Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpüklü yıkamaya karşı ciddi uyarıdır !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün yıkamacıda kavga çıktı , "adam arabamı mahvettin diye bağırıyor ! , bir de baktım , aracın boyası bencik , bencik komple matlaşmış ! , "yıkamacı ben ne yapayım deyince adam saldırdı , zor ayırdık , akşama kadar uğraştılar araçla yinede olmadı !!!.
    İki günde bir , işçi değiştiren , bilinçsiz , sallamacı , yıkamacılara yıkattırmamak lağzım aracı !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha dün ilk defa 1 lirayla çalışan köpüklerden kullanmıştım. Tüh keşke şu konuyu daha önceden göreydim de köpük kullanmayaydım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden motorun çok temiz görülüyor emek harcadığın nasılda belli
    Eyvallah, saolasın. Yeni sahibi de çok titiz birisi. Yeni motoruma da aynı öyle bakıyorum

kemboo ve qezgin bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kovaya suyu doldururum içine az pril bulaşık macunu yumuşak fırçayla gayet nazik fırçala 2 kova temiz su,hemen kurula zinciri mazotla temizle az da yağ sür bitti benim işim bana müsade

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Hiç boyle işler ile hiç uğraşmıyorum ayda bir fıs fıs ile gaz yağı ile motoru komple ıslatıyorum. 5 dakika bekletiyorum. pril ile bol köpüklü yıkıyorum . sonrasında ne leke ne kararan bir yer kalıyor . plastik aksama da herhangi bir zararı yok .. aynı yağ ile de sincirde temizliyorum. her eve lazım alacan 2 litre gazyağı .. çila sürsen köşelere sıkışıp kalıyor gerek yok..
    mete_han, dockerengin ve crxforever bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aynen böyle beyler...hatta İstanbul da çoğu yıkamacılar ve özellikle lüks arac sahipleri özel şoförleri ilaçlı yıkamadan vazgeçmiş eski kara düzen sünger kovaya dönmüştür...hatta fırça dahi kullanılmıyor beyler...bizim motorlarımız nedne kıymetsiz...özellikle ilaç diye motora sıkılan köpüğü üzerinde bekletmeyin aşınma yapıyor...süngerle yıkatın gerisini basıncı suya bırakın...tamam istenen detaylı temizlik olmayabilir ama bu detaylı ince temizliği kendiniz yapın...yaz mevsimi için konuşuyorum...

ben benzin aldığım yerden yıkatıp kaba şekilde bi su tutturuyorum..sonra hemen eve gelip kendim detaylı temizlik yapıyorum...

Motosikleti
    suzuki inazuma
    Motosiklet yıkamak biraz zor ve zahmetli araba gibi kalıp değil sonuçta bir sürü aralıklar var elimizin girmediği ama görünen noktalar var. Benim motosikletim daha yeni hiç götürmedim yıkamacıya hep kendim yıkadım bundan sonrada asla götürmem teşekkürler uyarı için ;)

altı sene kartala iki sene raptora bindim..ikisinide bir kere bile yıkamadım...benim için önemli olan gitmesidir o kadar...
    fz6_fazer ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altı sene kartala iki sene raptora bindim..ikisinide bir kere bile yıkamadım...benim için önemli olan gitmesidir o kadar...

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Vay arkadaş ya siyah arabamı yıkıyorum yıkıyorum o köpüklerle parlayacağı yere gittikçe matlaştı deli oluyordum,demek neden buymuş.peki o matlaşmayı nasıl gideririz arkadaşlar.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Güzel konu, yukarılarda kalsın. Ben nemli bir bezle silmeyi tercih ediyorum çamur yoksa. Çamur varsa hortumla yıkıyorum, ince fırça ile üzerinden geçiyorum.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    valla ben buyuk bır kovaya hafıf ılık su dolduruyorum . ( hem motora zarar vermemesı ıcın hemde kırı daha ıyı cıkarması ıcın ) ıcınede ne yalan soyleyeyım fairy koyuyorum ( fairy en soguk suda bıle yag lekelerını cıkarttıgı ıcın ılık suda hıc bır ız kalmıyor ) ve baslıyorum kopuklu suyla yıkamaya . bazen motorumu yıen ılık su ıle duruluyorum bazende hıc durulamadan pamuklu bır bez yardımı ıle kopuklu kopuklu kurulamaya baslıyorum buda motosıkletımın gayet temız ve parlak olmasını saglıyor. acaba fairy konusunda hata mı yapıyorum ? :(

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş ya siyah arabamı yıkıyorum yıkıyorum o köpüklerle parlayacağı yere gittikçe matlaştı deli oluyordum,demek neden buymuş.peki o matlaşmayı nasıl gideririz arkadaşlar.
    eğer verniğe tamamen zarar vermediyse kaliteli bir boya boruma işlemiyle halledilir. işle ilgili teknik bilgim fazlasıyla mevcut. köpük tamamen boyanın düşmanıdır. asla kullanmayın.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer verniğe tamamen zarar vermediyse kaliteli bir boya boruma işlemiyle halledilir. işle ilgili teknik bilgim fazlasıyla mevcut. köpük tamamen boyanın düşmanıdır. asla kullanmayın.
    Peki nasıl anlayacağım vernik zarar görmüşmü birde boya koruma hangi marka nasıl bişey olur,kendim uygulayabilirmiyim?ayrıca teşekkürler cevabın için
    blue white bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    moturunuzu böyle yıkayın hacılar

blackarca, polo34, soycan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Çok sık olmamak kaydıyla elde çitileyin. Motor bu kirli durur, pırıl pırıl parlayan motor şovrruumda olur.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Motosikletim henüz hiç köpük görmedi
    tazyikli su ile kendim yıkıyorum.
    bulaşık deterjanı da kuanamdım sabun dahi görmedi motosikelt

Başlık önlere çıksında herkes görsün

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    güncel motoru bende yıkamacıya götürüyordum önceden anlaşılan yakın zamana bi yoğurt kovasıda bana lazım artık.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    yarın yıkayacağım inşallah ilk kez su yüzü görcek motorum burayı okuduğum iyi oldu köpük ve tazyikli suyla yıkayacaktım köpük kullanmayacağım artık

Zagor35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Hocam bilgi için teşekkürler haftada bir köpükle yıkamayı yapardım fakat bundan sonra iş başa düştü sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)