Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    Alıntı stilist16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bursa chooper club'ün bi sitesi yokmu.. eğlenceni orada paylşsaydın.. biz birbirine değer verenler bi aradaydık dostum.. sen değer verdiklerinle kalabilirsin.. fazla açık konuştumsa bağışla.. huyumdur.. aklımdakini dilime getirmek!!
    açıksözlülüğünü takdir ediyorsam da üslubunu hiç beğenmedim. sen bana büyüklük taslama hakkını nereden buluyorsun??? birisi de çok matahmış gibi alıntılamış. sayfa başında niyetim yok tura çıkmaya yazmıştım, olursa belki mt-bursa ile belki yeni katıldığım bcc ile turlarım belli değil demiştim. onları sevmiyor olabilirsin, beni de sevme hiç önemli değil. ama ukalalık yapma!

senin gibiler benim gibileri bir gruptan ayırmak için fırsat kolluyor olabilir ama beğenmediğin o büyük gruplar herkesi kucaklıyor; tabi önce "adam olacaksın".

2 yıl içinde bursat-mt grubunun birçok buluşmasına katıldım; hem de motorum yokken. bazen arabamla gittim, bazen yaya/dolmuş şeklinde. herkesle iyi olmaya çalıştım, yaşça çoğunuzdan büyük olmama rağmen yeni olduğum için (bir de motorsuz olduğum için) haddimi bildim, ses edilmedikçe konuşmadım vs vs. grup her dağıldığında arakadan bakan tek motorsuz bendim, şimdi gruba katılmayan 2 arkadaşım ve askerde olan bir arkadaşım dışında hiçkimse bana dönüp de "gel tur yapıcaz arkaya bin", yada "gel seni eve yakın bir yere bırakalım" demedi. en değer verdiğim insanlar resmen küstürüldü mt forumuna, ben de eskisi gibi olmadığını zaten uzun süredir dile getiriyordum şikayetvari mesajlarla...

ne zaman motor aldım mt-bursa sanki anlaşmış gibi görmezden geldi, motorla çok sıkıntı yaşadım ama mt-forumdan kimse oralı bile olmadı, akıl vermek dışında tabi! ama yardım edenler oldu hem de sizin beğenmediğiniz (nedense) bursa chopper yada bursa enduro gruplarından. insan değer verildiği yeri/kişileri tercih eder bu çok normal ama senin (ve seni destekleyenlerin) bu yöndeki algılamasını çözmekle uğraşamam, vaktim yok.

benim bcc'ye dahil olmam buraya girip yazmıyacağım anlamına gelmez, buna sen karar veremezsin, yok eğer bursa-mt üyelerinden bu tartışmayı ciddiye alıp çıkan birileri olur da bana da konuşma kardeşim haksızsın derlerse eyvallah... aksi halde seni ve senin gibi düşünenleri kınıyorum, siz nasıl motorcusunuz? hani birlik/kardeşlik? ayak dimi bunlar.... sonra da gelmiş bana git öbür çöplükte öt diyor vay anasını........

daha kötü yazıp terbiyemi bozmak istemiyorum....
    amacım eğlenceli bir kortej yapıldığını, endişeme rağmen katıldığımı ve çok zevkli geçtiğini söylemekti, bunu buradaki arkadaşlarımla paylaşabilirim sanmıştım ama .... neyse fazla uzatmadan bitireyim; sanki böyle acındırıyormuş gibi algılanıcak yoksa!
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıksözlülüğünü takdir ediyorsam da üslubunu hiç beğenmedim. sen bana büyüklük taslama hakkını nereden buluyorsun??? birisi de çok matahmış gibi alıntılamış. sayfa başında niyetim yok tura çıkmaya yazmıştım, olursa belki mt-bursa ile belki yeni katıldığım bcc ile turlarım belli değil demiştim. onları sevmiyor olabilirsin, beni de sevme hiç önemli değil. ama ukalalık yapma!

senin gibiler benim gibileri bir gruptan ayırmak için fırsat kolluyor olabilir ama beğenmediğin o büyük gruplar herkesi kucaklıyor; tabi önce "adam olacaksın".

2 yıl içinde bursat-mt grubunun birçok buluşmasına katıldım; hem de motorum yokken. bazen arabamla gittim, bazen yaya/dolmuş şeklinde. herkesle iyi olmaya çalıştım, yaşça çoğunuzdan büyük olmama rağmen yeni olduğum için (bir de motorsuz olduğum için) haddimi bildim, ses edilmedikçe konuşmadım vs vs. grup her dağıldığında arakadan bakan tek motorsuz bendim, şimdi gruba katılmayan 2 arkadaşım ve askerde olan bir arkadaşım dışında hiçkimse bana dönüp de "gel tur yapıcaz arkaya bin", yada "gel seni eve yakın bir yere bırakalım" demedi. en değer verdiğim insanlar resmen küstürüldü mt forumuna, ben de eskisi gibi olmadığını zaten uzun süredir dile getiriyordum şikayetvari mesajlarla...

ne zaman motor aldım mt-bursa sanki anlaşmış gibi görmezden geldi, motorla çok sıkıntı yaşadım ama mt-forumdan kimse oralı bile olmadı, akıl vermek dışında tabi! ama yardım edenler oldu hem de sizin beğenmediğiniz (nedense) bursa chopper yada bursa enduro gruplarından. insan değer verildiği yeri/kişileri tercih eder bu çok normal ama senin (ve seni destekleyenlerin) bu yöndeki algılamasını çözmekle uğraşamam, vaktim yok.

benim bcc'ye dahil olmam buraya girip yazmıyacağım anlamına gelmez, buna sen karar veremezsin, yok eğer bursa-mt üyelerinden bu tartışmayı ciddiye alıp çıkan birileri olur da bana da konuşma kardeşim haksızsın derlerse eyvallah... aksi halde seni ve senin gibi düşünenleri kınıyorum, siz nasıl motorcusunuz? hani birlik/kardeşlik? ayak dimi bunlar.... sonra da gelmiş bana git öbür çöplükte öt diyor vay anasını........

amacım eğlenceli bir kortej yapıldığını, endişeme rağmen katıldığımı ve çok zevkli geçtiğini söylemekti, bunu buradaki arkadaşlarımla paylaşabilirim sanmıştım ama .... neyse fazla uzatmadan bitireyim; sanki böyle acındırıyormuş gibi algılanıcak yoksa!
    Ben Stilist16 nın mesajında ukalalık,büyüklük taslama vb gibi şeyler görmedim.

Ön yargılar ile yaklaşıp bize ''senin gibiler benim gibileri bir gruptan ayırmak için fırsat kolluyor olabilir'' diyorsunuz.
    Kimsenin sizi gruptan ayırmak gibi bir niyeti yok.
    Ama siz bunu kendi kendinize yapıyorsunuz.

Nadiren de olsa buluşuyoruz, geziyoruz siz hiç birine katılmayıp kendi kendinizi gruptan ayırıyorsunuz.

Burada hangi grupla gezdiğiniz gerçekten bizi ilgilendirmiyor.
    Sürekli buraya yazışınız(kendi siteleri yokmuş gibi) doğal olarak tepkiyle karşılanıyor.

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Benim vizelerden dolayi bugun Samiyene gidişim yalan oldu yarin eskişehire geççem benimle kim geliyor ? Özcan bey dün akşam çok istekliydiniz?görelim marifetinizi

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Stilist16 nın mesajında ukalalık,büyüklük taslama vb gibi şeyler görmedim.

Ön yargılar ile yaklaşıp bize ''senin gibiler benim gibileri bir gruptan ayırmak için fırsat kolluyor olabilir'' diyorsunuz.
    Kimsenin sizi gruptan ayırmak gibi bir niyeti yok.
    Ama siz bunu kendi kendinize yapıyorsunuz.

Nadiren de olsa buluşuyoruz, geziyoruz siz hiç birine katılmayıp kendi kendinizi gruptan ayırıyorsunuz.

Burada hangi grupla gezdiğiniz gerçekten bizi ilgilendirmiyor.
    Sürekli buraya yazışınız(kendi siteleri yokmuş gibi) doğal olarak tepkiyle karşılanıyor.
    sen görmemiş olabilirsin belki aynı kafada olduğun içindir. ben kendimi gruptan ayrı (sizin söyleminize göre ise -ayrıcalıklı-) tutmak derdinde değilim, hiç olmadım. ama birtakım sebeplerle (ki senle zaten hiç ilgisi yok ama diğer arkadaşlarla da ilgili değil) ayrı kaldım. önceki mesajda da yazdım, buradan birşey sorduğumda hiç de beklediğim net cevapları alamadım, kaza yaptığımda "geçmiş olsun"dan daha çok alaycı şakalarla karşılaştım ama bunlar mesele değil. zira sandığın gibi çok da aksi/ukala/serseri kendini birşey sanan biri değilim. ama bir konuda haklısın beni tanımaya fırsatınız olmadı, gezilerinize hiç katıl(a)madım. burada olay biz gideriz ister gel ister gelme bize ne demek değil, gelmeni sağlayacak birşey yapabilir miyiz demektir. öyle bir yazmışsın ki sanki ben sizi adam yerine koymuyorum, gezilerinize ondan katılmıyorum gibi olmuş. ama sanıyorum ki böyle bir tepki var bana karşı, bunu da stilist'in yazdığı mesajdan çıkarmış değilim, daha önceki ender yazışmalarımda da bir mesafe-soğukluk-takmama durumu seziyordum. siz (böyle siz-biz ayrımını girmek de çok saçma ama başka türlü de ifade edemiyorum durumu) mt-bursa olarak bu dayanışmayı sadece birkaç kişi kendi içinde gösterdiniz, şimdi kalkmış bana sen bize katılmadın senin problemin diyemezsin!!!

tekrar ediyorum ben kendimi gruptan ayrı tutmuyorum ama duruma göre varım yada yokum. hiç yoksam da bir derdim vardır, bir de öyle düşünün. eski üyelerin neden artık yazmadığını, 20-25 kişiye varan buluşmaların neden olmadığını anlamak çok zor değil şu satten sonra.
    bir de sürekli buraya ne yazdığımı nerden biliyorsun? sanki her yazdığımı okuyormuş gibi... belki 2 kez yazdım bcc hakkında birşeyler (bununla 3 oldu), niye bu kadar battı bazılarınıza anlamadım hala? bir daha mı? yok merak etmeyin istediğiniz gibi yaparım, iki grubu ve forumu ayrı tutarak yazışırım. onlarla yada enduro grubuyla değil kafama takılan birkaç arkadaşımla gezdim vakit buldukça.
    genç ve delikanlısınız tamam ama sizden daha olgun olmanızı beklerdim, şu aleti kullanan insanları "daha bir olmuş" kişiler olarak değerlendirdiğim için. neyse herkesin derdi kendine, ben aklıma geldikçe yada canım istedikçe buraya yazıcam; beğenmeyen görmezden gelebilir, laf edecek olan da özelden yazabilir, büyük derdi olan da istediği yere çağırabilir, onun dışında bakın keyfinize.

(inşallah olmaz ama) olur da birinizi sorunlu bir durumda görürsem yardım ederim elimden geldiğince; her ne kadar bazılarınız bana tam tersini yapacak olsa da!
    mutlu son yoktur! hakan demirkapı

Motosikleti
    Kanuni Tiger
    Hakan abi söylediklerinde farkettiğim kadarıyla sen gruba karşı bayağı bi dolmuşsun ve artık grubun eskisi gibi olmadığını söylüyosun.Evet hakikaten söylediğin gibi.Fakat bende şunu söylüyorum; hangimiz buluşmaya eskisi gibi (cem amca) zamanındaki kadar sık gidiyoruz,haliyle 3 veya 4 kişilik buluşma oluyor.Bu yüzden artık eskisi gibi sık buluşulmuyor.Yazılarında birde ''kaza yaptım dalga geçildi'' demişsin.Bunun nedeni seni kendimize daha samimi görmemiz ve moralini birazda olsa dağıtabilmek.Birde bcc olayına değinmek istiyorum,bence arkadaşların tepkisi normal ama biraz fazla açık gibi geldi bana buna da anlayış göstermeni dilerim çünkü kimse kendi grubunda başka grup isminden bahsedilmesini istemez eminim sende istemezsin.her neyse o zaman en yakın toplantıya herkes gelsin tüm bunları masaya dökelim ve herkes gruptan beklentilerini açıkça söylesin.Ben grubun daha da güzelleşeceğine inanıyorum (eskisinden daha da iyi)...

stilist16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM 125 - 2B --&- PRESTO PR-7 125cc

seni tanımıyorum.. sende beni.. kimseye büyüklük taslamak yada ona benzer bir niyetim yok.. benim aklımdaki dilimde.. dilimdeki aklımda oldu daima.. böylede devam edecek.. toplantı yada gezilere katılırsan bizden biri olursun.. başımızın tacı dostumuz olursun.. katılmasanda öyle.. ben çoğuna katılamasamda katılabildiimde herkesle kucaklaşabiliyorum.. .. bende burada senden çok eski sayılmam ama bana karşı kaza yaptığımdada sorunum olduğundada evime kadar gelen dostlarım oldu.. demekki birilerinin seninle dalga geçtiğini dşünüyorsan yada farklı hissetmeye çalışıyorsan bu sorun hepimizin deil senin sorunun.. ne zaman hangi grupla nereye gittiğin önemli değil.. umurumdada deil.. ama aynı akşam buradaki herkes toplanmış ve hepberaberken sen başka biryerde olup birde orayı burada ballandırmaya çalışırsan tabiiki sana birileri "git öbür çöplükte öt" diyecektir..

sana birilerinin sorununu çözmek adına aklına gelen fikirleri üretmesi akıl verdiği anlamına gelmez.. bunu çoktan öğrenmiş olman gerekirdi..

Ben ne kimseyi buraya ait yapabilirim nede kimseyi burdan uzaklaştırabilirim.. benimde üye olduğum burdan farklı organizasyonlarım var katıldığım etkinliklerim var ama burada hiçbirini böbürlene böbürlene anlatmıyorum.. sendende bunu bekliyorum.. sana buraya girip yazma diyen yok.. kimse bunu söylemez burada zaten.. buradaysan buralı gibi davran.. eğer sen turisti oynamak istiyorsan burası pansiyon değil anlatmaa çalıştığım olay bu.. benim adamlığım bana ve tanıdığğım çevreme yeterli geliyor.. dünkü çocuk değilim iki çocuğum var benim.. sözlerine dikkat et!!

bundan sonraki yazacağın.. söyleyeceğin ne varsa lütfen özlelden yaz yada msn de ekle konuşalım burada kimsenin başını şişirip gerginlik yapmamızın manası yok.. stilist16@gmail.com eklersen uzun uzun sorunumu anlatır sorunları çözeriz mantıksız birine benzemiyorsun..

(inşallah olmaz ama) olur da birinizi sorunlu bir durumda görürsem yardım ederim elimden geldiğince; her ne kadar bazılarınız bana tam tersini yapacak olsa da!
    sorunundan haberdar olursam yinede yakından ilgileneceğimden emin olabilirsin..

Alıntı kara murat16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan abi söylediklerinde farkettiğim kadarıyla sen gruba karşı bayağı bi dolmuşsun ve artık grubun eskisi gibi olmadığını söylüyosun.Evet hakikaten söylediğin gibi.Fakat bende şunu söylüyorum; hangimiz buluşmaya eskisi gibi (cem amca) zamanındaki kadar sık gidiyoruz,haliyle 3 veya 4 kişilik buluşma oluyor.Bu yüzden artık eskisi gibi sık buluşulmuyor.Yazılarında birde ''kaza yaptım dalga geçildi'' demişsin.Bunun nedeni seni kendimize daha samimi görmemiz ve moralini birazda olsa dağıtabilmek.Birde bcc olayına değinmek istiyorum,bence arkadaşların tepkisi normal ama biraz fazla açık gibi geldi bana buna da anlayış göstermeni dilerim çünkü kimse kendi grubunda başka grup isminden bahsedilmesini istemez eminim sende istemezsin.her neyse o zaman en yakın toplantıya herkes gelsin tüm bunları masaya dökelim ve herkes gruptan beklentilerini açıkça söylesin.Ben grubun daha da güzelleşeceğine inanıyorum (eskisinden daha da iyi)...
    önerin çok iyi dostum.. ben pazar ve p.tesi günleri hariç devamlı gece çalışıyorum.. uygun bir günde bi buluşma ayarlayabilirsek memnuniyetle katılmak isterim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:08 ----------

Alıntı insipre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim vizelerden dolayi bugun Samiyene gidişim yalan oldu yarin eskişehire geççem benimle kim geliyor ? Özcan bey dün akşam çok istekliydiniz?görelim marifetinizi
    bu havada burdan eskişehire gidecek tek deli sensin buşuna yandaş arama
    16 R 1201 / 16 R 0415 Basarmak zordur , kolaya kacarsan sonuç basitlesir, unutma yokuş asagıya inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir..
    Süleyman TÜFEKÇİBAŞI 0538 929 09 00

Motosikleti
    kanuuuuuuuuuuuuuu

kortej resimleri istiyodun.. burda epey var.. bak ve neler kaçırdığını gör :d

http://www.turkiyemotosiklet.org/thr...5739#post45739
    16 R 1201 / 16 R 0415 Basarmak zordur , kolaya kacarsan sonuç basitlesir, unutma yokuş asagıya inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir..

