Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Uğur, MT pistlerine geri döndün demek...
    ejlover bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eylüğlün 3.haftası ? Desene bildiğimizi zannettiğimiz şeylerle Eylülün 3.haftasına kadar hayatta kalmayı becermek lazım... Şayet OOcan Bey müsaitse şu tanışma faslını Eylülün ilk haftası yapsak ... Malum VAKİT SU GİBİ akıyor..
    Bildiğinizi zannettiğiniz şeyler ile motosiklete başlama ve motosiklet alma cesareti gösterebildiyseniz Eylülün üçüncü haftasına kadar iman gücü ile devam edebilirsiniz birşeycikler olmaz merak etmeyin.

Yok benim acelem var illa hemen öğreneceğim diyorsanız İleri Sürüş eğitimi veren değerli hocalarımızdan vakti müsait olan birinden birebir eğitim satın alıp beklemek zorunda kalmazsınız.

Sevgilerimle
    Satharian bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

tirbison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim roadwin 250r
    evet beyaz
    kesin benimdir, zaten bahcelide oturuyorum

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gideriz müdür hafta sonu...iş çıkışı falan da olabilir..ben bi ayarlayım..ümitköy tarafında..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

senin motor beyaz mı ? geçenlerde milli kütüphane kavşağından geçerken görmüştüm...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

yumo : nickim
    tirbison : ta kendim
    saldiray : idolum
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tirbişon ? yumo ? saldıray ?
    Satharian bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğur, MT pistlerine geri döndün demek...
    Yok ben hep burdaydım zaten

Bu yaz doktora tezini bitirmem gerekiyordu ama hiç hesapta olmayan işler ve projeler çıktı başıma teze başlayamadım bile bildiğin bunalıma girdim abi Hiç bir şeye vaktim kalmadı motora sabahları şöyle bi kaç saniye bakabiliyorum ancak öyle bi bunalım içindeyim; sezonu erken kapatıcam gibi gözüküyor
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu yaz doktora tezini bitirmem gerekiyordu ama hiç hesapta olmayan işler ve projeler çıktı başıma teze başlayamadım bile bildiğin bunalıma girdim abi Hiç bir şeye vaktim kalmadı motora sabahları şöyle bi kaç saniye bakabiliyorum ancak öyle bi bunalım içindeyim; sezonu erken kapatıcam gibi gözüküyor
    doktora tezi varsa senin bunalım baya uzun sürebilir hocam..gelecek sezonu bile kapatabilirsin...madem tezin var neden gittin aklının sürekli kalacağı motor aldın...
    allah sabır versin gerçekten...
    ejlover ve Satharian bunu beğendiler.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktora tezi varsa senin bunalım baya uzun sürebilir hocam..gelecek sezonu bile kapatabilirsin...madem tezin var neden gittin aklının sürekli kalacağı motor aldın...
    allah sabır versin gerçekten...
    Valla projeler ve ek işler çıkmasaydı şu sıralar raporun ince ayarlarını bitiriyordum Evdeki hesap çarşıya uymadı diyelim Ama el mahkum Kasım'a kadar bitmek zorunda bi biçimde; önümüzdeki sezon her türlü full gezi modundayım
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    tracer 900
    Valla projeler ve ek işler çıkmasaydı şu sıralar raporun ince ayarlarını bitiriyordum Evdeki hesap çarşıya uymadı diyelim Ama el mahkum Kasım'a kadar bitmek zorunda bi biçimde; önümüzdeki sezon her türlü full gezi modundayım
    Uygulamani bilmiyorum ama istatistik,ekonometri,iktisat uygulamalarinda yardimci olmaya çalisirim
    ejlover bunu beğendi.

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR

Allah kolaylık versin Uğur.
    ejlover bunu beğendi.

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Arkadaşlar sizlerle az önce başıma gelen olayı paylaşmak isterim. Saat 10:00 sularında simon bolivar bulvarından Atakuleye doğru seyir halindeyim. Hoşdere yönüne doğru (sola) döneceğim. Ben geçerken ışık da kırmızıya döndü. O sırada hoşdere tarafındaki ışıklarda bekleyen (yıldız tarafında) bir taksi ben dönüşümü tamamlamak üzereyeken u dönmek için ve hızla hatta patinaj çekerek geldi bana arka çamurluğumdan vurdu. Neyse ki toparlayabildim. Düşmedim, az ilerde (2-3 m) motoru emniyete aldıktan sonra indim. Biraz itiş kakış oldu. Ben bunu biraz tartakladım. Sonra nerden geldiğini anlamadığım 6-7 adam üzerime çullandı. Nerden çıktılar anlamak mümkün değil. Sonra ayrılmak zorunda kaldım :( ehliyet sınavına eylül 1 de gireceğim. Bu ne ya. Buna dur diyecek kimse yok mu? Nasıl bir düzeni var bu ülkenin?
    nezih77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    geçmiş olsun

@Orhan bey yurtdışından mı yaşıyordunuz ?

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar sizlerle az önce başıma gelen olayı paylaşmak isterim. Saat 10:00 sularında simon bolivar bulvarından Atakuleye doğru seyir halindeyim. Hoşdere yönüne doğru (sola) döneceğim. Ben geçerken ışık da kırmızıya döndü. O sırada hoşdere tarafındaki ışıklarda bekleyen (yıldız tarafında) bir taksi ben dönüşümü tamamlamak üzereyeken u dönmek için ve hızla hatta patinaj çekerek geldi bana arka çamurluğumdan vurdu. Neyse ki toparlayabildim. Düşmedim, az ilerde (2-3 m) motoru emniyete aldıktan sonra indim. Biraz itiş kakış oldu. Ben bunu biraz tartakladım. Sonra nerden geldiğini anlamadığım 6-7 adam üzerime çullandı. Nerden çıktılar anlamak mümkün değil. Sonra ayrılmak zorunda kaldım :( ehliyet sınavına eylül 1 de gireceğim. Bu ne ya. Buna dur diyecek kimse yok mu? Nasıl bir düzeni var bu ülkenin?
    geçmiş olsun...o taraflarda bile olaylar artık böyle hocam...herkesin kendi kanunu nizamı var...ne zamandır buralarda yoktunuz bilmiyorum ama eskiden bundan çok daha iyi değildi...maalesef bir arpa boyu yol alınamıyo ülkede o kadar şeye rağmen...kendi kendi ne sövüp rahatlamaktan başka çare yok...sorunu çözmeye gideceğiniz merciiler bile genelde değişik tavırlar içinde oluyolar..tekrar yaşanmaması dileğiyle...
    pinkkuvars bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Hayır. Gündelik kullandığım arabam 2000 model 220 bg 4700 cc cherokee ona yaklaşamıyor ......ler. Artık ne dersen. Yani bu durumu kanıksayacak mıyız?
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Orhan bey yurtdışından mı yaşıyordunuz ?

SEÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR600
    geçmiş olsun dayak yeseydin yanına kar kalacaktı bununla kurtarmışsın. o dediğin yer yani 2-3 m. orada bir cep vardır oraya çekmişsindir zaten tam taksi ve dolmuş duragının önü orada yerleri var.
    ÖNCE LAFA BAKARIM, LAF MI DİYE. SONRA ADAMA BAKARIM, ADAM MI DİYE...

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Buna dur diyecek kimse yok mu? Nasıl bir düzeni var bu ülkenin?
    Hocam geçmiş olsun, taksi , dolmuş bunlardan uzak durmak münakaşaya girmemek lazım hele ki sen kavgaya tutuşmuşsun, ucuz yırtmışsın bence , zaten ehliyetin yokmuş ne demeye inip böyle bişeye giriştin ki ?Kimse boş gezmiyor artık çıkarıp saplasa 3-5 sene yatıp çıkar kaybedecek birşeyi yok onun ,ama bizlerin kaybedeceği çok şey var sakin olmak lazım .
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Hayır. Gündelik kullandığım arabam 2000 model 220 bg 4700 cc cherokee ona yaklaşamıyor ......ler. Artık ne dersen. Yani bu durumu kanıksayacak mıyız?
    valla kanıksamaktan ziyade olaylar malum bilek kuvvetiyle çözülüyo...baktın dayak kaçınılmaz kanıksamak daha mantıklı kavga da delikanlı yapılmıyo ki bilelim efendi gibi dayak yiyecez..ondan bile kaba etlerden foslatılma riski var..şanslıysak kaba ete denk getirirler orası da ayrı...
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun, taksi , dolmuş bunlardan uzak durmak münakaşaya girmemek lazım hele ki sen kavgaya tutuşmuşsun, ucuz yırtmışsın bence , zaten ehliyetin yokmuş ne demeye inip böyle bişeye giriştin ki ?Kimse boş gezmiyor artık çıkarıp saplasa 3-5 sene yatıp çıkar kaybedecek birşeyi yok onun ,ama bizlerin kaybedeceği çok şey var sakin olmak lazım .
    Teşekkürler hocam. Rasyonel akılla yerden göğe kadar haklısın. Ben de tam bu noktada şu soruyu soruyorum. Trafikte muz cumhuriyeti kanunları uygulanmaya devam mı edilecek? Hadi bu nesil böyle geldi geçti. Çocuklarımız daha mı kanunsuz bir trafikte seyir edecekler? Diyeceksin ki, başına geldi aslan kesildin. Aslında konunun herkesin gündeminde olduğunu düşünüyorum. Yani toplumsal duyarlılık yakalayabilir miyiz? Selçuğun dediği gibi, sağlam çıktım, amca da bir motorcu tarafından tartaklandığı için zaten karizmasını çizdirmiş oldu O konuda bir sıkıntı yok Bilemiyorum, benim başıma gelen olay hiç şüphesiz hergün birçok arkadaşımın başına geliyor. Refleks oluştursak bu tür olaylara karşı faydası olur mu bize. Yok olmazsa dediğin gibi arka çamurluğu kolluycaz. Selamlar
    ejlover bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamla kavga etmiyeceksin. zaten sen 5/8 suçlusun. ehliyetin yok. kırmızı yandığında geçiyorsun. adamla inip kavgasız düzgün uslupla konuşman gerek. taksicilerle kavga etmeyi göze alıyorsan en az yanında 5-10 motorcu olmalı. taksiciler birbirini kolluyor. taksici hatalı olsa bile kavgada direk sana abanıyorlar. biz haksısız demezler. ehliyetin olsaydı trafiği kilitler polisin gelmesini beklerdin. adam bırakıp giderse ise %100 o suçlu olurdu. günümüzde kavga kaybedecek şeyleri olanlar için intihar gibi bir şey. adam seni öldürse maksimum 3 ay yatıp çıkacak. sen de boşu boşuna ölmüş olacaksın.
    bugun bir servis şöförü beni göre göre üstüme kırdı. fren yapıp adama yol vermek zorunda kaldım. elim kornada ağzıma ne geliyorsa saydım. sonra bastım gittim. durup kavga etsem hiç bir şey kazanamayacağım. okuz olanı adam yapamayacağım. boşverip basıp gidiyorum.
    makseli ve ejlover bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Oncelikle gecmis olsun. Keske ehliyetli olsaymissin, o zaman adamin agzindan burnundan getirirdin, zaten arkadan carptigi icin. Ehliyetin olmadigi icin, olaya polis karistirma sansin yok, kaza raporu tutma sansin yok. Dolayisiyla yapabilecegin en fazla sey adama ehliyetin olmadigini caktirmayip, biraz tamir parasi almak olabilirdi. Zaten sen bastan 1-0 yenik baslamissin, bi de adama dalmaya kalkinca arkadaslari da atlar tabii ustune, tekbasinayken taksici dovmek icin agirsiklet boksoru falan olmak lazim ki gelene vurup devireceksin, oyle bir video vardi hatirlarsiniz belki, adam ustune gelene yapistirip gonderiyodu Ahan da buldum o videoyu :

Bu isin sakasi tabii ki, mantikli kafayla dusununce bu durumda kavga ile hicbirsey elde edemeyecegin gibi pekcok seyi de kaybedebilirsin, ben de bu tarz durumlarda genel de kufur edip bagirip cagirip basip gidiyorum, yani onume kiran ya da birden donen, duran adamlara. Ben de birkez hafif bir kaza gecirdim ve sol ayak pegini kirmistim, yerden oyle bir hisimla kalkmistim ki, adam azini acip da ters bisi solese direk azinin uzerine yapistiracaktim, o kadar sinirliydim, ama adam ozur diledi, ben de bagira cagira sinirimi gecistirdim, sonra pegin parasini falan da verdi. Yani bu tarz durumlarda mumkun oldugu kadar sakinligi korumak lazim, kavganin sana bisi kazandirmayacagini kabullenmek lazim. Ha adam hanzodur, cikar bi de ne carpiyon lan bana falan gibi ileri geri konusursa o zaman taksici maksici dinlemeden atlayabilirsin ama bunu yaparken kisa bir sure sonra diger taksicilerden dayak yiyecegini de kabullenmis olman lazim Bu kadar egitim seviyesi ve bu kadar kultursuzluk birlesince ne yazik ki boyle insanlar ile ayni trafikte arac surmek zorunda kaliyoruz, gecmis olsun yine ucuz atlatmissin.
    pinkkuvars ve ejlover bunu beğendiler.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamla kavga etmiyeceksin. zaten sen 5/8 suçlusun. ehliyetin yok. kırmızı yandığında geçiyorsun. adamla inip kavgasız düzgün uslupla konuşman gerek. taksicilerle kavga etmeyi göze alıyorsan en az yanında 5-10 motorcu olmalı. taksiciler birbirini kolluyor. taksici hatalı olsa bile kavgada direk sana abanıyorlar. biz haksısız demezler. ehliyetin olsaydı trafiği kilitler polisin gelmesini beklerdin. adam bırakıp giderse ise %100 o suçlu olurdu. günümüzde kavga kaybedecek şeyleri olanlar için intihar gibi bir şey. adam seni öldürse maksimum 3 ay yatıp çıkacak. sen de boşu boşuna ölmüş olacaksın.
    bugun bir servis şöförü beni göre göre üstüme kırdı. fren yapıp adama yol vermek zorunda kaldım. elim kornada ağzıma ne geliyorsa saydım. sonra bastım gittim. durup kavga etsem hiç bir şey kazanamayacağım. okuz olanı adam yapamayacağım. boşverip basıp gidiyorum.
    Doğru söze üzülerek de olsa diyecek bişeyim yok.

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    Doğru söze üzülerek de olsa diyecek bişeyim yok.
    Orhan Bey gecmis olsun.

Dayanamadim bir iki sey soylemek istedim. Oncelikle arkadaslarin soyledikleri gercekler fakat bence dogru degiller. yani sizin ehliyetsiz olmaniz bir suc ve cezasi belli. ayni sekilde kavsakta donus, oncelik verme gibi trafik kurallarinin ihlali ile bir araca arkadan carpmakta suc ve cezasi belli. Bu durumda sizin cezaniz aracinizin baglanmasi ve sanirim para cezasi odemeniz ile sonuclanacakti, taksi surucusu de ihlali neyse onun cezasını, fakat gercege baktigimizda itilip kakilmanizi "ucuz atlatmissiniz" olarak yorumluyoruz. yani durum gercekten vahim. Olayin yasandigi yer ayni zamanda yaya gecidi. sormak isterim Orhan Bey yerine yaya olarak karsidan karsiya geciyor olsaydiniz veya sizin cocugunuz vs. belki isiga dikkat etmedi ve taksici ayni hareketi ve dikkatsizligi ile size veya cocuga carpmis olsaydi ne olacakti? yine ayni yorumlari yapacak miydik?

Aslinda bu durum sadece taksi ve dolmuslara ozel bi durum degil, ayni sekilde motosikletli kuryeler icin de bi suru insan kotu konusuyor, ozellikle Istanbul'da. onlarda taksiciler gibi kural tanimaz ve bir durumda aynen taksiciler gibi suru olarak saldiriyorlar. bu kullanilan arac vs. ile ilgili degil cok ciddi sehirlesme, birey olarak sehirde yasama kulturu eksikligi ve hukukun herkes icin ayni ve esit uygulanmamasindan kaynakli sorunlar.

olaya donersek, polis cagrilmis olsaydi ve Orhan Beyin ehliyeti de olsaydi ne degisirdi? bence hic birsey degismezdi cunku eminim Aciktim'in ununde duran ve bolge taksicilerinin biricik abisi polis memuru gelip kesinlikle sizin kirmizida gecitiginizi vs. tutanaga gecirecekti. Cunku o polis memuru hergun oradaki esnaf ile yiyo, iciyo, sohbet ediyo, WC'lerini kullaniyo vs. bunu neden soyluyorum izin verirseniz basimdan gecen olayi anlatayim. Ofisim Simon Bolivar cadde uzerinde, otoparkta yer olmayinca ara sokaklara birakiyoruz mecburen. Hosdereden Yildiza dondugunuzda saginizda buyuk bir otoparki olan taksi duragi vardir (kosk taksi). O duraktan saga donup (Ahmet Mşthat Ef. Sok) arabimi park ediyordum. Taksi duraginin oldugu alan ayni zamanda otopark olarak isletiliyor. Bu yuzden kendi araclarinin aralarinda mesafeleri acik birakiyorlar veya kasa vb. cisimlerle sokagi isgal ediyorlar ki insanlar otoparka biraksin. neyse tam orada benim aracin ucu ucuna sigacagi bir yer buldum, park ettim. Taksi duragindan amcanin teki firladi ve donuslerini engelledigini iddea ederek araci kaldirmami soyledi. Bende orali olmadim ve polise soylemekle tehdit etti. Ben hala umursamiyorum. 15 sn. icinde duraktan cikan trafik polisi geldi ve araca ceza yazmaya basladi. Nedenini sordugumda yanlis yere park ettigimi soyledi ki park edilmez işareti yok ve arkamda 4 arac daha var. Sonra peki digerlerine de ceza yazacaksiniz degil mi diyince, benim koluma girdi ve biraz yuruduk, bana "sen arabani burdan kaldir bu adamlar burda otoparktan para kazaniyolar, arabana zarar falan verirler. sen arabani Simon Bolivar Cad. uzerine Besiciftligi marketin onune koy ben buranin polisiyim ceza yazilmayacak sana" dedi. Yani aslında kurallara uygun davranışımı, cadde üzerine park ettirerek hem trafiği engelleme hem de kural ihlali yapmamı tavsiye etti. Simdi Orhan Bey orada ehliyetli olsa ve polisi cagirsa ne olurdu sizce?

yani mevcut kural ve yasa herkese esit uygulanmazsa taksiciler, dolmuscular, motorlu, motorsuz kuryeler, pazarcilar, otoparkcilar, vb. bilimum meslek grubundan dayak yeriz, yemeye devam ederiz ve olmedigimze sukrederiz gercekten.

Yani Orhan Bey gecmis olsun ucuz atlatmissiniz.

evren

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler