Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni sallamadılar demekki bana geri dönen yok bitane daha mail attım sallayana kadar atacam
    Albenden de o kadar abi...Beni de kimse sallamadı Kaç gün oldu dönen yok.
    Burak adamım şu işi birlikte halledelim...Ama illaki tescilli olduğu yerde mi düzelttirmek gerekiyor acaba Yani sadece kalem müdahelesiyle yapılıyorsa sonuç olarak öyle bişey gerekmemesi lazım.Yok ruhsat değişecekse de değişsin diyorum vereyim 24 ytl en azından kalemle yazılmış değilde adam akıllı olsun diyorum ama acaba illaki tescil yerinden mi yaptırmak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bana dün yeni bi ruhsat çıktı, onada 1 yıl yazmışlar.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    abi istanbul için mail adresini yazarmısınız
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla trafik@trafik.gov.tr adresine mail yollayamıyoruz. Bu işle kim ilgileniyor? Dilekçeyi kime yollamamız gerekiyor? İstanbul için kime mail atacağız?
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

bellikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ft 110
    arkadaşlar mailler çoğu trafik müdürlüğünde çalışmıyor zaten, ben de gönderdim hepsi system teslim edilmeyen e-posta diye geri döndü.. en iyisi altımızda motor var nereye bağlı iset gidip elden dilekçe verip yaptırmak. ben o günkü resmi gazeteyi de komple indirdim ve sd kartla yanımda götürdüm, çünkü tamamı 220 sayfa idi... sadece o kısmın çıktısını aldım ve dilekçeme ekledim... gerek polis memurları gerekse müdürleri anlayışlı davrandılar, tabii ki hakkını arayacaksın dediler... Ankara'ya yazı yazacaklar ve gelen cevaba göre hareket edecekler, ama diyorum ki madem ki hukuk müşavirliği bizim haklı olduğumuz yönünde karar vermiş, en güzeli hem görevli polisleri de rahatlatmak adına bunu bir genelgeyle tüm birimlere iletmeleri değil mi? bir de şu 24 ytl meselesi var, madem bu durumdan mağduruz. bize özel bir muamele yapmalılar elle düzeltmeliler ve motorlarda ki ruhsatların elle düzeltilmesinin bir hak olduğunu da tüm görevlilere iletmeliler, parayı sokak tan toplamıyoruz...vergiyse vergi.. dünyanın en ağır vergilerini ödüyoruz. zaten bir sürü haksızlıklara maruz kalıyoruz, hiç değilse bu konuda mağdur olmayalım.. bir de şu var ki inanın benim açımdan bunun yüzü astarı geçti... kaybettiğim zamanın bana maliyeti oraya ödedğim paradan kat kat fazla, ama bu bizim yani motor camiasının bir meselesi ve neye malolursa olsun sonuna kadar gidelim...hakkımızı arayalım, bir de biraz önce dost sitelerden ki oraya da üyeyim www.endurocu.com bir kardeşimizin daha elim bir trafik kazası (ya da cinayeti) neticesinde öldüğünü öğrendim, sevgili kardeşimiz baha kırca'ya buradan rahmet gönderiyorum ve hepinizden bir fatiha bekliyorum. hepiniz allah'a emanet olunuz....sizler hepiniz çok kıymetlisiniz ve sizleri çok seviyorum....yaşasın motor kardeşliği....sağlıcakla kalın...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @bellikci
    sadece o kısmın çıktısını aldım ve dilekçeme ekledim... gerek polis memurları gerekse müdürleri anlayışlı davrandılar, tabii ki hakkını arayacaksın dediler... Ankara'ya yazı yazacaklar ve gelen cevaba göre hareket edecekler,
    Bu konu tamamen saçma ve anlamsız. Bu konuda binlerce motor sahibi dertli ve çoğu kişi gerek muayene istasyonlarına, gerek trafik şubelerine başvurdu. Sen anlayışlı davrandılar diyorsun da, bu konu yeni bir konu değil, sen de oraya başvuran ilk kişi değilsin. Ankara'ya yazı yazmalarının gereği ne ben onu anlamadım. Her gelenin dilekçesine göre Ankara ile ayrı ayrı mı iletişim kuruluyor? Neden bu işe bir kesinlik getirilmiyor anlamış değilim. "Tabii ki hakkını arayacaksın" derlerken yüzlerine baktın mı? Kendi aralarında seninle dalga geçiyor olmasınlar? Bu iş o kadar saçma sapan bir durumda ki insanlar ne yapacağını bilmiyor. Tıpkı motor fuarının ilk günü uygulanan ÖTV gibi motor kullanıcıları olarak bu konuda da mağdur durumdayız!

Motosikleti
    başımız sağolsun

bellikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ft 110
    sevgili kardeşim boy!!! kimsenin benimle dalga geçtiği yok, dalga geçilmesini anlayamayacak kadar geri zekalı değilim, ama devlette yada bürokrasi de bu işler böyle yürüyor maalesef...yapılabilecek başka bir şey yok...yazdılar yazıyı görelim bakalım neticeyi...hayırlısı...

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı bellikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bir de şu 24 ytl meselesi var, madem bu durumdan mağduruz. bize özel bir muamele yapmalılar elle düzeltmeliler ve motorlarda ki ruhsatların elle düzeltilmesinin bir hak olduğunu da tüm görevlilere iletmeliler, parayı sokak tan toplamıyoruz...
    İleride başımız belaya girmesin!... "Evrak üzerinde tahrifat yapmışsınız!" diye. O değişikliğin Emniyet tarafından yapıldığının ispatı nedir? Yanına bir paraf falan atacaklar mı?

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    evet son gelişmeler bende yarın ruhsatım değişecek bu yakınım bişi yapamadı hatta yokmuş böyle bişi dedi :( gitmiş trafik takipçiye orasıda yok demiş çok karışık işler bunlar ben yarın yeniden ruhsat cıkartacam gitsin varsın 30 ytl

forrap işin yokhsa yarın beraber tepeciğe gideriz orası merkez oradan hallederiz birde gitmişken başka şeyler de yapsak mı acaba
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forrap işin yokhsa yarın beraber tepeciğe gideriz orası merkez oradan hallederiz birde gitmişken başka şeyler de yapsak mı acaba
    Adamım yarın öğleden sonra 5 e kadar çalışıyorum.O saatten sonra da sanırım orada kimseyi bulamayız.Sen git olmazsa,artık başka bir zaman ben hallederim inşallah...Tepecik te başka bişey yapmayı unut,daha genciz olm hem bize daha güzelleri yakışır,zaten kilo almaya başladım birde üstüne hiv virüsünü taşımak zorunda kalmayayım bünyeye ağırlık yapar yani

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @bellikci
    sevgili kardeşim boy!!! kimsenin benimle dalga geçtiği yok, dalga geçilmesini anlayamayacak kadar geri zekalı değilim, ama devlette yada bürokrasi de bu işler böyle yürüyor maalesef...yapılabilecek başka bir şey yok...yazdılar yazıyı görelim bakalım neticeyi...hayırlısı...
    Arkadaşım, bu kanun resmi gazetede bile yayınlanmadı mı? Eee problem ne o zaman? Neden bundan kimsenin haberi yok? Neden insanlar 2004 senesinden beri 1 sene muayene uygulamalarına ses çıkartmıyor? İşin komiği muayene istasyonlarındaki memurun bundan haberi olmaması, o damgayı basan o memur değil mi? Ben bir ay kadar önce süreyi uzatmak için gittiğimde bizim haberimiz yok dediler. Bu komedi değil de ne? Sen umarım olumlu sonuç alırsın...

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı tata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleride başımız belaya girmesin!... "Evrak üzerinde tahrifat yapmışsınız!" diye. O değişikliğin Emniyet tarafından yapıldığının ispatı nedir? Yanına bir paraf falan atacaklar mı?
    Arkadaşım ben yaptırdım.Elle değiştirmiyorlar tarihi daktiloyla üstünden geçiyorlar ve plaka dosyasınada dilekçene gelen cevabı koyuyorlar.Böylece ilerde başın ağrımıyor.Aslında ağrımazda.İçinizde korku olmasın.

Motosikleti
    Ya ArkadaŞlar İstanbul İÇİn Neyeye Maİl Atiliyor Bunu 3. Kez Yaziyorum Bukadar Zormu Ya
    trafik@trafik.gov.tr olmuyor

Motosikleti
    Honda Beat
    http://www.iem.gov.tr/iem/
    Bu adrese gir sol tarafta halkla ilişkiler bölümünde dilek kutusu var.Oraya şikayetini yaz.Eğer bi sonuç alırsan ve burada paylaşırsan İstanbul'daki diğer arkadaşlarımızın yararına olur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet trafik@trafik.gov.tr ye yollanan tüm mailler geri iade oluyo...demekki bıktılar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda Beat
    BBRR Abi sende Muğla il emniyet müdürlüğüne mail at işin daha çabuk görülür.(Ama Marmaris'te isen )
    bilgiedinme@mugla.pol.tr Bu adrese at bi mail onlar sana dönerler.

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    154@iem.gov.tr adresine attım isterseniz orayı bi deneyin ama bunu tv ye yada gazeteye de atmak oralara taşımak daha yararlı olcak ne dersiniz arkadaşlar gazetelerede atsakmı yaa bi cevap gelse ben biliyorum ne yapacagımı haber masasına atcam mail sunucusunuda tanıyorum onla bi goruscem ilk önce geri mailin dönmesi lazım beklemedeyim hala ist da yaptıran varsa lütfen yazsın nerede ne zaman yaptırdıgını çok bilgi toplamamız lazım beyler...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Motosikleti
    YBR 125

Ankara Emniyet Md. Uygulaması

Arkadaşlar,

ben de motorumu 13 Haziran'da almıştım ve ruhsatımda ilk muayene süresi olarak 1 yıl yazılıydı.

Bugün Emniyet Müdürlüğüne gittim, önceden dilekçem hazırdı. Nasıl bir tepkiyle karşılaşacağımı merakla bekliyordum.

Önce Danışmadaki bayan memura derdimi anlattım,

-- Ruhsatımda 1 yıl yazılmış, bunun 3 yıl olarak düzeltilmesini istiyorum.
    -- Beyefendi ruhsatları biz yazmıyoruz ki, ruhsatı kime yazdırdıysanız ona gidin.
    -- Peki bunu siz onayladınız, burada 2020 yazsaydı onaylayacak mıydınız?

Cevap yok tabi...

Neyse, sonra dilekçemi İdari Büro'ya verdim. Ama aynı konuşma orada da geçince beni Trafik Tescil Şube Müdürüne yönlendirdiler.

Müdür Sekreteri önce Kısım Amirlerini görmem gerektiğini, eğer sorun orada çözülmezse Müdürle görüşebileceğimi söyledi.

Bunun üzerine 33 nolu Bankonun amiri Murat Komiser ile görüştüm. Derdimi anlatıp dilekçemi gösterince, ruhsatımdaki muayene tarihini kastederek,

-- Bunun üzerini daksille kapat ve 2009 yaz ve bana gel, dedi.

Ben de hemen orada daksil ve daktilo buldum, 7'nin üzerini daksilleyerek yerine daktiloda 9 yazdım, muayene sürem 13.6.2009 oldu!

Murat Komisere ruhsatımı verdim, sağolsun ruhsatların kaplandığı yere benimle geldi ve ruhsatı oraya vererek "10-15 dakika sonra ruhsatınızı buradan alabilirsiniz," dedi.

Sonra da büyük bir şekilde ruhsatımı aldım.

Buradan Murat Komisere teşekkür ederim.

Ama öğrendiğim kadarıyla (eğer doğruysa) bu uygulama daha 1-2 gün önce başlamış. Şu an Ankara Emniyetinde yeni tescil edilen motosikletlere 3 yıl süre veriliyor. Hatta dün çıkartılan bir ruhsatta takipçiler 2007 yazmalarına rağmen bu tarih Tescil Şube Müdürlüğü tarafından 2009 olarak düzeltilmiş.

Gözümüz aydın olsun!
    :cat: [COLOR="DarkRed"]En büyük küçük![/COLOR]
    [B]Dylan 150 hakkında bilgiler[/B]:
    [INDENT]dylan150.wordpress.com[/INDENT]

mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic
    Evet bende bugün Ankara Emniyet Md. lüğü'nde motosikletimin devrini yaptırırken 2. muayene süresini 2 yıl olarak tescil ettirdim. Sanıyorum Ankara'da bundan sonra muayene süreleri ile ilgili sorun yaşanmayacak..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler