Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Boydan Boya Karadeniz 2009

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ağabey çok güzel bir rota lakin sahil yolunda gittiysen tireboluyu görmemişsindir. giresun tireboluya girmediysen kaybın büyüktür demedi deme özellikle tirebolu kalesi ve cintaşı camii avlusundan seyretmediysen sahili ve tireboluyu yazık olmuş. gezi eksik kalmış sayarım. merakla bekliyorum fotoları
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerine sağlık kazasız belasız
    Çok teşekkür ederim hepinize.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:06 AM ----------

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel ya okurken sanki gezmiş gibi oldum.
    İlginize teşekkürler. Devamı var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 AM ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika bir gezi,harika bir rota,ellerine sağlık.
    o yolların bir kısmını gezebildim ancak.uzun bir tatilde muhakkak deneyeceğim tamamını.
    ''Kısmet'' diyelim. Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:08 AM ----------

Alıntı GTim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten harika..paylaşım için teşekkürler.İnşallah bizede nasip olur böyle renkli ve uzun yolculuklar
    Tüm motosikletçilere nasip olur inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:09 AM ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağabey çok güzel bir rota lakin sahil yolunda gittiysen tireboluyu görmemişsindir. giresun tireboluya girmediysen kaybın büyüktür demedi deme özellikle tirebolu kalesi ve cintaşı camii avlusundan seyretmediysen sahili ve tireboluyu yazık olmuş. gezi eksik kalmış sayarım. merakla bekliyorum fotoları
    Tirebolu'nun içine girdim. Hatta yolun bir kısmı şehiriçinde bozuk. Bakım çalışmasından dolayı. Kale resimlerini çektim.

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    yeni gördüm bu başlığı, paylaşım için teşekkürler. harika bir gezi oluyor anlamak mümkün. insanın içinde sen de git sen de git çığlıkları yankılanıyor. eğer olur da birgün bu rotaya seyir edersek bize önayak olması açısından çok faydalı da olmuş. kazasız belasız keyifli yolculuklar...
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    sen beni iyice gaza getirdin resimlerin devamını bekliyorum şuan nerdesin?döndün mü
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı hilost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gördüm bu başlığı, paylaşım için teşekkürler. harika bir gezi oluyor anlamak mümkün. insanın içinde sen de git sen de git çığlıkları yankılanıyor. eğer olur da birgün bu rotaya seyir edersek bize önayak olması açısından çok faydalı da olmuş. kazasız belasız keyifli yolculuklar...
    Teşekkür ederim. Mümkün olduğunca seçici davranıyorum resimlerde ve kelimelerimde.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:25 AM ----------

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beni iyice gaza getirdin resimlerin devamını bekliyorum şuan nerdesin?döndün mü
    Sağsalim döndüm çok şükür fakat tatilim devam ediyor. Pek internet bulamıyorum. Fırsat bu fırsat biraz daha güncelleyim dedim. Bir yandan da seneye nereler olur diye düşünüyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 AM ----------

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::DEVAM:: ::::::::::::::::::::::::::::::::::

Temiz hava gerçekten insanı uyutmuyor. Dün tüm gün yorucu yolculuktan ve geç yatmadan sonra, sabah saat 5.30'da ayaktayım. Kamp yeri gerçekten harika. Denize giriyorum ve etrafı fotoğraflıyorum. İnsanın canı buralardan ayrılmak istemiyor.
    Kamp alanı uzaktan... Dereyi görebilirsiniz bu resimde.

Kıyıda çok değişik oluşumlar var.

Herşeyiyle bana yardımcı olan motosikletim. Elektriği ve suyu bile üretiyor

Çadırın içi berbat bir halde. O gün çok dağılmıştım. Sabah mümkün olduğu kadar geç yola çıkmak için bir bahaneydi. size de tavsiye ederim. İyi bir yöntemdir. Böyle turlara çıkacak arkadaşlara: bol bol fotoğraf çekin ve her anın tadını çıkarın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

Dün katettiğim yol.

162 km hızı görmüşüm. Hareketli ortalamam saatte 54.1 km. Neredeyse 5 saat motor üstündeydim ve 266.5 km yol almışım dün.

Yola çıkıyorum ''Ya Bismillah'' diyerek ve bir kez daha gecelediğim yere bakarak.

Benzin ışığım yanıyor ve etraf çok sakin. Ekilebilecek yer yok, dolayısıyla nüfus da az. Benzinci bulmak mesele. En yakın yerleşim Doğanyurt. Orada benzinci var diyor GPS ama yaklaşık 40 km uzakta. Yedek yeter mi bilmiyorum??? sürekli iniş ve çıkış. Virajlar da yakıtı artırıyor.
    Yapacak birşey yok. Yola devam.Doğanyurt'a varıyorum.

Benzinci demeye bin şahit gerek. Korka korka 10 liralık alıyorum. Yerel taşımacılık yapan minibüslerin de mecburen buradan yakıt alması beni biraz rahatlatıyor.
    Yolum Sinop' a doğru. Yolda depoyu dolduracağım. Sizlere tavsiyem, eğer yakan bir motosikletiniz var ise, muhakkak yanınızda yedek yakıt taşıyın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:39 AM ----------

Doğanyurt ve Kurucaşile'den itibaren yol biraz düzeliyor.

Ama hala böyle. Yine de fazla viraj yok ve insan etrafına daha çok bakabiliyor.

Ne kadar yük almışım:eek: Ama hepsi de lazım oldu.

Yolda aniden buna rastladım:eek: Bir fren yaptım hemen plaja saptım.

Ortalama 20-30 lt mazot yakan bu eski Mercedes bir harika.

Mümkün olduğunca elektronikten uzak bir araç.

Fransız karı koca bir de küçük erkek çocuk. İngilizce konuştuk bayağı. Karavanı gezdim. Fransa'dan yola çıkmışlar ve daha önce de Afrika çöllerini keşfetmişler. Eğitimci, okul müdürü. Uzun bir tatili var benim gibi. Ne kadar şanslıyız

Motosikleti
    Runner St 200
    Fotolar Ve Başından Geçen olayları okuduktan sonra imrendim doğrusu

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Harika ahşap işçilikleri sizi aniden durduruyor. Durup uzun uzun bakıyor insan.

Yollar zaman zaman daralıyor

Bazen de böyle denize sıfır.

Bir yağmur da Sinop'a yaklaşırken...

Yollar güzelleşiyor ve gaza basıyorum. Resim filan çektiğim yok. Hız yapmayı özlemişim.
    Diogenes'in memleketine varış.

Sinop'a yaklaşık 10 km kala solda deniz tarafında ''Martı Plaj Kamping'' diye sarı tabela var. Oradan yolu geçenlere ve kalmak isteyenlere duyurulur.
    Internet hizmeti,yemek-kahvaltı,şahane bir kumsal...Ne ararsanız var. Turistik bir yer.
    Birkaç tane Alman,İngiliz ve İtalyan karavan bile var.
    Bir de....

3 yıldır dünyayı gezen Alman karı koca ile tanışıyorum. Beraber yemek ve motosikletler üzerine konuşuyoruz. Lastik siparilerini İstanbul'a veriyoruz. Ve onların güzergahı üzerindeki kamp ve konaklama alanlarını haritaları üzerinde işaretliyorum. Çadırlarımız ve motorlarımız yanyana. Onlarınki R1100GS, biri 95, diğeri 96 model. 200.000 km'ye yaklaşmıştı km saatleri.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o yollarda fotoğraf çekmeden ilerleyebilmek çok zor oluyor biliyorum.
    Ama her viraj,her rampa yeni bir sürprizle çıkıyor karşımıza ve 360 derece alabildiğine manzara.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tek kelimeyle bravo diyorum.gideros'a bayıldım.tek başınıza yola çıkmak ayrıca büyük cesaret.aslında birkaç kişi olsa sanki daha keyifli ve cesaretli olur diyorum.devamını bekliyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Mükemmel. Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışsın abi. Umarım bizimde fırsatımız olur bizde gidip, görürüz. Bu arada ''gideros'' harika, çok beğendim. Paylaştığın için teşekürler. Gitmiş kadar oluyoruz sayende.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yollarda fotoğraf çekmeden ilerleyebilmek çok zor oluyor biliyorum.
    Ama her viraj,her rampa yeni bir sürprizle çıkıyor karşımıza ve 360 derece alabildiğine manzara.
    Evet aynen öyle. Çok farklı bir coğrafi ayrıcalığı var. Kıyı boyunca uzanıyor dağlar ve güneşi pek göremiyor insan. Kasvetli bir hava hakim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:07 PM ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek kelimeyle bravo diyorum.gideros'a bayıldım.tek başınıza yola çıkmak ayrıca büyük cesaret.aslında birkaç kişi olsa sanki daha keyifli ve cesaretli olur diyorum.devamını bekliyorum.
    Devamı geliyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:07 PM ----------

Alıntı Armin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel. Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışsın abi. Umarım bizimde fırsatımız olur bizde gidip, görürüz. Bu arada ''gideros'' harika, çok beğendim. Paylaştığın için teşekürler. Gitmiş kadar oluyoruz sayende.
    İlginize teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 PM ----------

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::DEVAM::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Akşamüstü motorun topcase ini bile söktüm ve Sinop'u dolaşmaya çıktım.

Sanırm bu kadar bilgi yeterli kale hakkında. Resimlerde sıra...

Kale gayet iyi durumda. İyi muhafaza edilmiş.

Biraz da şehirden görüntüler

Şehitlerimize atfen yapılmış bir Osmanlı Çeşmesi

Sinop'ta bir de bunlar çok meşhur.
    Yapmak büyük sabır gerektirir bence...

Bizi de unutmamışlar...

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize emeğinize sağlık ....

Bir gün bende bu güzergahı gezeceğim
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Akşam kamp alanına dönüş ve yemekten sonra yattım. Sabah erken kalıp, denize girdim. Kahvaltı ve turist motorcularla çay muhabbetinden sonra birbirimize irtibat bilgilerini veriyoruz. Sınırda buluşma sözüyle ayrılıyorum. Eşyalarımı toplayıp yola devam ediyorum.
    İstikamet Samsun. Yol güzelleşti ve gaza basıyorum. Samsun'u beğenmedim ya da uzun zaman şehirden kalabalıktan ayrı kaldığım için, hemen çıkıp kaçmak istedim ve öyle de yaptım. Yolda benzin ve yemek molasından başka durmadım hiç.
    Sinop-Samsun arası

Burası bana meşhur Soğanlı Geçidi'ni hatırlattı, sadece biraz daha yeşil.

Çok güzel bir mısır ambarı

Hem gidiyorum hem de gördüğüm ilginç şeyleri çekiyorum.
    Burası da Ordu. Ne kadar yol aldım!!! Duble yolu görünce şehir merkezlerinden kaça kaça nerelere geldim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:03 PM ----------

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize emeğinize sağlık ....

Bir gün bende bu güzergahı gezeceğim
    Kısmetse gerçekleştirirsiniz inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:43 PM ----------

Gezi amacım, yayla, orman ve yeşil doğa olduğu için; yola devam dedim duble yollarda. Ordulular, Giresunlular ve diğer sahil şeridimizin güzel şehirlerinin güzel insanları sakın kızmasın. Çektiğim her şeyi burada paylaşıyorum.
    Kamp atacak yer yoktu. binaların arasına da kamp atılmazdı ya! Terme-Ünye-Fatsa-Ordu diye diye, Bolaman'a geldim. Duyuru:Burada yol ikiye ayrılır,biri sahilden soldan denizden devam eder, diğeri sağdan ücretsiz otobandır. Sahili tercih ettim. Hava karardı. Eynesil,Yalıköy diye tırmanmaya başladım. Kamp yeri yok. Etrafta çeşme yok. Köylerde nerede kalınır ki? Aşağısı uçurum ve deniz, öteki taraf dağlık... Arada bir tek yol. Çok viraj. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'na denk geldik. Etraf kalabalık. Taze siyasetçilerden biri de köylüleri ziyarete gelmiş. Ortalık ana-baba günü. Donanmamızdan bir gemi de ziyarete açık. Erken geçseydim, kaçırılmaz bir fırsattı. Derken; Yason Kilise tabelası'na denk geldim. Yanında da çay bahesi-restaurant türü bir yer. Hemen sapıp, bahçesinde konaklayayım dedim. Adam ''olmazzzz'' dedi. Birşey denilemez tabiki ama takdir sizin. Kimsenin etini yemek istemem. Bir müddet sonra, birkaç km, ''Saklıbahçe'' diye bir yerleşim yeri. Hemen şansımı tekrar deniyorum. ''Elbette'' diyor iki kardeş. Çok güzel bir bahçeleri var. Işıklandırılan yere kampı atıp, koyu bir muhabbete başlıyoruz. Internet var. TV var, gazete var. Güzel bir restaurant ve çay bahçesi. Yolu geçenler kesinlikle uğrasın ve selamımı söylesin. Daha dün sizlere yazarken, MSN'de görüştük. Sel dolayısıyla iki vefat varmış köylerinde.

Bu da sabah çektiğim...

Çadırın kapısından bu manzara...Çadır kurmaya değer değil mi?

Sabah Kolbastı ile beni uyandırdılar

Burnun ucunda Yason Kilisesi'ni görebilirsiniz...

Şanlı Bayrağımız ne kadar da yakışmış!!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:07 PM ----------

Söylemeyi unuttum. Çok vahşi bir köpekleri var. Dobermen ve Rotweiler kırması. Akşam bağlıyorlar. Gece açıyorlar. O gece kamp var diye çok geç salmışlar. Hayvanın motor ve çadırın yanında bağırmasını çadırın içinde duyup, hemen zıpladım. Ama motordan korktu sanırım, bir müddet sonra çekip gitti. Ertesi sabah erken kalkmıştım. Hatta en erken ben. Etrafı fotoğraflamak için ve el-yüz yıkamaya giderken, çimde uyuduğunu gördüm. Terlikleri çıkarmak istedim, uyanır dedim kendi kendime. İyisi mi yanına gidip korkmadığımı belli edeyim. Hayvan beni görünce zıpladı ve bacağıma burnunu dayayıp, dişlerini bana gösterdi. Tamam! tamam! diye diye sakinleştirdim. İşime devam ettim. Sesime uyandılar ve şaşırdılar. Ne de olsa endurocuyuz. Doğada ne hayvanlarla karşılaşıyoruz:cool:
    Herşey bir yana, bu iki kardeş sabah harika bir kahvaltı ve dualarla beni yolcu ettiler. Bunları hiç unutamam. Hiçbir ücret de taleb etmeden. Bunları sizlerle paylaşmak istedim. Yurdumuz insanları, harika insanlar. herkese teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:18 PM ----------

Dün katettiğim yol...

Herşeyi toparlayıp, akşam önünden geçtiğim kiliseyi görmek istiyorum.
    Yason Burnu ve Kilisesi

Bu resime bayılıyorum.

Ve Kilise...

Harika bir yapı. Gerçekten çok güzel!

Kilisenin sahili...

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir gezi olmuş tebrik ederim.Allah daha güzel gezileri nasip etsin.Resimler ve anlatım harika.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Gezindeki fotolarda tabiat güzellikleri kadar tarihi yerlerde dikkat çekici.

Kamp yerlerinide çok güzel seçmişsin.

Sen yükledikçe bizde izlemeye devam ediyoruz gerçekten çok muhteşem bir gezi.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı emir27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir gezi olmuş tebrik ederim.Allah daha güzel gezileri nasip etsin.Resimler ve anlatım harika.
    Teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:54 PM ----------

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezindeki fotolarda tabiat güzellikleri kadar tarihi yerlerde dikkat çekici.

Kamp yerlerinide çok güzel seçmişsin.

Sen yükledikçe bizde izlemeye devam ediyoruz gerçekten çok muhteşem bir gezi.
    İlginizden dolayı teşekkürler. Kamp yerlerine diyecek yok

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Abi çok güzel bir rota çizmişsin ve çok yollar almışsın.Biz takip edenlerinde içimizi açtın, teşekkürler.Kazasız sorunsuz nice yollara...
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok güzel bir rota çizmişsin ve çok yollar almışsın.Biz takip edenlerinde içimizi açtın, teşekkürler.Kazasız sorunsuz nice yollara...
    İyi dilekleriniz için teşekkürler. Hepimize hayırlı sürüşler.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Takipteyiz,hayırlı yolculuklar,paylaşım için ayrıca teşekkürler..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    :::::::::::::::::::::::::::::::::DEVAM:::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::

Yason Kilisesini görüp yola devam ediyorum. Denizde çok büyük balık çiftlikleri var.

Yalnız bu ilçeye gelmeden önce Yoroz Tepesi ve Kurul Kayalıkları var. Eğer vaktiniz var ve buralarda konaklamak isterseniz; dağ tarafına yönelip dediğim yerleri görebilirsiniz. Ben gitmedim çünkü çok yukarıdaydı ve her tabela peşinden gitmemem gerektiğini çok önceden öğrenmiştim. Dersimi almıştım. Lokal gezilerde görülmesi gereken yerler kesinlikle.
    Ordu il sınırından çıkıp Giresun il sınırındaki Piraziz ilçesi beni karşılıyor.

Daha sonra Bulancak ilçesi geliyor. Giresun'u çok beğendim. Buradan itibaren yavaş yavaş hava değişiyor. Giresun'da iki tane meşhur yayla var. Bunlar Bektaş ve Kümbet. Arzu edenler burayı da görebilir.

Giresundayım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:21 PM ----------

Giresun Adası

Tirebolu...

Görele'de mola verip, bir tanıdığımı görmek için telefon ediyorum. Ve dağ tarafına yöneliyorum. Aşağısı 30 derece civarı fakat tırmanmaya başladıkça hava kapıyor ve sıcaklık düşüyor.
    Yoldan...

Yeşilin ve suyun sonu yok. Her taraf tek kelimeyle muhteşem.

Yaklaşık 20 km kadar yukarı çıkınca, bitki örtüsü değişiyor.
    Karşısı meşhur Sis Dağları'nın bittiği yerler veya başladığı yerler. Doğu. Arkam Şebinkarahisar, Bayburt tarafı. Rakım 1200 civarı. GPS'im yanımda yoktu. Eve bırakmıştım motoru.
    Tanıdığın amcasının eski evi. Tarihi bir ev. Ama harabe.

Bu kadar silah sesini ilk defa duyuyorum. Herkes atıyor. Tüfek,tabanca...
    Hava çok güzeldi o gün. Hafif de bir yağmur serpiştiriyordu.
    Bahçelerini gezdik.

Çay ve fındık içiçe...Kestane ağaçları gökyüzünü kapatıyor...

Bu araçlar arazide çok yaygın. Bu köydeki kadar engebeyi Ayder'de Huser'de görmedim. O yaylalar şehir olmuş çıkmış. Ama buralar daha sakin ve bâkir.

4-5 saatimi burada harcıyorum ama değiyor doğrusu. Tabiat, yemek ve sonrası çay...
    Daha ne olsun. Elini öpüp vedalaşıp; aşağı iniyorum.

DEVAMI GELECEK...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler