Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşkar eşimin herkese tekrar selami var...doktor hanimda insaallah ulasmistir dedi..bende merak etme ulasmistir dedim ve burada paylasmak istedim..
    bu arada
    KASK konusundaki link aşağidadir.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/113642-kask-konusu.html
    Selamlar bizden.

Ulaştı Abi, Yunusla çiftlik kavşağında vedalaştık, ondan sonra ben de kendisini Hacettepe sıhhiye köprüsü kavşağında bırakarak eve doğru geldim, gelirken kirpiye uğradım ama Buğralar gitmiş, ordan da eve geldim. Yavaş ve sakin gittik, bence yeni kullanıcı için gayet iyi kullanıyor, Okan hoca dan eğitimi de patlattı mı manevralar falan daha gelişir, o arada tecrübe de edinir, sonra artık 90 mı yapar 190 mı yapar orasını bilemem

Bugün de f 800 gt ya da st kullanma emelime erişemedim ama bu makina kafama yatmış durumda fena şekilde, benim makinadan sonra 4 silindir almaz isem eğer ki yaklaşık 6-8 lt. arası tüketimi görünce muhtemelen almam, bu makinaya göynüm kayabilir
    karapara ve helin126 bunu beğendiler.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    bugun f700 ve f800 u test ettim...f800 kesinlikle torklu ve guzel makina..F700 daha fazla asfalt makubadi gibi geldi...sadece performansa gore degerkendirirsem BENCE f800 10 ise f700 8 honda nc700x 7 alir....fiyat performans dersek BENCE nc700 onde sonra f800 ..f700u ise hepten cope atmak lazim...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bizden.

Ulaştı Abi, Yunusla çiftlik kavşağında vedalaştık, ondan sonra ben de kendisini Hacettepe sıhhiye köprüsü kavşağında bırakarak eve doğru geldim, gelirken kirpiye uğradım ama Buğralar gitmiş, ordan da eve geldim. Yavaş ve sakin gittik, bence yeni kullanıcı için gayet iyi kullanıyor, Okan hoca dan eğitimi de patlattı mı manevralar falan daha gelişir, o arada tecrübe de edinir, sonra artık 90 mı yapar 190 mı yapar orasını bilemem

Bugün de f 800 gt ya da st kullanma emelime erişemedim ama bu makina kafama yatmış durumda fena şekilde, benim makinadan sonra 4 silindir almaz isem eğer ki yaklaşık 6-8 lt. arası tüketimi görünce muhtemelen almam, bu makinaya göynüm kayabilir
    Selamlar arkadaşlar. evet sağ salim geldim. trafikte nasıldı öyle)hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, karapara eşinize ince düşünceleri için teşekkürler.benden ayrıca selamlar, benim için güzel bir gündü. Atilla beyin yeri de çok güzelmiş, şehirden uzak , temiz hava.zincir yağı için teşekkürler Atilla bey.. 90 - 190 hiç ama hiç olmayacak Bülent ) tekrar görüşmek üzre....
    karapara bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Selamlar bizden.

Kendiside yazsaydı iyi olurdu lakin PC başında değil galiba,
    En Sağdan ve yavaş bir şekilde gitmemizin tehlikesini yaşamadık değil giderken Hıyar bir Browadwayci Önüne kırarak sağdaki sapağa ayrıldı Ablamızın Neyseki yavaştık ve mümkün mertebe araya araba almamaya çalıştım araya ama yurdum 4 tekerlileri dar yere girmekten çok hoşlanıyorlar..

Edit:Yazmış..
    helin126 ve karapara bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Selamlar bizden.

Selamlar arkadaşlar. evet sağ salim geldim. trafikte nasıldı öyle)hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, karapara eşinize ince düşünceleri için teşekkürler.benden ayrıca selamlar, benim için güzel bir gündü. Atilla beyin yeri de çok güzelmiş, şehirden uzak , temiz hava.zincir yağı için teşekkürler Atilla bey.. 90 - 190 hiç ama hiç olmayacak Bülent ) tekrar görüşmek üzre....[COLOR="Silver"]

[

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendiside yazsaydı iyi olurdu lakin PC başında değil galiba,
    En Sağdan ve yavaş bir şekilde gitmemizin tehlikesini yaşamadık değil giderken Hıyar bir Browadwayci Önüne kırarak sağdaki sapağa ayrıldı Ablamızın Neyseki yavaştık ve mümkün mertebe araya araba almamaya çalıştım araya ama yurdum 4 tekerlileri dar yere girmekten çok hoşlanıyorlar..

Edit:Yazmış..
    evet ya. sapaklarda böyle şeyler olabileceği öngörüsüyle biraz daha yavaşlamıştım, brodwaycide yavaştı ama onun .....lığını azaltmıyor bu durum tabi..

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bende eve sağ salim ulaştım
    ANGARAJ

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz ilgilenir misiniz Soykanla.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi usta şöförleri merak etmiyolar olm

Bu yavaş sürüşten de öğrendiğimiz üzere, trafiğin akış hızından yavaş kullanmak da tehlikeli, özellikle sağ şeritte gidiyorsak, o broadway gibi aklıevveller önünüze kırabiliyor, sırf bu gibi durumlarla karşılaşmayın diye, sağa sapak olan yerlere yaklaşmadan önce bir şerit sola geçtim ama tabii bizim usta araç sürücüleri en sol şeritten bile sağa dönebildikleri için tehlikeleri tam olarak engelleyemedik. Avrupa da falan olsak, inanın hiç bu kadar zorluk çekmezsiniz, bu kadar tetikte olmak zorunda kalmazsınız, bir açıdan aslında iyi, Ankara trafiği, ya da genel olarak Türkiye trafiği sizi sürekli olarak tetikte olmanız konusunda eğitiyor, olmazsanız da cezanızı kesiyor Bu anlamda bizim trafikte araç kullanan insanlar kısa sürede pişmek zorunda. Yani yurtdışına göre daha konsantre bir trafiğimiz var Herkesin eve kazasız belasız gitmesi güzel.
    helin126 bunu beğendi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Senin gibi usta şöförleri merak etmiyolar olm

Bu yavaş sürüşten de öğrendiğimiz üzere, trafiğin akış hızından yavaş kullanmak da tehlikeli, özellikle sağ şeritte gidiyorsak, o broadway gibi aklıevveller önünüze kırabiliyor, sırf bu gibi durumlarla karşılaşmayın diye, sağa sapak olan yerlere yaklaşmadan önce bir şerit sola geçtim ama tabii bizim usta araç sürücüleri en sol şeritten bile sağa dönebildikleri için tehlikeleri tam olarak engelleyemedik. Avrupa da falan olsak, inanın hiç bu kadar zorluk çekmezsiniz, bu kadar tetikte olmak zorunda kalmazsınız, bir açıdan aslında iyi, Ankara trafiği, ya da genel olarak Türkiye trafiği sizi sürekli olarak tetikte olmanız konusunda eğitiyor, olmazsanız da cezanızı kesiyor Bu anlamda bizim trafikte araç kullanan insanlar kısa sürede pişmek zorunda. Yani yurtdışına göre daha konsantre bir trafiğimiz var Herkesin eve kazasız belasız gitmesi güzel.
    ankara trafiği tam bir fecaatmiş bu arada...ne kadar dikkatlide olunsa tehlike tamamen bertaraf edilemiyor. evet orta şerit sanırım biraz daha iyi olurdu, ama işte ben faktörü :((

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Biraz tecrübe kazandıktan sonra trafiğin hızına ayak uyduracak duruma gelirsin bence, zaten istanbul yolu, eskişehir yolu normalden daha hızlı akan yollar, dolayısıyla, ilk olarak çıkılacak yollar değil pek. Yine de fena gitmedi, bence iyiydi, zamanla hızı biraz daha artırıp, daha güvenli kullanmaya başlarsın bence. Ben de ilk başlarda max. 50-60 km. yapıyordum o bile hızlı geliyordu, hoş macit zaten çok da hızlı gitmiyordu Sonra zamanla alışıyor insan.
    helin126 ve Satharian bunu beğendiler.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Biraz tecrübe kazandıktan sonra trafiğin hızına ayak uyduracak duruma gelirsin bence, zaten istanbul yolu, eskişehir yolu normalden daha hızlı akan yollar, dolayısıyla, ilk olarak çıkılacak yollar değil pek. Yine de fena gitmedi, bence iyiydi, zamanla hızı biraz daha artırıp, daha güvenli kullanmaya başlarsın bence. Ben de ilk başlarda max. 50-60 km. yapıyordum o bile hızlı geliyordu, hoş macit zaten çok da hızlı gitmiyordu Sonra zamanla alışıyor insan.
    şu motorun titremesi olmasa o hızlara ulaşabilecem belki...sürekli titrer mi , titriyor işte....yan falan yatmış ya bu motor acaba ondan dolayı mıdır? ayarı falanmı bozulmuştur ?

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    Scooter kullanan hiç yok galiba:(
    Kendime yer bulabilecek miyim bilemiyorum.

Bu arada gezinizin kazasız belasız tamamlanmış olması sevindirici

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motorun titremesi olmasa o hızlara ulaşabilecem belki...sürekli titrer mi , titriyor işte....yan falan yatmış ya bu motor acaba ondan dolayı mıdır? ayarı falanmı bozulmuştur ?
    böyle yan yattığından falan haberim yoktu birdahaki buluşmada sürerek test edersek hakikatan bu kadar çok mu titriyor anlamış oluruz sanırsam..Zira bugün durduğu yerde 2 gv250ninde titreşimine baktık neredeyse aynı devirlerde aynıydı..
    ANGARAJ

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada gezinizin kazasız belasız tamamlanmış olması sevindirici
    Her tür kullanan var da gelen pek yok,en azından geleceğini iddia edenler arasında.
    Yerin hazır sen gelmek istersen
    Heil Spellcheck

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Sizlere daha önce bahsettiğim "Allgaeu Orient Rally" (http://www.allgaeu-orient.de/) misafirlerimiz için birlikte paylaştıklarımızın resimleri aşağıdadır.
    Birkaç tamir işi için Metin'e götürdüm onları. Kâni abi, Metin, Yılmaz... Sağolsunlar çok ilgilendiler. Bir tek motosikletin zincirini (Metin vasıtasıyla) gidip başka yerden aldık, diğer ufak tefek tamir işlerini geniş gönülleriyle hallettiler. Gerçekten beni duygulandıracak derecede sıcak bir ağırlama sergilediler. Ve bu sıcak ağırlama onların da kalbinde büyük bir yer etti sanıyorum.
    Bloglarındaki paylaşım
    Sonrasında ise Samsun yolunda çevre yoluna dek eşlik edip uğurladım dostlarımı...

Almanya'dan başlayıp Ürdün'e kadar devam eden bu rally'de yaklaşık 115 takım; her takımda 3 araç; her araçta 2'şer kişi bulunmaktadır. Allegaeu Orient Rally Takımların bir tanesi TEAM 33 3 adet motorsikletten ve bir diğeri de TEAM KOLBENFRESSER 2 motorsiklet+2 araba dan oluşmaktaydı. Toplamda 300'ün üzerinde araç vardı. Ve her biri de birbirinden ilginç idi. Araçları Ürdün'de satılmak ve parası çeşitli sosyal projelerde kullanmak amacıyla bırakacaklarından ve en genç 20 yaş (ve birçok benzeri kural) araç kabul ettiklerinden dolayı araçları gözden çıkarmışlardı iyice. Yürüsün yeter durumu vardı. Araçlar arasında Mercedes, BMW ve Audi doğal olarak çoğunluktaydı. İstedikleri gibi binbir çeşit aksesuar takmışlardı. Çoğunda çakar lambalar, sirenler, devasa havalı kornalar vb vardı. Hatta Station Wagon 3 adet E200 lerden oluşan bir grup araçlarını sprey boyayla deve renginde boyayıp kaptuun tam ortasından başlayarak arka bagaj kapağına dek 60-70 cm eninde şerit şeklinde peluş kaplamışlar ve aracın tepesine de hörgüç misali iki adet kocaman (şehirlerarası otobüslerdeki uydu antenlerine benzer) "çıkıntı" koymuşlardı. Oldukça eğlenceliydi. Ben de onlar da (özellikle onlar) Ankara'da yaptıklarımdan çok memnun kaldılar.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben birkaç hafta daha gelemiycem sanırım hiçbiryere. Çok yoğun gidiyoruz bakalım bu aralar, iş, arkadaş, ev, motor derken.... hızlı yaşayıp genç göçmeyelim de

Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara trafiği tam bir fecaatmiş bu arada...
    İşte birkaç sayfa önce "çık trafiğe, koru şeridini, korkma, böyle böyle alışırsın!" diye tavsiyede bulunanlara katılmamamın sebebini anlamışsınızdır sanırım

Trafiği az çok görmüşsünüz, sizce bu trafiğe ilk defa çıkacak birisine sözel olarak bir tavsiyede bulunmak mümkün mü? Şunu şöyle yap, oradan gitme buradan git, hızlı-yavaş değil şöyle git vs, vs, gibi telkinlerde bulunmak Ankara trafiğinde pek geçerli değil bana göre. Bildiğin cambazlık gerektiriyor arasıra... Bizzat kendimiz dikkatlice yaşayıp öğrenmek en iyisi

Alıntı alternatifyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine yer bulamazsın büyük ihtimal, araya giren scootercıları itina ile sıkıştırıp "tekme" yöntemi ile deviriyoruz... Hele bir de topcase varsa yandın sen
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    600 lük horneti cuma günü ilk defa yakından gördüm ve fotoğraflarla arasında dağlar gibi fark var..hiç böyle kaslı tahmin etmemiştim...ilk görüşte çok çekici bi tipi yok ama baba gibi duruyo...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bebe bi daha beraber gezerken tepeden bakma bana öyle ama motorun sandığım kadar rahatsız değilmiş. Gayet iyiydi be herkesten yüksekte olmakta ayrıcalık.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bebe bi daha beraber gezerken tepeden bakma bana öyle ama motorun sandığım kadar rahatsız değilmiş. Gayet iyiydi be herkesten yüksekte olmakta ayrıcalık.
    şu gruptaki en karizmatik motor valla o...çamurlu çamurlu çok çekici duruyo valla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler