Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1956 bmw r26 restorasyon günlüğü (resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arkadaşlar bu motoru üzerime almam gerekiyor sizce 2. elde devir işlemlerinin maliyeti nedir? akira abi kumlama olayını anlatacaktın nooldu?
    ayrıca anadolu yakasında nikelaj yapan birine ihtiyacım olacak bildiğiniz bir yer var mı?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tamam freexander kardeş.

Ben burayı rezerve edeyim birazdan fotoğraflar. buraya eklerim (Ama sende biraz foto ekle olmazmı)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Alıntı fırtına42 adlı üyeden alıntı
    motor toplu temiz hatta resmide war

motor resimde görüldüğü gibidir
    nasıl motor? sizce kaç para eder...

Gördüğüm kadarıyla çamurluk, koltuk, depo'da oynama var. Elcikler orjinal değil. Kumandalarda öyle. Egsoz görünmüyor ancak ön taraf boruya baktığımda değişim ihtiyacı var gibi. Arka şaft boyanmış orjinali kromajlıdır ayrıca şaft plastiğide yok komple revizyon gerek. Amortisörlerin durumu belli değil. Bakmak lazım. Vites kutusu, motor, tekerlek rulmanları değişecek. Arka salıncak rulmanı kontrol edilecek muhtemelen oda değişicek. Genel olarak fena değil güzelce toplanır. Bu parçaların kontrolü ve orjinale yakınlığına bakılması gerek. Genel olarak bu motoru orjinal restore edeceksen 6000-7000ytl gözden çıkarmak gerek.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    malumunuz by hafta motogp vardı fazla ilgilenemedim motorla ama yarıştan sonra hemen en yakın parçalarını söküp boya sökücüyle beraber eve götürdüm akşam kazımaya başladım. ilk depnun üzerindeki ufak alet kutusunun kapağını kazıdım asıl beni uğraştıracak olan akü kutusunun kapağı çünkü içine asit akmış ve çürütmüş. bunun önüne geçmek için söyle bir yöntem düşünüyorum; kapağın içini polyester kaplayacağım. uygun bir yeden delik açıp plastik boru ile bunu metel aksamdan uzak bir yere uzatacağım ki aynı durum tekrar olduğunda asit metal aksama uğramadan akıp gitsin. unutmadan nikelajcı aranıyor
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

1150gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS
    parca durumlarida bulamazsan ben de buradan yardim edebilirim. Bazi parcalar kolay bulunuyor. Ama fiyatlari biraz yuksek...

cbr-mali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr-125 2006
    arkadaşlar merhaba bendede baba yadigarı 1954 model aynısından var.Fakat uzun yıllar motor dışarıda açıkta kaldı boya kaporta istiyor bildiğim kadarıyla şaft.tada sorun var.Ben bunu orjinali gibi toplayacak iyi bir bmw ustası arıyorum.Bildiğiniz varsa söylerseniz sevinirim. eksperkalip@yahoo.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Kumlama konusunda yeni bir başlık açtım freexander. Buradan bakabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13079

Motosikleti
    teşekkür ederim akira abi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Ben teşekkür ederim.

Hatta eğer bir iki hafta içerisinde (kumlama işlerimiz bitecek gibi) kargoyla parçalarını gönderirsen kumlama işini burada halledebilirim. Ama önce bulunduğun yerde bunu araştırsan (kaportacılar nikelajcılarıda kumlamacılarıda bilirler) belki kargo maliyetinden daha ucuza bulabilirsin

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Ben teşekkür ederim.

Hatta eğer bir iki hafta içerisinde (kumlama işlerimiz bitecek gibi) kargoyla parçalarını gönderirsen kumlama işini burada halledebilirim. Ama önce bulunduğun yerde bunu araştırsan (kaportacılar nikelajcılarıda kumlamacılarıda bilirler) belki kargo maliyetinden daha ucuza bulabilirsin

kargo kolay bana tam bi maliyet çıkarırsan motor aksamını gönderemem ama en azından jantları falan gönderirim motoru göndermem için dağıtmam gerekiyor dağıtırsam toplayamam bilgisayar diilki bu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Walla kargocu değilim maliyetini bilemem, sen kargo firmasıyla konuşacaksın elindeki paketin büyüklüğü, ağırlığına göre sana bir fiyat verirler harhalde

Motosikleti
    Akira abi orası kumlamadan bahsettiği için kendi topicimde sorayım dedim bana dediler ki motor aksamına nikelaj yaptırma ısınınca kabarır doğrumu ben bakıyorum dragstar a falan parıl parıl parlıyo millet benle kafa mı buluyo?
    hatta soba boyası kullan bile dediler abi hevesimi kaçırıyorlar. senin sayende kumlama malzemelerin boya tutabildiğini öğrendim daha önce yine yanlış bilgilendirilmişim. bu konuya da açıklık getirirsen sevinirim abi. SAYGILAR...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Aslında kabardığını hiç görmedim. Ama ileride buraya alacağın sert bir darbede, o kısmın nikelajı atabilir ve oradan dökülme yapabilir (tabi bunuda mantık yürüterek söylüyorum). Tabi eski arabaların tamponları nikelajlı üzerlerine birsürü darbe alıyorlar ama dökülmüyorlar.

Senin motorun orjinalinde blok üzerinde krom kaplama yok bu yüzden yaptırmamanı tavsiye ederim. onun yerine sprey alüminyum boyalar var onlardan kullanabilirsin.

Krom kaplı motorların tek kötü tarafı motordan yayılan ısının bir kısmını geri yansıttıkları için hararete yatkın olmaları.

Motosikleti
    owww bu kadar nikelajı bi arada görünce harbiden tırstım bayağı rsikli duruyor ama boya tuttuğunu öğrenmem bana yetti. bu krom boyayı atınca şu sobalara sürülen yaldıza benzemez dimi. unutmadan beni bu konuda aydınlatıığın ve cesaretlendirdiğin içi ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 2007 de ilk senelik iznime çıktığımda r26 ve ben sırf seninle tanışmakm için samsuna gelecez haberin olsun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Gelin beklerim. Kimbilir belki o zamana kadar bir bmw de ben alırım

Motor bloğun alüminyum. Üzerine atman gereken krom boya geğil (krom boya paslanmaz çelik malzemelerin üzerine kullanılmak içindir ve mat krom görüntüsü verir) Senin kullanman gereken alüminyum sprey boya (teknik olarak soba boyasının aynısıdır ancak kaliteli oluşu ve fırça yerine püskürtme ile uygulanması sebebiyle daha iyi sonuç verir) Depoya bakayım bulabilirsem fotoğrafını eklerim.

Not: Sakın eksoz ve eksoz manifoltunu alüminyum boyayla boyamaya kalkma simsiyah olur.

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Gelin beklerim. Kimbilir belki o zamana kadar bir bmw de ben alırım .
    .
    .
    .

Motor bloğun alüminyum. Üzerine atman gereken krom boya geğil
    Not: Sakın eksoz ve eksoz manifoltunu alüminyum boyayla boyamaya kalkma simsiyah olur.
    abi inşallah temmenim odur alırsın. ayrıca boyayı yanlış yazmışım idare et
    zaten egsostun aynısından varmş bizim motorcu tatar söyledi onu alırım büyük bir ihtimalle ya da biraz daha heybetli başka bir model bulurum ( buda b planı)

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinallik bozulmazsa bence cok iyi olur!!!

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    cbr-mail:
    Ankara OSTİM de BMW onarımı, yapan yer var. Bilginize

Merhaba. Ayni motordan (1956) bmw kayinbiraderimde var. Az once motorun fotograflarini cektim ve orjinaline uygun olarak yenilemeyi dusunuyorum. Sarj sisteminde bir sorun var. Onun disinda mekanik sorunu yok ve calisiyor. Egsoz degismeli, aku kapagi lazim, tekerlekler ve cantlar, gidon etc elden gecmeli.

Bu Ankara Ostim deki ve Duzce'deki bmw ustlarinin telefonunu bilen yazabilir mi? Ayrica Istanbul da da bildiginiz usta varsa onu da yazabilirsiniz. Fotograflari bu mesajimdan sonra gonderecegim.

Yenileme icin en fazla 4000 YTL gibi bir butce ayrimayi dusunuyorum. Umarim yeter. Acelem yok. O yuzden her parcanin orjinalini tek tek arayip bulmaya raziyim. Sonunda emegime degsin istiyorum. Kendim Suzuki bandit kullaniyorum ama bu motor bittiginde suzuki ye su anki kadar cok binmem herhalde

Simdiden tesekkurler.

Fotograflari asagidaki adreste bulabilirsiniz. Aslinda bir de NSU var. Parcalarinda eksik yok fakat hepsi sokulmus ve kutularda duruyor. Onun isi daha zor. BMW yi basarili bir sekilde adam edebilir ve tatmin edici bir sonuc alirsam NSU icin cesaret verici olabilir

http://www.fotodak.com/dungeonmaster

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @cbr-mali

http://www.envermotor.com/

Adana Enver usta. Yıllardır BMW, Harley, BSA motorlarının restorasyonunu ve bakımını yapar. Temiz bir iş istiyorsan tavsiye ederim.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler