Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden Araçlar

Katılımcı sayısı
1033. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Taksiciler

189 18.30%
  • Sarı Minibüsler (Ford Transit)

20 1.94%
  • Minibüsler (Otokar)

218 21.10%
  • Özel Halk Otobüsleri

61 5.91%
  • İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

37 3.58%
  • Beton Kamyonları

34 3.29%
  • Otobandaki Kamyon ve TIR lar

76 7.36%
  • Tüm 4 tekerler

332 32.14%
  • Moto Kuryeler

34 3.29%
  • Fast Food Dağıtan Activalar

32 3.10%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşalar kurallara uymayan sinirini trafikten alan sürücülerden korkarım
    adam siiiinirini arbadan diger sürücülerden çıkarmaya çalışıyorsa o trafik canavarı olmuştur o an uzak durun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    koca yol varken nasıl olurda daha yakından gecebilirim diye düşünen tüm araçlardan
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    kawa ER 5
    doğan görünümlü şahinler ve motosikleti hala araç olarak görmeyen sanki biz yolda yokmuşuz ve düşersek te bize hiçbirşey olmayacak sanan et beyinli herkesin kullandığı her türlü araç
    [I]insan vucudu beyninin kabul ettiği herşeyi yapar:cat:[/I]

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Hepsi desem ayıpmı olur Hele hele kasaplarımız bizi korkutur.. ( i . e . t . t . şöför amcalarımız
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Bizim Konyada (ankette oy verdiğim Minibüsler (Otokar) ) dolmuşlar herkese saygısız.Yayalara,motosiklet sürücülerine,arabalara ve hatta kendilerinden cüssece büyük otobüslere.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    zaten kalkışşta şehir çinde geçebilen yok gibi ama yediremiyolar sıkıştırmaya başlıolar ya işte o zaman yüzüm değişir şehir içinde otobüs şförünü 10 dk yol boş halde bekletmişliğim var çekmedim motoru önünden çkersende polis çağırırım dedim beklettim birazda biz çektirelim dimi

Hiç şovenist bir insan olmama rağmen bu ankette be yorumlarda hanım sürücülerden çok az bahsedilmiş olması beni şaşırttı. Yazılan herşeye katılmakla beraber şunu ekleyebilirim: Çoğu araç grubu öncesinden tespit edilerek tehlikesi bertaraf edilebiliyor fakat tespit edemediğimiz araçlar hiç beklenmedik şekilde asıl tehlikeyi yaratıyorlar. Bunların başında da maalesef hanımlar geliyor. Bunu söylemek türlü tartışmaları da beraberinde getirir belki ama durum böyle. Genelleme yapmak yanlış olabilir ama çoğu fena halde bencil araç kullanıyor.

Aslında genel olarak beni en çok rahatsız edenler yaptıkları hatayı kabullenmeyip el kol hareketleriyle tereyağı gibi üste çıkanlar, siz suçsuzken motorcusunuz diye suçu size atanlar.

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten kalkışşta şehir çinde geçebilen yok gibi ama yediremiyolar sıkıştırmaya başlıolar ya işte o zaman yüzüm değişir şehir içinde otobüs şförünü 10 dk yol boş halde bekletmişliğim var çekmedim motoru önünden çkersende polis çağırırım dedim beklettim birazda biz çektirelim dimi

O sana bunu yapsa nasıl söverdin?

Aynısını o da sana yapmıştır.

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    tabiki taksiler, kaldırımda adam görmeye görsünler...
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

motorsik sürücülerini adam yerine koymayan 4 ve üstü tekerli araç şöförleri gerçekten tehlikelidirler. elimde yetki olsa öldür deseler trafikte acımadan vururum varya

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Dolmuşçular trafikte hiç saygısı yoktur müşteri alcam diye aniden aracınızın önüne kırarlar.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    çoluk çocuk da tedirgin ediyor beni artık.. geçen teme bağlandım. önümde giden aracın yan koltuğunda oturan bi çocuk kafasını camdan çıkardı, bana baktı ve bi torba eriği yola bıraktı!!! erikler nasıl zıplıyor ama yolda anlatamam. patır patır vuruyor motora. araçta babası ve anası vardı onlara şükretsin yoksa anasından doğduuna pişman edecektim. çocuk derken 15 yaşından falan büyüktü ha
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    aslında bütün bu tedirginliğimizin ve kendini bilmez dört teker sürücülerinin bu davranışlarının sebebi; motosikletler ve bisikletler konusunda hiç bir adım atmayan hükumetlerdir. eğitim vermeden ehliyet veren sürücü kursları, eğitim verseler dahi müfredatlarında motosikletler ve bisikletler konusu olmayan (olsa da önemsizmiş gibi geçilen) sürücü kursları ve bisiklet ve motosikletleri korumayan trafik kuralları olduğu sürece bu tedirginliğimiz devam edecektir.
    hotorange bunu beğendi.

Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bütün bu tedirginliğimizin ve kendini bilmez dört teker sürücülerinin bu davranışlarının sebebi; motosikletler ve bisikletler konusunda hiç bir adım atmayan hükumetlerdir. eğitim vermeden ehliyet veren sürücü kursları, eğitim verseler dahi müfredatlarında motosikletler ve bisikletler konusu olmayan (olsa da önemsizmiş gibi geçilen) sürücü kursları ve bisiklet ve motosikletleri korumayan trafik kuralları olduğu sürece bu tedirginliğimiz devam edecektir.
    Hayır bence eğitimle alakalı değil.

Aramızdaki bazı motorcu arkadaşlar trafikte serserice tutumlar sergiliyorlar ve insanların gözünde motorcu serseridir görüntüsü yer alıyor.

Bu yüzden en başta içimizdeki hatalıları düzeltmeliyiz.Gerisi gelir zaten.

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı Xenco adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aramızdaki bazı motorcu arkadaşlar trafikte serserice tutumlar sergiliyorlar ve insanların gözünde motorcu serseridir görüntüsü yer alıyor.

'' önce siz değişin diğerlerininde değiştiğini göreceksiniz''
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı Xenco adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kesinlikle doğru önce bizler bilinçli ve sorumlu davranacağız ki, karşıdan anlayış beklemeye hakkımız olsun.
    ben dahil araçların arasında slalom yapan motorculara kızıyorum...üstelik sağdan duran araçların yanından öyle bir hızla geçiyorki biri elini camdan çıkarsa gitti el-kol...Tabiiki çok kazma sürücüler var,motoru trafikte engel olarak gören yada gereksiz birşeymiş gibi davranan vatandaşlarımız maalesef var.
    Daha bugün ben anayolda 70 kmh ile giderken soldan bir damperli kamyon ben yokmuşum gibi yola çıktı,üstelik gündüz vakti uzun hüzme ışığım açıkken...bildiğim tüm iyi dilekleri saydım Onun için...
    Hep Pür Dikkat...

Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç şovenist bir insan olmama rağmen bu ankette be yorumlarda hanım sürücülerden çok az bahsedilmiş olması beni şaşırttı. Yazılan herşeye katılmakla beraber şunu ekleyebilirim: Çoğu araç grubu öncesinden tespit edilerek tehlikesi bertaraf edilebiliyor fakat tespit edemediğimiz araçlar hiç beklenmedik şekilde asıl tehlikeyi yaratıyorlar. Bunların başında da maalesef hanımlar geliyor. Bunu söylemek türlü tartışmaları da beraberinde getirir belki ama durum böyle. Genelleme yapmak yanlış olabilir ama çoğu fena halde bencil araç kullanıyor.

Aslında genel olarak beni en çok rahatsız edenler yaptıkları hatayı kabullenmeyip el kol hareketleriyle tereyağı gibi üste çıkanlar, siz suçsuzken motorcusunuz diye suçu size atanlar.
    Kadınlar çok tehlikeli varlıklar.

Az önce biri yan sokaktan kavşağa gelmeden önce 300 mt var, çok tehlikeli bir yerde sağımdan geçmeye çalıştı ve bunu becerdi motoru sıyırıp geçti hızım 60'tan az değildi o şekilde hiç geçilecek yer değil ,hemen yaygarayı bastım tabi kornalar falan arkasından takip ettim kendini jet kadın pilot sanıyor galiba,bastıkça basıyor,trafiği tehlikeye sokmamak için yanaşamadım bile yanına.

Ya tam acemi olur örnekteki gibi yada acemi bile olamaz bunlar.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    devlet 2 teker ve üzeri araçlara sürücü belgesi verirken motosiklet sürücülerine dikkat edilmesini ve onları'da araç sınıfına koydugunu iyice öğretmeli ve benimsetmeli.kursları çok iyi denetlemeli ve işin ehli kişileri direksiyon sınavında öğretmen yapmalı kesinlikle ayrıcalık göstermemeli yapamayanların gözünün yaşına bakmamalı.motosiklet sürücülerinde'de durum aynı motor sürmesini bilmeyene ehliyet veriyorlar.motosiklet'te kademeli ehliyet dönemini bir an önce başlatmalı.18-20 yaşında gencin altında 1000 cc motorun ne işi var,bence yalnış.emeklemeyi öğrenmeden yürümeye benziyor bu iş.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bayan sürücüler bazende ehliyeti kasaptan alanlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hepsi şıkkı yok? en tehlikelileride; motosikletinde bir vasıta ve üzerindekininde bir canlı olduğunu algılayamıyacak kapasitede olanlar.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler