Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro ile başlangıç...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Hemen ilgileniyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    http://www.motovirus.com/forum/skyte...508.html?t=508

linkte skyteam için tam 304 sayfa konuşmuşlar

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Ercü baba genemi mont aldın.bu kaçıncı mont Arkadaşlar Ercüment abinin ofiste ben gördüm istisnasız 20 mont var adam çıldırdı.mont kolleksiyonu yapıyor
    ibrahim abi ben sakaryadan Hasan.şimdi Bonus karttan 24 ay çektirsek kartın limitini etklermibir türlü bütçeyi denkleştiremedik abi.
    hasan kardesım kredı kartına maksımum 12 vade yaıyoruz elımde ımkanım olsa senı hıc uzmem ama benım durumları ercument abı bılıyo bı dukkan daha nasıpse acacagız o yuzden sıkısıgız ama dıstrıbutorumuz bu konuda calısmaları var dıye duydum
    İbrahim abi ne olur ya zorla şu şartlarıda alalım şu motoru valla delirecem yoksa.Bu arada Tüm Arkadaşların yeni yılını kutlarım
    304 sayfa konuşmalarına şaşırmadım
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hyo nun sıfırı ile skyteam den 2-3 tane en az alırsın, arada fiyat farkı çok yüksek, vardır bir hikmeti o motor o paraya değmez densede sen zaten ikinci elini yarı fiyatına alıcan, ayrıca kaybolmayan bir distribütörün olacak supermoto alırsan otobanda da lastiklerden ötürü keyifli yolculuk yaparsın ama motorlar yüksek ve hafif olduğu için epey rüzgardan etkileniyorsun, eğer hyo rx 125 sm alırsan koy yanyana eski model bir kawa klr 650 ile yan yana cüsse olarak sırıtmıyor, epey dikkat çeken artistik bir motor yağ soğutma sayesinde uzun yolda güven veriyor ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 PM ----------

http://www.sahibinden.com/2006_model...XQQdisplayitem

linkte çok temiz olduğu iddia edilen, 4900 km de, 2006 model, global motorun getirdiği, dijital kadranlı sm lerden olmayan, lastikleri araziye yönelik, yağ soğutmalı, hyo xrx 125, 2400 TL ...fiyat bana çok uygun geldi, pazarlıkla daha da iner belki, mutlaka sebep olmamak için bir ustaya göster derim, bende 2. el 2000 km de aldım, bir bisiklet satıcısından aldım, adam usta diye ona güvendim, 3600 km oldu şimdilik sorun yok, yağını değiştirdim sadece ... diğer pek çok çinlide periyodik olarak vidaları kontrol etmen lazım, düşüyorlarmış, titreşim sebebiyle haberin olsun

any - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motovirus.com/forum/skyte...508.html?t=508

linkte skyteam için tam 304 sayfa konuşmuşlar
    O başlığı baştan sona her mesajı tek tek okudum.Sonlara doğru bir yerde bir arkadaş bu motordan almak istediğini söylemiş ve bu motoru en çok kullanan kişi(başlıkta en çok yazan kişi yanlış hatırlamıyorsam nicki endurocu) "yeni başlıyorsan ve motordan anlamıyorsan alma biz üzerinde sürekli oynadığımız için problem olmuyor" gibi bir şey söylemişti.O yüzden tereddüt etmiştim.
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo nun sıfırı ile skyteam den 2-3 tane en az alırsın, arada fiyat farkı çok yüksek, vardır bir hikmeti o motor o paraya değmez densede sen zaten ikinci elini yarı fiyatına alıcan, ayrıca kaybolmayan bir distribütörün olacak supermoto alırsan otobanda da lastiklerden ötürü keyifli yolculuk yaparsın ama motorlar yüksek ve hafif olduğu için epey rüzgardan etkileniyorsun, eğer hyo rx 125 sm alırsan koy yanyana eski model bir kawa klr 650 ile yan yana cüsse olarak sırıtmıyor, epey dikkat çeken artistik bir motor yağ soğutma sayesinde uzun yolda güven veriyor ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:53 PM ----------

http://www.sahibinden.com/2006_model...XQQdisplayitem

linkte çok temiz olduğu iddia edilen, 4900 km de, 2006 model, global motorun getirdiği, dijital kadranlı sm lerden olmayan, lastikleri araziye yönelik, yağ soğutmalı, hyo xrx 125, 2400 TL ...fiyat bana çok uygun geldi, pazarlıkla daha da iner belki, mutlaka sebep olmamak için bir ustaya göster derim, bende 2. el 2000 km de aldım, bir bisiklet satıcısından aldım, adam usta diye ona güvendim, 3600 km oldu şimdilik sorun yok, yağını değiştirdim sadece ... diğer pek çok çinlide periyodik olarak vidaları kontrol etmen lazım, düşüyorlarmış, titreşim sebebiyle haberin olsun
    Şimdi kafam karıştı son kısımda biraz.2008 model s&t kanuni olanı almamalı mıyım?
    http://www.sahibinden.com/satilik_rx...XQQdisplayitem
    Örneğin bu motoru daha uygun bulabilirsem almayı düşünmüştüm.
    Verdiğiniz linkteki model(2006) olanları daha mı iyi?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    3 motor için maddi gücün hangisine yetiyorsa, hangisi içine siniyorsa, hangisi az kullanılmış sıfır gibiyse onu al demiştim, ben eğer bütçe düşükse o linkteki motoru önerdim, skyteamlere bakıyordun o yüzden, senin linkteki motor benimkinden, 2008 model 2000 km olanına 3-4 ay önce 3600 tl vermiştim, kafanda bir rayiç oluşsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 PM ----------

son olarak bu motorlar 125 cc, çok az benzin yakacaklar, 200 cc çinliler gibi gidiyorlar, görüntüleri güzel, dağa taşa lastikleri yarış motoru lastiği gibi olduklarından dikkat etmek lazım, cross gibi hoplama zıplama yapmaya pek geleceklerini sanmıyorum, seri motor değiller, araçları sollamak yerine yol vermeyi tercih edersen, hız tutkun yoksa keyifle gezersin, eğer motoru gezmek için alacak bir acemiysen al derim, süratte olsun 120 den 180e kadar bir gidişi olsun diyorsan zaten 600 cc alman gerekiyor ki pek de hata affetmiyor bu motor olayı, asla unutmaman gereken şey kaportanın kendi vucudun olduğu titreşim bende gidonda yok, 70-90 arası ayak bastığın yerde az var, 110-120 arası ki motorun maksimum limitidir, oturduğun selede de titreşim oluyor ama gene de en az 1 saat sorunsuz o yüksek süratle yol gidebiliyorsun, sonrasında uyuşma vs iki kişi binmek motorun performansını düşürmüyor, test ettik, yokuşa hangi süratle girersen o süratle çıkabiliyorsun ama tırmanırken hızını artırman kolay değil, çoğu 150 lik scooter otomatik vites olduğu için rampada hız kaybediyor

Çok teşekkür ederim.Skyteam'dan vazgeçtim.Hyosungda kararlıyım.Bir aksilik çıkmazsa şayet.Çok çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
    Saygılarımla...

250 cc kanuni cros

hepinize merhabalar Benim 250 cc kanuni cros motorsikletim var ilk önce gördüm begendim herkes bir şeyler söyledi bazılar adi makina dedi tamirciden çıkmassın dediler ama 1 yıldır tamircide görmedim adiliğinide görmedim ileri günlerde sizlere videosunu göstereceğim tam bir arazi canavarı ne yazıkki çok uzun yol motorun yapısından dolayı rahat değil ama arazide ince yapısı mükemmel.yama 125 dt kullandım 4 yıl kawasaki 250 cc klr kullandım 650 yamaha 2 yıl kullandım sonra 250 cckanuni cros aldım şu anda onu kulanıyorum pişmanda değilim çok ögülen yamahalarda hondalarda çinde üretiliyor parası ile kalite ölçersek kanuninin çok pahalı motorları var saglamlık istiyorsanız buyrun hüsnüwarna ne kavasaki ne yamaha ile ugraşırsın ama parça pahalı ve zor sana uygun neise onu alırsın bakımını yaparsın neye bindiğinide bilirsen sorun olmaz tavşan yattıgı kadar koşar .tüm motorcu arkadaşlar kazası yolculuklar ve geziler dilerim

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

kanuni enduro 200

yukarıda arkadaşında dediği gibi arazi de kanuni 250 kros ama her koşulda beni tatmin etsin sıkışırsam yüke gelsin oturaklı olsun ekonomik olsun parçası 2 günde gelsin arıza yapmasın düşsün kalksın ama beni yolda bırakmasın diyoranda kanuni enduro 200 al derim.ben 2007 mayıs ayından beri yaz kış hertürlü koşulda motorsiklete binerim.şu anda 22000 km deyim herhangibir parçası değişmedi defalarça kaza yaptım motorsiklet yatıyo kalkıyor.ama dağılmmıyor.torku mükemmel yokuşlarda düz yoldaki gibi hatta sürerken rahatlığıyla kendisine hayran bırakan bir motorsiklet.parasından çok daha fazlası bu sitedede her türlü parça ve sıkıntınla ilgili kanuni enduro kullanıcıları başlığı altında yazdığım çözüm ve önerileri okuyabilirsin.
    doğru kararı vermen dileğiyle hayırlısını alırsın inşallah.

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    evte bu kanuni 200 dagda bayırda nasıll titreme oranı filan son hız ne bileyim 100 ne yakar yazarsan sevinirim

ozanzumrut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    son hız 110 km yakıt 100 km de 2,75 3,5 lt arası kullanmana bağlı.dayanıklı motor.torku tatminkar.yük taşıması dengesi mükemmel.kullanımı çok rahat.sorunsuz bir motorsiklet diyebilirim.

serkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3
    herkese merhaba..

bende any arkadaşımız gibi yeni başlıycam ve ramzey 150 ye karar verdim..benim için en cazip tarafı burdaki bayinin 12 taksit yapması.offroad aracım ve normal aracım var birde motor çok zorlayacaktı beni..ödeme kolaylığı olsa japondan hiç başka tercih etmezdim..

Alıntı serkann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba..

bende any arkadaşımız gibi yeni başlıycam ve ramzey 150 ye karar verdim..benim için en cazip tarafı burdaki bayinin 12 taksit yapması.offroad aracım ve normal aracım var birde motor çok zorlayacaktı beni..ödeme kolaylığı olsa japondan hiç başka tercih etmezdim..
    Enduro market'de taksit yapıyorlar.XL 200 de var bildiğim kadarıyla.Eğer paranız var tek sorun taksit ise bence bir bakın.Ama imkanlar elvermiyorsa yapacak bir şey yok.Hayırlı olsun
    Bende hyosung ya da yamaha için para biriktiriyorum.Çin almamak için.

düzenli bakim yaparsan çin malındada pek sorun cıkacagını zannetmiyorum bendede zongshen zs200 var ben hız tutkunuyum ama bu motorla basladım gayette memmunum..

Motosikleti
    yaza inşallah..:)
    slm herkesee..abi bnde alacamda bi tane inş yazaaaa bnm bütçe 7 8 felan ama içene kask vs dahil bana ane öenrirsinizz acepp?
    yaz gelsin istiyorummm........:queen:

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Arkadaşım, bütçeni görünce tek bir seçenek kalıyor.

Skyteam. Çin malı olması gözünü korkutmasın keçi gibi mübarek. Ama parça ve servis konusunda biraz sıkıntı var. Ancak çok bulunamaz değil, çünkü sonuçta hepsi Çinli, birbirinin replikası gibi bu motorlar hemen hepsinin parçası uyuyor birbirine. Tabi neyin neye uyduğunu araştırmak gerek.

Son olarak, Bu motorların hemen hiçbiri senin 5 saatlik yol yapma isteğine kolaylıkla cevap veremez. Ve bir dost tavsiyesi Kanuni 250 ye sakın bulaşma.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    asya 200gy-2
    bende asya 200gy var 2006 model 2. el aldım 1250ye aldım cok bişey beklemiyordum ama beni bi kere olsun yarı yolda bırakmadı. öyle tamirci falanda gerek duymuyor. aldığımda sorunları vardı (ciddi değil)o sorunlarıyla hala gezebiliyorum. bütçen ne kadarsa al bekleme. 1 sene geç başlamış olursun. alacağında zaten 200cc den yukarısı değil. 2. el alırsın seneye satarsın.

Motosikleti
    skyteam st 200
    ya bnde as 200 gy almayı düşünüyorum...bütçemde çok yok en fazla motora ayıracam 1,5 2 felan ne diyosunuz acaaba??
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xl200 den şaşma derim başkada bişe demem.....
    çin malı alma biiiiiir...
    cc buyuk olsun ikiiiiiiii...
    aldiğin motor piyasa bolca bulunsun üüüüüüüç...
    bence xl200 al döööört
    xt12r iyidir..ama sen bir de xl 200 e bir bak...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 ----------

Alıntı BurakGok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bnde as 200 gy almayı düşünüyorum...bütçemde çok yok en fazla motora ayıracam 1,5 2 felan ne diyosunuz acaaba??
    çin malina yaqlaşma bence..heleki arazi motorunda..dökülur o arazide..

Motosikleti
    skyteam st 200
    abi şimdi bn dağa taşa vurmam onu dökülür farkındaymda da bnm bi tane 100 lük vardı 3 yıl gayet ii gitti dershne ev arada yüksek bi yerlere çıkıyrduk as gy 200 ün tipi güzel görndü daha gidip bakmadım ztende 100 lüğü verdm onun parasına birazdaha koyp almayı düşünüyodum yani..
    :queen: motorsa cross olsun :queen:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler