Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

18 Mart ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENİNDE BULUŞMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    ........................................!
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    aaaa ilk defa defa duyuyorum

berkforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    aslına bakarsanız orda olmaya çalışacam hepbirlikteyiz canı gönülden

Rüzgar gibi geçti

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    Alıntı yanar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar.
    Çanakkaleden sevgiler saygılar.
    Çanakkale geziniz şimdiden hayırlı uğurlu olsun.Topiğinizi takip ediyoruz. Kapımız kardeşlerimize her zaman açıktır. Tabiki buraya geldiğinizde size yardımcı oluruz. Çanakkale mizi gezdirmek tanıtmak bizim için şereftir.
    Önce bir organize olun. Guruplarınızı oluşturun. Bizden neler istersiniz bize bildirin. Çanakkale MT il gurubuna yazın. O yönde yardımcı olalım.
    merhaba yanar 17
    ilginiz icin cok tesekurler,
    zaten sizin hakkınızda Özlem'den de ara ara duyuyorduk, eee ev sahibi olarak sizler bizim icin bi fiyat arastirmasi yaparsaniz seviniriz...

50 kişilik bir otel rezervasyonunda fiyat ne olur? 100 kişi olursa ne kadar farkeder, oda +kahvalti yada full pansiyon olursa ne olur gibi? 17 Mart giris - 18 cıkış... Erken rezervasyonda da ne gibi indirimler alabiliriz gibi bi arastirma yaparsaniz cok sevinirim...

simdiden tesekur ederim,

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    bende ayarlaya bılırsem katılmak ısterım
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    havran grubu hazırdır.

"Bir kahraman takım ve
    YAHYA ÇAVUŞTULAR."
    Düşman tümen sanırdı
    bu şahane ERLERİ!
    ALLAH'ı arzu ettiler
    akşam olmadan kavuştular...........HEPSİNİN RUHU ŞAD OLSUN.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zonex2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ayarlaya bılırsem katılmak ısterım
    zonex2 ile beraber gelmeye çalışacağız eskişehirden selamlar

Motosikleti
    Alıntı ibrahimb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havran grubu hazırdır.

"Bir kahraman takım ve
    YAHYA ÇAVUŞTULAR."
    Düşman tümen sanırdı
    bu şahane ERLERİ!
    ALLAH'ı arzu ettiler
    akşam olmadan kavuştular...........HEPSİNİN RUHU ŞAD OLSUN.
    İbrahim abim, hic yanliz bırakmadiniz ki bizi, Muhittin abiyle de gorustuk, bi aksilik cıkmassa Havran'da da guzel gunler gecirecegiz...
    gorusmek dilegiyle,(bu arada ilk mesajınmış, tanışma bolumunden kendini bi tanit istersen)

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zonex2 ile beraber gelmeye çalışacağız eskişehirden selamlar
    bekliyorum, Zonex2 le gorusuyoruz ama yuz yuze tanısmayi da istiyorum... bi Eskisehir grubu kurup gelirseniz hic de fena olmaz...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    keske yakın olabilsem de geziye katılabilsem ya
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Herkese merhaba,
    vakit darlığından ancak site'ye girebildim/dik

Allah nasip ederse bizde katılacağız bu anlamlı tur'a

Konaklama konusunda bir gelişme varmı acaba?

Saygılar,
    Özer

Merhaba Mecit,
    Hayatlarını vatan ve milleti için feda etmiş tüm şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.
    onlar olmasaydı biz bugünleri görecekmiydik acaba?
    İnşallah hep birlikte yol alırız
    Selamlar,
    Özer

Alıntı MECİT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,
    Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,
    Cehennem olsa gelen bağrımızda söndürürüz,
    Bu yol ki hak yoludur, dönme bilmeyiz yürürüz.

rahmetli dedemin mezarını ziyarete bende geliyorum..

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    arkadaşlar aklıma 1-2 otel geldi.
    yeni açılan mydos otel var
    sahipleri bildiğim kadarıyla daha önce fiyat alınan ancac otelle aynı
    yalnız anzac otelde duş-wc ortak bildiğim kadarıyla katlarda
    rezervasyon öncesi bir sorun isterseniz
    birda anafartalar otel var
    bunlar normalde geceliği 50-60 ytl den aşağı değil
    ama kalabalık gruplarda sıkı bir pazarlıkla ayarlanabilir.
    birde eğitimin arkasında-salı pazarı tarafında bir otel vardı çanakkaleliler hatırlar adını
    orası sırf gezici gruplara çalışıyor

fırsat bulduğumda bende bildiğim yerleri arar fiyat alırım
    çanakkaleliler bi yazarsa adını ii olur
    Hak edene değer verilir, Hak etmeyene de yol!!!

Motosikleti
    Buraya bir marka yazabilmem için mucize gerekli
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keske yakın olabilsem de geziye katılabilsem ya
    ARkadasım gel istanbula burdan gidersin

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    otelde tam pansiyon veya yarım pansiyon aramamak lazım oda kahvaltı olsa yeterlidir bence,
    daha önceki tecrübemden dolayı söylüyorum, sehitlikler cok geniş bir alan kaplıyor, 1-2 saatte gezilecek gibi değil...
    çanakkalenin iki tarafında da sehitlikler mevcut, birde bir sürü müze var gezilmek istenirse organizasyon hayli zor olacaktır...
    ayrıca önemli yerlerden biride çanakkale merkezde bulunan nusret mayın gemisi ve hemen yakınında bulunan kale...

17sinde çıkılır, gruplar aksam otelde bulusur, bir güzel eğlenilir sabah erkenden kalkılıp kahvaltı yapılıp yola düşülür... ve gezebildiğimiz kadar gezilir, 18'i aksamıda herkes evine döner...

bu işi iyi organize etmek gerekir;
    ilk olarak canakkale'de bulunan arkadasların otel arastırması, fiyat arastırması yapması ve en önemlisi bir turizm şirketine danısarak tecrübeli bir rehberden yol güzergahı ve nerelere gidilmeli konusunda bilgi almak... bir rota ve program belirleyip buna uymak gerekir...
    aksi taktirde gezi problem üstüne probleme dönüşüp eziyet olur...

ve bize düşende bu ay sonuna kadar katılımcı listesini olusturmak bunu çanakkale'deki arkadaslara bildirerek, otel de kişi sayısına göre pazarlık ve rezervasyon yapmak...

saygılarımla...(mesleğini yapmayan bir turizmci )

Motosikleti
    kontgerilla, soylediklerinin tamamina katılıyorum, zaten bu yuzden topigi 45 gun oncesinden actik, herkes fikrini soylesin, katılım listesi belli olsun ve organizasyon en dusuk maliyet ve en sorunsuz sekilde yapilsin diye...

Çanakkale SEHİTLIGINI tam anlamıyla gezebilmek zaten minumum iki gun surer, bu yuzden benim fikrim cumartesi ogle saatlerinde orda olup aksama kadar bir bolumunu gezmek ve de pazar sabahi etkinliklere katildiktan ve diger bolumu gezdikkten sonra yol almaktir, ancak bazilarimiz cumartesi gunu calistigi icin grubu ikiye bolup yola cıkmak bana daha mantıklı geliyor...

fikirlerinizi bekliyorum...

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı belifeless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aklıma 1-2 otel geldi.
    yeni açılan mydos otel var
    sahipleri bildiğim kadarıyla daha önce fiyat alınan ancac otelle aynı
    yalnız anzac otelde duş-wc ortak bildiğim kadarıyla katlarda
    rezervasyon öncesi bir sorun isterseniz
    birda anafartalar otel var
    bunlar normalde geceliği 50-60 ytl den aşağı değil
    ama kalabalık gruplarda sıkı bir pazarlıkla ayarlanabilir.
    birde eğitimin arkasında-salı pazarı tarafında bir otel vardı çanakkaleliler hatırlar adını
    orası sırf gezici gruplara çalışıyor

fırsat bulduğumda bende bildiğim yerleri arar fiyat alırım
    çanakkaleliler bi yazarsa adını ii olur
    29 ekim buluşması kapsamında thai isimli üyenin buldugu otelinde fiyatları uygundu ümmet abiyle gezip inceleme fırsatımız olmustu geceliği 35 ytl di sanırım

http://video.google.com/videoplay?do...&q=turkmotorcu

Motosikleti
    Mondial 125 KT - (AS 200 GY alacağım)
    Selam dostlar.
    Ben Muhammet
    Balıkesir/Edremit grubundan olarak bende aranızda olmayı çok arzuluyorum.
    Allah nasip ederse hep beraber Edremit üzerinden Çanakkale'ye şehitlerimizi anmaya gideriz.

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    cok guzel bı gezı olacagına emınım....keske bızde gelebılsekk...
    MT ANTALYA

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    sabah erken başlanıldığı taktirde, ayrıca iyi bir program yapıldıysa ve herkes buna riayet ederse bir günde gerekli heryer gezilebilir. yorucu olur ama sanırım çoğu kişi bir gün kaybetmektense buna razı olur. tek problem böyle bir günde çok kalabalık olabilir, onu tam kestiremiyorum.

gezilecek yerlere gelince, önceliğin şehitliklerde olduğunu unutmamak lazım. turistik bir gezi olsa troya kalıntılarına hatta bozcaada'ya da gidilirdi ama ;) hiçbiri sığmıyor tabi zamana. benim aklıma 2 alternatif geliyor. birisi 1 günlük sıkıştırılmış program, diğeri uglychild'ın bahsettiği 1,5 günlük program olabilir.
    ilkinde erkenden kalkıp merkezdeki açıkhava müzesi gezilebilir, oradan 10 km mesafedeki almanlar'ın kurduğu büyük tabyalar görülebilir. bunlar fazla vakit almayacağından öğleden önce karşıya, asıl savaş alanına geçilmiş olur. hatta bi ihtimal önceden saat vererek kilitbahir'e geçen arabalı (vapur değil de ufak oluyo bunlar) vapurcukları ayarlanabilir. bunlar boğazın en dar yerinden geçtiklerinden hızlı oluyor eceabat'a geçenlere göre. neyse karşıda alan büyük olmasına rağmen standart sayılabilecek bir güzergah var; heryeri geziyorsunuz ve sonra başa dönmüş oluyorsunuz, bu işi kolaylaştırıyor.

bu arada asıl amaç şehitlikler dedim ama biraz yanlış oldu aslında, daha doğrusu eksik... asıl amaç atalarımızın yaşadıklarını bir nebze olsun yaşamak, hissetmek olmalı. şehitliklerde tabi ki dua edeceğiz onlar için ama onlara asıl huzuru bulduracak olan, boşuna ölmediklerini hissettirecek olan onları anlamamızdır bence. bu yüzden şehitlikler kadar Anzac koyu'nu, tabyaları, conk bayırını, siperleri, tek çam tepesini, Atatürk'ün kaldığı evi, müzeleri de hakkıyla gezmemiz lazım. ayrıca biliyorsunuz 18 mart deniz zaferinin günüdür, kara savaşını bu hezimetten sonra başlatmıştı itilaf devletleri, bu deniz savaşını da orada harita üzerinde irdelemek gerekiyor.

tüm bunları düşününce aslında uglychild'ın önerisi daha mantıklı göründü gözüme. hatta tek çözüm bu galiba, çünkü paldır küldür olursa amacına ulaşamaz bu gezi. yani cumartesi akşam olmadan şehrin olduğu tarafta görülecek yerler tamamlanır, akşam mümkünse bir miktar tarihi bilgi verilir bir yandan çay ve muhabbet dönerken, pazar da savaş bölgesi gezilir.

ben çok gevezelik ettim galiba en güzel programı çanakkale'de yaşayan arkadaşlar yapacaktır herhalde, destek bekliyoruz ;)

ha bir de gitmeden şunu mutlaka bir izleyin derim... ama ortam ve kafanız sakinken...

Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

Motosikleti
    merhaba pseudo,
    yok yok ne guzel anlatiyordun, ne gevezeligi, tarihimizden bahsediyorsun burda
    oncelikle dedigin gibi sen de sıralarken farkettin sanırım, bi gun de bitecek iş degil gibi geldi bana... cunku o kadar guzel yerleri bi gun de bitirmeye kalkmak hem işkence hem de yetersiz kalır gibime geliyor...
    unutmamak gereken bisey var,- tek basimiza ya da 2-3 arkadas olsak hadi bi gun de biter ama cok kalabalık bi motosiklet grubu soz konusu, dur kalklar, molalar, park etme derdi, sabah kahvaltisi, ogle yemeyi, lastigi patladi, zinciri atti, uzadikca uzar... eee bi de bu yolun 350-400 km donusu olunca bana hic de kolay olmayacakmis gibi geliyor sadece bi gune sıkıştırmak...

o yuzden acele edelim arkadaslar, biseylere karar verelim artık... cumartesi gunu de calisan arkadaslar (bugune ozel) calistiklari yerden izin alamazlar mı eger onceden haber verseler...

benim guzel bi fikrim var ama bazi yorumlari dinledikten sonra soylemek istiyorum

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    biraz doldum kimse kusuruma bakmasın!!!

televolelerin hüküm sürdüğü,
    mankenlerin kocalarıyla ayrılıp barısmak için magazin yaptıgı,
    birilerinin popolarıyla ünlenip sonradan sahte popo oldugu,
    sokaklarda yan baktı diye birbirini öldürenlerin hüküm sürdüğü,
    etraf tinerinden balisinden başlayıp eroine kadar giden cocuk denilecek yaşlardaki genclerin para için ailesini kestiği,
    maclarda birbirini döner bıçaklarıyla kovolayanların maganda kursununa can verenlerin, canını verenlerin(evlatlarını) olduğu,
    vatanın topraklarının karış karış gavurlara satıldığı,
    bankaların, kritik denebilecek kamu kurumlarının yine yabancılara satıldığı,
    ve cebimizdeki paranın pul olduğu,
    sürekli artan gencler ve aile yapısındaki dejenerasyon,
    azalan milli birlik, milliyetçilik ve maneviyatlarımızın (din,inanç)
    geri kazanımı adına bir ışık yakmak adına,
    bu vatan üzerinde yaşayan her T.C vatandaşının boynunun borcudur
    bu kutsal topraklara gitmek biraz olsun, oradaki acıyı ve şerefi hissetmektir...
    .................................................. .................................................. ..

bu gezi 1 gün olursa cok üstünkörü olur ve cok yorucu olur ayrıca kimse bişey anlamaz. 1.5 gunlük geziye bende katılıyorum...
    yalnız korkum şu topice ilgi az böyle giderse bir elin parmaklarını gecmez...
    modların olaya el atıp geziyi organize etmelerini ve reklamasyonu artırmalarını rica ediyorum...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)