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı insipre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar Arda kardeş. Bana gaz verip durma,geleceğimi biliyorsun. Ama sonra hatun eve almaz beni O yüzden uygun zamanı kollamam lazım. Yalnız gelmeyeceğim, yanımda bi büyük olacak gelirken.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 ----------

Yapılan tartışmalar hakkında yorum yapmak istemiyorum. O konu da artık kapansın.

Güzel bir kortej ve sonrasında muhabbet dolu saatler geçirdik. Herkese teşekkürler.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Kanuni Tiger
    Arkadaşlar kısa zaman sonra inşallah tekrar beraberiz sonunda benim tiger yapılıyo

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Yalnız gelmeyeceğim, yanımda bi büyük olacak gelirken.
    Özcan abi kurarız bi sofra yanındakine :D bu arada yol çok güzeldi bursaya gelirkenin aksine mükemmel bir hava vardi çok keyif aldim gelirken 2 saate yakın zamanda bursaya gelmştim bugun ise 1.30 saatte eskişehirde eve girmiş kendimi yatağa atmiş vaziyetteydim Bu arada yenge birşey demez kandırırsın sen onu

Onu bunu bırakın yav bu gün İkea'ya giderken yolda 16 plakalı Lamborghini Gallardo gördüm.

Hala şoktayım.

O nasıl bir ses öyle.

Motosikleti
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bırakın yav bu gün İkea'ya giderken yolda 16 plakalı Lamborghini Gallardo gördüm.

Hala şoktayım.

O nasıl bir ses öyle.
    bi el atsan dururdum görmemişim seni ya.. yeni aldım onu istersen bikaç günlüğüne kullanabilirsin :D:D

biz zeeenginler takılmayız öyle şeylere bilirsin

bi el atsan dururdum görmemişim seni ya.. yeni aldım onu istersen bikaç günlüğüne kullanabilirsin :D:D

biz zeeenginler takılmayız öyle şeylere bilirsin
    O an el kol yapmak aklıma gelmedi abi.

Zaten işaret falan etsemde görmezdi ki 3 sn içinde adam ortalıktan kayboldu.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı kara murat16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kısa zaman sonra inşallah tekrar beraberiz sonunda benim tiger yapılıyo
    Sonunda yaptırmaya karar verdin yani Bizim gezi sezonumuza yetişeceksin
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    honda cbr 125r
    arkadaşlar kusura bakmayın işimden dolayı gelemedim aranızda olmayı çok isterdim haktan kardeşim aramış onu bile görmedim ancak nete girebildim afola hatamız bidahaki sefere inş.

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    herkese merhaba aranıza yeni katılıyor sayılırım yanlış yazmış olabilirim ksura bakmayın iyi akşamlar

kirlisakal16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba aranıza yeni katılıyor sayılırım yanlış yazmış olabilirim ksura bakmayın iyi akşamlar
    aramıza hoşgeldinarkadaşım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:46 ----------

Alıntı gökhans16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kusura bakmayın işimden dolayı gelemedim aranızda olmayı çok isterdim haktan kardeşim aramış onu bile görmedim ancak nete girebildim afola hatamız bidahaki sefere inş.
    bidahaki sefere manzaraya karşı sıcak bi çay içeriz gökhan kardeşim uyarmı

Motosikleti
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

haktan geçen günkü mekanda çay içiyordum yeni geldim eve.. biraz üşüdüm gene ama iyi geldi senin numaran yok bende yoksa arayacaktım..

bu arada pazar yada p.tesi akşamı buluşalım.. MİLLET! gezi sezonu başladı malum

kirlisakal16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250

haktan geçen günkü mekanda çay içiyordum yeni geldim eve.. biraz üşüdüm gene ama iyi geldi senin numaran yok bende yoksa arayacaktım..

bu arada pazar yada p.tesi akşamı buluşalım.. MİLLET! gezi sezonu başladı malum
    abi bi sıknıtı olmazsa bi aksılık olamzsa allahın ıznınle yarın akşam ordayım maçı izlicem sıcak sobaya karşı gol sesini dısarıdan duyucam abi

Motosikleti
    Alıntı kirlisakal16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi sıknıtı olmazsa bi aksılık olamzsa allahın ıznınle yarın akşam ordayım maçı izlicem sıcak sobaya karşı gol sesini dısarıdan duyucam abi

ben saat 11 gibi işten çıkıyorum haberleşelim gelirim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler