Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler cümleten selamlar...ilgili başlıkta sordum ama gören olmadı sanırım bir de sizlere sorayım...

şimdi kaskların çene altı bağlama noktalarında iki sistem gördüm..birincisi birbirine geçmeli mekanizma ve diğeri de iki halkadan geçen kemer şeklinde..kemer şeklinde olanlar hep pahalı kasklarda mevcut...ucuzlarda ise birbirine geçmeli mekanizma mevcut..kemerli olanın daha güvenli olduğunu söylüyolar...maliyet olarak daha ucuz görünmesine rağmen ucuz kasklar da neden mekanizmalı sistem kullanılıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burdan sıkıldım yahu
    zaten böyle olacagını az cok tahmin ettiğim için motor da almıyordum...
    ankaranın ayazı iyice bitsinde , şöyle mayıs ortaları gibi tekrar durumu gözden geçireceğim
    hava güzelken ankara ya gelmek bozduğunda gitmek gibi imkanın varsa değerlendir bence...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler cümleten selamlar...ilgili başlıkta sordum ama gören olmadı sanırım bir de sizlere sorayım...

şimdi kaskların çene altı bağlama noktalarında iki sistem gördüm..birincisi birbirine geçmeli mekanizma ve diğeri de iki halkadan geçen kemer şeklinde..kemer şeklinde olanlar hep pahalı kasklarda mevcut...ucuzlarda ise birbirine geçmeli mekanizma mevcut..kemerli olanın daha güvenli olduğunu söylüyolar...maliyet olarak daha ucuz görünmesine rağmen ucuz kasklar da neden mekanizmalı sistem kullanılıyor...
    Ben halkalı mekanizması olan kask hiç kullanmadım, "klik" denilen mekanizmalı kask kullanıyorum çoğu kaskta olduğu gibi, bu tip bağlantının avantajı bağlama ve çözmesinin pratik olması, dezavantajı ise mekanizmanın zamanla bozulma ihtimali sonucunda bir kaza anında açılıp kaskın kafadan çıkmasına sebep olması ki bu durumda kask kalitesinin anlamı kalmıyor malum, pahalı kaskların genelde halkalı sistem olmasının sebebi bundan olsa gerek, halkalı bağlantının dezavantajı ise diğerine göre takıp-çıkartanın zor olması ve bir süre sonra kullanıcıyı bezdirmesi olabilir fakat bir çok yarışta da zorunlu olan bu sistemin avantajı daha basit ve sağlıklı olması, kaza anında açılma ihtimalinin çok daha düşük olması, sanırım prof abilerimiz de genellikle bu tiplerden kullanıyorlar...

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben halkalı mekanizması olan kask hiç kullanmadım, "klik" denilen mekanizmalı kask kullanıyorum çoğu kaskta olduğu gibi, bu tip bağlantının avantajı bağlama ve çözmesinin pratik olması, dezavantajı ise mekanizmanın zamanla bozulma ihtimali sonucunda bir kaza anında açılıp kaskın kafadan çıkmasına sebep olması ki bu durumda kask kalitesinin anlamı kalmıyor malum, pahalı kaskların genelde halkalı sistem olmasının sebebi bundan olsa gerek, halkalı bağlantının dezavantajı ise diğerine göre takıp-çıkartanın zor olması ve bir süre sonra kullanıcıyı bezdirmesi olabilir fakat bir çok yarışta da zorunlu olan bu sistemin avantajı daha basit ve sağlıklı olması, kaza anında açılma ihtimalinin çok daha düşük olması, sanırım prof abilerimiz de genellikle bu tiplerden kullanıyorlar...
    koray anlamadığım nokta işte bu..hem maliyeti düşük, hem daha güvenli e neden üreticiler bunu takmayı tercih etmiyor? bezdirmesi falan tamam da korumalar zaten insanı bezdiriyo...

Motosikleti
    CBF 500
    koray anlamadığım nokta işte bu..hem maliyeti düşük, hem daha güvenli e neden üreticiler bunu takmayı tercih etmiyor? bezdirmesi falan tamam da korumalar zaten insanı bezdiriyo...
    Buna katılıyorum koruma işi başlı başına sıkıntı zaten Sanırım kullanıcılar konuya düz mantık yaklaşıyor, kask kaza olasılığı için takılsa da bir sürüşte belki 5 kez kaskı takıp çıkartınca kullanışlılık devreye giriyor bu sefer, halkalı kaskların mekanizmasını klik liye döndüren aparatlar bile var, e motorcu halkalı diye kaskı almayınca da üretici modeline koymuyor aslında bence en basit anlamda konu bu şekilde, ama dediğim gibi kullanana sormak lazım, ben hiç halkalı bağlantıdan kullanmadığım için çok da atıp tutmayayım

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Benim anlamadığım bu halkalı mekanizma ile diğer mekanizma nasıl bir şey foto falan yokmu resimli bi şekilde açıklasanızda bizde sebeplensek??
    ANGARAJ

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Yapmayın arkadaşlar halkalı sistemi 10 defa kullanınca alışıyorsunuz zaten bu kadar üşengeç olmayın hayatınız söz konusu
    nezih77 bunu beğendi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım bu halkalı mekanizma ile diğer mekanizma nasıl bir şey foto falan yokmu resimli bi şekilde açıklasanızda bizde sebeplensek??
    Hocam benim bildiğim iki tane "D" şeklinde demir halka var, birde bunların arasından geçen bir kuşak, gemici düğümü gibi sıktırıyorsun işte mevzu bu aşağı-yukarı aslında hayati bir konu olduğunu sanmıyorum, sonuçta klik li olanlarda testlerden iyi puanlar alarak geçiyorlar!

Motosikleti
    tracer 900
    alıntıdır..

halkalı kask,(ya da çift D halka) tüm motosiklet ve otomobil yarışlarında (pist, kros, enduro, vs.) kullanılmasına izin verilen tek kask tipidir. sebebi son derece basittir kilitli kask tiplerindeki kilit aksamının her zaman bozulma ve atma riski vardır, ama çift D halka siz müdahele etmedikçe asla açılmaz (kendini sıkan denizci düğümleri gibi düşünün).
    ilk başlarda alışmazı zor gelen bu sisteme alışmak az bir süre ister ve bir kere alıştınızmı bir daha asla diğer sistemde bir kask kullanmazsınız, zaten hiçbir kask üreticisi sağlamlık olarak en üzt düzeydeki kaskına hiçbir zaman kilitli mekanizma koymaz, bu tarz mekanizmalar orta ve en düşük seviye kasklarda neredeyse tamamen termoplastik kasklarda vardır ve ne yazık ki üreticiler tarafından sanki çok mühim birşeymiş gibi pazarlama taktiği olarak kullanılmaktadır.
    kolay kullanma yöntemi ise şu şekilde, bazı kişiler kayışı halkalardan tamamen çıkarmadan çeneyi kurtaracak kadar gevşetiyor, kaskı taktıktan sonta kayış tekrar sıkılıyor, seninde belirttiğingibi kayış sıkılmazsa hiçbir önemi kalmıyor.
    özetle bu sistem saçma ve gereksiz olsaydı FIM bu sistemi mecburi kılmazdı.
    nezih77 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross

hava güzelken ankara ya gelmek bozduğunda gitmek gibi imkanın varsa değerlendir bence...
    malesef abicim yaa... şuanki iş yerim çalışma izni çıkardı...o izin bitince tekrar yenileyecekler...
    daha dogru dürüst arkadaş çevrem olmadı...motosiklet alsam olabilir fakat iş yerine de pek güvenim yok...motoru alırım iş yerini kapatırlar...
    motor elimde kalır...o yüzden biraz daha bekleyelim bakalım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

sonuçta klik li olanlarda testlerden iyi puanlar alarak geçiyorlar!
    ben agv k2 yi aldıgım da bi minik poşet içinde kullanma klavuzu vs bir sürü ıvır zıvırın ingilizce olarak yazdıgı broşürler vardı... ne yazdıgını pek anlamıyordum ( hiç anlamıyordum ) ama bu klikli bağlantı ile ilgili olarak da yıldızlı neli resimler vardı ... sanırım iyi bişey

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben agv k2 yi aldıgım da bi minik poşet içinde kullanma klavuzu vs bir sürü ıvır zıvırın ingilizce olarak yazdıgı broşürler vardı... ne yazdıgını pek anlamıyordum ( hiç anlamıyordum ) ama bu klikli bağlantı ile ilgili olarak da yıldızlı neli resimler vardı ... sanırım iyi bişey
    Hocam biz kaskın altını bağlayalım da nasıl bağladığımız çok detay konu aslında, ben çok görüyorum kask var bağlı değil, kafada ama kep gibi giyilmiş- alında duruyor, kask var ama kafada değil direksiyonda-depoda-kolda vs. kask yok bere var, kask yok berede yok-ağızda sigara falan... Ahh ah!

Motosikleti
    tracer 900
    Hocam biz kaskın altını bağlayalım da nasıl bağladığımız çok detay konu aslında, ben çok görüyorum kask var bağlı değil, kafada ama kep gibi giyilmiş- alında duruyor, kask var ama kafada değil direksiyonda-depoda-kolda vs. kask yok bere var, kask yok berede yok-ağızda sigara falan... Ahh ah!
    kaskı alnında kasket gibi takanlar bomba dediğin gibi...şirin de gösteriyo aslında

Hocam biz kaskýn altýný baðlayalým da nasýl baðladýðýmýz çok detay konu aslýnda, ben çok görüyorum kask var baðlý deðil, kafada ama kep gibi giyilmiþ- alýnda duruyor, kask var ama kafada deðil direksiyonda-depoda-kolda vs. kask yok bere var, kask yok berede yok-aðýzda sigara falan... Ahh ah!
    O tarz adamlara hastayım.sigara içerek yolda yürürken bile gözüme külüdür dumanıdır kaçıyor.eleman açmış mp3 lü teybini bağırta bağırta bereyle ağzında sigara geziyor.tam belgesel konusu

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Benim de klik sistemli bir nazi kaskım var, ama bir arkadaşımın halkalı sistemde nazi kaskı var. Çıkarıp takması bela diye klik li almıştım, acaba yanlış mı yaptım arkadaşlar ? nazi kaskında halkalı sistem daha mı güvenlidir ? Bilgisi olan cevaplayabilir mi ? Acil!!!!!!

Bu arada özgür motoru dün aldı, ankara' dan siyah sportster 1200... Çok güzel ya ...

Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de klik sistemli bir nazi kaským var, ama bir arkadaþýmýn halkalý sistemde nazi kaský var. Çýkarýp takmasý bela diye klik li almýþtým, acaba yanlýþ mý yaptým arkadaþlar ? nazi kaskýnda halkalý sistem daha mý güvenlidir ? Bilgisi olan cevaplayabilir mi ? Acil!!!!!!

Bu arada özgür motoru dün aldý, ankara' dan siyah sportster 1200... Çok güzel ya ...
    Bişey olmaz sana kardeşim öldürmeyen allah öldürmez.

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tarz adamlara hastayım.sigara içerek yolda yürürken bile gözüme külüdür dumanıdır kaçıyor.eleman açmış mp3 lü teybini bağırta bağırta bereyle ağzında sigara geziyor.tam belgesel konusu
    Abi bu Ankara'daki kuryeler, birde 16-17 yaşındaki bitirimler çok alem hakkaten, tuhaf tuhaf şeyler takıyorlar motorlarına, eksozlar soba borusu gibi, öne birşeyler, topcase e müzik sistemi falan... geçen sene YBR125 ararken öyle motorlara denk geldim ki hindistana gitse dolmuş sanarlar

Benim de klik sistemli bir nazi kaskım var, ama bir arkadaşımın halkalı sistemde nazi kaskı var. Çıkarıp takması bela diye klik li almıştım, acaba yanlış mı yaptım arkadaşlar ? nazi kaskında halkalı sistem daha mı güvenlidir ? Bilgisi olan cevaplayabilir mi ? Acil!!!!!!

Bu arada özgür motoru dün aldı, ankara' dan siyah sportster 1200... Çok güzel ya ...
    Hocam sistemi bilmem ama nazi kasklarını pek önermiyorlar, Allah korusun bir nesneye önden çarpma anında yüzden darbe alma ihtimali çok yüksekmiş, sen full-face mat siyah bir Nolan falan alsan da vizörü siyah yapsak, yine karizmatik olursun bence

Adam aldı he sonunda, bunu da yaptı yani, belliydi ama böyle yapacağı Hayırlı olsun kardeşime
    nezih77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Hocam sistemi bilmem ama nazi kasklarını pek önermiyorlar, Allah korusun bir nesneye önden çarpma anında yüzden darbe alma ihtimali çok yüksekmiş, sen full-face mat siyah bir Nolan falan alsan da vizörü siyah yapsak, yine karizmatik olursun bence
    Ya müdür geyik yapıyorum ya nazi kask kask mı ki halkalı kilitli falan olsun :D

Motosikleti
    CBF 500
    Hocam o değil de şu dizide nazi kaskları Harley lerin aynalardan alıp tek harekette kafaya takmıyorlar mı, ondan sonra da gaza basıp topluca yola çıkmıyorlar mı beni benden alıyor valla sırf bu yüzden nazi kullanmak istiyorum

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Hocam o değil de şu dizide nazi kaskları Harley lerin aynalardan alıp tek harekette kafaya takmıyorlar mı, ondan sonra da gaza basıp topluca yola çıkmıyorlar mı beni benden alıyor valla sırf bu yüzden nazi kullanmak istiyorum
    ya o kasklardan bende istiyorum, adamların kafaya cuk diye oturuyor :s bizdekiler kompozit başlık gibi askeriyeden almışlar sanki :S illa yurtdışından edinmek gerekiyor öyle şeyleri :(

Motosikleti
    CBF 500
    ya o kasklardan bende istiyorum, adamların kafaya cuk diye oturuyor :s bizdekiler kompozit başlık gibi askeriyeden almışlar sanki :S illa yurtdışından edinmek gerekiyor öyle şeyleri :(
    Hocam aslında Türkiyede de var olmasına da baya tuzlu, Bull-Choppers da bir tane beyendim ben mesela, amerikan futbolu kasklarının önü demirsizi aslında bir yerde, kulakları falan örtüyor yani, sade ön açık, kask ful siyah, üzerinde beyaz "8" rakamı var bilardo topu hesabı, hasta oldum ama fiyatı 750TL civarı Shubert alırım aga o paraya, ikinci el bakmak lazım içine sinerse!

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    nezih77 ve mukavemeth bunu beğendiler.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler