Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el motosiklet alırken bunlara dikkat edin.

Motovento
    REKLAM ALANI
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Burada anlatılan kriterlerden dikkatimi çeken "motora anahtar değmedi abi" kısmı. ikinci el motosiklet satışlarında bolca kurulan bir cümle. 40-50 bin km.'deki bir motosikletin motoruna anahtar değmediyse uzak durulması gerektiğini öğrendik.

detayını buyrun izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=nxr6C...ilpage#t=1908s" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    http://www.youtube.com/watch?v=nxr6C...ilpage#t=1908s
    Samet Özkan ve crxforever bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Ellerine sağlık üstadım ilk kez gördüm böyle bir program olması da hoş.
    Enteresan ama sağlam bilgiler mevcut.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Sahibinden.com'a bakın, km.si 50 bin civarlarında olup, motora hiç anahtar değmedi açıklaması yapılmış dünya kadar ilan var. itiraf gibi (:

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Faydalı paylaşım. Teşekkürler.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    aslında motorla ilgili nerdeyse hiç program yok

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Bence imkansız bişey değil bu, bakımlarını düzenli yaptığın sürece 50.000 km de anahtar değmemiş motor olabilir, yalnız sahibindeki ilanları bende pek inandırıcı bulmuyorum, Türkiye şartlarında motorların nasıl hor kullanıldığı ortada.
    zilecef2676 ve Schizophren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence imkansız bişey değil bu, bakımlarını düzenli yaptığın sürece 50.000 km de anahtar değmemiş motor olabilir,...
    Hayır olamaz. en iyi şekilde kullanılmış bile olsa 50 bin civarında eksantrik zincirinin gerilmesi, subapların ayarlanması gerekli. dolayısıyla da motosikletin motoruna anahtar değmeli. yani buda motosikletin bakımlarının düzenli olarak yapılmadığı anlamına gelir.
    Aslında 50 bin bile fazla, benim motosikletin servis manuelinde eksantrik zinciri 30 binde kontrol edilir gerekirse gerilir diyor. sonuçta kontrol etmek için bile motora anahtar değmesi gerekir.
    lawyer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    İkinci el motosiklet alırken motorun sesini illaki dinleriz. Birde şöyle deneyin, motosiklet çalışır vaziyette egzoz çıkışını elinizle yada bir bezle 5-6 saniye kapatıp, hafif hafif gaz verin. Şayet motor içinde herhangi bir anormallik varsa emin olun çok daha net duyarsınız. Herkes kendi motosikletinde deneyebilir ama egzoz çıkışını 5-6 saniyeden fazla kapalı tutmayın ne olur ne olmaz sakın elinizi kollunuzu da yakmayın.
    lawyer_16, manofsteel ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Dikkat ettiyseniz alüminyum şasi tamir edilemezmiş, motosiklet devrilip şasi kaldırıma çarpmış bile olsa o şasi sökülüp kağıt edilir diyor.
    grenajları korumak için takılan koruyu takozlar şasiye monta edildiğine göre, grenejları koruyalım derken şasiye zarar verilmiş olmuyor mu?

Motosikleti
    Honda CBR 125 İnş
    Biraz konu dışı olacak ama ben CBR125R bakıyorum 2008 model motorsikletler 35-45 bin km diyor. Bu km fazla değil mi ? Aldığımda çünkü içim rahat etsin istiyorum durmadan honda servisine gidip masraf yapmasın. Yardımcı olabilirmisiniz?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    arabalarda ve motorsikletlerde kaporta boyalı ise çizikten dolayı boyalıdır diyor,
    hatta parça değişimiş ama çizikten dolayı bu motosikletlerde ve araba ilanlarında hep var.
    geçen gün o kadar arabay baktım ilanlarda bir tanesi desin ki kazadan dolayı boyalı
    yok hepsi çizikten dolayı boyalı.
    huyumuz kurusun türk milletiyiz işte satarken çizikten dolayı deriz alırken de çizikten dolayı boyalı araba veya motor alırız.
    98 Beygir.....

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabalarda ve motorsikletlerde kaporta boyalı ise çizikten dolayı boyalıdır diyor,
    hatta parça değişimiş ama çizikten dolayı bu motosikletlerde ve araba ilanlarında hep var.
    geçen gün o kadar arabay baktım ilanlarda bir tanesi desin ki kazadan dolayı boyalı
    yok hepsi çizikten dolayı boyalı.
    huyumuz kurusun türk milletiyiz işte satarken çizikten dolayı deriz alırken de çizikten dolayı boyalı araba veya motor alırız.
    Yahu kendi kendimize icat çıkarıyoruz. Arabamı satıyorum şu ara. Hanım kullanıyordu. Bi çok kez tamponlar ufak tefek park kazalarından 20-30 km/h lik kazalardan boyandı. Sağındaki solundaki çizikleri de biz boyattık. Her arayan öcü görmüş gibi ne boyalı mı ? iyi günler diyip kapatıyor. Bi tanesine sordum. Abi benim için önemli değil de ben de satarken zorluk çıkar diye öyle soruyorum diyor. Ulen senin yüzünden çıkıyo işte zorluk.

Vel hasılı saat gibi çalışan çiziksiz vuruksuz mis gibi arabam var. N'apsaydım vuruk vuruk mu gezseydim tööbe. Döktüm içimi rahatladım

Bu arada kısmetin nerde çıkacağı belli olmaz Belki motosiklet sitesinde arabamızı satarız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9772410/detay/
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Ustaya götürün, yada siz biliyor ve aletiniz varsa kompresyon testi yapın silindir basıncını(larını) ölçün (yağlı, yağsız olarak). Hoş silindir basıncı nasıl ölçülür bilmeyen ustada yok değil piyasada. Kaynak ve şasiyi kontrol etmek zor değil aslında, eğer varsa motorunuz ile aynı model yeni bir motorun kaynak yerlerini ve işçiliğini kontrol edin. Aliminyum şasi tamir edilemez diye bir şey yok, motosiklet olmasada geçenlerde bir kamyon servisinde ne olduğunu bilmediğim alüminyum parçaları öyle bir kaynak yapıp frezeledilerki kırığın, yamuğun neresi olduğunu tamir edilirken görmeseniz bulamazsınız. Aynı şey motorsiklet içinde gerçektende mümkün. Tabi bu durum usta veya deneyimli motorcu gözünden kaçacağını sanmıyorum.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    2. El Motosiklet almayı düşünüyorum fakat yakınımda çevremde motosikletten iyi anlayan biri yok. Satın almaya giderken çekiniyorum açıkcası anlamıyorum kendimde motosikletten forumda birkaç bilgi ile azdan az diyerekten öğrenmeye calısıyorum elimden geldiğince fakat yinede kendimi hep eksik hissediyorum bu konuda. Tanıdık ustada yok böyle samimi oldumuz usta atla gel motosiklete bakıp ücretin neyse verelim diyecemiz o yüzden bu sıralar biraz sıkıntı çekmekteyim 2. el düşünüyorum hem kendime güvenemiyorum hem karşımdakine ikisinden birini yenmem lazım
    wampaa bunu beğendi.
    Kaza Anında Seni Korur !

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer anlatılanların yanında şunu demek isterimki; bir satıcı; allah kitap yemin billah kelimelerini kullanıyorsa o kişiden uzaklaşın. Diğer tüyo veren kelimeler ve obekleri; canım - güzel kardeşim, abim benim, ciğer, bel altı ( boya için kullanılır), kız gibi, aslan kaplan, en temizi, keyfekeder... bunlar şu an aklıma gelenler. Satıcıdan bu sözlerden birini duyarsanız büyük bir kesinlikle o alışverişte sorun çıkar. Birde beden dili olarak size çok yakın mesafede duruyorsa bilinki satıcı kendi inanmadığı birseye sizin inanmanizi bekliyordur. Bu yazdıklarımın hepsi şahsımın yaşadığı tecrübelerdir.
    lawyer_16 ve chcts1 bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sezon tam da açılmışken ve sürekli şu motor nasıl diye konular açılırken bence bu konu hortlamalı.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ilanda plaka kapalıysa iş sakat , 13.sahibimi ,sıfır lastik varsa temkinli yaklaşılmalı

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sıfır lastik varsa neden temkinli yaklaşılmalı?

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Selamlar arkadaşlar,

Bugün (21.12.2014) itibari ile 2.el motosiklet satan bir sitede toplam 20.824 motosiklet ilanı var.

Arama yaptığımızda bunların sadece 1.465 adedinin 50.000 km ve üzerinde olduğu ortaya çıkıyor.

Sayıların ülkemiz 2. el motor piyasasın "düzgünlüğü" hakkında net bir fikir verdiğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
    manofsteel ve krd bunu beğendiler.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Bugün (21.12.2014) itibari ile 2.el motosiklet satan bir sitede toplam 20.824 motosiklet ilanı var.

Arama yaptığımızda bunların sadece 1.465 adedinin 50.000 km ve üzerinde olduğu ortaya çıkıyor.

Sayıların ülkemiz 2. el motor piyasasın "düzgünlüğü" hakkında net bir fikir verdiğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
    Meğersem ne kadar az motorsiklet kullanıyormuşuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler