Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kurt görünümlü tilki / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Coq hocam hoşbulduk. Fakat burada siyah-beyaz kavga var.

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuralım İstanbul Park'a.Şu günlük kirası 75.000 Euro olan, ama 4'er günlük motoGP için 1 milyon Euro, World Superbike için 5 milyon Euro talep edilen; kısacası motorculara tamamen kapalı olan İstanbul Park mı??? Aynı yerden bahsediyoruz değil mi?
    Evet?

Ama bu ülkede işler böyle yürür.Lamborghini'si Ferrari'si olan BEYAZ TÜRK'LERE pist açıktır, cayır cayır gazlarlar biz gariban motorcular yandaki otoparkta turlarken(Gerçek olaydır).Yine biz gariban motorcular pist günü yapmak istersek yine günlük kirası 75.000 Euro'dur.Suzuki Test için bu meblağı ödedi mi çok merak ediyorum(kişisel fikrim ödemedi).
    Bundan çok güzel başlık çıkar "BEYAZ TÜRKLER PİSTLERDE".

Ben dergide sordum 75.000 Avro mu verdik piste ? diye.

Bana aval aval baktılar.

Basın için bir kerelik özel anlaşmayla girilmiş pistte yapılan test.

İstanbul Parkı ben mi sattım, ben mi işletiyorum arkadaşım ne bu hiddet?

Köprü trafiğinde sıkışmış ticari araç sürücüsü gibi bir asabiye?

Gelelim GSX650F'e.Fiyatının kelepir olduğu iddiasına %100 katılıyorum.BEYAZ TÜRK'LER için.Benim İstanbul Park'a girip test etme(!) fırsatım olmadığı için teknik verilerine bakacağım motorun.Daha önce de yazdım 216 kg kuru ağırlık-ki sıvılarla vs. bu sayı 230'u geçecek- kendi sınıfı için bile çok fazla.1300 cc'lik Hayabusa'nın 220 kg, Bandit'in 215kg ve yine aynı sınıfta olan SV 650S'in 172kg olan kuru ağırlıklarını hatırlatmak isterim.Kaldı ki benim için bunların hiç biri kıyas değil."Motosiklet", "spor" ve "ağırlık" kelimeleri aynı cümlede geçiyor ise kıyas Honda CBR 600 RR'dır (Sıvılar dahil 184 kg).Aralarında biraz fark olsa da fiyat olarak aynı aralıkta oldukları söylenebilir.Bu durumda en basitinden ağırlık dezavantajını neyle kapatıyor GSX650F ? Düz çizgide stabilitesi, akselerasyonu, frenajı daha mı iyi 600RR'dan ? Bana traction control veya ABS mi sunuyor? Yakıt tüketimi kayda değer ölçüde daha mı düşük?Bence hiçbiri.Olsa olsa orta-uzun mesafelerde daha rahat bir sürüş sunabilir ama yine 600RR'a kıyasla kayda değer bir fark yaratacağını düşünmüyorum.Ayrıca bu motorun 600 RR'dan tamamen ayrı bir sınıfta olduğu yorumuna da katılmıyorum.Gidonun biraz daha yukarda olması, sürücü ve artçı için biraz daha konforlu olması gibi küçük farklar o motoru ayrı bir sınıfa sokmaz.
    Yanlış. Küllüm yanlış.

GSX650F'i, CBR600RR'la karşılaştırmak, Ferrari'yle, Mercedes E200 karşılaştırmaktır. İpin ucu kaçmış, ölçüleriniz ve vardığınız sonuçlar bu yüzden yanlıştır. Ve yanlış çıkacaktır. Farklı sınıftır. Biri(600RR) WSS'de yarışır diğeri(GSX650F) sokakta gezer. Suzuki'nin 600RR rakibi GSX-R600'dür.

Sonra ben GSX650F'le 600'lük yarışına çıkmaya kalktım beni İzmit Körfez'den kovdular diye gelmeyin bize, vallahi tanımayız.

Bu arada; bir tanışma başlığı açıp kendinizi tanıtırsanız seviniriz.

Saygılar
    Ben ilk toplantıda İstanbul'daki tüm üyelerle bizzat tanışmak niyetindeyim.

Öylesi çok daha neşeli olacak eminim.

Asfalta Meleği arkadaşımıza ithafen;

Hınç ve şiddet, onlar ve biz psikolojisinin ürünü olan sınıflandırmalar, kulaktan dolma bilgilerle erken varılan yargılar...

Bundan sonra da boş vakitlerin bolluğundan böyle klavye jimnastiği yapılabilir, şaşırmam.

Vakit bol nasıl olsa.

Tartışmayı direk motosikletin fiyatından "siz zenginlere çalışıyorsunuz"a getiren küçük emrah filmi tadı, "hey bakın bunlar İstanbul Park'a girmiş bunlar Beyaz Türk" gibi hezeyanlar işi daha da şenlendiriyor.

Ne ki şimdi bu?

Biz Beyaz siz de Kara Türk müsünüz?

Tüm iyi niyetimle bir test yapıp dergiye yazmışım.

"Bakınız" demişim "bu testler bu işi seven ve okumak isteyenler için var. Bu sebeple çıkarıyoruz bu dergiyi."

Sonra hemen aşırı hassasiyet ve alınganlıklar.

Gündemde kalma çabaları.

Çok tipik bir şablon.

Belki bu mesajlarla popülerliğimiz artar değil mi hocam?

Ah hınzır klavyeşörler ah.

Şimdi yüzyüze olsak kuzu gibi olurdu hepsi.

Ne mutlu ki karşısındakinin ses tonu yok, yüz ifadesi yok, o zaman korkacak bir şey de yok, dayan kû klavyeye.

Bir yandan MSN'den kankalarıyla fikir teatisi yapar, bir yandan ne yazıldığını okur. Sağdan-soldan bilgi toplar. Gaza gelir.

Hep topu taca atmalar, başkalarını suçlamalar.

Ortam gerilsin değil mi hocam?

Krizsiz yaşayamıyoruz değil mi?

Barkın

Not: Beyazlar daha beyaz, renkliler daha renkli.

Hah Asfalt meleği'nin mesajını bir daha okuyunca gördüm.

Bir de "Kişisel saldırı" olayından bahsedilmiş.

Öyle birşey olursa yöneticilere şikayet etmek için malzeme olur değil mi?

Hem de benden küllüm kurtulmuş olursunuz?

Bizim AŞB de kalkmış Suzuki'ye tilki demiş amma, asıl tilki buradaymış.

Kurnaaaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    komik adamsın vesselam.

bağrındın çığrındın olmadı.. suçlamaya kalktın olmadı.. yırtındın olmadı, tırmaladın olmadı.. üstten bakınır tavrın da olmadı.. en sonunda kişiliğini gösterdin; yüzyüze gelsek ben yapacağımı bilirim demeye başladın.

karşındaki insanları korkalıkla suçlamak, yüzyüze olsaydım gösterirdim zihniyeti ne? Neyse ben sormaya gerek görmüyorum artık. Tiyniyetin ortada..

boş adamsın dostum..

kurnaz demişsin benim için teşekkür ederim. Akıllıyımdır evet. Bu sana fazla geliyor ve kurnazlık olarak nitelendiriyor olabilirsin.

Ama fazla gelmeseydi, farkedecektin ki.. forumdan ikimizin de atılmaması için susmamız gerektiği uyarısında bulunmuştum sana.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Olaya beyaz Türkler noktasında dahil olduğumdan, kendimde müdahil olma hakkını da görüyorum.
    Bu nokta da bir şeyler yazmam icap etti.

Yazıyorum.

Emek verdiğiniz bir iş eleştirilirse ve aklı başında bir insansanız, bu eleştiriyi cebinize koyar, yapacağınız diğer işinizde kullanma klavuzu olarak saklarsınız.
    Ama yaptığınız iş eleştiri sınırını aşar ve hakaret tanımlamasının içerisine girerse, sanırım hepinizin sabrı taşar.
    Sizler Barkın'ı tanımıyorsunuz.
    Ben tanıyorum.

Bana Hocam dediğine bakmayın.
    Motosiklet konusunda beni de bir çoklarını da cebinden çıkaracak birikime sahip bir arkadaşımızdır.
    Gönül isterdi ki, böyle tatsız bir konuda değil de farklı bir biçimde buluşup tartışabilseydik.
    Bizlere çok büyük katkıları olabilecek bir arkadaşımızdır.
    Ama yapabilir mi? Bilemem..

Asfalt Meleği beni bile kızdırdı.
    Ben kötü niyetli olmadığını biliyorum.
    Ama burada yazacağımız cümleleri seçerken çok dikkatli davranmamız gerektiğini sizlere hatırlatmak için iyi bir bahane oldu.
    Amacım ezmek değil, kullandığımız kelimelerin nerelere gidebileceğini işaret etmektir.
    Yoksa Beyaz Türkler tabirinin nerelere gideceğini ve ne anlamda kullanıldığını tabii ki biliyorum.

Aslında Konuya Beyaz Türkler kavramından yaklaşırsak, Barkın ve Asfalt Meleği aynı saftalar.

Bu topic yanlış ve uydurma bilginin insan hayatında ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin güzel bir ispatı oldu aslında.

70 küsür bin liralık uydurma kira bedelleri, ne kadar basit bir şey olsa da iki insanın ve hatta konuya müdahil olan benim gibi diğer insanların rencide edilmesine sebep oldu.
    Sebep, uydurma bir rakama inanmak.
    Sonuç, kırık kalpler, ben bunlar için mi bu çileyi çekiyorum diye düşünmeye sevk edecek iştah kaçırıcı nedenler.

Ducati'nin bir çoklarınızın iştahını kabartan ve ulaşılmaz görünen son model yarış motosikleti 60 bin euro gibi bir fiyata satılırken hangi salak pistte turlamak için o parayı verir.
    Allah aşkına söyleyin.
    Bu dergiyi çıkaran emek veren arkadaşların hemen hepsi, bu parayı piste vereceğimize bi tane Ducati alalım yönünde oy kullanmazsa ben de Gri Türküm.

Asfalt Meleği;
    almış olduğun kültür ve zeka seviyen Türkiye ortalamasının üzerinde.
    Sadece şartlandırılma sorunun var ve istersen bunu da kısa zamanda halledebilecek kapasitedesin.

Gelir seviyesi belki de senin çok çok altında olan bir insanla dalaşıyorsun.
    Sadece işini yaptığı ve yaptığı işe inandığı için kendini savunan bir insana saldırdın.
    Bu dergiyi alan ve okuyanları Beyaz Türk olmakla suçladın.
    Biliyorum niyetin aslında bu değildi.
    Ama yazdıkların bu sonucu doğurdu.
    Barkın'ın kendini savunmasından daha doğal ne olabilir?
    Ve tüm bunları yetmişküsür bin lira ya da başka bir para birimi günlük kirası olduğuna inandırıldığın yanlış bir bilgi yüzünden yaptın.

Sen olsaydın, ve bunca çileyi sen çekseydin.
    Sabredebilirmiydin?

Bir çoğunuz bilmiyor ki bu dergiyi çıkarmaya çalışan ekip, test motoru bulamadığı için okuyucusundan yardım istiyor.
    Belki de testte kullanılan motor bir okuyucunun motoruydu.
    Ama dergiyi Suzuki yağdanlığı olmakla suçladınız.
    Sebep???
    Hangi bilgiye dayanarak bu suçlamayı yapıyorsunuz?

AŞB size itici gelebilir.
    Bir bayanın motosiklet hakkında ahkam kesmesi erkek egemen bir toplumun üyeleri olan sizlere ağır gelebilir.
    Ama bu size o mecraya emek verenleri ezme hakkı vermez.

Gelelim kelepir fiyat mevzusuna.
    Benim kullandığım motosiklet 10990 euro.
    Eğer 8000 euroya bulursam bu fiyat kelepirdir.
    Bu motosikletin kelepir fiyatıdır.
    Ama Türkiye'de bırak 8000 euro yu,
    1000 liraya motosiklet arayan biri için fahiş fiyattır.
    Yazıda geçen kelepir sözcüğü alabilecek durumda olan içindir.
    Yoksa altınızdaki 1000 liralık motosikleti alabilmek için hayal kuran binlerce insan ülkemizde bol miktarda bulunmaktadır.
    Sizin 1000 liralık motosikletiniz 700 liraya kelepirdir.
    Yani yazıda sözü geçen kelepir kelimesi ona anlam ifade eden biri için geçerlidir.

Shrieker;
    CBR 600 RR'nin motorunun aynen alınıp uygulandığı HORNET bile CBR 600 RR ile karşılaştırılamaz.
    600 RR'nin muadili GSXR 600 dür.
    Bunu anlamak için üzerine binmek, test etmek gerekir.
    Belki de böyle bir imkana sahip olmadığın için sana aynı gelmesi normaldir.
    Fakat makinanın verdiği özellikleri sonuna kadar kullanmak isteyen için durum farklıdır.
    Motosikletlerin yapılış amacı farklı olduğunda geri bildirimleri de farklı olur.
    Yani olmak zorundadır.
    Yani ben yolculuk yapacaksam ama arada sırada kudurmak istediğimde bana cevap verecek bir motosiklet istiyorsam Hayabusa alırım.
    Ama yarışmak,hızlı viraj dönmek en iyi tur zamanı yapmak istiyorsam, GSXR 1000 alırım.
    Mevzu budur.
    Aslında bunu bir sayfa önce yazmıştım.
    Fakat sanırım inanılır bulunmamış.

Asfalt meleği;
    yazımdan seni kınadım,yerdim, gibi bir anlam çıkaracaksın doğal olarak.
    Burası sanal bir ortam.
    Aslında yokuz.
    Sanal kişilikleriz yani.
    Lütfen bunu kişilik haklarına ve kapasitene yapılmış bir saldırı olarak algılama.
    Birbirimizi tanımıyoruz bile.
    Zaten seni nasıl algıladığımı yazının içerisinde belirttim.
    Yazdıklarımda samimiyim.
    Bunu böyle bil....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın cog..

size hakaret eden yok. konu öyle gelişti.

bilmiyorum ülke gündemini takip ediyormusunuz ama beyaz türkler tabiri yaklaşık iki yıl önce ortaya atıldı.

eskiden orta direk ve alt gelir mensubu kişiler dediğimiz kitle, artık ülkemizde sadece alt gelir grubu olarak adlandırılıyor (bunu bankalarda çalışan arkadaşlarınız varsa teyit ettirebilirsiniz yani ben bi tarafımdan uydurmuyorum)

Birde ülkemizde hali vakti yerinde olan, yada diğerlerinin fakirleşmesi ile günden güne zenginleşen bir üst gelir grubu var.

Bu üst gelir grubunun, kolay yoldan para kazananları ve (medyanın isimlendirmesi ile televole grubu diyebiliriz) ve ülkenin içinde yaşadığı sıkıntıdan asla etkilenmeyen umarsız grubuna beyaz türkler deniyor iki yıldır..

Size beyaz türk diyen olmadı diye düşünüyorum. Ki kaldıki biraz daha dikkat etseniz para kazanan yada çok para kazanabilen insanlara beyaz türk denilmiyor. Ülke sıkıntılarını görmezden gelen, dünya bilgisi, ülke sevgisi olmayan bu gruba beyaz türkler deniliyor diye tekrar edeyim.

Sizin yazılarınızı okudum bir kaç kez, her seferinde çevresindeki insanlara yardımcı olan yada bilgi aktaran şeylerdi. doğru gelir gelmez, her fikrinize katılırım yada katılamam, ama bilgiyi her seferinde alabildiğim kadar almaya çalıştım. Şimdi bana ısrarla ben .... miyim ... muyum diyorsunuz.

Birisi bana yada sevdiğim değer verdiğim şeylere hakaret etmedikçe, hakkımı gasp etmeye yada zarar vermeye kalkmadıkça, hakaret edemem ben. İnsan evladı olana yakıştıramam herşeyden önce.

Ben buraya bu kadarlık (ortalama gelir düzeyindeki bir insanın -ki ülkemizin %90 ından fazlası bu gruba giriyor- 6-7 yılda alabileceği bir motosiklete kelepir denmesine alındım ve ilk yazımın konusu da bu. Ülke gerçekleri bu kadar kolay gözardı edilmemeliydi. Hele bu kadar ünlü bir gazeteci tarafından..

Ama testi yapan arkadaşımız, gelmiş (ve ne yazık ki sadece tartışma çıkarmak için gelmiş) ve açmış ağzını yummuş gözünü..

Olay artık yavaş yavaş kişiliğe saldırı boyutuna dönüşüyor. Bakalım nereye varacak. Ben de buradayım, barkın da. hatta şu an ikimiz de formu okuyoruz.
    Abicim bu kavram iki senedir kullanılabilir,fakat bence biz kullanmayalım siz kullanmayın,duyarlı olalım ve bu kavram tarihe gömülsün,yoksa bu tür ayırmalar ilerde başımıza ciddi sıkıntılar doğurabilir,beyaz türkler mavi türkler yeşil türkler ,derken bi bakmışızki savaşıyoruzz
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Carl Gustav ve coq kardeşlerim boşa zihninizi ve parmaklarınızı yormayın, artık bu zihniyet prim yapıyor ve yandaş buluyor, beyaz türkler diyeceksin fakir edebiyatı yapacaksın, mağduru oynayacaksın, iyi ve nazik insan profili çizeceksin. o zaman 10 numara insansın bu ülkede iki kişden biri öyle

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk toplantıda İstanbul'daki tüm üyelerle bizzat tanışmak niyetindeyim.

Öylesi çok daha neşeli olacak eminim.

Aramızda tecrübeli arkadaş bir elin parmaklarını geçmez, Coq sizin için tecrübeli diyorsa doğrudur.Buyrun şeref duyarız.Ama yine de tanışma başlığı açın.

GSX650F konusunda kişisel görüşlerimi belirttim, siz daha tecrübelisiniz ve motoru da test ettiniz dolayısıyla görüşünüze(ve 2teker'in görüşüne) saygım var.Yalnız şunu da eklemek istiyorum.Eğer bu motor CBR 600f'e rakip olarak görülüyor ise dolaylı yoldan 600RR'la kıyaslanması da çok doğal.Çünkü 600RR'dan önce WSS'da 600f yarışıyordu.2002'de de şampiyonlukları var yanlış hatırlamıyorsam.

İstanbul Park konusuna gelirsek...Buradan ne demek istediğimi anlatmam zor olacak ve daha fazla yanlış anlaşılmaya sebebiyet verecek.En azından şunu söylemek istiyorum: Eğer kendinizi varolduğunu sandığımız motosikletli topluluğundan ayrı görmüyorsanız, İstanbul Park'da bir pist günü düzenlenebilmesi konusunda kafanızda düşünce var mıdır?Bence önemli olan bu.Bu konuyu yüzyüze konuşmayı çok isterim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Malaguti Madison 250
    Herşey iyide ABS varmı ABS.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Valla akşamın onca yorgunluğuna rağmen buraya gelip yazı yazmak zorunda kalıyorum.

Cog, siyah/beyaz türk tanımlaması diye bir zıtlık söz konusu değildir. Sadece beyaz türk kavramı var.. Kimse sizi beyaz türk diyerek suçlamadı bilmiyorum cümleyi okurken bir yeri mi atladınız.

Sana gelince yeni arkadaş.. Prim yapma gayretinde olmadım, bi tarafım da uzamaz buradakiler aman gencay yaman gencay deyince.. sözlerimin çarpıtılmasını da istemiorum daha fazla. acıların çocuğu da olmadım hiç.. ok sevgili arkadaşım?

Evet sayın barkın,

tekrar başbaşa kalalım. ..
    yaşını bilmiyorum, eğitimini de, o yüzden sana arkadaşım diye hitap edeceğim izninle. kim haklı kim haksız bunu tartışmaya gerek görmüyorum. yargıya varma çabası bile boş. bir şekilde tartışmaya başladık, ve bu uzadıkça büyüyor, çirkinleşiyor, daha da kötüsü bir çok insan müdahil oluyor. başta kendi keyfimiz olmak üzere, herkesin keyfini kaçırıyoruz.

Ben burada olan tartışmayı daha önce de birçok kez söylediğim gibi bitirmek istiyorum. Yapı olarak da tartışma taraftarı biri değilim. Yapılacak bir şey varsa, çok gerekliyse yapılır. Yoksa birbirimizi tahrik ede ede gerçekten hayatımızı daha çirkin anılarla zenginleştireceğiz. Ben dürüst bir insanım, sen de dürüst olmasaydın bu kadar ateşli olmazdın.

Bunun için; eğer sende istersen..

seni tanımadan, farkına varmadan seni incittiğim için, yine tanımadan hakkında karar verdiğim ve seni yazılarımla tahrik ettiğim için özür dileyeceğim (başka istediğin bir şey varsa belirtebilirsin ). Sende benden, kötü niyetli olmakla, küçük emrah(hatırlamıyorum şu an sen mi söylemiştin) tribine girmekle, tilkilik yapmakla, en önemlisi bölücü olmakla suçladığın için..

Ben bunu istiyorum. Ben istediğim için de sana bu teklifi ben yapıyorum.
    Seçim senin, buradaki tatsızlığı biz başlattığımız için bitirmek bizim elimizde.
    Sen kimsin senden neden özür dileyeyim diyebilirsin. O zaman benden değil üstü kapalı tehdit ettiğin arkadaşlarımızdan özür dilemeni de önerebilirim.

Arkadaşım, senin yerinde olsam. cidden kabul ederdim. ankaraya yolum düştüğünde de arardım bu çok konuşan vatandaşı, kolumun altına da bir ikiteker dergisiyle işyerine gider, hem adamla tanışır laflardım hem de dergiye abone yapıp dönerdim. Ama bu benim göstereceğim davranış türlerinden. belki sen daha farklı davranırsın, yada sana uymaz, yada umursamazsın.. dediğim gibi kabul edip etmemek senin elinde..

Her halikarda ben buraya artık yazı yazmayacağım. Eğer hala kızgınlığım geçmedi farklı şekilde bitirmek istiyorum diyorsan pm at iletişim bilgilerini ve kim olduğunu belirterek, bende kim ve neci olduğumu, iletişim bilgilerimi sana vereceğim.

Sevgiler, saygılar.

Gencay Güral ÜNSAL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Gencay bey;

Sizi kırdıysam, bilerek/bilmeyerek hakaret ettiysem, kendimi yanlış anlattıysam, özür dilerim.

Umarım bir vaktini bulup Ankara'ya geldiğimde şahsen tanışırız.

Barkın Bayoğlu

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gencay bey;

Sizi kırdıysam, bilerek/bilmeyerek hakaret ettiysem, kendimi yanlış anlattıysam, özür dilerim.

Umarım bir vaktini bulup Ankara'ya geldiğimde şahsen tanışırız.

Barkın Bayoğlu
    Sayın Barkın Bey;

Sevgili arkadaşım. Ben özür dilerim, sizin anlattıklarınızla ilgili tek bir yere takılıp, emeğinizi görmeyerek üzdüğüm için. Hakkınızı helal edin. Umarım birgün tanışma fırsatımız olur. Ankara ya yolunuz düştüğünde birasını yada kahvesini içeceğiniz bir arkadaşınız daha var unutmayın.

Sevgi ve saygılarımla;

Gencay Güral ÜNSAL

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben hemen ağlarım ha.

Bakmayın böyle agresif saldırgan sinirli tavırlar çizdiğime..

Duygulanıveriyorum böyle şeylerde...

Beni yanıltmadığınız için ikinize de çok teşekkürler.....

Hadi şimdi asıl konuya dönelim.

Hedeflediğiniz motosiklet türü bu olsa, alırmıydınız bu motosikleti?
    Yani verilen bu test sürüşü sizi tatmin etti mi?

Eğer test hoşunuza gittiyse, sırada bomba gibi bir BMW testi var.
    Barkın testi dün akşam gördüm.
    Fotoğraflar harika.
    Her geçen gün büyük aşama kaydediyorsunuz.
    Kubilay kaç defa düştü o pozları verirken?
    Aramızda kalacak kimseye söylemiycem.

Hani buraya da assak o testi diyorum...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

şunu merak ettim..bandit bu motosikletten daha ağır.bandit kötü motosiklet miydi?sınıfına göre çok ağır ve hantal mıydı?ben öyle bişey duymadım.bandit hakkında hep olumlu şeyler duydum bu zamana kadar.peki gxx650f in ağırlığı niye bu kadar konu oldu onu anlayamadım.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler