Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Enduro ile başlangıç...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları okurken içimden "işte tam bir XT kullanıcısı" dedim ama bütçeyi görünce hayal kırıklığına uğradım

Eğer bütçene 1500 2000 TL daha ekleme imkanın varsa 99 yada civarı bir KLR650 tavsiye ederim.XT kadar atak olmasa da torku tatminkar.Ve 10yaşında olmasına rağmen yakışıklı diyebilirim
    dostum bu tavsiyeye uyarsa sonu da şöyle olur Allah korusun

başka bir forumda Aye yazmış

-aYe- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu karadeniz gezisinin yapıldığı siteye yazacak çok şeyim var aslında da oraya yazmak istemiyorum.

Gökçen'e geçen kış kartal'dan çengelköy'e kadar eşlik etmiştim, altında en fazla 150cc'lik bir motosiklet vardı, daha benzinlik çıkışında ışıklarda arabaların arasında düştü, inanılmaz tedirgin oldum ama acemilikten olacağı o an aklıma gelmedi sonra yola devam ettik.

Çengelköy'e geldiğimizde artık herşeyin farkındaydım, toplamı 25km olmayan bir yol.
    Gökçenin bende oluşan 25km'lik karnesi;
    Yetenek:0
    Trafik bilgisi:0
    Motosiklet tecrübesi:0

Şimdi 25km'de bu kadar bariz sırıtan bir durum varken, nasıl insan evlatları vesile olupta bu kıza f650 aldırtır, hadi aldırttınız, nasıl bu kızı karadeniz turuna çıkartırsınız, sırf yanınızda güzel bir hatunla gitmiş olmak için, bu cinayet işlenir mi?

Motorcu değil ölümüne sapıksınız!

Bu kaza felan değil resmen cinayet, o kişiler vesile olmasaydılar Gökçen asla böyle bir yolculuğa çıkmazdı, çıkamazdı, umarım Gökçen'in ailesi bu işin peşini bırakmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    any - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söyledikleriniz ve uyarı için teşekkürler.
    Bu arada listeye Ramzey'i de eklemeye karar verdim.Bulunduğum ilde 4-5 servisi var.Parça sıkıntısı çekmezsem Ramzey 200 güçlü bir aday.
    Ama kararsızlık devam ediyor.Biraz motordan anlasam bu kadar kararsız olmazdım heralde...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı any adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung RX 125 SM güzel motormuş.2009 modelleri de çok güzel görünüyor.Kanuni enduro 200 de çok iyi görüntü olarak.Elimdeki parayla çin malına kaldım sanırım.Kanuni kalite,yedek parça,servis kısaca fiyat performans açısından alınabilir bir alet mi acaba?
    Hyosung çin malı değil fiyatları da motor da güzel özellikle 2007 ve üst modelleri.Lakin 125 cc olması ileride yetmeme gibi bir problem yaratır mı onu bilmiyorum.Hyosung kanuni firmasına bağlı bir marka sanırım.Hyosung'un arkasında Kanuni varsa 125 cc hyosung almaktansa 200 cc 2009 model kanuni enduro almak daha mantıklı değil mi peki?Yoksa kalite farkı mı var?
    hyo rx 125 cc sm 14.5 hp, kanuni enduro 200 cc 12.74 hp, arada teknoloji farkı var hyo da yağ soğutma da var, ileride güçlü bir enduro alacaksan iyi bir alternatif pişmek için... honda xl200 17 hp idi galiba, ama işte epey yol yapmış ve kullanılmış olacak, iyi bir ustadan sıfırlanmış bir xl200 ben olsam 1. sıraya koyardım sonra hyo gelirdi, 3. xt125, ybr 125 motoruna sahip, parçası ucuz

bu üçlüden az km yapmış sıfır gibi bütçene yeten bir motor bulursan sıralamayı boşver, kapa gözünü al, yamaha ve hyo düzde 110 km/h yaparlar, çok zorlarsan 120, honda da google a baktım 135 km/h yazan olmuş ama tork ataklık bariz honda da çok daha iyidir heralde ...

sıfır olsun ilk kullanan ben olayım diyorsan parça sıkıntısı distribütör sağlamlığı açısından ramzey ve kanuni kalıyor ...onlarda da bakımını yaptırırsan çok sıkıştırmazsan sorun çıkaracaklarını sanmıyorum, istanbul tekirdağ ağva gezilerine katıldım, hep otoban sürüşü oldu, 90-100 le pekçok çinli sorunsuz gidip geldi ...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    beyaz XL200'de ısrarlıyım
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    xt 600

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu tavsiyeye uyarsa sonu da şöyle olur Allah korusun

başka bir forumda Aye yazmış

-aYe- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu karadeniz gezisinin yapıldığı siteye yazacak çok şeyim var aslında da oraya yazmak istemiyorum.

Gökçen'e geçen kış kartal'dan çengelköy'e kadar eşlik etmiştim, altında en fazla 150cc'lik bir motosiklet vardı, daha benzinlik çıkışında ışıklarda arabaların arasında düştü, inanılmaz tedirgin oldum ama acemilikten olacağı o an aklıma gelmedi sonra yola devam ettik.

Çengelköy'e geldiğimizde artık herşeyin farkındaydım, toplamı 25km olmayan bir yol.
    Gökçenin bende oluşan 25km'lik karnesi;
    Yetenek:0
    Trafik bilgisi:0
    Motosiklet tecrübesi:0

Şimdi 25km'de bu kadar bariz sırıtan bir durum varken, nasıl insan evlatları vesile olupta bu kıza f650 aldırtır, hadi aldırttınız, nasıl bu kızı karadeniz turuna çıkartırsınız, sırf yanınızda güzel bir hatunla gitmiş olmak için, bu cinayet işlenir mi?

Motorcu değil ölümüne sapıksınız!

Bu kaza felan değil resmen cinayet, o kişiler vesile olmasaydılar Gökçen asla böyle bir yolculuğa çıkmazdı, çıkamazdı, umarım Gökçen'in ailesi bu işin peşini bırakmaz.
    Savaş abi üzücü bir konu fakat bu konuda sana katılmıyorum.Her olayın bir istisnası yada yaşanmışlığı vardır.Gökçen arkadaşımızın başına gelen bu arkadaşımızın da başına gelecek diye bir kaide yok.Ayrıca bir istatistiklere bakılırsa eğer küçük motosikletler ile yapılan kazalar büyük motosikletlere oranla çok daha fazla.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz XL200'de ısrarlıyım
    İlginize çok çok teşekkür ederim ama hala ısınamadım Xl200'e.Görüntü itici geliyor:(Bir de o parayı vermem zor.Üstüne alma vs.kaskı,dizliği derken:(((
    Hysoung'un 2008 modelleri çok hoşuma gitti.Ama üstünde kanuni yazıyor onu anlayamadım.İki firmanın ortak ürünü falan mı acaba?
    Bir de yedek parça servis vs bulamadım sitesinde de bişey yazmıyor.Acaba bu konuda sıkıntı çeker miyim?Bayi adresi telefonu vs hiçbir şey bulamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Savaş abi üzücü bir konu fakat bu konuda sana katılmıyorum.Her olayın bir istisnası yada yaşanmışlığı vardır.Gökçen arkadaşımızın başına gelen bu arkadaşımızın da başına gelecek diye bir kaide yok.Ayrıca bir istatistiklere bakılırsa eğer küçük motosikletler ile yapılan kazalar büyük motosikletlere oranla çok daha fazla.
    arkadaş ''acemiyim'' diyor sen de ondan istatistikleri haklı cıkarmasını bekliyorsun

Rahmetli Gokcen'in olayı da istisna degildi.Onun gibi motor sevdalısı bir kıza kim üzülmez ama başına gelen ;olması en muhtemel sonuclardan biriydi.

200 kg ve 50 hp bir motor acemiyi marşa basarken bile tanır
    hataları,yorgunlukları,tecrübesizlikleri asla affetmez. en iyi gununde yere vurur.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı any adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginize çok çok teşekkür ederim ama hala ısınamadım Xl200'e.Görüntü itici geliyor:(Bir de o parayı vermem zor.Üstüne alma vs.kaskı,dizliği derken:(((
    Hysoung'un 2008 modelleri çok hoşuma gitti.Ama üstünde kanuni yazıyor onu anlayamadım.İki firmanın ortak ürünü falan mı acaba?
    Bir de yedek parça servis vs bulamadım sitesinde de bişey yazmıyor.Acaba bu konuda sıkıntı çeker miyim?Bayi adresi telefonu vs hiçbir şey bulamadım.
    http://www.stkanuni.com.tr/
    https://www.kuralkan.net/SiteLogin.a...2fDefault.aspx

kuralkanın getirdiği modellerde sıkıntı çekeceğini sanmıyorum, kuralkanın getirmediği eski distribütör globalin getirdği modellerde (yağ soğutması olmayan rt125 gibi) parça sıkıntısı ileride olabilir, parçaları ucuz olmayabilir, gerçi getirdiği modellerin parçaları da kanuni dahil pahalı diyorlar ama benimki henüz bozulmadı bilemeyeceğim ...

Motosikleti
    4x4
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ''acemiyim'' diyor sen de ondan istatistikleri haklı cıkarmasını bekliyorsun

Rahmetli Gokcen'in olayı da istisna degildi.Onun gibi motor sevdalısı bir kıza kim üzülmez ama başına gelen ;olması en muhtemel sonuclardan biriydi.

200 kg ve 50 hp bir motor acemiyi marşa basarken bile tanır
    hataları,yorgunlukları,tecrübesizlikleri asla affetmez. en iyi gununde yere vurur.
    Eğer Gökçenin vefatı olmasaydı bu konuyu enine boyuna konuşurduk ama şimdi bu konu hakkında 2 laf edesim gelmiyor :(
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eğer Gökçenin vefatı olmasaydı bu konuyu enine boyuna konuşurduk ama şimdi bu konu hakkında 2 laf edesim gelmiyor :(
    ben de de aynı sekilde.
    Aklıma geldikçe icim acıyor.
    Maalesef en yakın ve bariz örnek olduğu için bu konuda da hatırladık ister istemez.

Yanıtlar için teşekkür ederim.Gökçen arkadaşımız için gerçekten ben de çok üzüldüm tanımasam da.Allah yakınlarına sabır versin.

RX125 SM çok güzel.Lakin süper moto.Ben arazide de kullanmak istiyorum.Lastikleri değiştirmek bunun için yeterli mi yoksa st olmayan bir motor mu almalı?
    3000 km'de 1300tl'ye bir skyteam buldum.Bir ustaya vs götürmedim henüz ama parça sıkıntısı vs gibi konular düşündürüyor beni.Artık netleşti kafamda RX125 almayı düşünüyorum.
    3000-4000 liralık motor için amma soru sordu diyebilirsiniz haklısınız da ama ilk motorum olunca biraz heyecanlıyım ve yanlış birşey yapmaktan çekiniyorum.Pişman olmamak için.
    Sabrınıza ve ilginize sonsuz teşekkürler.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    xt 600
    almadınki bi beyaz xl200 :(

Motosikleti
    4x4
    almadınki bi beyaz xl200 :(
    Sen al beyaz xl200

Lastik değişebilirsin ama SM ler ile de arazide dolaşabilirsin..Ha arazi lastiği kadar verimli olmaz ama motorun yapısından dolayı çok zorlanmassın
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Sen al beyaz xl200
    Mantıklı

Lastik değişebilirsin ama SM ler ile de arazide dolaşabilirsin..Ha arazi lastiği kadar verimli olmaz ama motorun yapısından dolayı çok zorlanmassın
    Yukarıda yazmıştım skyteam için ne düşünüyorsunuz?Alınabilir mi şayet temizse?
    Yoksa sabredip RX125 mi alsam

Motosikleti
    xt 600
    skyteam yapı itibariyle hard mı hard cross görüntüsünde, epey yüksek, yolda, asfaltta koltuk kullanıcıya saplanma eğiliminde. motoru tipik çinli, ibre 110, sesi kötü. yedek parçasında ufak tefenk sıkıntılar yaşayanlar mevcut. titreşim; eh işte.

ramzey çinlilerin bu sınıfta en övüleni; titreşim var, ama nisbeten daha dayanıklı olduğunu söyler kullanıcıları.

hyosung'un koca ayağı kalitesi ve tipiyle tatmin edici fekat gücü bi süre sonra yetersiz kalacaktır. o güce, o motora pahalı o fiyat.

beyaz xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

kırmızı xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 PM ----------

Sen al beyaz xl200
    beni kesmez bu, daha yüksek ve güçlü bişey bakıyorum. forum duymasında, tekteker, stunt, kaldırımdan inme-çıkma, merdiven inme-çıkma hastasıyım. voleyi vurunca beyaz ktm duke ll alabilirim. sarıda olabilir.

Motosikleti
    4x4
    skyteam yapı itibariyle hard mı hard cross görüntüsünde, epey yüksek, yolda, asfaltta koltuk kullanıcıya saplanma eğiliminde. motoru tipik çinli, ibre 110, sesi kötü. yedek parçasında ufak tefenk sıkıntılar yaşayanlar mevcut. titreşim; eh işte.

ramzey çinlilerin bu sınıfta en övüleni; titreşim var, ama nisbeten daha dayanıklı olduğunu söyler kullanıcıları.

hyosung'un koca ayağı kalitesi ve tipiyle tatmin edici fekat gücü bi süre sonra yetersiz kalacaktır. o güce, o motora pahalı o fiyat.

beyaz xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

kırmızı xl200; ürettiği güç aynı hacimdeki çinlilerden belki bikaç beygir fazla, son hızıda muadil çinlileri tokatlamazda belki yanaktan bi makas alabilir çok yüksek değil, oturumu crosslara nisbetle rahat, honda! iyi bir başlangıç off road-asfalt kırması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:54 PM ----------

beni kesmez bu, daha yüksek ve güçlü bişey bakıyorum. forum duymasında, tekteker, stunt, kaldırımdan inme-çıkma, merdiven inme-çıkma hastasıyım. voleyi vurunca beyaz ktm duke ll alabilirim. sarıda olabilir.
    o dediklerinin hepsini yaptım ben insana bi faydası olmuyor
    Tercih meselesi evet ama ben xl200 alacağıma skyteam alırım, çok da mutlu olurum
    hyo mu skyteam mı desen tabiki hyo.Parça olarak kafana takma.Piyasadaki tüm aynı tip motorların parçaları birbirine uyar.İşini bilen bir ustayla hiç bir sorun yaşamassın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 PM ----------

Çin malı motosikletlerden bahsettim birbirine uyar dğiye yanlış anlaşılmasın
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    xt 600
    skyteam'in arka fren disktir. oda bi artı tabi.
    yapısı, yüksekliği, oturuşu tam bir off road.

Motosikleti
    4x4
    Türkiye zaten en kral offroad yollara sahip değil mi ?
    arzhela4 bunu beğendi.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    xt 600
    Türkiye zaten en kral offroad yollara sahip değil mi ?
    hah bak katıldım şimdi sana.

off-road, enduro seviyorum ama Tequ ile Prometheus gibi börtü böcek aşkından, tabiat sevgimden değil

dayanıklı, gıvrak, çizildi diye korkmayacağım, hoyrat kullanıma gelecek, bozuk yolda çukurda merdivende kaldırımda nisbeten üzmeyecek makineler bunlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 PM ----------

müşteriye bak Tequ, skyteam soruyolar

http://www.motosiklet.net/forum/alma...-ariyorum.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler