Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bizim yarın işe gelip gelmeyeceğimiz sır gibi saklanıyor, ortam gergin.. işler de yoğun zaten... Ona göre akşama haber ederim. Gerçi ant. sonrası gelebilirim anca.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aksam sabaha kadar hiltondayim, amelelik yapicam, yarin da yine hiltondayim calisicam, s..cam boyle askin izdirabina $%%@#!
    Ne tür bir işte çalışıyorsun sormaya korkuyorum..

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim yarın işe gelip gelmeyeceğimiz sır gibi saklanıyor, ortam gergin.. işler de yoğun zaten... Ona göre akşama haber ederim. Gerçi ant. sonrası gelebilirim anca.
    Aynı gerginlik bizde de var. Geçen 23 nisan da bir arkadaş nöbetci kalmıştı bu sefer de ben kalabilirim tatil durumuna göre akşama takılabilirim
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Bu hafta sonu veya gelecek hafta içi motosikletimi alacağım, ben de aranıza katılmış olurum inşallah
    nezih77 bunu beğendi.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipik aynı lafları söylüyorlar. Yapılacak belli Koruma ve CC standartları belirlenip hemen yüksek CC'lerden başlıyamayacak. Yurtdışında bazı ülkelerde ilk yıl artçı alman yasak ve "L" amblemi taşımak zorundasın. Daha 18 yaşında kullanmaya daha önceden başlamış olsa bile en fazla 2 yıldır ehliyet sahibi. Her CC yükseltmek istediğinde yeniden sınava girme zorunluluğu olmalı. Daha bunlar uzar gider. Daha 18 yaşında ve altında motosiklet var ne güzel anne babalar var yaw şimdi kafayı yerler kalan zamanlarında. Vefat eden daha 18 yaşında
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Daha 18 yaşında ve altında motosiklet var ne güzel anne babalar var yaw şimdi kafayı yerler kalan zamanlarında. Vefat eden daha 18 yaşında ...
    Ozan bilirsin senin temiz kalbini seviyorum bunu bir kenara yaz ve aşağıda yazdıklarımı HEP BERABER okuyalım.
    Ozancığım şimdi bak klavyeden yazarken bazen BAŞTA BEN OLMAK ÜZERE insanın en büyük melekesi olan düşünme işini yapmıyoruz. Düşünmüyoruz, aklımıza ilk anda geleni yazıyoruz gitsin. ŞİMDİ BENDE ÖYLE YPACAĞIM. Abi vefat eden genç 18 yaşında, onun ANNESİ ve BABASI onu bugünlere getirmek için kimbilir neler yaşadı, ne fedakarlıklar yaptı, oğullarının iyiliği için gözlerini kırpmadan ne zorluklara göğüs gerdiler. LÜTFEN biraz EMPATİ yap ve kendini bu çocuğun annesinin babasının yerine koy... Annesinin, babasının suçu ne??? İhmalleri ne???

Ben ilkokul ve ortaokullarında bisiklet ve scooter kullanırdım. Zira bizim oralarda bisiklet falan kullanmak doğuştan,gelir ve olağanlaşmıştır. İnsanların bilinçaltı bu durumu içselleştirmiştir. (Hindistan vs. Trafiğini youtube dan izle aynen öyle) O yıllarda ehliyetim yoktu,yaşım bile tutmuyordu. Kask, bot, eldiven, korumalı pantolon ve sırtlık vs. mi?? Onlar da ne?? Daha isimlerini bile duymamıştım... Annem, babam beni sevmiyorlar mıydı? Benden kurtulmak mı istiyorlardı? HAyır.

Burada konu sadece BİLİNÇSİZLİK ve CAHİLLİK. Suçlu bilinçsiz ve cahil olan kişiler mi? BENCE HAYIR. Suç bu konuda BİLGİ SAHİBİ OLAN KİŞİLERİN DİĞERLERİNE BU KONUYU ÖĞRETMEMESİ.... Burada suçlu olan BENİM ve BENİM GİBİ BU KONULARDA bilgi sahibi olupta BİLGİSİZ OLAN KİŞİLERE AKTARMAYANLAR... Ama BEN genelde ne yaparım biliyormusun bir konuyu biliyorsan ve bildiğim konuyu bilmeyen birine rastlarsam maalesef ona GİYDİRİR DURURUM.. Aslında yapmam gereken ''BANA LÜTFEDİLMİŞ olan bildiğim bilgiye, hala ulaşamamış olanlara bir an önce ULAŞTIRMAK için çabalamak''...
    Özetle demem o ki '' YOLDA GİDERKEN YOLUN SONUNDA UÇURUM OLDUĞUNU BANA BİRİ SÖYLEMİŞ VE/VEYA BİR ŞEKİLDE ÖĞRENMİŞSEM( Bilgili), BU DURUMU BİLMEYEN İNSANLARA (bilgisiz ve cahil kişi) BU DURUMU HEMEN ANLATMAM LAZIM .ZİRA BU İNSANLAR O UÇURUMDAN YUVARLANIRSA BU DURUMDA BEN ONLARDAN DAHA FAZLA SUÇLUYUM ''..Ama BEN genelde MAALESEF ''tu kaka, cahil, bilgisiz,haketmiş,kendi düşen ağlamaz vs.vs.vs.vs.'' yoluna giderim..

Ozan yukarıda yazdıklarımı İNAN direk kendime yazıyorum . EMPATİ yapmam lazım EMPATİ. HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYABİLİR.. Bizler sınırlı aklımızla, sınırlı bilgimizle başkalarına SINIRSIZCA giydiyoruz.

Neyse ne çok yazmışım yine..KARAPARADAN masallarla kafanızı şişirdim, kusura bakmayın ..
    Wozy, helin126 ve Satharian bunu beğendiler.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben ilkokul ve ortaokullarında bisiklet ve scooter kullanırdım. Zira bizim oralarda bisiklet falan kullanmak doğuştan,gelir ve olağanlaşmıştır. İnsanların bilinçaltı bu durumu içselleştirmiştir. (Hindistan vs. Trafiğini youtube dan izle aynen öyle) O yıllarda ehliyetim yoktu,yaşım bile tutmuyordu. Kask, bot, eldiven, korumalı pantolon ve sırtlık vs. mi?? Onlar da ne?? Daha isimlerini bile duymamıştım...
    koruma ve ekipman konusunda ne kadar evhamlandığını bilince, geçmiş yıllarına ait şu cümlelerin inanılır gibi değil
    Wozy bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma ve ekipman konusunda ne kadar evhamlandığını bilince, geçmiş yıllarına ait şu cümlelerin inanılır gibi değil
    Tarihde bir dönem insanların ''KIZ ÇOÇUKLARINI KENDİ ELLERİYLE GÖMMESİ'' bizim gibi hadiseler, bizim gibi insanlara ne kadar saçma geliyor değil mi Erhan Ben de tam bunu söylüyorum aslında...
    Kaza haberini okuyunca ağlamaklı oldum üstüne bu yazıları görünce kendime çok kızıyorum neyse ben buğün daha yazmayacağım ...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Bende onu anlatmaya çalıştım sayfalar önce ''gün gelecek 82 kmsaat hızı ve gaz kolunu sonuna kadar çevirilince ne olduğunu merak edeceksin'' Şaka bir yana Okan Hocayı bende tavsiye ederim .
    81 olmam ama yinede. durmam dediğim motorla ilgili merak anlamında durmam. anlatılan her şeyi analitik bir şekilde dinlerim yani dr.asc nin dediği gibi önemli olan o hızda durabilecekmiyim? 70-80 ilede gayet güzel zevk alınır...idolüm sensin

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz buraya gelen her arakadaşa tanışsakda tanışmasakda ufak cc diyoruz. ama bazları inatçı gençliğin verdiği heyecanla ben hız istiyorum diyor. geçen yıl ankarada bir arkadaş vardı bisiklet tecrübesi ile 1000 cc motor alacaktı. tüm forum muhalefet etmesine rağmen adam dedi,ki ben eskişehir yolunda 300 yapacam bunu engelleyemezsiniz dedi. benim ona sorduğum soru şu idi hayata erken mi veda etmek istiyorsun. adamın cevabı hızlı yaşa hızlı öl oldu. dolayısıyla iş bize düşüyor kurala uymayan her sürücüyü trafiğe şikayet etsek insanlar kurallara uymaya zorunlu bıraksak. bu kaza haberleri çoğaldıkça ister istemez herkes motosiklet tehlikeli diyor. saatte km/sa ile giderken yol boş olsa bile bir mıcır bir ufak taş seni yolun dışına atar. eğer almanyada otobanda olsaydınız orada 300 km biraz daha az riskli adamlar yarış pisti gibi otoyol yapılyor. ama ankaranın hiç bir noktasında 300 km yapılacak yer yok.
    bu arada motomaxdan 1 mayısdan sonra alışveriş yapanlara güvenli sürüş eğitimi hediyeymiş haberiniz olsun. yarın herkes motomaxa gidebilir.
    Wozy bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monster kalbimde yaradır ...
    Turgay sendeki şimdi IRON'mı?
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Turgay sendeki şimdi IRON'mı?
    Değil abi , xl 883

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Ozan bilirsin senin temiz kalbini seviyorum bunu bir kenara yaz ve aşağıda yazdıklarımı HEP BERABER okuyalım.
    Ozancığım şimdi bak klavyeden yazarken bazen BAŞTA BEN OLMAK ÜZERE insanın en büyük melekesi olan düşünme işini yapmıyoruz. Düşünmüyoruz, aklımıza ilk anda geleni yazıyoruz gitsin. ŞİMDİ BENDE ÖYLE YPACAĞIM. Abi vefat eden genç 18 yaşında, onun ANNESİ ve BABASI onu bugünlere getirmek için kimbilir neler yaşadı, ne fedakarlıklar yaptı, oğullarının iyiliği için gözlerini kırpmadan ne zorluklara göğüs gerdiler. LÜTFEN biraz EMPATİ yap ve kendini bu çocuğun annesinin babasının yerine koy... Annesinin, babasının suçu ne??? İhmalleri ne???

Ben ilkokul ve ortaokullarında bisiklet ve scooter kullanırdım. Zira bizim oralarda bisiklet falan kullanmak doğuştan,gelir ve olağanlaşmıştır. İnsanların bilinçaltı bu durumu içselleştirmiştir. (Hindistan vs. Trafiğini youtube dan izle aynen öyle) O yıllarda ehliyetim yoktu,yaşım bile tutmuyordu. Kask, bot, eldiven, korumalı pantolon ve sırtlık vs. mi?? Onlar da ne?? Daha isimlerini bile duymamıştım... Annem, babam beni sevmiyorlar mıydı? Benden kurtulmak mı istiyorlardı? HAyır.

Burada konu sadece BİLİNÇSİZLİK ve CAHİLLİK. Suçlu bilinçsiz ve cahil olan kişiler mi? BENCE HAYIR. Suç bu konuda BİLGİ SAHİBİ OLAN KİŞİLERİN DİĞERLERİNE BU KONUYU ÖĞRETMEMESİ.... Burada suçlu olan BENİM ve BENİM GİBİ BU KONULARDA bilgi sahibi olupta BİLGİSİZ OLAN KİŞİLERE AKTARMAYANLAR... Ama BEN genelde ne yaparım biliyormusun bir konuyu biliyorsan ve bildiğim konuyu bilmeyen birine rastlarsam maalesef ona GİYDİRİR DURURUM.. Aslında yapmam gereken ''BANA LÜTFEDİLMİŞ olan bildiğim bilgiye, hala ulaşamamış olanlara bir an önce ULAŞTIRMAK için çabalamak''...
    Özetle demem o ki '' YOLDA GİDERKEN YOLUN SONUNDA UÇURUM OLDUĞUNU BANA BİRİ SÖYLEMİŞ VE/VEYA BİR ŞEKİLDE ÖĞRENMİŞSEM( Bilgili), BU DURUMU BİLMEYEN İNSANLARA (bilgisiz ve cahil kişi) BU DURUMU HEMEN ANLATMAM LAZIM .ZİRA BU İNSANLAR O UÇURUMDAN YUVARLANIRSA BU DURUMDA BEN ONLARDAN DAHA FAZLA SUÇLUYUM ''..Ama BEN genelde MAALESEF ''tu kaka, cahil, bilgisiz,haketmiş,kendi düşen ağlamaz vs.vs.vs.vs.'' yoluna giderim..

Ozan yukarıda yazdıklarımı İNAN direk kendime yazıyorum . EMPATİ yapmam lazım EMPATİ. HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYABİLİR.. Bizler sınırlı aklımızla, sınırlı bilgimizle başkalarına SINIRSIZCA giydiyoruz.

Neyse ne çok yazmışım yine..KARAPARADAN masallarla kafanızı şişirdim, kusura bakmayın ..
    Canım abim küçükken bende mobilet felan kullandım seninde dediklerini gayet iyi anlıyorum. Ama 18 yaşındaki çocuğun altına GSXR1000 ne demek korkunç birşey. Forumda bir yerlerde bi abi var avukat kendisi R1150GS kullanıcısı. Oğluda 16-18 yaşları arasında parasıda var adamın ama gidip oğluna 150 yada 250 cc'lik cross motoru almış. Sadece araziye çıkıyorlar. En fazla düşer kolunu ya da bacağını kırar(umarım olmaz tabi bu tür şeyler) diyor. Araba kullanmaya ilkokul 4. sınıfta başladım. ortaokulda ve lisede okula arabayla gidip geldiğim çok oldu. Neyse kendimden örnek vermek istemiyorum ama iyikide etrafımda çocuğuna GSXR 1000 alan yokta ona seviniyorum. Anne ve babasını düşündüğümde ruhum ağırlaştı. Karşımda oturan stajyerime baktım birde habere baktım off be yaw dedim daha ne yaşamıştırki daha ne görmüştürki daha aşık bile olmamıştır belki diye düşündüm.
    Ardından bu konu açıldı bazı, arkadaşlar geldi "bak motosiklet ne kadarda tehlikeli" dediler. Hayır tehlikeli olan insan. Şimdi daha iyi anlıyorum niye bu işe biraz bulaşanlar küçük CC diyorlar. Hayatındaki tehlikelerin ne kadarının farkındasın ya da nekadarını bertaraf edebiliyorsun bunu kurtarma payı daha büyük olan yani küçük cc'li motorlarla daha iyi anlayabiliyorsun. Altında Honda CBR250 olsaydı belki kırık bacağının ya da kolunun acısıyla ağlıyor olacaktı. Bu kadar yazmamın nedeni 120'nin üstünde gittiğini hayal bile edemiyeceğim Osman abim 190 yapıyor ama tehlikeleri bertaraf edip her o hıza uygunluğu sağladıktan sonra yapıyorsun o hızı.
    Tabiki daha baba değilim, motor motor diye başımın etini yiyen bir çocuğa ne kadar dayanabilirim onuda bilmiyorum. Sadece bu olay umarım bu işi düzgün yapacak insanların önünü kesmez. Sevgiler.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD

teşekkürler karapara. insan nasıl olunur onu anlatmışsın. kafamız şişmedi, beslendi...

Motosikleti
    tracer 900
    evet beyler akşam bi anıttepe yapalım diyorum..?
    saat 19,30 uygun mudur..çekirdek yeriz ayran içeriz...

Motosikleti
    HD xl 883
    Ben gelirim muhtemelen, eski yunusgil mi ?

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Bu arada 1 Mayıs'ta çalıştırılmanız yasak. Belli bazı iş kolları dışında kalan herkes için tatildir. Eğer çalıştırılacaksanız isimsiz şikayet edin.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gelirim muhtemelen, eski yunusgil mi ?
    heaİ

ben bisikletle geldim 7 gibi evde olup 7.15 de çıkarım...dilerseniz yemek olayına da girebiliriz, lahmacunlar iyiydi o gün...ya da şavurma

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Akşamına gelirim ama 10 da anca gelebilirim mekana. O saate de siz dağılırsınız büyük ihtimal.

Buarada işte bu bir toplantıdır, soranlar vardı. Nasıl oluyor, nerede oluyor diye... Biri yazıyor işte "heãæ buluşak !'" diye, oraya giden gidiyor, çekidek çitleyen çitliyor, geyik-muhabbet = toplantı olmuş oluyor. Ne tam organize ne tam rastgele. Herkes buyursun gelsin lütfen .

Bu arada 1 Mayıs'ta çalıştırılmanız yasak. Belli bazı iş kolları dışında kalan herkes için tatildir. Eğer çalıştırılacaksanız isimsiz şikayet edin.
    Onu yapacam az kaldı da, tatil dediler yarına....
    Wozy bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    HD xl 883
    Yarın tatil yahu 10'da dağılmayız , ben de anca 7.30 gibi falan oralarda olurum , bi lezzet şöleni yaparız iyi olur .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler