Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi artçım olun diyene kadar vereyim iki tur atın desene
    Geçti borun pazarı Erhan... Fırsatı kaçırdın (bazılarımızın yüzündeki gülümsemeyi tahmin edebiliyorum)
    nezih77 ve Wozy bunu beğendiler.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    abi muhakkak öyledir...motora başladığım sıralarda 1,5 yıldır CBF 500 kullanan arkadaşıma neden CBF 600 almadığını sordum, 4 silindir binmeye yemez benim daha dedi...beygiri yüksek dedi...o adam benim o halime göre usta olduğu için bende psikolojik olarak 4 silindire karşı bi korku oluştu...sitede anlatılanlar da cabası tabi...tabi uyarılar sürekli kullanıma karşıdır yoksa 2-3 sürüşte çok bişey olacağını zannetmiyorum....

abi artçım olun diyene kadar vereyim iki tur atın desene
    erhan'ım itin olur tedirgin olup binmek istemeyeceginizi düşündüm tabi ki sürersin. istersen 1-2 gün kullan benden yana sorun yok. bülent aynı şekilde şimdi sen alınırsın vayy erhana kullan bize tırt sen de istersen kullanabilirsin. tekrar ediyorum motor itiniz olur. benim ki lafta değil gerçekten bilen bilir bilgi için yunus ve polat'la görüşünüz...
    GaCCaLL, makseli, nezih77 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı SEÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhan'ım itin olur tedirgin olup binmek istemeyeceginizi düşündüm tabi ki sürersin. istersen 1-2 gün kullan benden yana sorun yok. bülent aynı şekilde şimdi sen alınırsın vayy erhana kullan bize tırt sen de istersen kullanabilirsin. tekrar ediyorum motor itiniz olur. benim ki lafta değil gerçekten bilen bilir bilgi için yunus ve polat'la görüşünüz...
    Aynen selçuk abiye +REP
    nezih77 bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçti borun pazarı Erhan... Fırsatı kaçırdın (bazılarımızın yüzündeki gülümsemeyi tahmin edebiliyorum)
    polat benden daha hızlısın e olacak tabi arada yaş farkı var. biz artık teklemeye başladık )

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    polat benden daha hızlısın e olacak tabi arada yaş farkı var. biz artık teklemeye başladık )
    Estağfrullah abi Buarada bu motorun senin ilk motorun olduğunu da dün öğrendim. Sende de maşallah ne cesaret varmış dedim Teklemek ne demek...

Arkadaşlar GSR ile olan anılarımı 5 TL ye anlatırım, 10 TL ye kitap yaparım. 5 dakikada 500 adrenalin adlı kitabıma başlamış bulunuyorum
    Redmoon ve Bulent78 bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bu mesajına like verdim abi bende isterim :D

Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    motor cesaret işi bunu herkes zaten biliyor. kontrolsüz kullanmıyorum altımdaki gücün farkındayım, limitlerimin ve tecrübemin de farkındayım. ilk sürdügüm zamanı ve şimdi halimi kıyaslıyorum istanbul'dan geldiğimde dayak yemiş gibi olmuştum bacaklarım,kollarım,nazik totoşum kısaca her yerim ağrımıştı.pazar günü bolu'ya gittim geldim giderken yüküm vardı. 140km altına düşmedim. gelirken neredeyse 180km altına düşmedim. yakıtı sormayın içti namuzsuz ) ama verdiği haz tarif edilemez. resmen ağzım kulaklarda geldim.en ufak yorgunluk ne de ağrı hissetmedim. ilk gelişimde 100km geçememiştim 10 kere de mola verdim. neyse arkadaşlar lafın özü basmak zorunda değilsiniz,ben otobanda oldugum için bastım sizde otobanda yapıştırın.şehir içinde risk almayıp azami dikkat ediyorum. zaten kurye değiliz sabahtan akşama kullanmıyoruz riskimiz daha az onda da dikkat etmek gerek. erhan kullandığın araba 200 yapıyor diye devamlı o süratte mi gidiyorsun hayır. arabam küçük aralara iyi dalar diyip makas mı atıyorsun hayır. abi tüm olay sizde, kontrol sizde gerektigi gibi kullanırsanız hiç bir sorun yok. abi adam önüme kırdı düştüm e ne yapalım şimdi. 600cc kullanıyordu adam önüne kırdı yapma yaa bak 250 cc olsaydı düşmezdin. beyler yapmayın kendinize güvenin. bu yazıyı yazdığım için tepki alacagım alanlar da oldu okudum çünkü. vaayyy neden böyle söylüyorsun ölse hesabını kim verecek kamyona patlasa,yok virajdan uçsa vicdanın sızlamaz mı denecek. dilin kemigi yok bende konuşup yazıyorum sen de. akıl sende mantık sende para da sende hatta büzük te sende yiyosa alır binersin. keyfini de sürersin. tutku bu arkadaşım ben hız tutkunuyum, kimi karı kız tutkunu, kimi kumar tutkunu, kimi av tutkunu, son sözüm kimse ile tartışmak istemiyorum. yazdıklarım için özür dilerim içimden geçeni yazdım. ciddiye alın ya da almayın yazdıklarım sadece beni bağlar kimseye sebep olmak istemem. ben tutkumu yaşıyorum arkadaş motoru aldığımdan beri mutluyum, iyi ki almışım iyi ki motor tutkunuyum.
    saygılarımla.
    erro, trgy, nezih77 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bülentin yüreğinin en ücra köşesine değinmek adına,
    Bülentin bam telinin en ince kısmını okşamak adına,
    Bülentin göbeğindeki yağların gülmekten sallanması adına,

Bu resimde benden Bülent'e, Bülenciğime, Büloya Gelsin

http://img253.imageshack.us/img253/2...asresim001.jpg
    Ahh ahhh özledim lan motorumu bir günde

Olm senle ben cok komik oluyoz lan benim motorda

Bugün öğlen maciti aldım, resmen attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum valla, titreşim, gitmeme, motorun ısınana kadar paso öksürmesi falan, harbiden hyosung çinliden çok iyiymiş arkadaş dedirtti bana ama tabii ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı, iki katından daha fazla fiyatı, dolayısıyla çok bişi beklemezsen işini görüyor.

Eyvallah abicim, ben yunusgilin sokakta bir ileri geri yaptım senin motorla, bana yetti, tek beğenmediğim tarafı, o da bana göre tabii, bacaklar tam yetmedğinden geri geri götürüp de yavaş manevra yapmamın zorluğuydu, tabii biraz da gidon açısının da önemi var, bunlar kusur değil tabii ki alet süper valla insanı gaza getiriyordaha sonra gölbaşında ünalın fazerı denemiştim, 120 ye nasıl çıktığımı anlamadım öyle söyleyeyim, yani demem o ki, sizin makinaların gaz kolu çok hassas, alışmak lazım, yoksa uçuveriyosun birden

motor cesaret işi bunu herkes zaten biliyor. kontrolsüz kullanmıyorum altımdaki gücün farkındayım, limitlerimin ve tecrübemin de farkındayım. ilk sürdügüm zamanı ve şimdi halimi kıyaslıyorum istanbul'dan geldiğimde dayak yemiş gibi olmuştum bacaklarım,kollarım,nazik totoşum kısaca her yerim ağrımıştı.pazar günü bolu'ya gittim geldim giderken yüküm vardı. 140km altına düşmedim. gelirken neredeyse 180km altına düşmedim. yakıtı sormayın içti namuzsuz ) ama verdiği haz tarif edilemez. resmen ağzım kulaklarda geldim.en ufak yorgunluk ne de ağrı hissetmedim. ilk gelişimde 100km geçememiştim 10 kere de mola verdim. neyse arkadaşlar lafın özü basmak zorunda değilsiniz,ben otobanda oldugum için bastım sizde otobanda yapıştırın.şehir içinde risk almayıp azami dikkat ediyorum. zaten kurye değiliz sabahtan akşama kullanmıyoruz riskimiz daha az onda da dikkat etmek gerek. erhan kullandığın araba 200 yapıyor diye devamlı o süratte mi gidiyorsun hayır. arabam küçük aralara iyi dalar diyip makas mı atıyorsun hayır. abi tüm olay sizde, kontrol sizde gerektigi gibi kullanırsanız hiç bir sorun yok. abi adam önüme kırdı düştüm e ne yapalım şimdi. 600cc kullanıyordu adam önüne kırdı yapma yaa bak 250 cc olsaydı düşmezdin. beyler yapmayın kendinize güvenin. bu yazıyı yazdığım için tepki alacagım alanlar da oldu okudum çünkü. vaayyy neden böyle söylüyorsun ölse hesabını kim verecek kamyona patlasa,yok virajdan uçsa vicdanın sızlamaz mı denecek. dilin kemigi yok bende konuşup yazıyorum sen de. akıl sende mantık sende para da sende hatta büzük te sende yiyosa alır binersin. keyfini de sürersin. tutku bu arkadaşım ben hız tutkunuyum, kimi karı kız tutkunu, kimi kumar tutkunu, kimi av tutkunu, son sözüm kimse ile tartışmak istemiyorum. yazdıklarım için özür dilerim içimden geçeni yazdım. ciddiye alın ya da almayın yazdıklarım sadece beni bağlar kimseye sebep olmak istemem. ben tutkumu yaşıyorum arkadaş motoru aldığımdan beri mutluyum, iyi ki almışım iyi ki motor tutkunuyum.
    saygılarımla.
    Abicim alıp da kullanan adamlar senin gibi adamlar değil ki, kişi kendinden sorumludur diye boşuna demiyolar, millet fazer alıp 2 hafta kullandıktan sonra gazı açıp gidip biryere etiket oluyor garfield gibi allah korusun sen istedikten sonra kimse ne alacağına karışamaz tabii ki, ben daha önce bu mevzuyu konuşurken başkalarına büyük motor önermenin çok doğru olmadığını söylemiştim, çünkü senin de dediğin gibi ne kadar eğitim alırsan al, bazı şeyler tecrübeyle gelişiyor, sen ilk günden bi ton eğitim alsaydın da yine bugünkü haline gelmen için bisürü km yapman gerekecekti, yani pratik yapman, tecrübe etmen gerekecekti. İnsanların kafasındaki eğitim alırsan her motorla başlarsın düşüncesinin en yanlış tarafı bu bence, yoksa tabii ki kullanırsın, ha rossi gibi kullanamazsın tabii ama 600lük 100 beygir makina aldın diye de heryere 200 le gitmek zorunda değilsin zaten di mi

Sonuçta bu iş zevk işi, en çok hangi motordan zevk alıyosak ona binmek hepimizin hakkı, hakkı da benim bi tane değil işte, Yunusun motoru da seviyom, senin gsr ı da, benim eski gv yi de, racing deki kramp veren oturuş pozisyonu olmasa onları da seviyom ama pozisyondan kaybediolar, onun yerine işte gsr fazer falan kullanmak lazım, her yola geliyor, ister sakin ister yırtarak kross la hoplayıp zıplamak istiyom, supermotoyla ben de bir ucan süper motocu olmak istiyorum İstiyom da istiyom, bakalım bu akşam ki süper loto dan sonra kendime süper moto alırım belki
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    .... büzük te sende yiyosa alır binersin.....
    Selçuk Abi benim büzük yemiyo hala..yol göster baba...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... bakalım bu akşam ki süper loto dan sonra kendime süper moto alırım belki ....
    Bülent senin tutturacağın yok hacı...Al kalemi eline yaz..... 6,28,32,43,51,8 bu kıyağımı unutma... Beyler bu numarayı sadece bülent oynarsa çıkacak,sizler sakın oynamayın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

bu loto 49 a kadar mıydı? yoksa 58e kadar mı?
    GaCCaLL ve makseli bunu beğendiler.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    54 e kadardı sanırım, abi bugün oynadım artık bu numaraları da haftaya oynarım söz
    ANGARAJ

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Yaw bi abimiz vardı 4 silindirli canavarı vardı Rone kullanırdı nerde bu abimiz sizi bi gezdirsin 4 silindirli nasılmış diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

motor cesaret işi bunu herkes zaten biliyor. kontrolsüz kullanmıyorum altımdaki gücün farkındayım, limitlerimin ve tecrübemin de farkındayım...
    Bence doğru söylemişsin, egona kapılmadığın sürece her yanında duranla kapışmaya çalışmadığın sürece(hakedenide tokatlıyacaksın tabi) kullanılabilir. Herkesin yeterince deneyimi var bence Erhan'da Bülent'de baya bi km yapmışlar bence yapabilirler. Ne bileyim gidip bi kiralayın 600'lük bakın nasılsınız sonra karar verirsiniz.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

06Can06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    [QUOTE=Bulent78;2818571]Ahh ahhh özledim lan motorumu bir günde

Olm senle ben cok komik oluyoz lan benim motorda

Bugün öğlen maciti aldım, resmen attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum valla, titreşim, gitmeme, motorun ısınana kadar paso öksürmesi falan, harbiden hyosung çinliden çok iyiymiş arkadaş dedirtti bana ama tabii ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı, iki katından daha fazla fiyatı, dolayısıyla çok bişi beklemezsen işini görüyor.

Maciti okadar ezmeyeydin eyiydi abi. Ekmek yerine kırıntıları verince köfte yerinede soya veriyolar. Fakırız işte napcan
    Redmoon, Satharian ve nezih77 bunu beğendiler.
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bi abimiz vardı 4 silindirli canavarı vardı Rone kullanırdı nerde bu abimiz sizi bi gezdirsin 4 silindirli nasılmış diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

Bence doğru söylemişsin, egona kapılmadığın sürece her yanında duranla kapışmaya çalışmadığın sürece(hakedenide tokatlıyacaksın tabi) kullanılabilir. Herkesin yeterince deneyimi var bence Erhan'da Bülent'de baya bi km yapmışlar bence yapabilirler. Ne bileyim gidip bi kiralayın 600'lük bakın nasılsınız sonra karar verirsiniz.
    Ben bi ara kiralama işni araştırmıştım kiralık 4 silindirliler hep istanbulda. Ankarada hiç yoktu bilmem şimdi ne durumda kira işleri Alacağım günü beklersem emekli ikramiyesini beklemek zorunda kalabilirm..
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bi ara kiralama işni araştırmıştım kiralık 4 silindirliler hep istanbulda. Ankarada hiç yoktu bilmem şimdi ne durumda kira işleri Alacağım günü beklersem emekli ikramiyesini beklemek zorunda kalabilirm..
    Bi ara istanbula gidersem kiralayacağım ama en az 2 yıdır ehliyetli olma durumu var benim ehliyet daha 3 aylık.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

motoriderrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Oğlum sonra uyarmadı demeyin. Bence 4 silindir falan test etmeyin şimdilik. Sonra 2 silindirliye binince bu ne yaa diyebilirsiniz. Ama bir süre sonra insan onada alışıyor tabi

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ozanim kiralamaya gerek yok, fazeri denedim, gsr in uzerine binip sadece Yunusgilin sokakta 20-30 mt. gittim, kullanilmayacak makinalar degil tabii ki, yeni ogrenmis adam da bu motorlarla ileri geri yapar. Ben kendi adima sehiricinde de sehirdisinda uzun yolda da 600luk ya da mesela kawa z750 gibi 4 silindirli makinalari kullanabilecegime guveniyorum, cunku kendimi biliyorum, kimsenin gazina gelmem, elimin altinda guc varsa, kendimi riske sokmayacak sekilde, duz onumun acik oldugu yolda hiz yaparim, o da hicbir zaman 250 gibi rakamlar olmaz, 200 bile bana allahim sana geliyorum dedirtti yani, tabii burda asil onemli olanin son hizdan ziyade ivmelenme yani akselerasyon oldugunu da belirtmeden gecemeyecegim. Benim derdim 4 silindirli makinanin %95 sehiricinde kullanacak bana fazla olup olmamasi, yani yakiti olsun, bakim giderleri olsun, beni hoplatir mi? Mesela er6 ile arada cok fazla fark olmayacaksa ve sehiricinde beni cok zorlamayacaksa fazer gayet mantikli bir secim bence de. ilk sirada er6 var ama yedek parca durumu ve fiyatlari da beni korkutuyor, anladigim kadariyla fazer ile aralarinda fazla fark yok ve fazer in parcalari cok daha kolay bulunuyor. Yani mevzu benim icin sadece zevk degil ayni oranda fayda maliyet kriterine de bagli ne yazik ki, keske herkes zengin olsa da 3-5 tane motorumuz olsa.

Alıntı 06Can06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maciti okadar ezmeyeydin eyiydi abi. Ekmek yerine kırıntıları verince köfte yerinede soya veriyolar. Fakırız işte napcan
    Yasin amac maciti ezmek degil, dedigim gibi ne kadar ekmek o kadar kofte tabii ki. Macit su anda beni dolmusa otobuse binmekten kurtariyor, buradan kendisine tesekkurlerimi iletirim Dedigim gibi en kotu motor bile motorsuz kalmaktan iyidir. Ben de su anda kullandigim macitle ogrenmistim surmeyi. O acidan severim keretayi ama macitten sonra gv ye binince anladim ki ben motora binmemisim Arada cok ciddi fark var ki ikisi de 250 lik makinalar, yani biri 250 biri 600 luk degil, ikisi de ayni sinifta ama arada daglar kadar fark var, 6 ayda bir kez bile vida somun siktigimi hatirlamam gv de, macite gore titresim hic yok, motorun gucu rahat iki kati var bence, yani kagit uzerinde degil, direk hissedebiliyorsun o farki.

Donup dolasip ayni yere geliyoruz tabii, ne kadar ekmek o kadar kofte, daha fazlasini alacak paran varken hala gidip de macit aliyosan o zaman senden suphe ederim iste, ama paramiz macite yetiyosa bizim icin en iyi makina macittir arkadas Daha bu sabah vites pedali yine gevsemisti onu sikiladim, bakalim ne kadar dayanacak
    Wozy bunu beğendi.
    ANGARAJ

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    [QUOTE=Bulent78;2819076 son hizdan ziyade ivmelenme yani akselerasyon [/QUOTE]

akselerasyon demeyeydin anlamayacaktık zaten ivme falan nedir...
    caneryavuz bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasin amac maciti ezmek degil, dedigim gibi ne kadar ekmek o kadar kofte tabii ki. Macit su anda beni dolmusa otobuse binmekten kurtariyor, buradan kendisine tesekkurlerimi iletirim
    mct mü'min motorcunun dünyadaki çilehanesidir la, problemleriyle insanı olgunlaştırır, nefsi terbiye eder

gel sana f650gs alak yiğidim, inat etme seninde hoşuna gidecek
    Wozy ve Bulent78 bunu beğendiler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mct mü'min motorcunun dünyadaki çilehanesidir la, problemleriyle insanı olgunlaştırır, nefsi terbiye eder

gel sana f650gs alak yiğidim, inat etme seninde hoşuna gidecek
    f650 gs ye yunus iyi gözle bakmıyo..alanı kınayacakmış gibi duruyo...transalp tercihi...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    f650 gs ye yunus iyi gözle bakmıyo..alanı kınayacakmış gibi duruyo...transalp tercihi...
    boşver tosbaayı, kıskanıyodur kendisininki Götingen Schtrayzır değil diye
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler