Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı erdalbabacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bu alarmı gerçekten senin ve orhanyor'un paylaşımlarımdan sonra çok beğendim. İlk defa motora biniyorum ve böyle bir alarm taktırmam gerekiyor malum hırsızlık olaylarından. Yamaha xmax modeline bu alarm olurmu acaba? ona göre bende sipariş vereyim gelsin.birde ben mekanik işinden fazla anlamam böyle bir alarmı takan biri var mıdır bildiğiniz? teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Birde ebay da bunun fiyatı 132.00 usd gözüküyor doğrumudur. bir çok farklı fiyat var yanlış ürünü getirtmemek için yardımcı olurmusunuz
    Yamaha Xmax değil bütün motorlara olur ama her markanın marş bağlantı sistemi farklı olabilir, bu yüzden'de extra röle ihtiyacı gerekebilir. Motorun elektrik tesisatının şemasını görmek gerek!.

Fiyatlar ebay'de değişken oluyor ne yazıkki, "SPY 5000 alarm LM209" veya "SPY 5000 alarm LM212 olarak aratın. 209 ve 212 aynı beyin kullanıyor ama kumandaları farklı, hangisi hoşunuza giderse onu alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim alarmda bugün elime geçti ptt kargo yüzünden 12 gündür orda bekliyordu şimdi takıldığım yer soketl kablo demetindeki siyah ve kırmızı kablo akünün artı ve eksi kutubuna mı bağlanıyor birde bu kahve rengi kabloyu şamandırya bağlasam sıkıntı olur mu
    Siyah kablo şaseye kırmızı kablo akünün + ucuna bağlanacak. Kahve rengi kablo ise kontak çıkışına bağlanacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzaktan çalıştırma için mavi kabloyu tam olarak nereye bağlamak gerekiyor ben marş motoruna bağladım sigortası yandı
    Mavi kablo marş motoruna direk bağlanmaz , marş rölesine hatta varsa (benimkinde var) 2.ci marş rölesine bağlaman gerek!.

Not: Marş rölesinin çektiği akım fazla olduğu için yükü 2.ci röle üstlenir. Bu sayede marş düğmesi uzun ömürlü olur ve sistemde voltaj çökmeleri yaşanmaz.
    M.balibey, A.ŞIK ve ASİL_1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    5000mt menzili varmıs. test ettiniz mi ?

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000mt menzili varmıs. test ettiniz mi ?
    Motoru evin önüne bırakıp nerdeyse 1 kilometre (göz kararı tabi) mesafede çalıştığını garantiledik. Cevahir alışveriş merkezinde motorların parkettiği alandan yemek yediğimiz kata kadar çektiğini garantiledik. Fakat Astoria Elektroword, Cevahir Teknosa ve MetroCity Bimeks (genelde teknoloji mağazalarını gezerim ) gibi yerlerde malesef iletişim sağlamadı . Tabiki 5000m açık alanda birbirlerini görebilecek mesafedir, daha henüz bu şekilde ben test etmedim.

Not: Beyin ile kumanda iletişimi koptuğu zaman (yani mesafe aşıldığı zaman veya başka engeler var ise), kumanda üzerinde alarm açıksa kapanmıyor kapalı ise açılmıyor kısaca kumanda pasif bekliyor bilginiz olsun.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    gayet özverili ve güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık, çok güzel bir ürünmüş sayende bende heveslendim teşekkürler. linki varsa buradan yada özelden atarsan çok memnun olurum , belki önceki sayfalarda paylaşmışsındır , bakamadım şu an çıkmam gerekiyor o açıdan . görüşmek üzre...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet özverili ve güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık, çok güzel bir ürünmüş sayende bende heveslendim teşekkürler. linki varsa buradan yada özelden atarsan çok memnun olurum , belki önceki sayfalarda paylaşmışsındır , bakamadım şu an çıkmam gerekiyor o açıdan . görüşmek üzre...
    Teşekkür ederim.
    2 adet satın aldım bu üründen (1 tanesi arkadaşıma süpriz ), fakat biri farklı kumandalı geldi (LM212). Farklı olanı kendi motoruma taktım sorun vs. çıkarsa arkadaşa mahçup olmamak için, ama bu güne kadar sorun çıkartmadı.

Satın aldığım Link: http://www.ebay.co.uk/itm/SPY-2-way-...vip=true&rt=nc
    Fakat LM209 satışı bitmiş.

Ama yeni satış açmış http://www.ebay.co.uk/itm/SPY-2-way-...item41769d4604

Buda LM212 modeli http://www.ebay.co.uk/itm/Spy-Alarm-...item4177e0b215

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

SPY Alarm 5000m (LM212) Kullanım klavuzunu PDF olarak hazırladım (frekans bilgileri içeren sayfa hariç!).

airman06 arkadaşımız rica etmişti ama iş yoğunluğumdan dolayı unutmuştum (kusura bakmasın).

http://s3.dosya.tc/server12/KgyrZP/S...Alarm.pdf.html
    maxi97, ozanozugur ve espresso bunu beğendiler.

airman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    airman06 arkadaşımız rica etmişti ama iş yoğunluğumdan dolayı unutmuştum (kusura bakmasın).

rica ederim mutlu.pm den de döndüm. yardımların ve paylaşımların için ayrıca tekrar tesekkürler.
    bayram tatili girmesi nedeniyle alarmın elime ulaşması 2 haftayı buldu.
    bağlantısını kendim yaptım(kymco like) sadece marş bağlantısında yardım aldım.
    elektrik yada oto elektrikçiliği konusunda bilgisi olmayan arkadaşların tecrübeli birine bağlantısını yaptırmakta fayda var.aksi takdirde sisteme dönüşü olmayan ciddi hasarlar verebilirsiniz.
    dikkatimi çeken; microwave algılayıcısının istenildiğinde kumanda üzerinden devreye sokup çıkartılabilmesi.
    darbe sensörünün 5 kademeli olarak yine kumanda üzerinden hassasiyetinin ayarlanabilmesi.
    uzaktan marş süreci oldukça kısa. 1 saniyenin altında dolayısı ile sizin marşa basma sürerinden daha kısa oldugundan marş sistemine hasar vermesi söz konusu olmaz..
    tek dezavantajı ;uzaktan marşla çalıştırdıgınızda stop ederken sürekli elinizin kontak anahtarına gitmesi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

uzaktan marş ile ilgili ;
    alarm ünitesinden cıkan gri ve pembe kabloyu,kontak anahtarından cıkan bağımsız siyah tek jaklı kablonun arasına girmiştik.ilk denemede motor çalıştı ancak daha sonra marş basmasına rağmen çalışmadı.(siyah kablo boşta). belkide siyah kablo şase olmalıydı .denemediğim için bilemiyorum .daha sonra pembe kabloyu boşta bıraktık,siyah ve gri kabloyu kontak anahtarından tek gelen kablonun arasına girdik. sistem ve uzaktan marş sorunsuz çalıştı. marşı bağlayan ustanın tecrübesine göre pembe ve gri olmalıymış ,ancak siyah kablonun şaseye bağlantısının yapılmamasından mı kaynaklanıyor bilemedim o şekilde uzaktan marş bastı ancak motor çalışmamıştı.

alarm kurulu değilken motoru kontak anahtarı ile çalıştırdım .kumanda üzerinden alarmı çalıştırıp 20 saniye sonra otomatik stop etme özelliğini denediğimde (anti hijcaking)alarm hırsızlık ihbarı kabul edip siren çaldı ancak 20 sn sonra motor stop etmedi.sanırım yukarda bahsettiğim bağlantı hatasından kaynaklanıyor.siyah kabloyu şase,gri ve pembe kabloyu kontak anahtarından gelen tek (siyah) kablonun arasına girip denemek gerek ancak motorun ön göğsünü sökmek oldukça zahmetli.ilk boş vakitte inşallah....

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Gri ve Pembe kablo kontağa (veya kill Switch butonuna) bağlanması gerekiyor. kymco like elektrik sistemi nasıl bilmiyorum, eğer far-gösterge-sinyal-stop vs. enerjisini direk kontak üzerinden alıyorsa pembe-gri kabloların üstünden geçer, bu kablolar ince olduğu içinde voltaj çökmesi yaşanabilir hatta akımı kaldıramayıp yanabilir DİKKAT!.

antijacking in otomatik stop etme ozelliği dışında sistem sorunsuz çalışıyor.bencede gri pembe kablolar bağlanması gerektiğine inanıyorum ve siyahı şaseye bağladıgımda baştaki sorununda olmayacağını düşünüyorum. sistem tüm enerjisini kontak üzerinden alıyor.marş hariç herhangi bir arada röle yok en azından ben görmedim tek röle sinyal flaşör rölesi..ancak dediğin gibi riske girip denenirmi ?
    yada hiç riske girmeyip araya 12 v luk bir role bağlayarak denenirmi?
    yada boşver anti hijacking stopunu yürü git be kardeşim devam et ne elliyon çalışan sistememi?

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Benim motorda far (2x-uzun 2x-kısa) sinyal stop park vs. hepsi röleler ile tetikleniyor, bu yüzden kontaktan sadece rölelerin enerjisi geçiyor (toplasan 250ma).
    Ama Like için bencede hiç riske girme 12v röleyi kontak girişine bağla garanti olur.

Şimdi bu alarmı neden takıyoruz!, cocuklar kurcalamasın diyemi? yoksa çalınmaya veya park halinde iken başka araç çarparsa uyarmak içinmi yada hepsimi?. Benim için hepsi olduğu için her özelliğinin aktif çalışmasını isterim.

ilk fırsat oldugunda ön göğsü söküp röleyi girişe bağlayacağım rölesini bile aldım...
    daha sonra aklıma takıldı illaki orhanın anlattığı şekilde siyahı şaseye bağlayıp gri ve pembe kabloyu kill switch in arasına girip deniyeceğim.bende dediğin gibi illaki her ozelliğin kullanılmasını arzu ederim.ama bağlantısını bilmediği zaman riske girmektende kaçınmam.tek tereddütüm ürünün herhangi bir arıza durumunda servis ve onarımının pek mümkün olmaması ayrıca temin zorlugu ve tabiiki fiyatı
    şu anda tek çalışmayan fonksiyon antijacking anında motorun 20 sn sonra bloke olmaması..
    Bağlantı esnasında şase kablosu olarak ucu pabuçlu olan kabloyu şase olarak düşündüm.diğer siyahı düşünmemiştim.orhan arkadasın anlatımında oysaki belirtiyordu kaçırmışım

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    1: Arıza durumunda cihazın tamiri çok basit "tabi bana göre", ters bağlantı olsa bile koruması var.

2: Eğer papuçlu kabloyu bağaladıysan diğer 2 siyah kabloyu ister bağla ister bağlama çunkü kartta aynı yere bağlı.

maxi97 ve ASİL_1 bunu beğendiler.

pabuclu kabloyu şase olarak bağladım.eger dediğin gibi diğer uzun siyah kablo aynı hatta ise,gri ve pembe kabloyu killswitce entegre etmek bir sey değiştirmeyecektir.bu durumda motorun bloke olmaması üzerinde kafa yormak lazım
    arızadan kasıt temini mümkün olmayan elektronik malzemelerdi.örneğin üretici; onarımı yapılmasın diye üzeri kazılmış entegre vb.gibi.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı airman06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pabuclu kabloyu şase olarak bağladım.eger dediğin gibi diğer uzun siyah kablo aynı hatta ise,gri ve pembe kabloyu killswitce entegre etmek bir sey değiştirmeyecektir.bu durumda motorun bloke olmaması üzerinde kafa yormak lazım
    arızadan kasıt temini mümkün olmayan elektronik malzemelerdi.örneğin üretici; onarımı yapılmasın diye üzeri kazılmış entegre vb.gibi.
    Ölçü aletin var ise boşta kalan siyah kabloyu şaseye değdir kısadevre olduğunu anlarsın.

1.Yöntem: Kill Switch anahtarına giden 2 kablodan 1 tanesini kesip arasına gri ve pembe kabloyu (renk konumu farketmez) bağlaman gerek.
    Sonuç: Bu bağlantı motor çalışırken motoru bloke eder, fakat kontak anahtarıyla veya başka yollar ile açıldıysa sistemi kesmez!.

2.Yöntem: Kontağa giden (+) kabloyu kesip arasına gri ve pembe kabloyu (renk konum farketmez) bağlaman gerek.
    Sonuç: Bu bağlantı motor çalışırken sistemi komple bloke eder, bu sayede kontak anahtarıyla veya başka yollar ile açılmış olsa bile hiç bir şey çalışmaz.

Not: Gri ve pembe kablo açık konumda hazırlanmış, yani alarm bozulsa dahi yolda bırakmaz.

Alarmın tamir edilebilirlik kısmının içini gördükten sonra kolay olduğunu anladım (hiç bir komponent kazınmamış silinmemiş). SPY ürünleri diğer çakma çin firmalarından değilmiş.

Bozulursa ülkemizde temin edilemeyecek tek şey 44 bacaklı entegrenin içindeki yazılım!, onu'da firma ile irtibata geçerek eeprom yüklenmiş olarak entegre temin edilir.

SPY http://en.lff.cn/
    maxi97, ozanozugur ve A.ŞIK bunu beğendiler.

tesekkürler mutlu...senin değiminle canavarın kutusundan çıkarıp içine bakma fırsatı olmadıeger sorun çıkarmassa yerinde kalsın..sökmeyi düşünmüyorum.normal bir bağlantı yapıp devreye aldıktan sonra arıza yapacağını pek düşünmüyorum (su girmesi yada ters bi işlem yapmadıktan sonra).94 yılında taktırdığım oto alarmı hala çalışıyor.

bağlantıya gelince ....
    senin dediğin gibi ilk yöntemi bağladım sistem ilk defasında normal çalıştı .ancak 2.kez uzak çalıştırma denediğimde marş bastı ancak çalışmadı.bunun üzerine siyah ve gri kabloyu araya girdim çalıştı tüm fonksiyonları motorun ve alarmın test ettim ancak antijackingi deneme aklıma gelmedi.sistemi toparlayıp motorun montajını yaptım kapattım....like' in ön göğsünü sökmek oldukça meşakkatli olmasaydı sökecektim ama geniş zaman gerek .
    ilk fırsatta söktüğümde 2.yöntemi deneyeceğim..
    tekrar tsk ler verdiğin bilgiler için mutlu ssağlıcakla.....

Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer
    Bu alarmı sipariş etsem nerede taktirabilirim. Benim asıl istediğim ben üstümü giyerken motorun ısınması cunki genelde sogukken gazliyorum ve acıyorum motora.

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı goksel88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alarmı sipariş etsem nerede taktirabilirim. Benim asıl istediğim ben üstümü giyerken motorun ısınması cunki genelde sogukken gazliyorum ve acıyorum motora.
    Merhaba,

Bu ürünü işi bilen bir yamaha servisinde yada motor tesisatını iyi bilen birine taktırmalısınız. Asıl amacınız sadece otomatik çalıştırma ise bu özellikte çok daha ucuz bir çok alarmlar mevcut, fakat mesafeleri ve kalitesi hakkında bilgim yok malesef. :(

Motosikleti
    600 rr
    honda servisi takmıyor varmı gaziantepde takacak olan usta bir şahıs

Arkadaşlar ben de bunu satın alacağım, montajı da kendim deneyeceğim hiç anlamam ama.. Bir de şey ben kumandayla motosiklet çalıştırmasını istemiyorum. Hani bu kabloyu bağlamasak alarmın herhangi bir fonksiyonunun çalışmasını engeller mi?

Ayrıca; 40,50 liralık alarmlara hiç bulaşmayın arkadaşlar bu ürünün fiyatı fazla fakat hak ediyor.

Unutmadan, Ybr 125 esd kullanıcısıyım alarmı nereye sığdıracağız? Hiç aklıma yer gelmiyor, yer yok?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:13 ----------

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bunu satın alacağım, montajı da kendim deneyeceğim hiç anlamam ama.. Bir de şey ben kumandayla motosiklet çalıştırmasını istemiyorum. Hani bu kabloyu bağlamasak alarmın herhangi bir fonksiyonunun çalışmasını engeller mi?

Ayrıca; 40,50 liralık alarmlara hiç bulaşmayın arkadaşlar bu ürünün fiyatı fazla fakat hak ediyor.

Unutmadan, Ybr 125 esd kullanıcısıyım alarmı nereye sığdıracağız? Hiç aklıma yer gelmiyor, yer yok?
    Vazgeçtim, kontağa vs uzanıyormuş kablolar. Ayrıca kumandayla da çalışması daha pratik bulunsun. Kargolar ücretsiz, kaç günde geldi arkadaşlar sizin ürünler? İstanbul'da eksiksiz, düzgünce nerede montaj yaptırabilirim?

Ben de sipariş edeceğim bakalım fakat nerede montaj yaptırabilirim?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)