Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Xmax değil bütün motorlara olur ama her markanın marş bağlantı sistemi farklı olabilir, bu yüzden'de extra röle ihtiyacı gerekebilir. Motorun elektrik tesisatının şemasını görmek gerek!.

Fiyatlar ebay'de değişken oluyor ne yazıkki, "SPY 5000 alarm LM209" veya "SPY 5000 alarm LM212 olarak aratın. 209 ve 212 aynı beyin kullanıyor ama kumandaları farklı, hangisi hoşunuza giderse onu alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Siyah kablo şaseye kırmızı kablo akünün + ucuna bağlanacak. Kahve rengi kablo ise kontak çıkışına bağlanacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Mavi kablo marş motoruna direk bağlanmaz , marş rölesine hatta varsa (benimkinde var) 2.ci marş rölesine bağlaman gerek!.

Not: Marş rölesinin çektiği akım fazla olduğu için yükü 2.ci röle üstlenir. Bu sayede marş düğmesi uzun ömürlü olur ve sistemde voltaj çökmeleri yaşanmaz.
    röle nerede hiç bilmiyorum peki direk tuşa bağlasak sıkıntı çıkar mı birde uzaktan durdurma özelliği nasıl çalışıyor bir türlü beceremedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    röle nerede hiç bilmiyorum peki direk tuşa bağlasak sıkıntı çıkar mı birde uzaktan durdurma özelliği nasıl çalışıyor bir türlü beceremedim
    direk tuştan kastınız marş düğmesi ise hayır cıkmaz bende oyle bağladım..direk marş motoruna kasıt marş motorunun + sı kastediliyor.maarş selenodi önünde röle varsa zaten sorun olmaz .burda amaç marş motoru fazla akım çektiğinden mavi kablonun direk marş motoruna bağlanmaması..amaç alarm ünitesine zarar vermemek.
    size tavsiyem tecrübeli bir oto elektrikçisine bağlatmanız.
    uzaktan durdurma sanırım benim yukarda bahsettiğim anti hijcaking yani bir başkasının motoru çalıştırması..konu hakkında mutlu arkadaş detaylı bilgi yukarda paylaştı
    (gri ve pembe renk kablo bağlantıları)
    M.balibey bunu beğendi.

amato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşalar bu alarm immobilizer olan motorarda star stop özelligi calışırmı acaba konu hakkında bilgisi olan varmı

çalışır sadece kabloları doğru bağlayın yeterli

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Arkadaşlar normalde önce göstergeler falan açılıyor sonrasında motoru çalıştırabiliyoruz uzaktan kumanda ile birden çalışıyor bunun bir zararı yokmudur.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    çok fazla tesisat ile oynamak da riskli. anlattığınız üzere çok kullanışlı da tesisat işi de meşakatli birşey. alarm lı disk klidi var iyi ses çıkarıyor. bana göre daha iyi, sök tak derdi de yok hatta evin kapısı bisiklet garaj gibi yerlerde de kullanılabilir. O kadar zahemte gireceksem alarm yerine gps sistemi kurarım. hırsızı da kendim bulurum daha güzel ne olabilir ki
    istanbulda bu işi yapan bi firma var aylık bir tutar ile mobil izleme için cihazı kurulumu kendisi yapıyor. Rent a car firmalarda aynı üründen kullanıyor. motor durdurma dan kapı kilitlemeye müdahale şansı var.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ems kargo 10 gün oldu gelmedi benim :(

Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Arkadaşlar bende sipariş vereceğim spy 5000m kullananlar varmı memnunmusunuz.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Makine iyimiş ya aklıma takılan tek sorun bunu hemen susturamazlar dimi

Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    siparişimi verdim

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    elinize emeğinize sağlık. 15inde bende bi sipariş vereyim.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

ptt elinde mahsur şu an kargo! arıyorum almaya geleceğim diyorum adamlar tık, hala yok şurada biri diyor gümrükte, diğeri diyor daha çıkmadı deli ediyorlar insanı kar yağıyor dünden beri alamadım ptt den alsaydım şimdiye taktırmıştım ee yerler buz tutunca da gidemeyeceğim motosikleti!

normal kontak açılmış g,bi bir fark yok ha kontak anahtarı ile işlem ha uzaktan kumanda ile start ..uzaktan start verdiğinizde kontak açılmış gibi işlem yapıyo zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı J3ASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siparişimi verdim
    hayırlı olsun başkan
    J3ASKAN bunu beğendi.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Uzun suredir alarm arayisi icindeydim 4 sayfayida keyifle okudum ilk kullanan arkadaslar kurulumunu ve testlerni etraflica anlatmislar ama yine de benim gibi elektronikten anlamayanlar icin bu baglantilar hayal otesi
    Bu alarmi alirsam kurmamda yardimci olurmusunz yada daha dogrusu kurarmisiniz İstanbul beykoz kavaciktayim motorum gv 250

bağlantı oto elektriğinden veya elektriği bilmeyenler için çok zor elbette ..onun için tavsiyem size oto alarm bağlantısı yapan bir yere bağlatmanız.
    kurma yada uzaktan kumanda nın kullanımı konusunda kutunun içinden çıkan klavuz çok yeterli veya acıklayıcı oldugu soylenemez.
    tkıldıgınız yerde burdan yardımcı olmaya çalışırız elbet..hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine iyimiş ya aklıma takılan tek sorun bunu hemen susturamazlar dimi
    susturamazlar endişen olmasın alarmın sesini
    1-sireni etkisiz hale getirmek
    2-akü bağlantısını koparmak
    3-ana üniteden bağlantıları ayırmak ..bunlarda zaman alır

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

sıkıntı olmaz çalışır...kumandadan ardarda 2 defa çalıştırma düğmesine basınca motor çalışıyor.
    ilk hamle kontağı açma..(elle açma işlemi yani)

ne diyim bilmiyorum kahretsin bu ptt yi ne lanet bir kurum ya arkadaş ems express mail service acil posta adı üstünde gel gör ki bizim ülkemizde bir anlamı yok 3 gündür gümrükte + cumartesi pazar oldu toplamda bu önümüzdeki pazartesi günü 5 gün olacak ve sonrası muamma! ne zaman gelecek bilmiyorum gümrükten! ayrıca alan arkadaşlardan ricam, siz gümrük ücreti ödediniz mi arkadaşlar sonuçta 100 dolar ürün limiti aşıyor

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    arkadaşlar benimde elime ulaştı alarm. Oto elektrikcisine taktırsam dahamı mantıklı olur sizce? aslında bende bağlarım yada kardeşimde [0rhan899 nickli arkadaş ] bağlayabilir çok basit gibi duruyor ama motorun garantisi patlarmı acaba diye bugun servise sordum düzgün bağlarssan patlamaz dedi. Düzgün bağlamadan kastı neydi bilmiyorum anlam veremedim :D

arkadaşlar sağda kumandada en alttaki zil işaretli ses ne işe yarıyor ayrıca motorun yanına gelen olunca alarm çalıyormuş bunu nasıl kapatabiliriz

arkadaşlar benimde elime ulaştı alarm. Oto elektrikcisine taktırsam dahamı mantıklı olur sizce? aslında bende bağlarım yada kardeşimde [0rhan899 nickli arkadaş ] bağlayabilir çok basit gibi duruyor ama motorun garantisi patlarmı acaba diye bugun servise sordum düzgün bağlarssan patlamaz dedi. Düzgün bağlamadan kastı neydi bilmiyorum anlam veremedim :D

[/COLOR]düzgün bağlantıdan kasıt alarm kablolarının yanlış bağlantıdan dolayı ünitenin zarar görmemesi sanırım.dikkatli bağladıktan sonra bi sorun çıkacağını sanmıyorum alarm ile siren ve sensör kabloları ile led kabloları birbirlerine uyumlu soketli oldugundan ters bağlama riski yok.geriye sadece + / - sinyallere giden kablo ile kill switce giden kablolar kalıyor..zaten konu başlığında orhan arkadaş videolu anlatımda göstermiş...ama tavsiyem takıldıgınız veya tereddüt ettiğiniz bi durum olursa enerji vermeden kontrol ettirmeniz..

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    yok benim orhan899 o orhan değil ben zaten orhanyor arkadaşın anlatım videosundan cesaret alarak takabileceğimi düşündüm ama servis garanti olayını karıştırınca işin içine biraz kendimden şüphe ettim Aslında ben taksam daha çok özenerek ve dikkat ederek takarım gibime geliyor bi tamirciye göre :S

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)