Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Valla dizleri kapatan bir zimbirti olsa dizlikli, su makselinin ve zongokunun paylastigi bisiler vardi disardan takilan, onlardan alsam gerisi soguk ve buz olacak yani, o da cekiliyor sorun degil, gezmiyorum, sadece is-ev ve ev-is. Ben ustum basim batiyo diye yagmurda cikmiyorum disari, o da saglam yagmurda yani. Bu sene Subattan beri biniyorum, bir kere bile hasta olmamistim, gecen motoru birakip otobuse bindim ve o gunun aksami bogaz agrisi ve burun akintisi ile gripe yakalandik. Yani demem o ki, dizleri sogukdan, ruzgardan ve darbelerden korudugum surece geriye koruyacak cok da onemli bisi kalmiyor
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    zorunuz ne arkadaşlar...hava gerçekten soğuk...arabanın kaloriferi iş yerine gelen kadar anca ısınıyo..

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    makselinin o zımbırtısı henüz gelmedi.

ben kış için avatarımı buldum içim ısınıyo bakıncana
    Wozy bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    uaaahhhh şimdi uyandım , sıcacık yatağımdan banyoya giden koridorda hiçbir buzlanma belirtisi yok . Çayı demlemek için mutfağa giderken dikkat edeyim oranın yolu sapa belki buzlanma olabilir.

Uyarı için teşekkürler
    yolcu114, erro ve Wozy bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kış için avatarımı buldum içim ısınıyo bakıncana
    Yakıştı mı gartaş öyle İstanbullu avatar ?
    yolcu114 ve _Boreas_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seviyom aağğğbi

sevmek suçsa .. dsalkjsd .. ( neydi hatırlayamadım ) :D

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Şunun (http://dx.com/p/pro-biker-a9002-fash...size-41-165901)hakkında yorumlarınızı alabilir miyim. Özellikle Erhan'ın bu konuda eşsiz deneyimlerini paylaşmasını isterim.
    Hem malzeme hem de alım ve posta süreçleri açısından?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunun (http://dx.com/p/pro-biker-a9002-fash...size-41-165901)hakkında yorumlarınızı alabilir miyim. Özellikle Erhan'ın bu konuda eşsiz deneyimlerini paylaşmasını isterim.
    bence güzel duruyo ama kısa neden bakıyosun...fiyat ve kargo için muhakkak konuşum 75 dolar altına fatura kestir. 3 hafta da da geliyo işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

bu arada yılbaşı ve bayramlardaki gümrük sınırı tarifeleriin kalkması ile ilgili öyle bi yazı gelmediğini belirttilert...

bir de bu ara yurtdışından mal alacaklar yılbaşı dolayısı ile çok yoğun

27/11/12 11:19 2012-11-27 11:19:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir HONG KONG (Yurt Disi)
    14/12/12 13:56 2012-12-14 13:56:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) HONG KONG (Yurt Disi)

arada 17 gün var müşteriden alınıp yurtdışına sevkedilmesine...

bu lanet de kaç gün oldu ülkeye giriş yapmadı daha

27/11/12 14:45 2012-11-27 14:45:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir UNITED STATES (Yurt Disi)
    29/11/12 16:24 2012-11-29 16:24:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) UNITED STATES (Yurt Disi)
    29/11/12 16:24 2012-11-29 16:24:00 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi UNITED STATES (Yurt Disi)
    30/11/12 18:25 2012-11-30 18:25:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi UNITED STATES (Yurt Disi)

Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Kargo hariç 75 Euro değil mi sınır? Eğer öyleyse zaten sınırın altında kalıyor.
    Kısa bakmamın nedeni ise; bildiğiniz gibi sadece yaz günlerinde (sıcak ve kuru zamanlarda) kullanıyorum. Bot, yaz için (özellikle genelde kullandığım şehir içinde) ağır ve kalın gelecektir.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Taylan abi konfordan feragat edip motosiklet botu giyilecekse eğer bence de giymişken sağlam bilek ve kaval kemiği korumalı bir şey almak daha mantıklı , kaldı ki bu linkteki ayakkabı kısa ama yazın pek ferah ve havadar olacağını zannetmiyorum .

Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Dediğin doğru tabii ama motosiklet botuyla da yürümek, hareket etmek ızdırap. Bir de herkes sana bakıyor, acaip oluyor. Sonuçta yazın gittiğim yerlede, motordan indiğimde ayağımda o bot/ayakkabı olacak, değiştirmeyeceğim. Bir kafeye, restorana vb. öyle girmek olmaz.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Beyler şu motorun ne olduğunu bilebilecek bir babayiğit aranmakta...

ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dün gece 11 de işten eve dönmek suretiyle motora bindim. Hoşdere üzerinden eve gitmem gerekti. Yani dün gecenin bir körü, soğukta motor sürmem tamamen zorunluydu(kızılayın göbeğinde bırakmam motoru zaten). Okadar saat mesai yapacağmı kestiremedim.

Gitttiğim ana yolların kenarları bildiğin buzdu. Hatta bankamatiğin önünde "neden tutmuyor lan fren" diye dememe sebep oldu, meğerse buzda durmaya çalışıyormuşum. Ort. ~15 km/h süratle yolculuğumu tamamladım. Bizim sokağa girdiğimde ise busefer heryer buzdu. Ve sokağın sonunda yokuş aşağı dönüp garaja girmem gerekiyordu. Bildiğin buzun üzerinde 3hm/h hızla 5 dakkada sokağı geçip garaja girdim Ayak yere değmiyor, motordan ineyim dedim, botlar kayıyor... Kimseye tavsiye etmiyorum, hele ki çankaya taraflarını...

Soğuktu hava ama alta fermuarlı pantolonu da çekinde sıkıtı kalmadı. Hatta gram üşümedim diyebilirim(ellerim hariç). Balaklavanın etkisi çok oluyor sanırım. Bu sabah işe yürürken bildiğin dondum! Motor ceketi ile günlük takılmayı düşünüyorum...

Burada da paylaşmazsam olmaz...;
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(bu trgy'e değl, maskeli çocuğa )
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorunuz ne arkadaşlar...hava gerçekten soğuk...arabanın kaloriferi iş yerine gelen kadar anca ısınıyo..

Dediğin doğru tabii ama motosiklet botuyla da yürümek, hareket etmek ızdırap. Bir de herkes sana bakıyor, acaip oluyor. Sonuçta yazın gittiğim yerlede, motordan indiğimde ayağımda o bot/ayakkabı olacak, değiştirmeyeceğim. Bir kafeye, restorana vb. öyle girmek olmaz.
    Ben de benzer şeyleri yaşıyorum. Bu paylaştığın linkteki ayakkabının mevcut korumaları iyi gibi. Ama yazın terletir, hava alacak yeri yok. Şekili de çok acayip. Ben şunu düşünüyordum bir ara, ama hem pahalı hem de kararsız kaldım;

http://www.revzilla.com/motorcycle/tcx-x-cube-boots
    http://www.amazon.com/TCX-X-CUBE-ALL.../dp/B002XY5WGI
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40

Tamamen hava almaya yönelik air modeli de var, su geçirmeyen modeli de var. Normal ayakkabılara göre daha fazla ve daha yüksek bilek koruması felan var. Ama yine de botun yerine tercih etmeye yanaşmıyorum. Ama yaz olunca da bot ile dolaşmak resmen sağlık açısında sıkıntılı oluyor...
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece 11 de işten eve dönmek suretiyle motora bindim. Hoşdere üzerinden eve gitmem gerekti. Yani dün gecenin bir körü, soğukta motor sürmem tamamen zorunluydu(kızılayın göbeğinde bırakmam motoru zaten). Okadar saat mesai yapacağmı kestiremedim.
    Aynaların iyimiydi la?

Tamamen hava almaya yönelik air modeli de var, su geçirmeyen modeli de var. Normal ayakkabılara göre daha fazla ve daha yüksek bilek koruması felan var. Ama yine de botun yerine tercih etmeye yanaşmıyorum. Ama yaz olunca da bot ile dolaşmak resmen sağlık açısında sıkıntılı oluyor...
    Bu arada nasıl bir sıkıntı hacı abi??,
    ben yaz kış YDS'nin botuyla takılıyorum kaç senedir şükür bi sıkıntım olmadı hatta zalım bot eskimedi bile doğru düzgün..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Güzelmiş ama bunlar zaten gümrük sınır değeri olan 75 Euro=99,75 USD aşıyor.

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Paketçiler incecik lastiklerle nasıl kullanıyorlar bu havada hayret ediyorum, belki motorun hafif olmasının avantajı da vardır ama yazın nasıl gidiyorlarsa aynı manevralarla geçiyorlar buzların üstünden, benim içim gidiyor aha kaydı diye, nasıl bir cesarettir arkadaş

Motosikleti
    tracer 900
    motomax de yarım bi bot var çokı güzel...günlük kullanım için de ideal...

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...I-pmu1756.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...OT-pmu210.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...I-pmu1418.html

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaların iyimiydi la?

Bu arada nasıl bir sıkıntı hacı abi??,
    ben yaz kış YDS'nin botuyla takılıyorum kaç senedir şükür bi sıkıntım olmadı hatta zalım bot eskimedi bile doğru düzgün..
    Ya aynaları görünce önce bir korktum. Hani birisi "birdaha buraya parketme" mesjımı veriyor diye. Şimdi bi de bunla mı uğraşcaz felan dedim. Sonra aklıma geldi

Sağlık açısından da şöyle oluyor, çok terlediği ve neredeyse hiç hava alamadığı için mantar gibi hastalıklara kolaylık sağlıyor. Yazın hergün sürekli aynı ayakkabıyı giymek bu tür hastalıkları sıklaştırabiliyor da. Tabi bu hafta sonu felan oluyor, hafta içi işteyiz, sorun değil.

Belki bazı satıcıları ikna edebilirsin faturayı düşük gösterin felan diye. Sipariş etmeden önce soruyorsun bazıları kabul ediyor bazıları etmiyor.

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

Buarada denk geldim paylaşayım dedim. Dizlik almayı düşünenler(acil değilse) şunlara bir göz atsın derim. Belki faydalı olur.
    Fiyatları da uygun geldi ve koruma olarak oldukça geniş ve başarılı gözüküyorlar. TR deki ucuz seçeneklerden daha başarılı gibi geldiler bana;

http://dx.com/p/amt-yw017-motorcycle...ck-pair-160273
    http://dx.com/p/amt-yw058-motorcycle...ck-pair-167354
    http://dx.com/p/amt-yw058-motorcycle...ck-pair-167043

http://dx.com/s/knee.html?category=759&sort=Price
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    (bu trgy'e değl, maskeli çocuğa )
    bana laf atanların avatarlarına bakıyomda çoh ilgili haa

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili kardeşim,

Hiçbir koruma özelliği yok bu ayakkabıların boşuna para harcama , ayak bileğini korumadıktan sonra değeri yok.

Sevgilerimle

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paketçiler incecik lastiklerle nasıl kullanıyorlar bu havada hayret ediyorum, belki motorun hafif olmasının avantajı da vardır ama yazın nasıl gidiyorlarsa aynı manevralarla geçiyorlar buzların üstünden, benim içim gidiyor aha kaydı diye, nasıl bir cesarettir arkadaş
    Kaygan zeminde ince lastik daha iyi tutunur Koraycım.

Ayrıca kuryelerin çoğu IRC nin kış lastiklerini takıyorlar , oldukça başarılı lastikler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler