Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı ahmetrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..yani mevcut kural ve yasa herkese esit uygulanmazsa taksiciler, dolmuscular, motorlu, motorsuz kuryeler, pazarcilar, otoparkcilar, vb. bilimum meslek grubundan dayak yeriz, yemeye devam ederiz ve olmedigimze sukrederiz gercekten.

Yani Orhan Bey gecmis olsun ucuz atlatmissiniz.

evren
    Abi dediklerimiz aynı pencereye çıkıyor , deveye neren eğri demişler nerem doğru ki demiş hesabı ... durum böyleyken neden canımız yansın , ha yarın öbür gün belki benim başıma gelse benim de gücüme gidecek bu durum ve ben de kavga edicem ama doğru olan bu değil doğru olan şiddetten beladan uzak durmak .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    abi işi sosyolojik çıkmaza sokmayalım. fikirler aynı değil, herkesin doğrusu, dosdoğru doğru değil vs. vs. toplumsal doğrular, kültürel doğrular, kişisel doğrular çıkın işin içinden hadi.malesef ülkemizde gücün doğrusunu yaşıyoruz. paran varsa gücünü, itibarın varsa gücünü, dostlukların varsa gücünü kullanırsın. bunlar keşke her zaman iyi niyetli olabilse . polis örnegi verdiniz bu neyin gücü paranın. biz orada 4-5 motorcu olsaydık ne olacaktı? dostluğun gücü bir depik taksiciye bir zumzuk pata küte. yaşasın!!! az gelişmiş ülkemin çok gelişmiş insanlığı.... anlatım komik değil mi? ama içerik maalesef içler acısı neyse uzatmayacağım, bu düzeni değiştirmek çok zor olmaz mı olur tabi ama kişisel olarak paran varsa ugraşırsın polise dava açarsın,taksi duragına açarsın açarsında açarsın. yani işin özü yukarıda söylediğim itibar mertebeleri var ya onları kullanırsın ama sadece kendine faydan olur ve öyle olacak da paran,itibarın dostların varsa kaç kişi için kaç kere kullanırsın ya da kullanabilirsin? topluma yaptırılmaya çalışılan zaten bu bana dokunmayan yılan var ya her zaman bin yıl yaşar arkadaş.....içine ettiğimin dünyasında....
    Satharian ve ejlover bunu beğendiler.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bekleyin osman abiyi çağırıyorum ben...
    ANGARAJ

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Sevgili dostlar. Öncelikle bu mevzuyu eğer kişiselleştirdiğimi düşünüyorsanız ve gereksiz gündem yaratıyorsam özür dilerim. Ancak müsade edin 1-2 cümle daha kurayım. Ben deniz 38 yaşlarında doktora eğitimini tamamlayalı 5 yıl, ehliyet (B) alalı 21 yıl, trafikte her türlü araçla binlerce km yapmış, maddi durumu ortanın üzerinde, belli bir çevresi olan, fiziksel kondisyonu iyi ama hiç kavgacı olmayan bir adamım. Motor sevdasını geçmişten beri içinde taşıyan, öğrencilik yıllarında bir dönem Marauder (800 cc choper) kullanmışlığım da var. Bu bilgiler ışığında ve sevgili Evren kardeşimin yorumlarına paralel olarak burada 2 konu çok düşündürücü. Bunlardan birincisi ticari araç kullanıcısının bana kasten çapması (herhalde bunu analiz edebilirim), diğeri de olmuş bir olayın ardından "neden ne olursa olursa veya haklı kim olursa olsun" başımıza toplanan yaratıkların bana vurmaya çalışmaları. Yani konu aslında Yılmaz Özdil'lik olmuş bile. Mesele arka çamurluğu kurtarmak ise yaşadığım olayda veya benzerlerinde şahsen ben deniz her türlü çamurluğu! kurtarırım. Eeee napıcaz Afrika Belgeseli mi çekiliyor, güçlünün zayıfı yediği... OLMAZ. Forum'a bu konuyu taşımamın sebebi toplumsal bilinç oluşturabilir miyiz? Eğer oluşturabilirsek kişisel sorumluluklarım neler? vs. Neyse konuyla ilgili benim bildiğimi zaten hepiniz biliyorsunuz. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun diyelim. Umarım bir gün sadece trafikte değil, maçta, oy verirken, sıra beklerken, mahkemede, okulda hakettiğimiz hukuksal eşitliğe kavuşur, birbirimize karşı daha tahammüllü oluruz. Başınızı ağrıttıysam tekrar kusura bakmayın. Sevgilerimle...
    ejlover bunu beğendi.

tirbison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    kizilay civarinda kirmizi isikta dururken (durdugumda otobusle aramizda en az 50 metre vardi) otobus arkadan giriyordu az kalsin, sonraki isikta durdum adam selektor yapiyo dibime kadar giriyo korna caliyo, benim tepkim; pardon abi
    :D
    pinkkuvars bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar. Öncelikle bu mevzuyu eğer kişiselleştirdiğimi düşünüyorsanız ve gereksiz gündem yaratıyorsam özür dilerim. Ancak müsade edin 1-2 cümle daha kurayım. Ben deniz 38 yaşlarında doktora eğitimini tamamlayalı 5 yıl, ehliyet (B) alalı 21 yıl, trafikte her türlü araçla binlerce km yapmış, maddi durumu ortanın üzerinde, belli bir çevresi olan, fiziksel kondisyonu iyi ama hiç kavgacı olmayan bir adamım. Motor sevdasını geçmişten beri içinde taşıyan, öğrencilik yıllarında bir dönem Marauder (800 cc choper) kullanmışlığım da var. Bu bilgiler ışığında ve sevgili Evren kardeşimin yorumlarına paralel olarak burada 2 konu çok düşündürücü. Bunlardan birincisi ticari araç kullanıcısının bana kasten çapması (herhalde bunu analiz edebilirim), diğeri de olmuş bir olayın ardından "neden ne olursa olursa veya haklı kim olursa olsun" başımıza toplanan yaratıkların bana vurmaya çalışmaları. Yani konu aslında Yılmaz Özdil'lik olmuş bile. Mesele arka çamurluğu kurtarmak ise yaşadığım olayda veya benzerlerinde şahsen ben deniz her türlü çamurluğu! kurtarırım. Eeee napıcaz Afrika Belgeseli mi çekiliyor, güçlünün zayıfı yediği... OLMAZ. Forum'a bu konuyu taşımamın sebebi toplumsal bilinç oluşturabilir miyiz? Eğer oluşturabilirsek kişisel sorumluluklarım neler? vs. Neyse konuyla ilgili benim bildiğimi zaten hepiniz biliyorsunuz. Hepimize bir kez daha geçmiş olsun diyelim. Umarım bir gün sadece trafikte değil, maçta, oy verirken, sıra beklerken, mahkemede, okulda hakettiğimiz hukuksal eşitliğe kavuşur, birbirimize karşı daha tahammüllü oluruz. Başınızı ağrıttıysam tekrar kusura bakmayın. Sevgilerimle...
    ben olayı anlamadım şimdi iyice karıştı...kavga edecez mi etmeyecez mi

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Geçmiş olsun Orhan abi. Yaw taksicileri büyütmeyin gözünüzde o kadar tüm gün kıçlarının üstündeler o kadar da güçlü değiller şöyle güzel bi low kick bacak iptal solucan gibi dolanır yerde
    Redmoon ve pinkkuvars bunu beğendiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Hocam 5 taksici 2 çiftten 10 bacak eder aynı anda 10 low kick 10 tane de side kick çıkartırım ben guardımı bozmadan diyosan oldu bu iş ha bir de nerden baksan 3 levye 2 tane de tornavida var bu arada sana doğrultulmuş
    pinkkuvars bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    acaba tüm taksicilerle tüm motorcular dövüşse kim döver?
    şaka bi yana bence kavgadan kaçınmak her şekilde en iyisi.
    pinkkuvars bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar.... Forum'a bu konuyu taşımamın sebebi toplumsal bilinç oluşturabilir miyiz? Eğer oluşturabilirsek kişisel sorumluluklarım neler? ...
    Hayır toplumsal bilinç oluşturamayız. Forum üyesi olarak cevaplamak istiyorum. Toplumsal bilinç oluşturmanın da mümkün olmadığına, bu tür şeylerin hayal ürünü olduğuna inanıyorum. Çünkü taksici diye birşey yoktur. Kuryeci de yoktur. Polis de... Söylememe gerek yok sanırım biz = motorcular diye de birşey yok tabiki. Bunların hepsi aynı bireylerden oluşmaktadır. O taksiciyi kuryeci yaparsanız, yada küfrettiğimiz dolmuş şöförünü polis yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Yani bunların hepsi(hepimiz) aynı bireylerdir aslında bir yerde.

Eğitimsiz ve eğitimin olmaması için devlet tarafından çaba sarfedilen bir toplumda "toplum bilinci" diye birşey oluşturamazsınız. Yani oluşturursunuz aslında ama daha çok din ve gelenek görenekler gibi şeyler hakkında olur. Yani eğitimsiz insanların dikkatini ve ilgisini çeken şeyler hakkında toplum bilinci oluşturulabilir. İlla trafikle ilgili bir şeylerden örnek vermek gerekirse "Araç sürerken cep telefonu kullanmak caiz değildir" açıklaması hatta söylentisi yayılırsa sizin uğraşacağınızdan çok daha kolay bir toplum bilinci oluşturulur elbet. Ama hangi yönde... Bizim ilgilendiğimiz "karşılıklı saygı" ve "adalet, kanun" gibi konuları, anlayışları bu tarz toplumlara(günümüz Türk toplumu mesela) yerleştiremezsiniz. Üzgünüm uygun slot yok malesef
    Wozy, SEÇ, makseli ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    #sürenadam

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Dün akşam Sincandaki Fatih karakolundaydım birisi az kalsın fatihte beni eziyordu bi nakliyat firmasının arabası bağırdım kornaya bastım durmadı bende takip ettim ışıklarda camına bi tıklattım bilader canıma mı kastediyorsun dedim bana şunu söyledi (si.....r git lan ya....am) bende o güzel korumalı eldivenimle bi tane yanağına vurdum ama tam oturtamadım yüksekti oturduğu yer sonra karakola gitti şikayetçiyim dedim plakayı veriyodumki 5-6 kişi ile karakola gelmiş o da benden şikayetçi ben odadayım bunlar koridorda bana küfür ettiklerini duydum haberleri yok nam....ların benimde içerde olduğumdan bende sinirlenip çıktım koridora üstlerine doğru hızlı bir şekilde yürüdüm araya hemen polis girdi geçin içeri beyfendi dedi onlarada nerde olduğunuzu unutmayın sözlerinize dikkat edin dedi. neyse aralarındaki birisi memurlardan birinin komşusuymuş yok bayram arefesi gibi şeyler söylediler biraz sakinleştim ama. Şimdi Orhan abinin olayına gelecek olursak hergün işe gidip geliyoruz para biriktiriyoruz sonra hayalimiz için uğraşıyoruz(aramızda 22sinden önce çok azımız güzel bir motor sahibi olmuş) bu hayale ulaşmak 20-25 yıl ama bir na...z bunu 2.5 "milisaniyede" hiç edebiliyor. Her şey boşa gidebiliyor ben bekar biriyim sonuçta ama aramızda evli, çocuklu insanlar var. Tamam bende kavgaya karşıyım ama herzaman cebime de bekler. şimdi bundan dolayı lütfen kavga yanlış, iyi değil gibi şeyler söylemeyelim. Mesela Kızılay'da motorunuzu gördüm tanıdım şaka(şaka değil tabide) lastiklerinizi indirdim sizde o sırada gördünüz eminim hepinizde kaskın bağcıklarından tutar kafama geçirisiniz bir tane. yapmam diyen varsa saat 6:00dan sonra motorunu sakarya ya getirsin bir deneyelim Orhan abinin durumda ise adam çarpıyor 20-30 km daha hızlı olsa kol bacak kırılacak işte bunları düşününce refleksler devreye giriyor.
    Redmoon ve ejlover bunu beğendiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun Orhan bey, Ozan...
    Görüldüğü gibi; olay her ne şekilde cereyan ederse etsin, ister polis girsin, ister kavga edilsin olan daima motorcuya oluyor. Onun için mümkün olduğu kadar bu gibi durumlara maruz kalmamak için çok dikkatli ve maruz kaldıysak da (maalesef) son derece sabırlı olmalıyız. Aksi halde karşıda kaybedecek hiçbir şeyi olmayan varlığa (!) değil kaybedecek birçok şeyi olan bize oluyor olan.
    pinkkuvars ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır toplumsal bilinç oluşturamayız. Forum üyesi olarak cevaplamak istiyorum. Toplumsal bilinç oluşturmanın da mümkün olmadığına, bu tür şeylerin hayal ürünü old...
    çok haklısın ama bu bahsettiğin yarın sabah işe giderken farklı bir trafikte gidebileceğimiz kadar hızlı değişmez. Taksiciyi o arabanın içine ben hapsetmiyorum tüm gün. bu insanların çevresiylede alakalı eryamandaki ümitköydeki orandaki lerde taksici ama gayet kibarlar çünkü etraflarından öğrenmiş ya da böyle olmaya zorlanmışlar. bende kavgacı birisi değilim ring dışında kimseye karışmam. ama adamlar sana bunu yaptıktan sonra suratlarına bakıyorsun bi tebessüm arıyorsun üzgün olduklarına dair ama hiç umursamıyorlar belki benden önce gün içerisinde belki 10 kişiye daha yapmıştır aynısını insana benzemiyordu arada kalmış insan olsammı ağaçtamı yatsam arası. ben gidip rahat uyuyamam bi şey yapmazsam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun Orhan bey, Ozan...
    Taylancığım ben kimseye kavga edin ya da kendiniz müdahele edin demiyorum daha önceki mesajlarımda yazmıştım 3 tane taksiciyi polise şikayet edip ceza yazdırdım diye onlarda çok tehlikeli şeyler yapmışlardı ama kornadan sonra kafayı çıkarım pardon demişlerdi bende hiçbirşey demeyip en yakın polisin yanına çekip plakayı ve aracın tipini söylemiştim memur beyde cezayı yazmıştı. ama bazısıda kornaya basınca sana küfür ediyor sende onu motorun arkasına zincirle bağlayıp sürüklemek istiyorsun(iyi fikir)

Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    tabiki sabrın sınırı var ama sadece motorculara değil ezilmeye musait (iyi metafor yaptım ama) herkesi ve herşeyi ezen bi toplumda yaşıyoruz, bu ezme kültürünün beslendiği şey de yine ezilmemek için yapılan kavgalar vs.
    yani şimdi burda, haydi hurraaa saldırın dersek yarın biri saldırıp üzülürse çok da iyi olmaz diye düşünüyorum.
    kaldı ki tüm motorcularla tüm taksiciler dövüşse taksiciler kesin döver :D
    benim inancım şu yönde, motor kullanan bilinçli birey sayısı arttıkça trafikte daha dikkate alınabilir olabiliriz.
    bilmiyorum ki belki de çok saçmaladım

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yok bunları tek tek avlayalım sabah tan yeri ağarmadan motorlara atlayalım tenhada kıstırdığımız taksi dolmuş şöförlerinin üzerinden Goldwing ile geçip kaza süsü verelim.

Ne oluyoruz arkadaşlar bunlar dövmekle bitmezler , trafikte bunlardan zarar görmemenin en güvenli yolu uzak durmaktır, siz hakkınızı savunayım derken motorcular serseri , şöförler ise ekmeğinin peşinde emekçi kardeşler diye etiketleniverirler . Maalesef toplum gözündeki yerimiz belli bunu daha vahim hale getirmenin anlamı yok. Gücünüz yettiği halde birilerini hırpalamak yerine onu davranışlarınız ile küçük düşürmek çok daha akıllıca olur.

Bu olayda en büyük hata Orhan beyde , evraklarını tamamlamadan yola çıkıp böyle nahoş bir olay yaşadığında eli kolu bağlı kalıyor , halbuki A2 ehliyeti olsaydı motoru yan sehpaya alıp kendisini yere atıp ayağım kırıldı diye FB den gol yememek için zaman kazanmaya çalışan GS futbolcusu gibi debelenmeye başlasaydı taksicinin günü oldukça şenlenebilirdi )))
    Şahsen ben böyle bir fırsatı uzun süredir beklemekteyim

Sevgilerimle
    tirbison ve erro bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bunları tek tek avlayalım sabah tan yeri ağarmadan motorlara atlayalım tenhada kıstırdığımız taksi dolmuş şöförlerinin üzerinden Goldwing ile geçip kaza süsü verelim.

Ne oluyoruz arkadaşlar bunlar dövmekle bitmezler , trafikte bunlardan zarar görmemenin en güvenli yolu uzak durmaktır, siz hakkınızı savunayım derken motorcular serseri , şöförler ise ekmeğinin peşinde emekçi kardeşler diye etiketleniverirler . Maalesef toplum gözündeki yerimiz belli bunu daha vahim hale getirmenin anlamı yok. Gücünüz yettiği halde birilerini hırpalamak yerine onu davranışlarınız ile küçük düşürmek çok daha akıllıca olur.

Bu olayda en büyük hata Orhan beyde , evraklarını tamamlamadan yola çıkıp böyle nahoş bir olay yaşadığında eli kolu bağlı kalıyor , halbuki A2 ehliyeti olsaydı motoru yan sehpaya alıp kendisini yere atıp ayağım kırıldı diye FB den gol yememek için zaman kazanmaya çalışan GS futbolcusu gibi debelenmeye başlasaydı taksicinin günü oldukça şenlenebilirdi )))
    Şahsen ben böyle bir fırsatı uzun süredir beklemekteyim

Sevgilerimle
    Aman Hocam şakacıktan bile olsa dilerim başınıza hiç gelmez. Yazdıklarınıza katılıyorum. Kavgayla döverek bu iş hayatta olmaz. Ancak biraz sosyal paylaşım sitelerinde bu konu işlense belki ne bilim cezalar artar (konu motorcu olayı da değil zaten), cezalar uygulanır, kirli ilişkilerinin önüne geçilir....vs. Belki birinin eşi dostu vardır gazeteci 2 satır bişey yazar. 1 insan değişir toplumlar değişir. Selamlar.
    tirbison bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250
    slm arkadaşlar.ben sitede yeniyim.ankarada buluşma gezme falan olmuyor mu?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezelim hocam,
    nerede oturuyordun?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmasına oluyordur ama kendini tanıtmayan arkadaşları çağırmıyorlar gıcıklığına . Kendiniz tanıtsanız belki sizide severler

Sevgilerimle

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

Alıntı tirbison adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezelim hocam,
    nerede oturuyordun?
    Profil resmine ve kullanıcı adına bakılırsa bu davete icabet etmenin oldukça riskli sonuçları olabileceği sonucunu çıkartmaktayım .

Sevgilerimle diye bitirecektim ama ekiz yatakta yatmayı seven adamlara bu tür şeyler yazmak kötü sonuçlar doğurabilir ))))
    SEÇ, Varuna, Satharian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    arkadaşlar beni yanlış anlamayın benim anlatmaya çalıştığım şey insana motorun üstündeyken çarpılınca insan gerçekten çok korkuyor daha hiç kazam olmadı umarım böylede devam eder bu motorlar gerçekten çok ağır bacağımın üstüne düşmesi yeterli olur bacağımın kırılması için. işte bende bundan bahsediyorum insan o korkuyla soğuk terler dökerken ne yazık ki sakin olamıyor. her önümüze gelenle tartışsaydık memur olmazdık sonuçta bodyguardlık yapmıyoruz. sadece diyorumki bizler şimdi klavye başındayız sakiniz o yüzden mantıklar devrede ama kaza anında olamayabiliyor. Okan bey mesela yazmışsınız "ölüm bir kalp atışı uzaklığında" işte bende bunu diyorum senin hayatını yaptığı hatayla bir anda karartabilecek insandan özür bekliyorsun onuda geçtim sana küfür ediyor işte o anda zaten şalterler(şarteller?) atıyor tamam kavga etme ama adama bağırmaya başlayıncada seni dövmeye çalışıyor. makine olan motor ben insanım ve duygularım var. Neyse boşverelim aklımın bir köşesinde her zaman sakin kalalım (en iyisi gidip Jamaika'da motor kullanalım herkes sakin)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler