Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden Araçlar

Katılımcı sayısı
1033. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Taksiciler

189 18.30%
  • Sarı Minibüsler (Ford Transit)

20 1.94%
  • Minibüsler (Otokar)

218 21.10%
  • Özel Halk Otobüsleri

61 5.91%
  • İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

37 3.58%
  • Beton Kamyonları

34 3.29%
  • Otobandaki Kamyon ve TIR lar

76 7.36%
  • Tüm 4 tekerler

332 32.14%
  • Moto Kuryeler

34 3.29%
  • Fast Food Dağıtan Activalar

32 3.10%
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    traktörler, kamyon ve otobüsler, bilinçsiz diğer motosiklet sürücüleri ve sinyal vermeden önümde dönüş-duruş yapan öküzler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    motorun bile önüne kıran bütün dolmuş türleri yani halk otobüsü .fln bide o küçücük mobilete 4-5 tane tüp takan tüpçüler..ölecekler diye korkuyom valla..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı funny SALİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sadece araç tiplerinde değil onların içndeki örümcek kafalıları da konu edinmeliyiz
    (sözümmeclistendışarı)taksici.münübüscü.otobüscü v.b yani sözüm ona ekmek parası peşinde olanlar para hırsıyla canımızı tehlikeye atmaktan sakınmıyolar.
    oyverenler?
    +1

Yaklaşık 4 Ay önce barbaros bulvarında, hakkındaki süper düşüncelere sahip olduğumuz taksici bozuntusu bir herife arkadan patladım. sağ şeritten barbarosu çıkmakta, 100 metre sonra 1. köprü yoluna girip izmite işyerime gitme niyetinde idim. sinyalim bile yanıyordu sağ tarafımda. orta şeritte seyir halinde olan belediye otobüsünün önüne sol şeritten kırarak, benim bulunduğum şeritteki müşteriyi (akan trafik, cep yok, durma izni yok) almak için sinyal bile vermeden önüme geçen, otobüsün ve benim "durma sakın" şeklindeki tüm kornalarımıza rağmen ben 60la giderken bana durmak için bir otobüs boyu yol bırakan (10mt gibi...) ve otobüsle arasından geçmemi engellemek içinde yola 45 derece açıyla sağ şeritte duran o çok şerefli taksiciyi burdan anıyorum.

Son anda gövdemle patlamaktan kurtuldum, motoru taksinin altına sokup kendim sol tarafından sıyrıldım ve yolda yuvarlandım o hızla. orta şeritte kabak gibi kaldığımda bir an kendime "yaşıyorum" dedim, sonra duyduğum acı korna ve fren sesi kafamı kaldırmama sebep oldu. üstüme doğru gelen ve durmaya çalışan 2. belediye otobüsünden kaçmamın tek yolunun ayağa kalkmayı denemeden sağ şeride doğru kendimi yuvarlamak olacağını düşündüm ve öyle yaparak ondanda kurtuldum. ayağa kalktım, tüm kemiklerimi kontrol ettim, taksici daha yeni iniyodu arabasından. ve ne dedi sizce?

Gayet gülerek, böyle bildiğiniz gevşek ağız modeli ile
    -yaaaağuuu sen nirden geliyodun ben hiç görmedim seni yaağuuu ehi ehi

sonrasını anlatmama gerek yok...

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    aslıdan o taksicinin o andaki suratındaki gülme ifadesini bi neşter yardımıyla almak lazım bi daha o haltı işleyip bide üzerine salak salak gülemesin diye. aslında bazıları tam hayvan nasılsa bu motorcu, motoruda büyük belli bu işin profesyoneli nasılsa bi şekilde sıyrılır kendini kurtarır deyip kafalarına göre sıkıştırıyo şerefsizler. bunu bana ifade edende aynı şekilde bi taksici bozuntusuydu. bende ona aslında sizde çok iyi araba kullanıyosunuz. büyük araçlarda sizden yana tedirgin olmasın o zaman dedim. suratı bi karış oldu p.........gin

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı cagriaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

Yaklaşık 4 Ay önce barbaros bulvarında, hakkındaki süper düşüncelere sahip olduğumuz taksici bozuntusu bir herife arkadan patladım. sağ şeritten barbarosu çıkmakta, 100 metre sonra 1. köprü yoluna girip izmite işyerime gitme niyetinde idim. sinyalim bile yanıyordu sağ tarafımda. orta şeritte seyir halinde olan belediye otobüsünün önüne sol şeritten kırarak, benim bulunduğum şeritteki müşteriyi (akan trafik, cep yok, durma izni yok) almak için sinyal bile vermeden önüme geçen, otobüsün ve benim "durma sakın" şeklindeki tüm kornalarımıza rağmen ben 60la giderken bana durmak için bir otobüs boyu yol bırakan (10mt gibi...) ve otobüsle arasından geçmemi engellemek içinde yola 45 derece açıyla sağ şeritte duran o çok şerefli taksiciyi burdan anıyorum.

Son anda gövdemle patlamaktan kurtuldum, motoru taksinin altına sokup kendim sol tarafından sıyrıldım ve yolda yuvarlandım o hızla. orta şeritte kabak gibi kaldığımda bir an kendime "yaşıyorum" dedim, sonra duyduğum acı korna ve fren sesi kafamı kaldırmama sebep oldu. üstüme doğru gelen ve durmaya çalışan 2. belediye otobüsünden kaçmamın tek yolunun ayağa kalkmayı denemeden sağ şeride doğru kendimi yuvarlamak olacağını düşündüm ve öyle yaparak ondanda kurtuldum. ayağa kalktım, tüm kemiklerimi kontrol ettim, taksici daha yeni iniyodu arabasından. ve ne dedi sizce?

Gayet gülerek, böyle bildiğiniz gevşek ağız modeli ile
    -yaaaağuuu sen nirden geliyodun ben hiç görmedim seni yaağuuu ehi ehi

sonrasını anlatmama gerek yok...
    Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslıdan o taksicinin o andaki suratındaki gülme ifadesini bi neşter yardımıyla almak lazım bi daha o haltı işleyip bide üzerine salak salak gülemesin diye. aslında bazıları tam hayvan nasılsa bu motorcu, motoruda büyük belli bu işin profesyoneli nasılsa bi şekilde sıyrılır kendini kurtarır deyip kafalarına göre sıkıştırıyo şerefsizler. bunu bana ifade edende aynı şekilde bi taksici bozuntusuydu. bende ona aslında sizde çok iyi araba kullanıyosunuz. büyük araçlarda sizden yana tedirgin olmasın o zaman dedim. suratı bi karış oldu p.........gin

Benim bu yazılardan anladığım, tr de motosiklet kullanmak için hafif(belki daha fazla) çatlak olmak lazım. Hani olduya çatlak değilsiniz, girin trafiğe sizin kafayı çatlatacak bir manyak sürücü elbet bulunur. Burası türkiye, başka arzunuz?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ben ankette, en çok korktuğum şeyi, kadın otomobil sürücüsünü göremedim

Taksiyi bilirsin, sağda müşteriyi görünce cart diye durur. Minibüsü bilirsin, müşteri binince sinyal vermeden yola çıkar. Kamyonun önünde kendinden yavaş bir araç varsa direkt sola atar.. Biraz trafik tecrübesi olan herkes bunu bilir. Bunu bilen de trafik şartlarını okuyup bu tiplerin ne yapacağını kestirir.

AMA !!!! Kadın şöförün ne yapacağını kimse kestiremez. 70 le orta şeritten giderken önündeki arabaya 500 m varken zırt diye sol şeride atabilir. Sağa mı sola park edeceğine karar veremeyip bomboş yolda şeridin ortasında durabilir. Aynaları genelde ruj sürmek harici kullanmadığı için de U dönüşünü önünde kimse yoksa arkasına bakmadan hemen gelişine yapabilir. Hareketli objelerin hızlarını kestirmek de yetersiz oldukları için (erkekler avlanmaya kodlandığı için bu yetenekleri daha üstündür) sizin çarpmamanız imkansız olduğu halde bunu bilemeyip kavşaktan fırlayıverir.

Sizi bilmem ama ben "standart kötü davranışı" her zaman "belirsizliğe" tercih ederim.

Not : 10 kadından 1'i istisnadır. Ama diğer 9'u bence korkmak için yeterlidir.
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Taksiler, minibüsler, ford connect tipi araçlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ankette, en çok korktuğum şeyi, kadın otomobil sürücüsünü göremedim

.
    kadın sürücüler bence trafiğe sincan balans ayarı yapan ögelerdir

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Hastayım zaten şu bayan sürücülerin araç kullanma tarzına zaten.
    Hele o direksiyona yapışma tarzları yok mu,tam tiyatroluk bir durum.
    facebook(Fazer Tutkunları)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Az önce e-5 te zigzagçı hayvanın biri ön tekerleğimi 10 cm sıyırarak önüme kırdı. Önce korna çaldım, sonra bir temiz dövmeye karar verdim. Zigzaglar yaparak ilerlemeye devam ederken onu takip ettiğimi anladı, çok ani bir dönüşle ara sokağa girerek kaçtı. Vallahi ya ben ölecektim ya da o, o kadar tepem attı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Deutz-Magiruzzzz :( sinyal minyal yok... aynaya bıyıkları için bakarlar, istediği gibi durup kalkmakta serbestler....
    Ve sağda biçimsiz bir şekilde durmuş, şöför kapısı açık bir magruz gören ne kadar dolmuşçu varsa arkasında durur... tanısın tanımasın.. bizzat basıma geldi, uzak durun derim

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve sağda biçimsiz bir şekilde durmuş, şöför kapısı açık bir magruz gören ne kadar dolmuşçu varsa arkasında durur... tanısın tanımasın..
    ahahahahaha
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    ticari doblo tarzı araçlar. o sınıfın adı nedir bilmiyorum..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    FORD marka minibüs, otomobil, kaptıkaçtı ( o ne demek hala çözemedim )her türkü ford marka araçta bi gariplik var. her kaza yada sıkıştırılmada karşıma çıkıyorlar.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012
    Bence başka alternatifler de onay kutucuklarına eklenebilirdi :
    1.) Trafik kurallarına uymayan araçların tümü.
    2.) Kırmızı ışıkta bile durup, yurtaşının haklarına saygı duyma adabına sahip müstesna örnekleri az da olsa bulunmakla birlikte, trafiğin fütursuzca kesilmesine yol açıp değerli vakitlerimizi bize danışmadan ve önceden haber de vermeden gasp eden malum erkan

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deutz-Magiruzzzz :( sinyal minyal yok... aynaya bıyıkları için bakarlar, istediği gibi durup kalkmakta serbestler....
    Ve sağda biçimsiz bir şekilde durmuş, şöför kapısı açık bir magruz gören ne kadar dolmuşçu varsa arkasında durur... tanısın tanımasın.. bizzat basıma geldi, uzak durun derim
    Ankarada yaşayanın dolmuşçular hakkında tecrübesi başka canım...
    çimento mikserleri,ikarus ve magirus.
    1.Altları çok yüksek
    2.magirusların kapılarının ne zaman açılacagı hiç belli degil,sıkışık trafikte her an biri üstünüze atlayabilir.
    3.ikarus marka otobüs hurdalarının eksozunda yarım metre ateş çıkıyor,bitarafımı yakacaklar bigün

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    kasasından zincir, kanca, halat sarkan traktör ve kamyonlar.
    arka sinyal ve lambalarını yıkamaya üşenen uzun yol kamyon ve tırları.
    yoğun şehir içi trafiği olan yerlerde de minibusculer taksiciler ve belediye ötobüslerını sıralıyorum.

Tepe lambalılar,eskortlar,sivil polis araçları,ambülans evet ambülans.Milet siren duyunca hemen ardına takılmak istiyor bu da ambulansın ardında bir kaos yaratıyor.Suç tabiki ambülansda değil.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    1 çöp kamyonları 2. yavaş giden tüm araçlar 3. şahin tofaş 3 ölüm tehlikesi olan 3 kazamı bu 3 araçlarla çarpışma suretiyle yaptım o yüzden tedirgin oluyorum

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla arabadan korkmam, kaza olsa bile o kadar ölme oranı şehir içinde düşük. Oldum olası otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıtalardan tırsıyorum. Öyle böyle tırsma değil hemde, piskopatlık derecesinde. Çünkü önleri çok yüksek olduğu için motosikletlileri göremiyorlar. Adam yolda ilerliyor ama önünde kim var göremiyor. İşte o anda kamyonun lastiklerine girdi mi iş bitiyor. Hele forumda bir video izlemiştim, yabancı bir ülkede eleman scooterla gidiyor arkadan tır geliyor katır kutur eziyor. O bedenin parçalanışı falan hiç unutmam, tee kaç sene evvel izlemiştim ama halen etkisindeyim. En kötü ölüm şekli.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler