1 kova suyu basınçlı yıkama makinesine verip motora su tuttummu mis gibi oluyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yıkama işini becerdikleri kesin fakat esnaflıkları konusunda sorunları var .. oldukça yoğun oluyor.
    Bir de sahibi arkadaş biraz agresif geçen anadolu yakasında bir müşterime uğradım dönüşte yıkatmak için gittim motor yıkıyordu dönüp baktı "ne vardı" dedi ben de çıktım gittim..

Bu arada avrupa yakasında Onur'ların açtığı overdose moto club var meguiars ürünleri kullanarak yıkama vs hizmetleri var hemde motor klübü oto parktan bozma değil
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat ucuz mu pahalı mı bilmem ama motosikletimi temizleyip bakımını yapmak benim bir zevk ve boş zaman aktivitesidir.Neden bunun için başkasına para vereyim.Arabamı bile çoğu zaman kendim yıkayıp temizlerim sadece mekan ve zaman yoksa para ile yıkatırım.
    redmap bunu beğendi.

Motosikleti
    HD iron XL883N
    ARKADAŞLAR FİYAT DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYOR BENİM Kİ CHOPPER 25 TL ARTI WD40 İÇİN DE 5 TL VERDİM SCOOTER LARA DAHA DÜŞÜK ENDUROLARA DAHA BAŞKA OLARAK SINIFLANDIRMAYA GÖRE PARA ALIYORLAR WD40 DIR CİLA DIR ARTI PARA ONLAR

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Fiyat yüksek, şöyle, böyle diyen arkadaşlara hak veriyorum.

Bir kısmı petrollerdeki 1 liralık kimyasal köpükle yaşamaya alışmış.

Bir kısmı ise kendi bulaşık deterjanıyla yıkıyor sanıyorum.

Ciddi manada sağlıklı bir temizlik yapmak istiyorsanız, yani detaycıysanız, alacağınız temizlik ekipmanlarının sayısı bir hayli fazla oluyor.

Sağlıklı bir köpükleme ve durulama için çok yüksek basıncı olmayan bir makine gerekiyor.

Ve en önemlisi motora, boyaya herhangi bir zararı olmayan bir köpük gerekiyor.

Tüm bunlara sahip olmak bir yana, bunları muhafaza etmek ayrı bir dert, bu uygulamayı yapacak yer bulmak ayrı bir dert. O yüzden motocafe tarzı yerlere şahsen çok önem veriyorum.

Çünkü motorumu benim yıkadığım gibi birine yıkatmanın parasına çok takılmıyorum.
    araltı, biyeybaraküs, BESTAPO ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Meguairs lastik parlatıcısını motorun lastiklerinde kullanmıyorsunuz umarım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı yeniii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meguairs lastik parlatıcısını motorun lastiklerinde kullanmıyorsunuz umarım
    Yanlamak için çok ideal bir ürün, güzel kaydırıyor

Arabadan kalma bir malzeme. Sadece lastiğin iç kısımlarına (yani yazı, rakam vs olan yerlere) sürüyorum.
    Ducati 1198SP _ RedLove

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlamak için çok ideal bir ürün, güzel kaydırıyor

Arabadan kalma bir malzeme. Sadece lastiğin iç kısımlarına (yani yazı, rakam vs olan yerlere) sürüyorum.
    Yanlamak için olurr bak virajlarda dikkat et

Bununla ilgili ciddi bir uyarı aldım bu işi bilen birisinden ve AEA progamında bahsetmişti, yanaklarına bile sürsen o yağ lastiğe işliyor ve sonrasında kusuyor yolda kaymana neden olur aman DİKKAT !!

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bikere bulusma yapmıstık, yaz için uygun. Fiyatlar malesef yıkamaya gore pahalı sohbet guzel oluyor haftasonu cok yogun, pek cafe degıl yıkamacının çay alma yerı orası. Gidip yıkatırken ayakta çay ıcebilirsiniz

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat yüksek, şöyle, böyle diyen arkadaşlara hak veriyorum.

Bir kısmı petrollerdeki 1 liralık kimyasal köpükle yaşamaya alışmış.

Bir kısmı ise kendi bulaşık deterjanıyla yıkıyor sanıyorum.

Ciddi manada sağlıklı bir temizlik yapmak istiyorsanız, yani detaycıysanız, alacağınız temizlik ekipmanlarının sayısı bir hayli fazla oluyor.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...65273936_o.jpg

Sağlıklı bir köpükleme ve durulama için çok yüksek basıncı olmayan bir makine gerekiyor.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...83797332_o.jpg

Ve en önemlisi motora, boyaya herhangi bir zararı olmayan bir köpük gerekiyor.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...60960550_o.jpg

Tüm bunlara sahip olmak bir yana, bunları muhafaza etmek ayrı bir dert, bu uygulamayı yapacak yer bulmak ayrı bir dert. O yüzden motocafe tarzı yerlere şahsen çok önem veriyorum.

Çünkü motorumu benim yıkadığım gibi birine yıkatmanın parasına çok takılmıyorum.
    maşallah panigale alırım bir dal basınçlı yıkama makinesine ( ev tipi bile olsa )motorun plastik aksamını tutmamanı tavsiye ederim ,sadece metal olan yerlerdeki kiri alması için kullanıyorum
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yıkama nasıl yapılıyor gidenler yardımcı olabilir mi?
    Klasik köpük-su mu yoksa sabunlayıp orasını burasını temizliyorlar mı iyicene süngerle falan?
    Bir de kullandıkları malzemeler neler? Köpüğün markası nedir, su makinası motor için mi vs?

Detaylı temizlik yapılıyorsa en azından yarım saat uğraşacak, 20TL ölümcül fiyat değil. Bahçe hortum olsa neyse de apartman önünde kovayla su taşımaya tercih edilir...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bende motoru iç dış bedavaya yıkatıyorum.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Profesyonel motosiklet temizliği nedir ya haha Ulan bi insan motorunuda kendi yıkayamicaksa , bu zevki alamiyacaksa niye binerki ? Vay zamanımız yok , vay imkan yok şu yok bu yok, bırakın arkadaş ya.. Eline bez alıp depoyu silmekten aciz olan insanlar icin kurulmus tezgahlar bunlar. Ayrıca böyle yerleri çok itici buluyorum, sürekli civik insanların boş ve bağıra çığıra yaptıkları muhabbetlerini çekmemek adına asla girmiceğim bi ortamdır.

Alacağınız bi konsantre şampuan, ki benzinliklerde bile satılır 10 liradan fazla değildir.
    Birde sünger , bi milyoncularda bile var.
    Motora hicbir kimyasal kullanmanız gerekmez, hepsi para tuzağıdır.
    Köpüklerin kalitesini kullandıklarını sanmıyorum, ucuz köpük renkleri ve farları soldurur, alimünyumu matlaştırır, geri dönüşümü mümkün olmayan lekeler bırakır..
    Mengu16, adenizkusu ve redmap bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Yukarda arkadaşta söylemiş profesyonel yikama nedir diye tamamen katiliyorum nedir gerçekten? Ustalik isteyen durumu nedir yikama işinin? Bi kaç kez yikadiktan sonra hizli ve güzel şekilde her insan becerebilir bunu.Hani 20lira olsa tamamda 30nedir iç dış araç yikama bile çoğu yerde 20tl.Bu fiyat politikasini uygulayan insanlarında sohbeti muhabbeti bana kazandigi paradan dolayi şirin bi görüntü sergilemek zorunda olduğunu düşündürür şahsen.Zengin kesime hitâb ediyor ve çok memnun olanlarda vardır elbet ama bu şekilde kendi düzenlerini bozuyorlar bi kaç seneye kalmaz bu tarz bir sürü yer acilir 30lira+rağbet i duyan ki fazla sermaye gerektirmeyen basit bir iş.Fiyatta gereksiz rekabet olunca hepsi b.k a sarar.Güzel düşünce güzel hizmet fakat fiyat yüksek.Güzel taze çay bedavaysa birşey diyemem hakkidir o zaman...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    profesyönel yıkama ciddi zaman ve uğraş ister. araba yaparken jantlar dahi çıkarılır lastikten ayrılır. zorluğunu tahmin edin yapılmış uygulamalara da ilginiz varsa yine burası gibi severek takip ettiğim http://www.detailturkey.net/ forumuna göz atabilirsiniz
    enxdesign bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profesyönel yıkama ciddi zaman ve uğraş ister. araba yaparken jantlar dahi çıkarılır lastikten ayrılır. zorluğunu tahmin edin yapılmış uygulamalara da ilginiz varsa yine burası gibi severek takip ettiğim http://www.detailturkey.net/ forumuna göz atabilirsiniz
    2010 dan beri takipte ve kullanıcısıyım , Skoda forumunun kullanıcılarıdır

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250(ABS)'14
    Grup halinde sohbete gidelim arada da motorlar yıkanmış olur diyenler için iyi düşünülmüş bir mekan, ama sadece yıkatmaya gidecekseniz saatlerce bekleyip, bide üstüne 20 TL vermek hoş değil.

Not: Daha önce iki kere gittim ilkinde 10TL, ikincisinde 15TL verdim ama uzun süre bekledim yıkanması için

hep böyle biyer açmak istiyordum :/

bu hafta sonu bende gitmeyi planlıyorum, gelcekler varsa çay ısmarlayabilirim ^_^

bende gitmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)