Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Scorpion EXO-400 Sonic Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    arefe günü gittim scorpionlara bakmaya sirkeciye gittim baktım motomax ın yerinde yeller esiyo özene gittim lazer aldım bende hiç aklımda olmayan bi model di ama göstersi denedim kaskı güzel test bölümünde resimleri ve bilgileri vereceğim inş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim kask geldiğinde detaylıca anlatacağım; alacak insanlar; bilsinler ne alacaklarını
    ben de oyüzden sipariş vermedim çako..seni bekledim

Uvex kask hakkında bilgiye ihtiyacım var...

agv k2 kullandım, ses alıyordu
    lazer lz6 quasarım vardı, çok rahatsız bir kasktı.
    nolan 62 kullandım ama büyük beden kullandığım için görüş belirtemiyorum.

şimdilerde kaliteli ama uygun fiyatlı kask arayışındayım. uzun süredir devam eden araştırmalarımdan sonra hala kararsızım

uvex alman malı olup çok kaliteli bir kaskmış. bu modeli almayı düşünüyorum ama hakkında hiçbir bilgim yok. hafif ve polikarbon olması da tercih sebebim

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...292-0-124.html

şimdi bu fiyat indirimi ile ilgili kafamda 2 soru işareti var
    1- kaliteli diye bildiğimiz kask markaları çinde üretim yaptırıp ucuza malediyor ama kaliteden taviz mi veriyorlar, piyasada prestijli markaların çin üretimleri dolaşıyor mu?

2- motomax nasıl bu kadar uygun fiyatlı satabiliyor?? kasklarda bi sıkıntı mı var?

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    benim scorpion un içinde month&year : 05.2007 yazıyor bence motomaxın ucuza satmasındaki sebep bu

http://www.thehelmetsource.com/Scorpion_Helmets.htm bu sitede 139$ - ile 159$ arasında

orjinal sitesi http://shopping.scorpionusa.com/F4BD...2C15CE3CA7ED26

fiyatlar aynı 139$ ,le 159$ arasında

benim düşüncem böyle

buğu olayınıda denedim %100 buğu olmuyor camın dış tarafına hohladım camın dış tarafı neredeyse komple buğu oldu

içten ise mükemmel sonuç

Alıntı by1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim scorpion un içinde month&year : 05.2007 yazıyor bence motomaxın ucuza satmasındaki sebep bu
    Benim kaskın üretim tarihinin nerede yazdığını göremedim. Akşam tekrar kontrol edip üretim tarihini buraya yazarım. En azından kampanyalı fiyattaki 99TL'lik DMZ ile 199 TL'lik Sonic modeli arasında üretim tarihi farkı varmı yokmu anlarız.

Senin kaskın tam olarak neresinde yazıyor bu tarih?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani iyi mi bu simdi kafanın üst kısmı ile beyin kısmını güzel koruyor galiba
    kişisel olarak 5 yıldız alan bir kaskı tercih ederim.
    mesela Bell M4R gibi.

Burningred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kişisel olarak 5 yıldız alan bir kaskı tercih ederim.
    mesela Bell M4R gibi.
    cok güzel yazmışsınız. evt 5 yıldızlı kask almak lazım. arkadasın bahsettigi kask ile fiyatlarda yakın yani birisi 100 lira birisi 1200 lira

Shoei XR-1000 Sharp Test Sonucu

Scorpion Exo-400 Sharp Test Sonucu

Shoei' nin çok kullanılan XR1000 modeli ile Scorpion Exo-400 güvenlik testlerinde aynı puanı almış.
    Hatta kulak üstü bölgeleri scorpion shoei'den daha iyi koruyormuş.

Sharp testi böle söylüyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Burningred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel yazmışsınız. evt 5 yıldızlı kask almak lazım. arkadasın bahsettigi kask ile fiyatlarda yakın yani birisi 100 lira birisi 1200 lira
    1200 değil 700 Tl ya M5R bile var.
    http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=284
    kask tabanca gibidir ne zaman lazım olacağı belli olmaz
    bir ya da bilemedin iki kere gerçekten işe yarar,
    işte o zaman 100 Tl lık kask ile iyi kask arasındaki fark ortaya çıkar.
    1000 Tl lık motora binerken bile 1000 Tl lık kask takmayı yeğlerim.

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kaskın üretim tarihinin nerede yazdığını göremedim. Akşam tekrar kontrol edip üretim tarihini buraya yazarım. En azından kampanyalı fiyattaki 99TL'lik DMZ ile 199 TL'lik Sonic modeli arasında üretim tarihi farkı varmı yokmu anlarız.

Senin kaskın tam olarak neresinde yazıyor bu tarih?
    Bugün kaskın içerisini tekrar kontrol ettim. Üretim tarihi olarak "Q1-2008" yazıyor. Herhalde 2008'in 1.çeyreği demek oluyor bu.

Kontrol ederken dikkatimi çekti. Yanak pedlerinin iç kısımlarında da tarih var ama bu tarihler yanak padlerinin üretim tarihi sanırım.

Asıl olan kaskın üretim tarihi tam kafamızın en üst noktasına tekabül eden kısımdaki pedi çıkarınca gözüküyor. Siyah bir etikete beyaz fontla yazılmış.

Exo-400'in DMZ modeli (99 liralık olan) sahibi arkadaşlar bir kontrol edebilirmi?

Acaba üretim tarihi farkından dolayımı DMZ'ler uygun fiyata satılıyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 ----------

Aşağıdaki fotoğrafta gözüken kırmızı işaretli yerlerde iki adet çıt çıt denilen geçmeli kilit sistemi var.
    Onları çıkartıp, pedi yukarı kaldırınca yeşil ile işaretli kısımda üretim tarihi gözükecektir.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    bendeki kaskta 16.09.2009 yazıyor
    scorpion exo-750 air
    resimlerini koymuştum
    kaskı da 2 ay önce almıştım
    saygılar

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Bugün kaskın içerisini tekrar kontrol ettim. Üretim tarihi olarak "Q1-2008" yazıyor. Herhalde 2008'in 1.çeyreği demek oluyor bu.

Kontrol ederken dikkatimi çekti. Yanak pedlerinin iç kısımlarında da tarih var ama bu tarihler yanak padlerinin üretim tarihi sanırım.

Asıl olan kaskın üretim tarihi tam kafamızın en üst noktasına tekabül eden kısımdaki pedi çıkarınca gözüküyor. Siyah bir etikete beyaz fontla yazılmış.

Exo-400'in DMZ modeli (99 liralık olan) sahibi arkadaşlar bir kontrol edebilirmi?

Acaba üretim tarihi farkından dolayımı DMZ'ler uygun fiyata satılıyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 ----------

Aşağıdaki fotoğrafta gözüken kırmızı işaretli yerlerde iki adet çıt çıt denilen geçmeli kilit sistemi var.
    Onları çıkartıp, pedi yukarı kaldırınca yeşil ile işaretli kısımda üretim tarihi gözükecektir.

benim kaskta da 01.2008 yazıyor
    kulak hizasında etiket

bende de 01.2008 yazıyor

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Benim kaskım da geldi; exo 4oo...

Yarına resimlerini de yüklerim; yorumlarımı da yazarım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet Arkadaşlar;

7 gün önce Motomax'tan Sipariş verdiğim Kaskım bugün elime ulastı.Bayram dolayısı ile uzadı sanırım

Scorpion Exo 400 Markanın; Paradise Modelini Kredi Kartı ile Sipariş etmiş olsam da; Telefon ile bana dönerek ellerinde olmadığını; sadece Sonic modelinin S bedeni olduğunu söylediler. Ben de mecburi Sonic modelini aldım.
    Yalnız Bu kasklar hala satılıyor ; insanlar kredi kartları ile alısveriş yapıyorlar; Net üzerinde Bedenler ve kasklar ellerinde var diye gözüküyor; ama sipariş onaylanınca telefon ile arayarak elimizde yok diyorlar Alacak arkadaslar Lütfen önce telefon ile irtibata geçip; stok durumunu sorsun...

Gelelim Kaska;

Ağırlığı Lazer Vertigo dan cok farklı değil. Yalnız kaskı taktığınızda kafanızı iyi sardığını hissediyorsunuz.tam oturuyor ve yanaklarınızı vs. dolduruyor.Güven veren bir kask.
    Ses konusunda Lazer vertigo ile aynı ayarda diyebilirim.İçeriye ses alıyor ;cok rahatsız edici seviyede değil,fakat 100 km/h den sonra rahatsız edici seviyeye yükseliyor.
    Vizör ün sökülmesi kolay, oldukca pratik yapılmış.
    Dayanıklılık konusunda; boş bir kask olmadığını düşünüyorum. yurt dısı dayanıklılık testlerinde oldukca basarılı bulunmus. ki zaten kaskı elinize aldığınızda bunu hissediyorsunuz.Zaten de önemli olan dayanıklılık değilmi

Yalnız,İç kısmı yanakları oldukca sıkıyor; yazın bu eksi bir durum olabilir. Bu serin havada bile yanaklarımın terlediğini hissettim.
    Vizör kısmını pek beğenmedim. Açılısı kıtıkıtıkıtı diye; Safebetin kasklarına benziyor.kademe kademe acılsa daha güzel olabilirdi.
    Ses konusunda 100 km den sonra rahatsız edici bir rüzgar sesi dolasıyor içerde.150 kmye kadar cıktım kask ile; 100 kmye kadar hiç ses yok gibi; ama sonrasında mtorun sesini hissediyorsunuz.

Şöyle de Fotoğraflarını yükleyeyim bari

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hayırlı olsun çakalaz. Bu arada benim kaska nekadar benziyor yahu

Hayırlı olsun cakalaz. Kaskın sağlamlığını test etmezsin umarım.

Bugün tarihi tekrar kontrol ettimde Q1 değilde 01 yazıyormuş yahu.
    Benim "QC Passed" yazısındaki Q harfi aklımda kalmış sanırım

DMZ'ler ve Sonicler aynı üretim tarihine sahipse, uygun fiyattan yani 99 TL'den kask satın alan arkadaşlar çok avantajlı.

Erken yapmadılar şu indirmi, biz sadece deseni değişik kaskı 199 TL'ye aldık.

DMZ'ler ve Sonicler aynı üretim tarihine sahipse, uygun fiyattan yani 99 TL'den kask satın alan arkadaşlar çok avantajlı.
    .
    ben demin aradım motomaxı, sordum bu 2007 üretim olayını. 2009 senesinde Türkiye distribütörü olduklarını ve bu kaskları da 2009da direk fabrikadan satın aldıklarını söyledi.
    "Aceba elleinde kalmış kaskları size satmış olabilrler mi dedim"
    "Hayır, bizde fırından yeni çıkmış sıcasıcağına aldık, öyle birşey yapmamışlardır, bu DMZ serisinin üretim yılı 2007, belki yazan odur" dediler.
    Doğru olabilir olmasına amma velakin bu cevap beni pek tatmin etmedi, bilmem sizi tatmin etti mi?

Bu arada arkadaşlar gene aynı kaskı satın alan 2 arkadaşımız bakın sitedeki başka bir topicte ne demişler?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ask-aldim.html

"honda.cbr.125", DMZ modelinde sağ ve sol üst bölgede kulaklık boşluğu harici pedsiz bir alan, boşluk olduğunu yazmış. DMZ kullanan arkadaşlar varsa, böyle bir boşluk olup olmadığı teyid edebilrler mi? Bu ne boşluğu???

"cityrider" ise, kaskı kullanan herkesin ortak fikri olan, vizörün kesinlikle buğu yapmadığı yönündeki söylemin aksine yağmurda buğu yaptığını söylemiş... Buğu zaten sıcaklık farkının olduğu zamanlar olur, yani soğuk günlerde veya yağmurlu havalarda... "Buğu yapmaz" özelliği varsa, yağmurlu günde de buğu yapmamalı öyle değil mi?

Kullanıcılardan, bu son 2 sorum ile ilgili görüşlerini alabilir miyim? Cevaplarınız, kaskı satın almam için önem arzetmektedir...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Boşluk var bende ama kulaklık takılabilecek boşluk... Yağmurda da yapmıyor emin olabilirsin
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu arada ben kaskı 199 TL'den satınaLDım

Sonic Modelleri 199 TL cik
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler