Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Enduro ile başlangıç...

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burak Gök;
    aramıza yeni katılmışsın,belli... hoş geldin
    Ancak, mesajlarını yazarken kullandığın harf ve imla kurallarına uyarsan,MSN'de yazdığın gibi yazmazsan ve özen gösterirsen herkes çok mutlu olur...
    Türkçemize sahip çıkalım...

Anlayışla karşılayacağını umut ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle aramıza hoşgeldin,

İkinci olaraktaşunu söylemek istiyorum (söylemeden geçemeyeceğim) bu forumda başlangıç yapmak üzere danışıpta ayakları yere basmayan çok arkadaş oldu uzun zamandır ilk defa doğru düzgün mantıklı bir başlangıç yazısı okudum tebrik ederim. Bu bilinçsizlikten ziyade özellikle race tipi motorlar kullanmak isteyen arkadaşların henüz doyuramadıkları ego açlığı :( gerçi kim binse onların üzerine gaza geliyoruz ama neyse

Saydıklarının arasında tabiki Yamahayı tek geçerim, ancak mali durum söz konusu olduğu için Kanuniyi tavsiye ederim bir süre kullandım gücü esnekliği gayet iyi, kullanışlı. Tam anlamıyla da çinli bir motor değil melezdir. Ayrıca bu motoru en fzla taş çatlasın en temizini 2.000 tl' ye alırsın. Ve en önemliside kalan 1.000 liranı güvenlik ekipmanlarının kalite farkında kullanırsın.

Naçizane tavsiyem bunlardır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aramıza hoşgeldin,

İkinci olaraktaşunu söylemek istiyorum (söylemeden geçemeyeceğim) bu forumda başlangıç yapmak üzere danışıpta ayakları yere basmayan çok arkadaş oldu uzun zamandır ilk defa doğru düzgün mantıklı bir başlangıç yazısı okudum tebrik ederim. Bu bilinçsizlikten ziyade özellikle race tipi motorlar kullanmak isteyen arkadaşların henüz doyuramadıkları ego açlığı :( gerçi kim binse onların üzerine gaza geliyoruz ama neyse

Saydıklarının arasında tabiki Yamahayı tek geçerim, ancak mali durum söz konusu olduğu için Kanuniyi tavsiye ederim bir süre kullandım gücü esnekliği gayet iyi, kullanışlı. Tam anlamıyla da çinli bir motor değil melezdir. Ayrıca bu motoru en fzla taş çatlasın en temizini 2.000 tl' ye alırsın. Ve en önemliside kalan 1.000 liranı güvenlik ekipmanlarının kalite farkında kullanırsın.

Naçizane tavsiyem bunlardır.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Kanuni'nin hangi parçası Türkiye'de yapılıyor da melez oluyor?.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    enduro başlangıç için en ideal motosiklettir . çünkü ağırlık dağılımı çok dengelidir . diğer motosikletlere göre çok daha hafif ve dayanıklıdır . zorlu arazi koşullarında ve zorlu arazi koşullarıyla benzer özellikler gösteren Türkiye yollarında ilerleyebilecek şekilde üretilmiştir.

kendi tecrübelerim değil tecrübe edenlerden öğrendiklerim ...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni'nin hangi parçası Türkiye'de yapılıyor da melez oluyor?.
    Türkiye' de yapılan parçası var demedim ki

Bildiğim en uzun süredir enduro 200 kullanan adamdan alıntıdır.

http://www.motosiklet.net/forum/test...test%5D-5.html
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    selamlar genc arkadasım,
    3 yıl önce bende aynı senin sorunlarla ve fikirlerle yola başladım artık yolumu gayet rahat buluyorum. bende dogaya gönül verenlerdenim bu yüzden gönlümüzde hep enduro yatar. benim bütcemde senin gibiydi ilk makinem olan hyosung XRX125 i 3500 tl e almıstım arkdasımdan. onunla 1 sene kadar devam ettim. sonra yetmemeye başladı. Arazi performansı çok iyi gezi yazılarımdan biri mevcuttur forumda 4. krossörler 1. kayabaşı cross şenliğ gibi bi başlık olması lazım. ararsan bulursun. benim kişisel fikrimce ilk motorun 125-250 cc arasında olmalı ama 250cc yüksek performanslı bi motor (KLR 250 cc gibi) sna kaza yaptırabilir. Bu sebeple iyi bi 125 cc ( bkz hyo xrx125 yada yamaha xt125) yada 200 cc (asya yada ramzey) senin için çok uygun olacaktır. ben hyo ile en son bu kayabasında çok eğlendim cok düştüm çok yokus çıktım. gerek parca erek gorunus gerekte güç bakımından çok güzel bi 125 tir hyo. üzerinde 14 bg motor var bakarsan diğer motorların özelliğine 200cc ramzeyde 16 bg, 250cc kanunide 14 bg güç var. bg gücü düşük olunca çok tat vermiyor emin ol. altımda ybr 125 var şu anda yokuslarda yıgılıyor 11 bg filan galiba. o yüzden performans için sadece cc ye değil bg ye de bakmanı öneirim.
    bütcen ve deneyimin sıkıntılı oldugu için sana önerim yada güçlü 125 lik yamaha yada hyo yada ramzey asyo 200cc alabilirsin. ramzey 2. elleri 2 ye kdar düşer. güzel bisey bulabilirsin, ama görünüşe aldanma çünkü motorun durumu önemli. ben bu şekilde KLR 250 yi elime almıştım sorunlu motordu beni 1000 ytl zarara soktu valla.
    zaten motorlar arabadan dah sık değiştirildiğinden bence sıfır almak çok amntıklı değil özellikle bu küçük hacımde. yüksek hacimlerde bi motorda kalabilirsn ama bu cc de bu çok zor o yüzden araştır güzel bi 125 ada 200 cc al. honda xl 200 çok kral motordur ama o paraya bulamazsın güzelini.
    sana kolay gelsin zmanla sendende güzel yazılar resimler bekliyoruz inşallah. bak ebn 125cc-250cc-350cc büyütüyorum. kısmetse okul bitince de 500 cc ye çıkacam. sabırlı ol deneyim kazanmadan yükseltirsen cc yi başına kaza gelme olasılığı ciddi biçimde artar. sabır et sabrın sonu selamettir
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

Motosikleti
    skyteam st 200
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burak Gök;
    aramıza yeni katılmışsın,belli... hoş geldin
    Ancak, mesajlarını yazarken kullandığın harf ve imla kurallarına uyarsan,MSN'de yazdığın gibi yazmazsan ve özen gösterirsen herkes çok mutlu olur...
    Türkçemize sahip çıkalım...

Anlayışla karşılayacağını umut ediyorum...
    pardon abim ya doğru söylüyosun TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım..bu arada hoş bulduk.. benim olaya ne diyorsun sen???
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye' de yapılan parçası var demedim ki

Bildiğim en uzun süredir enduro 200 kullanan adamdan alıntıdır.

http://www.motosiklet.net/forum/test...test%5D-5.html
    o bahsettiğin yazıda "METEL KISIMLARI ISO BELGELİ YERLİ ÜRETİM" diyor.

herkese merhabalar.. bende büyük heves içerisindeyim..yarın öbürgün ehliyet için araştırmalar yapıcam ilk hedef olarak.. ondan sonrası yazılanlardan okuduklarım sayesinde yamaha xt125 koşturucam..param olduğunda çok fazla beklemicem. saygılar kazasız belasız sürüşler

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    kanuni enduro motorsikletimle 3,5 yılda km teli koptuktan sonra toplamda 25000 km boyunca yaz ve kız her gün kullanarak tamamladım.kanuni enduro melez bir motordur.kanuni 2006 yılı sonunda kendi dergisinde bu modeli italyadaki tasarımcılara çizdirdiğini yazıyor.motorsikletin üzerindeki parçalardan sadece hava filitresi ve lastiklerde çin yazıor.zaten şase türk malı elde yapıldığı belli demir boruların kalınlığı gayet iyi boru birleşimlerindeki kaynak işçiliği estetik değil ama sağlam boru bireşimlerindeki ara parçalar öyle atlayıp zıplamalarda kırılıp dökülcek parçalar değil.karbüratör makuni ayarında japon dekni,akü japon,ateşleme parçaları japon,kablolar ngk,motor bloğu cpu motor tayvan malı.dişlileri kuralkan zaten kendi üretiyor.mercedes ticarilerin fason dişlilerini kuralkan üretiyor.12000 km dişli hiç temizlemeden bir zincir yedim dişli sapasağlam 2 zincir çekostavak mz zinciri taktım 20 tlye dişli hala sağlam motor 25000 km de.sinyaller kaliteli nasıl mı anladım hala orj ampul ve renk solması yok birde motoru ilk aldığımda devirdim sinyal yerinden çıktı kesin kırıldı dedim kaldırdım yerinden yuvasından çıkmış tekrar takıp yerine yerleştirdim.esnek ve kaliteli malz kullanılmış.ama grenajları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim mavi boyalı kısımlarında boya çatlamaları ve renk solmaları oluyor. ama bence bunun sebebi çok esnek olan plastikten kaynaklı aslında bu hem artı hem eksi neyi eksi renk soluyor ve boyları çatlıor bu eksi.artısı şu çok esnek vurdunuz kırılmıyor çatlamıyor hatta bir gün demir kapıya devirdi kafa grenajı 5 cm içeri çöktü hemen kaldırdım motoru tekrar hamur gibi düzeldi kırık çatlak oluşmadı.ön amortisör yağını bulmak problem 30w fork oil o yüzden körük geçirip amortisör keçelerini korumak gerekiyor.birde az da olsa yağ kaçırdığını far ettiğinizde hemen keçeleri değiştirmekte fayda var.keçeleri kualkanda var toz ve yağ keçeleri 40 tl çift yaylı piyasadakiler tek yaylı olduğundan içine su alıyor.lastikler süper yol tutuyor ama pahalı 150 tl tanesi kuralkandaamortisörleri çok iyi çalışıyor.bir çok motordan iyi ve etkili fren yapıyor.yakıtı çok iyi sakin kullanımda 2,7lt düşüyor 2.kişi ve şehir içi ani dur kalklarda max 3,5 lt yakıyor.arka teker kilitlenmesi yok denecek kadar az.ön fren diski 4.mm lik 265mm çapında etkili fren yapıyor.fren balatası soft.yumuşak.gerçekten motoru çok iyi kanuni enduroyu piyasadan kaldırdıktan sonra bu motoru recer s te kullanmaya başladı iki motoru karşılaştırıp resimlerinde görebilirsiniz.sıfırı üretilmiyor.ama temzi 2.el bulabilirseniz.almanızı taviye ederim.ama son sıfır fiyatı olan 3,270 tl ye yakın fiyat istiyorlar satıcıları)

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Arkadaşlar hepinize iyi günler. Ben izmirde yaşıyorum ve yaklaşık 2 aydır Honda XL 200 arıyorum fakat temiz bulamadım. Eğer izmirde bildiğiniz satılık Honda XL 200 veya bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nihat24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize iyi günler. Ben izmirde yaşıyorum ve yaklaşık 2 aydır Honda XL 200 arıyorum fakat temiz bulamadım. Eğer izmirde bildiğiniz satılık Honda XL 200 veya bu konuda yardımcı olabilecek birileri varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
    XL 200 leri ümraniyede Latif KORKMAZ'a sorabilirsin
    sahibinden.com da dükkanı filan var.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Sana tek bir motor ismi söyleyecegim. Begenim begenmemek senin zevkine kalmis. Ama o bütceye alinabilecek en iyi enduroyu söylüyorum sana siki dur

Modeli yüksek. Tipi güzel. Saglam. Güclü. Hem arazi hem asfaltta gidersin. Cinli degil.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ker-150-a.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:59 ----------

konu hortlamis ayri konu...

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XL 200 leri ümraniyede Latif KORKMAZ'a sorabilirsin
    sahibinden.com da dükkanı filan var.
    Teşekkür ederim. Latif KORKMAZ bu konuda baya meşhur birisi kendisini internetten tanıyorum ama istanbulda olması beni engelliyor. Çalıştığım için gidemem hadi gitsem nasıl gelirim? bunar hep problem. Bodrum'da temiz bi tane var onu bile almaya gidemiyorum

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Senin gibi öğrenciydim 3 lira bütçem vardı. En mantıklı olanı yaptığıma inanıyorum. Asya 200gy-2. Çinli gibi değil çok iri ve çok kaliteli bi motor. Gps ve diğer motorlarla test edilmiş şekilde 127 max hızı var. Çok az yakıyor ve eğer iyi bi kullanıcıdan alındıysa gram sorun yaratmaz. Ben 2 ye aldım 500 tl masraf yaptım iyiki aldım dedim. Parçası çok ucuz o yüzden çok hoşuma gitti. Skyteam falan gbi çok uyduruk durmuyo çünkü fabrika çıkışı mat siyah. Alıp o kötü plakalık ve stoptan kurtulup güzel bi led stop koyduğun zaman çok dikkat çeken bir motor oluyo. Ben bu yaz ya DRZ 400 yada Xt660 gibi motorlar düşünüyorum sen supermoto değil endurocusun benim tam paralel tarzım ve sana asyayı gerçekten öneririm. İstanbuldaysanda sana xt600 gösterebilirm 3 liraya temiz tanıdığımız bi motor ustasından alabiliriz sana. Ama unutmaki sadece motor değl ekipmanda alıcaksın ve kask 200 mont 250 pantlon 250 gibi rakamlar düşününce motor alıcağın bütçeyi 2500tl ye indirmeni tavsiye ederim lütfen ekipmansız binme. Bi sıkıntın olursa özeldende konuşabilirz saygılar. Ehliyetin yoksa motor alma. Bu arada Asya 200gy xl 200 ün çin kopyasıdır.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    ilk vitesli kullanmayı Honda xl200 le kısa zamanda öğrendim, bir çok kez uzun yola çıktım. İkinci el almıştım toplamda 30bin km yol yaptım, fren balatası filtre vb dışında hiç bir arıza çıkartmadı. hem çok sağlam motor, hem uzun yolada geliyor, hem çok az yakıyor. Bence görüntüsüde güzel niye öyle bi beğenmeme durumu oldu anlamadım. Hafif ve çok dengeli bir motor. Düşmelere kalkmalara geliyor, pek bişi olmuyor, parça lazım olduğunda illa hondadan alman gerekmez, daha ucuz olan başka parçalar uyuyor (zincir filltre vb.) Bursadan yıllık izinde hiç sorunsuz Ege Akdeniz turu yaptım. Sonra Shadow aldım, bir sene iki motor idare ettim ama sonra xl200 ü yaklaşık aldığım fiyatlarda sattım. Bazen keşke satmasaydım diyorum ama iki motor benim bütçeme fazla, maddi imkanım olsa temiz bi honda xl200 2. motor olarak yine alırdım. km veya yaş önemli değil, bi ustaya genel bi kontrol yaptır, iyise al.

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Birkaç ay boyunca başlangıç motoru olarak xl 200 almak için uğraştım ama bulamadım. Zaten az sayıda buldum bulduklarım da istediğim temizlikte değildi. En sonunda bir çılgınlık yaptım şans eseri bulduğum çok temiz bir Honda NX4 Falcon aldım. Arkadaşlar inanın bu kadar mükemmel bir makine beklemiyordum. Başlangıç olarak hiç zorlanmadığım gibi 400 cc ve 29 bg olması istediğniz performansı fazlasıyla almanıza yetiyor. Yüksek olması benim gibi (187cm) boyu uzun olanlara rahat bir duruş sağladığı gibi her türlü arazi şartında da zevkli bir sürüş sağlıyor. Kimine göre 400 cc ile başlamak yanlış ama bence bu göreceli bir durumdur, özellikle de kalıbına güvenen arkadaşlara tavsiye ediyorum asla pişman olmazlar...

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Alacağın motorun sele yüksekliğine dikkat etmelisin bence başlangıç motoru alacaksan.
    Yetmeme durumuyla ilgilide eğer hız istiyorsan bu motor sınıfı sana göre değil lakin enduroların amacı hız değil arazide ilerleyebilmektir :D
    Boyunu bilmiyorum ama 1.77 yim ben ve F650GS dışında 125 cc bile olsa bir crossa bir enduroya gönül rahatlığıyla oturamadım boyum yetmedi bunuda göz önünde bulundur bence.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    dostum madem ik motorun olacak sana tavsiyem şudur.

çin malı almada ne alırsan al. skyteam falan sakın bulaşma motorculuktan soğurrsun. o paraya 2. el bir japon yada hyo al keyifle sorunsuzca kullan derim...

bu arada istediğin ayarda bakman gereken başka bir markada derbi senda ve derbi terra var onlarada göz at derim...

derbi terra kullanan birisi olarak hiç düşünme al derim...
    mukayese edecek başka motor bulamadığım için neden iyidir anlatamadım ama muhteşem makine emin ol...
    optimistic people live better !

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler