Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Boydan Boya Karadeniz 2009

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize tekrardan merhaba. Güncellemeyeli uzun zaman oldu. Uzun zaman teknolojiden uzak kaldım. Kusura bakmayın.Kaldığım yerden devam ediyorum.Resimler yolda geliyor.
    evet,bekliyoruz.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı bluebox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi vallaha baya özendim çok güzel
    İnşallah sen de gezersin böyle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 PM ----------

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam tekerine sağlık, yine çok keyifli bir gezi yapmışsın....darısı başımıza
    Hayırlısıysa; olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 PM ----------

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tebrik ederim. Benim bu sene planladığım şeyi yapmışsın. Yeni motor alamadığım için ben girişememiştim. Ama senin motorun aynısından bulmuştum. KM yüksek gelince ısrar etmedim. Soru:Motor ile ilgili bir sorun yaşadın mı? Memnunmusun? ...Ayrıca yan çantalar olsaymış ağırlık merkezi biraz daha aşağıda olabilirdi...
    Motosiklet ile hiçbir sorun yaşamadım. Beni kendine daha da tutsak etti. Sonda yazmak istiyorum ama yeri geldi sanırım, son gün 887 km durmaksızın(sadece benzin) geldim ve titreşim filan hiç yorgunluk hissi vermedi. En çok şikayet edilen titreşim beni üzmedi. Yakıtı, konforu, fren mesafesi... hepsinden çok memnunum. Yan çanta alacağım ama şehiriçinde gerçekten büyük sorun. Bunu arkadaşlardan bizzat gördüm. Ağırlık merkezi pek sıkıntı vermedi aksine tecrübe bile oldu. süspansiyon ayarı ile oynayıp en aşağı seviyeye getirdim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:49 PM ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi oluyor. Paylaşım için teşekkürler
    Rica ederim. Devamı geliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:49 PM ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sorun çıkarmadı gezi boyunca takipimiz gereği öle gördüm bu motora dikkat edersen kısa boylular için zorluk çıkarmamak üzere tasarlanmış enduro dan ziyade alcak yapmışlar yani ağırlık merkezi zaten yere yakın canta bişi değiştirmez ben aksine motorumu yükseltmey çalışıyorum hatta arka süspansiyonu patlattım bu yüzden ama degdi
    BMW F650 gerçek ''her yola uygun'' motosiklettir. Bunun arkasında durarak söylüyorum. Büyük motorlar belki daha rahat ama sarp arazide gerçekten sıkıntı. Herşeyin artısı ve eksisi vardır muhakkak. Bunları topladığımda ben bu motoru daha da seviyorum. Ağırlık merkezinden ziyade; sıkıntı ağırlığın ön ve arkada dengeli olmamasıdır. Bu büyük sorun çıkarabilir. dik yokuşlarda motosiklet aniden şaha kalkabilir mesela. Bunlar hep tartışmaya açık konulardır aslında.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:54 PM ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel oluyor geziniz dicem ama çok güzel de tam olarak karşılayamıyor gezinizi.göz kamaştırıcı bir şekilde etkiliyor.kesinlikle tebrik ediyorum.elinize yüreğinize sağlık.

geçen yaz arabamla doğu karadeniz turu yapmıştım 10 gün süreyle samsundan itibaren sürekli doğuya giderek sarp sınır kapısına kadar gidip geri dönmüştüm.bir sürü yaylaya gittim.görülmesi gereken çoğu yeri gördüm ve hayran kaldım.ileride inşallah motorumla tekrar gideceğim.ama bu sefer otellerde kalmak yerine kesinlikle kamp yaparak olacak.

tekrar tebrikler..tekeriniz hep düz bassın..
    İlginizden ve iltifatlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Kimbilir belki beraber gideriz birgün...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 PM ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim; Memleketinize dönün çağrısında bulunduğun için teşekkür ediyorum. Dokunma yarama..vallahi kanar.. Tabib bile durduramaz.
    12 Ağustos da B.Çekmece den Batum sınırına seyahat hazırlığı içindeyım. Forumdaki Etkinlik duyurularında "Büyükçekmece'den Karadeniz Batum sınırına seyahat " konusunu okuyan arkadaşlar olursa detayı göreceklerdir.
    Sizin gezinizi de en kısa zamanda oluyacağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Lost dizisi halt etmiş.Bir sonraki bölümü merakla bekliyoruz.Kitlendik kaldık doğrusu.Bu kadar muhteşem bir gezi olur ancak.Bu arada bmw'nin titreşim durumu nasıl?Bu kadar yol gidebildiğine göre çok fazla rahatsızlık yok sanırım.Senin bu gezi yazını okuduktan sonra ben de ciddi ciddi bmw almayı düşünmeye başladım.Merkla devamını bekliyoruz.
    Çok hoş bir benzetme. Lost'u hiç izlemedim ama bayağı methediyorlar.
    Yukarıda da anlattım. Titreşim dert etmeyin. alın, ve araziye girin. O zaman kesinlikle daha iyi tanıyacaksınız motoru.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:59 PM ----------

Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boydan boya karadeniz başlığını görünce tama dedim benim en az 10 yıldır planladığım motor ve ekonomi açısından gerçekleştiremediğim bu geziyi bizimle paylaşan arkadaşıma çok teşekkür ederim.Benim için ön bilgi açısından çok faydalı oldu.
    yanlız yola çıkmak başlı başına cesaret ayrıca tebriğe şayan
    Amasra resimlerini görünce amasra lisesinde görev yağtığım günler geldi aklıma o fotoğraflanan yerleri karış karış gezmişim nostalji oldu benimi için sağol..
    Kamp yerleri ve kamp çadırı vs. güzel bende otelden ziyade çadırı terçih ederdim hiç tecrübem olmamasına rağmen..
    vee. tabiki yayla resim ve yorumlarını bekliyoruz
    eline bileğine tekerine sağlık...
    Beğendiğinize sevindim. Yazdıklarınız için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:02 PM ----------

Alıntı burul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne yaptınn sen yaa...valla benim hep motorla karadeniz turu hayallerim vardı motor ehliyeti de aldık motoruda ailevi sebeplerden dolayı erteledik . ama gönül ferman dinlemiyor çekti beni karadeniz 1 ay önce 4 arkadaş artvinden samsuna gezdik..tadı hala damağımda kaldı. içinde motosiklet aşkı olan her motorcunun hayalidir karadeniz..inşallahh birgün motorla gitmekte nasip olur..biz arabayla geçerken motorculara bakıp dertlendim hep..eline emeğine sağlık..herkesin karadenizi gezmesi ümidi ile allaha emanet olun. muhammet
    İlginizden dolayı teşekkürler. Sadece Karadeniz değil, ülkemizin her yanı gerçekten çok güzel.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:03 PM ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper ya
    şu an oralardamısın ? hayallerimi gerçekleştirisiyosun, muhteşem
    Döneli çok oldu ama tatile devam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:04 PM ----------

Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadırda kalınca duş,su, tuvalet vs. ihtayacını nasıl karşıladınız zor olmadı mı? yani kamping alanı olmayan yerleri kastediyorum.
    Daha çok kamping olmayan yerde çadırı kurdum. Kimsenin olmadığı, sessiz sakin koyler, plajlar, yada ormanlar herzaman daha güzeldir bence. Herşeyimi karşıladım. Elektriği bile.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 PM ----------

Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kelimeyle harika...
    Bütün resimlere baktim..
    Emegine tesekkürler arkadasim..
    İlginizden dolayı teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:09 PM ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet,bekliyoruz.
    Sizi biraz beklettim, başlıyorum.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Abiciğim süpersin gerçekten benimde hayalim bu rotayı geçmek ama eşim izin vermiyor ne olursa olsun yapıcam bu seyehati bir gün,gerekirse eter koklatır eşime bayıltır;yine de giderim

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Çömlekçi Görele'ye bağlı. Ziyaretimi bitirip aşağı iniyorum. Sahile inip, Görele'den çıkıp, yola koyuluyorum. Trabzon tabelası da gözükmeye başlıyor yavaş yavaş. Yol çok güzel. Radar hiç yoktu. Hız da yapmadım zaten. 90-100 km hız aralığında sürüp bol bol fotoğraf çektim.
    Sırasıyla Beşikdüzü, Vakfıkebir, Akçaabat'ı geçiyorum. Beşikdüzü beğendiğim yerlerden biri.
    Akçaabat'ın en meşhur köftecisinde köfteyi yedikten sonra, Trabzon'a giriyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 PM ----------

Alıntı kempes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiciğim süpersin gerçekten benimde hayalim bu rotayı geçmek ama eşim izin vermiyor ne olursa olsun yapıcam bu seyehati bir gün,gerekirse eter koklatır eşime bayıltır;yine de giderim
    Teşekkürler. Kısmetse olur diyelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:41 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:28 PM ----------

Resim filan koymadım. Asfalt görmekten bıkmayın diye. Havanın kararmasına az kalmıştı. Maçka tarafına geçip bir yerlere kamp atma vakti yaklaşıyordu. Maçka çıkışı birkaç km sonra Sümela Restaurant-Kamping tabelasını görüp, içeri girdim. Coşan bir dere kenarında güzel bir yer. Gideceklere tavsiye ederim. Turistik bir tesis. Cuma sabahı kalkıp, Manastırı görmeye gidiyorum.
    Kamp alanım.

Hemen çadırın kapısının önünden akan su.

Dünkü güzergâh:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:41 PM ----------

Sümela yolunda pekçok dinlenme ve alabalık tesisi var. Yol boyunca çağlayan bir dere sizi Sümela'da karşılıyor.

Tipik kütük evler

Yoldan...

Bu coçan dere Sümela'ya kadar bana eşlik ediyor.

Ne kadar güzel yerler!!! bir kere gidesi geliyor insanın.

Bu 15 km'lik yol ve dere yanyana çıkıyor sümela'ya doğru...

Suyun kaynağı burası. Müthiş bir gürültü ve güç...Yerinde görünce insan ürperiyor.

Daha çok varmış. Yola devam...

Bu resim çok hoşuma gitti.

Yükseklik bu ama biraz daha çıktım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:49 PM ----------

Manastır otoparkı tıklım tıklım, otobüsler ziyaretçi getiriyor yerli yabancı. Onların arasından geçip, manastıra çıkan patikanın başlabgıcına kadar sokabiliyorum motoru. Mısırcıdan bir mısır alarak otopark ücretini ödüyorum adeta ve onlara emanet ediyorum motorumu.
    Birkaç yüz metrelik yürüyüş ama insan hep yürümek istiyor. Hertaraf yemyeşil. Gürül gürül su sesleri. Mutluluk ve tazelik hissi veren bir hava.

Kimbilir kimler geçti buralardan, yıllara meydan okuyan ve can veren kökler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:05 PM ----------

Karadeniz'e gitmemin tek nedeni Sümela ve Uzungöl'ü görmekti desem yalan olmaz. Sümelaya varınca manastır kısmının restorasyon çalışması dolayısıyla kapalı olduğunu söylediler. Yapmak gereken tek şey onu uzaktan resimlemekti.
    Ana manastırın alt kısmındaki küçük çember ve odalar ziyarete açıktı.

To those who knows no word of Turkish but English:

Tüm binalara su taşıyan su kemerleri

İçeriden dışarısı böyle gözüküyor

Manzara şahane!

Sanırım mutfak olarak kullanılmış

Birbirine bağlanan dış çemberler ve avlu

Türk mimarisi de unutulmamış

Motosikleti
    sevgili,a vagrant,olağanüstü bir dizi seyrediyor gibiyim.devamini hep olduğu gibi sabırsızlıkla bekliyorum.bu yıl planlayıpda gidemediğimiz,umarım önümüzdeki yaz gidebileceğimiz için,sizin tavsiye,resimlerinizden,notlar alıyorum.benim için klavuz olacaktır.sevgilerimle.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili,a vagrant,olağanüstü bir dizi seyrediyor gibiyim.devamini hep olduğu gibi sabırsızlıkla bekliyorum.bu yıl planlayıpda gidemediğimiz,umarım önümüzdeki yaz gidebileceğimiz için,sizin tavsiye,resimlerinizden,notlar alıyorum.benim için klavuz olacaktır.sevgilerimle.
    İlginizden dolayı teşekkür ederim. Faydam dokunuyorsa; ne mutlu bana...
    Kaldığım yerden devam ediyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:00 PM ----------

Manastırdaki Fresklerin resimlerini seçip koyuyorum. Umarım beğenirsiniz. Bazılarının görüntü kalitesi biraz bozuk. Flashlı çekim kesinlikle yasaktı ve sıkı bir denetim vardı.
    Bununla başlıyorum. Gördüğünüz gibi üç katman var. Soluktan daha belirgin ve canlı rasimlerden oluşmuş. Amatörlükten uzmanlığa geçiş gayet iyi anlaşılıyor. Her bir katman üstünde çentikler kertikler var. Alçı daha iyi tutsun diye. Her bir katman farklı yüzyıllarda yapılmış ve boyaları kök boya. Tamamen bitkilerden elde edilmiş.

Kimbilir neler anlatıyor bu Freskolar!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:13 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 PM ----------

Hz. İsa çarmıhtan indirilmiş.

Aslında bunların çevirilerinin yapılıp, bir katalog haline getirilip, ziyaretçilere dağıtılması gerek. Bizde nerede böyle Kültür Bakanlığı. Millet gelip burada ayin bile yapıyor yasak olmasına rağmen, benim gözüme bir tane bile güvenlik görevlisi takılmadı orada.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    bizler halen takipteyiz,dağ havası almış kadar olduk,paylaşım için teşekkürler
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Elimden geldiği, dilimin döndüğü kadarıyla freskleri anlatmaya çalışacağım.
    Bu resimde alt sırada, sağ tarafta çelimsiz bir adam var. Havarilerin ve din adamlarının yanında kendini böyle zayıf, çelimsiz göstermesinin sebebi; kendini oraya yakıştıramaması. Günahkar ve acizliğinin adeta göstergesi. Peki kim bu adam? Freskleri çizenlerden birisi. O kadar da olacak... Kendini oraya koymuş.Fresk; Ortodoks konsülünü oluşturanları resmetmiş.

Ortada İncil, Hz. İsa havarileriyle toplanmış.

Sevindiğim tek birşey var. Sümela'ya en büyük zararı gelen turistler vermiş. Yazılan, kazınan ve çizilenlere baktığınızda görebiliyorsunuz bunu.
    Ben 1880'li tarihlerde verilen tahribatları, yazılan isimleri gördüm. Adam; tarih-ad hepsini yazmış Yunanca, Rusça ağırlıklı olarak.

Meryem Ana ve küçük İsa. Hemen üzerlerinde melekler uçuyor.

Aziz ve havarilerinin hayatlarından kesitler.

İçeriden çekilen resimler kendini belli ediyor. Dışarıdan süzülen ışığı bazen kullanabildim.
    Resimlerde hacdan dönenlerin, Hz İsa'ya ziyaretlerin ve Yunus Peygamberin tasvirleri var.

Dışarı çıkıp, son fotoğrafları çekip, ana manastırı en yakın nereden resimlerim diye etrafa bakındım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:42 PM ----------

Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizler halen takipteyiz,dağ havası almış kadar olduk,paylaşım için teşekkürler
    Teşekkürler. En güzel resimleri seçmeye çalışıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:43 PM ----------

Biraz tehlikeyi göze alıp, yardan aşağı biraz inip, kayalıkların üstünden bunu çekebildim.

Geri dönerken, bir patika görüyorum ve gidip bakmak istiyorum. sümela'nın alt tarafına doğru uzanan bir patika.

Yukarı bakınca, şahane bir görüntü ile karşılaşıyorum

Bir tane de faklı açıdan..Sanırım yeter. Gayet güzel de oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 PM ----------

Görmek istediğim bir şeyi daha görmüş oldum. Çok mutluydum ama keşke manastırın içini de görüp fotoğraflarını çekebilseydim. Geriye fazla birşey kalmamıştı. Rize'de, Uzungöl'de, Ayder ve Huser Yaylaları'nda şöyle bir gezip, daha sonra da geri dönüş...
    Sümela'dan son bir kare...

gtunerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oncelikle tavsiyelerin verdiin bilgiler ve resimler icin tesekkurler.....bende karadenizliyim ama hep yurt disinda buyudum ve gezdim suandada amerikadayim ama bayramda donup trabzona gidicem ins...herzaman bole bi tur dusunuyorum ama bakalim nezaman nasip olcak ...bence ulkemiz gercekden cok guzel heryeri ayri bi guzelllikde....bu resimlerden belli oluyor....rersimlerin devamini bekliyorum.... cok tessekkurler....

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok mükemmel bir gezi olmuş.
    Karadeniz dünyadaki cennet gibi.
    Karadeniz insanının daha fazla yaşamasına şaşırmamak lazım,böyle manzaralar,böyle bir doğada yaşamak..
    Her fotoğrafa tek tek baktım,iç çektim.Herkesin hayalinde yattığı gibi,benim de hayalimde bir Karadeniz turu var.Allah isteyen herkese nasip etsin..
    Fotoğraflarına bakmak bile insana bu denli pozitif duygular yüklerken orada olmanın vereceği hazzı hesaplayamıyorum.

Fotoğraflar ve anlatım için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı gtunerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelikle tavsiyelerin verdiin bilgiler ve resimler icin tesekkurler.....bende karadenizliyim ama hep yurt disinda buyudum ve gezdim suandada amerikadayim ama bayramda donup trabzona gidicem ins...herzaman bole bi tur dusunuyorum ama bakalim nezaman nasip olcak ...bence ulkemiz gercekden cok guzel heryeri ayri bi guzelllikde....bu resimlerden belli oluyor....rersimlerin devamini bekliyorum.... cok tessekkurler....
    İlginizden dolayı teşekkür ederim. Bayramda mümkün olduğu kadar gezin derim.
    Kısmetse motosiklet ile de gezersiniz bir gün.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:17 PM ----------

Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mükemmel bir gezi olmuş.
    Karadeniz dünyadaki cennet gibi.
    Karadeniz insanının daha fazla yaşamasına şaşırmamak lazım,böyle manzaralar,böyle bir doğada yaşamak..
    Her fotoğrafa tek tek baktım,iç çektim.Herkesin hayalinde yattığı gibi,benim de hayalimde bir Karadeniz turu var.Allah isteyen herkese nasip etsin..
    Fotoğraflarına bakmak bile insana bu denli pozitif duygular yüklerken orada olmanın vereceği hazzı hesaplayamıyorum.

Fotoğraflar ve anlatım için çok teşekkür ederim
    Yurdumuzun heryeri harika. İnsan yeterki gezsin, görsün. İlginizden dolayı teşekkür derim. Kısmetse gerçekleştirirsiniz birgün hayalinizi.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Sevgili a vagrant

Gerçekten mükemmel yerler görmüş, mükemmel anıları kadrajınıza sıkıştırmışsınız...
    Tek kişi olmanıza rağmen böyle bir gezi yapmanız ayrı bir hayranlık uyandırıcı. İlerde kısmet olur motor alırsam yapmak istediğim karadeniz turunu yaşamış gibi oldum adeta bu siteye üye olmayan bir arkadaşıma da gezinizi gösterdim o da hayran kaldı. İkimiz de yolunuzun açık olmasını diliyoruz. Allah kazadan beladan korusun...
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili a vagrant

Gerçekten mükemmel yerler görmüş, mükemmel anıları kadrajınıza sıkıştırmışsınız...
    Tek kişi olmanıza rağmen böyle bir gezi yapmanız ayrı bir hayranlık uyandırıcı. İlerde kısmet olur motor alırsam yapmak istediğim karadeniz turunu yaşamış gibi oldum adeta bu siteye üye olmayan bir arkadaşıma da gezinizi gösterdim o da hayran kaldı. İkimiz de yolunuzun açık olmasını diliyoruz. Allah kazadan beladan korusun...
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz
    İlginizden dolayı çok teşekkür ederim. Size de böyle bir gezi kısmet olur inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:01 PM ----------

Sümela'dan iner inmez daha ilk girişte güzel bir cami görüyorum ve cuma namazını kılıp, Maçka'daki kamp alanına varıyorum. Kampı toparlayıp, Rize'ye doğru yola çıkıyorum.
    Dün katedilen yol

Bugün düne göre daha yoğun geçiyor. Siz gözünüzün önünde canlandırın.
    Saat 13.30 gibi Maçka'dan hareket ve sırasıyla Yomra, Araklı,Sürmene ve Rize'ye varış. Yol çok güzel, radar yok ve ben daha hiç ceza yemedim.
    Mutlu bir şekilde kurallara uyarak, etrafa bakınarak gidiyorum. Bir sıkıntı yok. Amaç menzile varmak ve bol bol fotoğraf çekmek. Geriye anılar ve fotoğraflar kalıyor ne de olsa.
    Sürmene'de kısa bir mola verip, siparişi verilen meşhur çakılarından bir tane alıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:17 PM ----------

Eklemeyi unutmuşum. Sümela'da bu iki ağabey kemençenin hakkını veriyordu gerçekten. Ne söylediklerini anlamasam da, çaldıkları bayağı tempolu ve hoştu. Turistler bayılmıştı. Hatta resimde çalan, orada görevli. Hakkını helâl etsin. İzinsiz koydum resmini.

Uzungöl yolundan

Uzungöl'e tırmanmak çok zevkliydi. Bol virajlı fakat yolu da güzel.
    Bana tanıdık gelen sadece bu cami maalesef. Hani görmeye doyamadığımız, takvimleri ve posterleri süsleyen Uzungöl, maalesef yavaş yavaş bir beton yığını haline geliyor. Herkes pansiyon ve ev yapma telaşında. Çok yazık. Sadece göle komşu olan o şirin deresi ve camisine bakıp; hiçkimseyle konuşmadan gölün etrafında gezdim. Göl de kirlenmişti. Herhalde birkaç sene sonra Uzungöl'e bir de lunapark eklenir.

Moralim çok bozulmuştu gerçekten. Ne olur sanki insanlar gelip kamp yapsa! Elektrik olmasa. Herkes, çoluğuyla çocuğuyla göl kenarında balık tutsa!
    Takvim üzerindeki o güzelim Uzungöl'e bakmaya devam arkadaşlar.
    İşte görüyorsunuz durum bu.

Söylemeyi unuttum.Etrafından da devletyolunu geçiriyorlar. İnşaat tüm hızıyla devam ediyor.

Uzungöl'den ayrılış ve Ayder'e yola çıkış.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:50 PM ----------

Rize'ye varış. Şehrin içinde şöyle bir gezdikten sonra büfede atıştırma ve yola devam.

Sırasıyla Çayeli, Pazar'a giriyorum. Pazar çıkışı benzincide depoyu fulledim ve meşhur Fırtına Vadisi'ne girdim. Bu da tıpkı Giresun Bektaş veya Kümbet, Maçka-Sümela veya Uzungöl gibi denizden içeri giren bir vadi.
    Pazar çok sıcaktı fakat sağa daha tabeladan vadiye döner dönmez gerçekten soğuk bir rüzgar sizi karşılıyor. Adı bu yüzden Fırtına herhalde. Gezimin en kötü yağmuruna burada yakalanıyorum ve ıslaklık beni rüzgarla birlikte üşütüyor. Yol boyunca Fırtına Deresi akıyor ama dere demeye bin şahit ister. Rafting tesisi bile var.
    Bir an önce Ayder'e varma telaşı. Fakat yolun bitmesini istemiyor insan. Sıcağa ve havaya güvenip, kot ile yola devam ettim. Kıyafetim uygun olsaydı, çok güzel resimler çekebilirdim.
    Hoşdere ve Çamlıhemşin üzeri Ayder'e karanlık çökmek üzereyken varıyorum. Artık Kaçkar Milli Park sınırları içindeydim. Hedefe varmıştım. Geriye birkaç resim ve yaklaşık 1800-1900 km'lik sıkıcı bir geri dönüş kalmıştı.
    İlk resimler

Ne kadar heybetli akan bir su. Karanlık çökünce çok hoş bir manzara çıkmış!

Abi süper bi yolculuk olmuş.. Tekerine sağlık..

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    İlk iş kamp alanı. Kampçılar bir fırsat yapıyor. Pansiyonlar bir fırsat yapıyor. Etraf kalabalık. Pek kamp kurulacak yeri yok... Yukarı,doğaya çıkmak istemedim. Hava karardı ve sis çöktü. Hem de ne sis. Yazın ortasında kış sanki. Ayder'e girer girmez, hemen sağda yol üstünde Elif Pansiyon var. Tavsiye ederim. Hesaplı ve temiz. Sıcak suyu vardı. İhtiyaçları giderdikten sonra dinlenme.

Motosikleti
    resimler ve anlatım için,bir kez daha teşekkürler.(ayder'de elif pansiyonu,notuma ekledim.)

YOLAVCISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 250 Cross
    ....Tek kelimeyle muhteşem siniz.....
    ===YOL AVCISI===

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    kazasız belasız yolun acık olsun...
    Hissettiğin gibi yaşa...

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    Tek kelime HARİKASIN cesur yürek emeğine ve yüreğine sağlık

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    Hocam, öncellikle çok güzel bir gezi olmuş tebrik ederim,umarım devamı gelir,

bende f650gs ile ilk uzun yolumu yakında planlıyorum 1500 km yakın bir gezi öngörüyorum, size sormak ve tecrübenizden faydalanmak isterim,
    şu an gps amayı düşünüyorum fakat kararsızım , gps olarak garmin 280 kullandığınız gördüm memnun kaldınız mı? ve gerçekden işe yarar bir ekipman mı?
    motorunuz ile ilgili bir sorun yaşadınız mı taşıdığınız ekipmanlarda , uzun yolda hangi yedek ekipmanları alınmasını tavsiye edersiniz?
    tek kişi lik gezi için f650 de keşke yançanta olsaydı dediğiniz oldu mu?yok sosisler ve topcase yeterli oluyormu ?

bir de bmw nin orjinal topcase için üstüne monte edilmiş port bagajını çok beğendim yaptırdınızmı yoksa bulunabiliyormu ? bende takdırmak istiyorum çok kullanışlı olur,

genel olarak f650 nin performansını nasıl buldunuz?

gezi paylaşımınız için teşekkürler, bir gün yollarda karşılama dileğiyle
    Born To be wild

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler