Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden Araçlar

Katılımcı sayısı
1033. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Taksiciler

189 18.30%
  • Sarı Minibüsler (Ford Transit)

20 1.94%
  • Minibüsler (Otokar)

218 21.10%
  • Özel Halk Otobüsleri

61 5.91%
  • İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

37 3.58%
  • Beton Kamyonları

34 3.29%
  • Otobandaki Kamyon ve TIR lar

76 7.36%
  • Tüm 4 tekerler

332 32.14%
  • Moto Kuryeler

34 3.29%
  • Fast Food Dağıtan Activalar

32 3.10%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    boing 737 . boing 747. boing 757. ve bunun gıbı sıra ıle gıden boıng e ait ucak turlerı . sinyal vermezler aynaya bakmazlar bu ne kardesım .nerden aldınız ehlıyetı .vala işin gerçegi ilk sıra taksicilerin kimseye kaptırmıyorlar dengesiz arac kullanmayı coktebrık ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bilac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    1. Her türlü toplu taşıma araçları: Yolların aslında kendilerinin iş alanı olduğunu kabul ediyorlar. Bu nedenle kendilerini her zaman öncelikli ve ayrıcalıklı olarak görüyorlar. Duraklara yanaşmak veya duraktan çıkmak için sinyal verme veya aynalardan çevresini kontrol etme ihtiyacı duymuyorlar. Diğer araçları kendi iş alanlarını gereksiz işgal eden, sürücüleri ise araç kullanmaktan ve trafikten kendileri kadar anlamayan-tecrübesi olmayan çaylaklar olarak görüyorlar.

2. Ticari taksiler: Ne de olsa ekmek parası peşindeler ve bu amaçla bir yarış içindeler. Sadece bu sebeple bile her yaptıklarını mübah olarak görüyorlar. Ayrıca hepsi usta şoför, siz onlardan daha iyi mi bileceksiniz trafiği?

3. Şirket araçları: Genellikle gri veya beyaz renkli, üzerinde firma ismi yazılı olan araçlar, 34 XX XXXX formatında plakaya sahip olan [plaka bilgisi İstanbul için çok anlamlı olmayabilir, diğer şehirler için geçerli] ve önemli bir kısmı tıbbi mümessiller tarafından kullanılan araçlardır. Bu grupta yer alan araçları kullanan sürücüler, kendi araçları olmadığı için haddinden fazla korkusuz, düşüncesiz ve cesur kullanıyorlar. Genellikle de aceleleri olduğu için sürekli tehlike arz ediyorlar. Hele bir de sürücüsü bayansa...

4. Tofaş (Kuş) Serisi Araçlar: Neden bilmem yarışmak için sürekli bir rakip arayışındalar. Rakip önemsiz, bazen bir kamyon, bazen motosiklet, hatta bisiklet bile olabilir. ''Siz hakir görüyorsunuz ama bakın ben beğenmediğiniz bu arabayla neler yapabilirim'' gibi bir fikirden hareketle, bir kendini gösterme, ispat peşindeler. Kesinlikle uzak durulmalı..

5. Ağır araçlar: Belki de aracın ağırlığının ve yüksekte bulunmanın verdiği güvenle trafikte kendinden küçük her aracı değersiz böcekler olarak görüyorlar. Yağışlı havalarda çok daha tehlikeli oluyorlar. Sanki yağışsız havalarda kendilerini sollayan tüm araçlardan intikam alır gibi, birer canavar haline geliyorlar.

(Not: Her genelleme gibi yukarda yaptığım sınıflamalardaki genellemeler de tamamıyla doğru değildir. Yorumlarımdan alınan olursa şimdiden özür diliyorum )

Yayalar en tehlikelisi,freni tutmayan araçlar en azından belli doğrultuda gidiyor,sadece yayalardan korkuyorum.
    165lik Adam bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bu anket olmamış niye mi ..cünkü cvp hepsi de ondan

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    İki tekerli yayaları yazmayı unutmuşsun mal mal bakıyorlar adamın yüzüne atlıyorlar önüne..

Ticarisini,minibüsünü geçtim de daha biraz önce modifiyeli mini cupper tarafından sıkıştırıldım yazık bize p

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Güzel bir konu...
    Taksiyi tıkladım...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    1. Taksiciler...
    2. Minibüsçüler...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

GhostRider-L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    cbr 1000 rr beni tedirgin ediyor yolda

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    polis ve saz arkadaşları.
    kanun ve kurallara uymadığımdan değil uyduğumu düşündüğümden.
    tedirgin oluyorum.
    taksici artislik yapsa çözülür ama polise bir halt diyemiyorsunuz, sabit fikirli ve genelde görevinin gerektirdiği bilgi ve birikime haiz olmuyorlar ya da bana öyleleri denk geliyor.

listedekilerden en ufak tedirginliğim yok. her türlü öküzlüğe maruz kalacakmış gibi kullanırım makinayı.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Soru bence cok yanlis sorulmus...
    Tedirgin edenler olmiyacakti..
    Hangi araclar sizleri tedirgin etmiyor olacakti..
    Cevabida cok kolay.. Sifir

Ben Türkiyede arac kullanirken yayasindan tutun 40 tonluk TIR a kadar hepsi tedirgin eder beni.. Malesef
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis ve saz arkadaşları.
    kanun ve kurallara uymadığımdan değil uyduğumu düşündüğümden.
    tedirgin oluyorum.
    taksici artislik yapsa çözülür ama polise bir halt diyemiyorsunuz, sabit fikirli ve genelde görevinin gerektirdiği bilgi ve birikime haiz olmuyorlar ya da bana öyleleri denk geliyor.

listedekilerden en ufak tedirginliğim yok. her türlü öküzlüğe maruz kalacakmış gibi kullanırım makinayı.
    aslında İTFAİYE araclarınada dikkat...neden çünkü ışık mışık acil durum hesabı heryere dalıyorlar...benim tek korkumda GÖREVDE Devlet aracları...Ambulans İtfaiye...adamın önceliği var abi...Allah yarattı demez altına alıverir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında İTFAİYE araclarınada dikkat...neden çünkü ışık mışık acil durum hesabı heryere dalıyorlar...benim tek korkumda GÖREVDE Devlet aracları...Ambulans İtfaiye...adamın önceliği var abi...Allah yarattı demez altına alıverir...
    tamam ama onların geldiğini 1km öteden anlıyorsun dadidaaadiiiii

taksici yolcuyu gördümü,bir anda trafikten soyutlanıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Otokar otokar:(:(

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam ama onların geldiğini 1km öteden anlıyorsun dadidaaadiiiii

taksici yolcuyu gördümü,bir anda trafikten soyutlanıyor
    hacı bazen kestiremiyorsun inan...Ana arterlerde tamamda arkanda olduğunu anlıyorsun daha karmasşık yerlerde duyuyorsun sirenleri ama nerden geldiğini kestiremiyorsun...

bu arada arac kullanırkende ambulansın nerde olduğunu kestiremiyorsun...camlar açık bile olsa ...herkes duyarsız şoförler der ama ambulansın sireni sana geliyor ama nerde olduğunu anlayamıyorsun 2-3 arac arkana gelene kadar (sıkışık trafikte) birşey yapamıyorsun...öyle bakınıyorsun ulan bu siren nerden geliyor diye...büyük şehir kaoslarından biri diyelim...o ambulansın içinde sabah veya akşam trafiğinde olmamak ilazım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bazen kestiremiyorsun inan...Ana arterlerde tamamda arkanda olduğunu anlıyorsun daha karmasşık yerlerde duyuyorsun sirenleri ama nerden geldiğini kestiremiyorsun...

bu arada arac kullanırkende ambulansın nerde olduğunu kestiremiyorsun...camlar açık bile olsa ...herkes duyarsız şoförler der ama ambulansın sireni sana geliyor ama nerde olduğunu anlayamıyorsun 2-3 arac arkana gelene kadar (sıkışık trafikte) birşey yapamıyorsun...öyle bakınıyorsun ulan bu siren nerden geliyor diye...büyük şehir kaoslarından biri diyelim...o ambulansın içinde sabah veya akşam trafiğinde olmamak ilazım...
    ben bir ara taksici esnafına fena taktım kafayı halada düzelmiş değilim ya.bu kadar rahat bu kadar umarsız kural çiğnenmezki,aklınıza gelebilecek her türlü ihlali yapıyorlar.Takıntı oldu bende yolda öylece onları izliyorum. Anlamadığım bir şey daha var arabanızla yada motorunuzla sizde çiğneyin kuralları en geç 10 içinde need for speed deki gibi fotonuzu çekip cezayı elinize veriyorlar.

ya bu taksiciler b.. gibi para kazanıyor yada ceza filan kesen yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Hacı bir taksici arkadaş şey dedi...ceza mal sahibine gider dedi...çok az bir kısmını biz öderiz dedi...ondan polis falan sallamıyorlar...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    araç değil ma ben yollardaki karıncalardan rahatsız oluyorum çünkü göremıyorum ve ezmek zorunda kalabılıyoruz ne acı değilmi bu benı hep rahatsız etmiştır

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    1-kaldırım yerine yolda yürüyen canlılar
    2-hatlı minübüsler
    3-şirket araçları (kendilerini ne sanıyorlarsa artık )
    4-ticari taksiler
    5-4 lastik üzeri büyük araçlar
    6-sağdan soldan çıkan kuryeler (adam gibi sür kardeşim )
    7-bayan sürücüler (hangi araç olursa olsun.sanki eksik bir yanları var gibi )
    8-motorlara havlayan köpekler
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler