Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

ZX-12R 300km/h deneme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    cemal ve mustafaya başarılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speet fıght 2
    farklı bir deneme ölüme meydan okumak?

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    ya bu mustafa bizim mustafamı ersen? valla helal olsun çocuğa
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    12 uydu degil, 20 uydu
    Birincilikle her kilometre yasal olarak en azindan %5 fazla gostermesi lazim. Birde bu isin icinde "slip" dedigimiz (yani lastigin kontak yerinde ve cantin ustunde kaymasi) olay var. Yuksek hizlarda slip olayi daha cok ve bu nedenle hiz hesaplamasi yanlis.
    GPS cihazi 0.001% sapiyor, yani senin dunya ustundeki posisyonunu 0.001% garantisi ile gosteriyor. GPS cihazi sadece posisyon degil birde zamani'da veriyor. Simdi elimizde GPS cihazindan 0.001% sapan posisyonumuz var ve zamanimiz var, bu ikisinden hizimizi hesapliya biliriz.
    analatabilirim.
    dostum iyi motora biniyor olabilirsin ama matematikten kalırsın bence
    0,001% demek 10binde bir demek. Yani 10000Kmde 1km hata yapıyor.
    yani 100mde =10.000cm de 1cm hata yapıyor
    Öyle bir GPS varsa markasını verde bende alayım. GPSler konusunda yeterince bilgin yok sanırım. 12 değil 20 uydu önemli değil. Bulunduğun yere göre kullandığı uydu değişir. 3 boyut için 3 uydu yeterlidir.
    Bu %5 fazla olma zorunluluğu ile ilgili kanun varsa yolla öğrenelim.
    Yüksek hızdaki slip olayına da afedersin bir tarafımla gülerim.
    Yüksek hızlarda hareket eden araçların hepsinin yere teması azaldığı için downforce denen kuvveti arttırmak için dizayn yapılır. Araba ya da motor yere bassın diye. Sen de yüksek hızda slip artar demişsin.
    Yani senin mantığına göre 50Km/h hızla giden bir aracın patinaj yapması için gereken tork 300Km/h hızla giden bir aracın patinaj yapması için gereken kuvvetten daha azdır diyorsun
    Yani hızlandıkça daha rahat patinaj yapılır senin mantığına göre. Çünkü yüksek hızda sürtünme artar
    Dostum sen beni güldürdün allah da seni güldürsün.
    GPS dediğin cihaz bir ton yerden düzeltme sinyali alıyor haberin var mı?
    Saptırıcıların (savaş durumları için) yanıltmalarını düzeltmek için.
    Öyle 2 rakam birbirine bölünmüyor anlayacağın
    Saygılar !
    O 0,001% şaşıyor dediğin GPS ile kaydettiğin noktayı tekrar geldiğinde 10m uzakta gösteriyor naber
    DBTYSG

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Vallah bayrak dedinizde aklima geldi. 3 hafta sonra fransada 1000cc yarisi var. Arkadasim Mustafa R1 ile katilacak ve Cemal ZX-10R ile katilacak. Yanimizda Turk bayragi goturecegiz. Yenerlerse ucumuz piste bayrakla cikacagiz
    Çok güzel bir fikir Her ülkede Türkiye'den birilerinin başarısını görmek iyi hissettiriyor. Keşke bizim de yarışa katılabilme imkanımız olsa ancak Türkiye'de bırak yarışa katılmayı, pist kiralamak bile sorun. Ama çok kafama takılan bir konu belki yaşım geçmeden bu tür birşeylere el atabilirim.

@Peril
    hayatta kalmaya kimse söz veremez biliyosun.beni ve sağlımı düşünmen gerçekten çok hoş ama sen böle söledikçe bende hırslanıyorum yapma yahuu
    Yok yok sen benim dediklerime takılma. Yarışta beni geçmen imkansız olsa da benle yarışmayı deneme derim. Bu fikri kafandan çıkart bence. Bu işler hırsla olmuyor. Deneyim, antreman, dikkat, kararlılık, tutku ve beceri gerekiyor.

ben kullandım daha önce ama tbiki ki trafik şartlarında değil,izmit otobanında.faakt trafiğin ne kadar zor olduğunu biliyorum.emin ol isteyince herşey oluyor.ve ben bu makinayı kullanabiliyorum.buna inan ve kısmetse göreceksin de.. herşey boy değil,önemli olan dengeyi sağlamak ve sağladığın dengeyi koruyabilmek..
    Ben kullandım diyorsun ama CBR125R'yi nasıl sürdüğünü görünce pek inanasım gelmiyor. CBR125R sana uygun bir motor, bence onun yerine R6 almak senin açından yanlış bir seçim olacaktır. Herşey boy değil tabi ama R6 gibi bir motorun sana göre olduğunu düşünmüyorum. Bu dediklerimi kullanırsın, kullanamazsın tartışması olarak düşünme. Gerçekler sadece...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Keşke bizim de yarışa katılabilme imkanımız olsa ancak Türkiye'de bırak yarışa katılmayı, pist kiralamak bile sorun. Ama çok kafama takılan bir konu belki yaşım geçmeden bu tür birşeylere el atabilirim.
    Bu durumda "Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz" sloganının içi boş kalıyor tabii...

Ya bizim gibi ihtiyarlar napsın ? Aynalara bakmaktan bir gün önümdekine giydirecem ya, yakındır.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Bu durumda "Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz" sloganının içi boş kalıyor tabii...

Ya bizim gibi ihtiyarlar napsın ? Aynalara bakmaktan bir gün önümdekine giydirecem ya, yakındır.
    ledo baba bizim tarz farklı bırak gençleri yarışsınlar, biz ağır aksak devam.. bu arada ne kadar hızlı gittiğin değil nereye gittiğin önemlidir
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı ccbbdd adlı üyeden alıntı
    bu arada ne kadar hızlı gittiğin değil nereye gittiğin önemlidir
    Valla Ersen de varsa kesin içmeye gidiyoruzdur.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Alıntı muRRat adlı üyeden alıntı
    Öyle bir GPS varsa markasını verde bende alayım.
    http://www.royaltek.com/index.php/content/view/76/55/

Finally, time availability is the faction of time for which the system is operational - providing position fixes with the specified accuracy, integrity and continuity. In contrast to integrity and continuity, availability is not intended to measure flight safety. Rather it is a measure of the operational acceptability or economy of a navigation system. For en route flight down through nonprecision approach, the required availability is 99.999%, For precision approach it is between 99.9% and 99,99%.
    GPSler konusunda yeterince bilgin yok sanırım. 12 değil 20 uydu önemli değil. Bulunduğun yere göre kullandığı uydu değişir. 3 boyut için 3 uydu yeterlidir.
    Bu %5 fazla olma zorunluluğu ile ilgili kanun varsa yolla öğrenelim.
    Senin anlatigin eski GPS chipler, ve evet 3 uydu yeter ama bunula dogru olcum yapamasin. 3 uydu ile 100m'ye kadar dogru olcum yapabilirsin ama 100m bizim olcumumuz icin cok. Senin anlatigin eski chipler ayni anda 12 uydunun signalini bulup ve paralel 3 kanal ustu olcum yapabiliyordu, yani 4x3 uydunun sinyalini olcuyordu ve bu 4 olcumun ortalamasini aliyordu.

Yeni (Sirf III ve digerleri) ayni anda 20 uydu ustune olcum yapabiliyor ve bu nedenle dogrulugu 1m'ye dusuruyor.

Bu daha hepsi degil, DGPS (yani yer istasyonu yardimi ile) kullanarap WSAA protokolu yardimi ile bunu daha dusurup ve 99,999% dogru olan olcum yapabiliriz.

Yüksek hızdaki slip olayına da afedersin bir tarafımla gülerim. Yüksek hızlarda hareket eden araçların hepsinin yere teması azaldığı için downforce denen kuvveti arttırmak için dizayn yapılır. Araba ya da motor yere bassın diye. Sen de yüksek hızda slip artar demişsin.
    Yani senin mantığına göre 50Km/h hızla giden bir aracın patinaj yapması için gereken tork 300Km/h hızla giden bir aracın patinaj yapması için gereken kuvvetten daha azdır diyorsun
    Bu soruya birde lastigin desenini katsan? Senin demek istedigine gore bir lastikde sonsuz grip var. Yani nekadar surat yapsan'da, lastigin nekadar eski olsada lastik her durumda civi gibi asfalta takilir. Tabiiiiiiiiiiiii.

Tabi lastik ve cant'e kaynak ile bir birine tuturuyorlar ve bu nedenle lastik cant ustunde kaymaz. Hep durdugu gibi sabit durar. Tabiiiiiiiii.

Bu nedenle lastik ureticiler lastiklerine bir hiz rating vermiyor. Her hangi lastigi her hangi bir hizda kullanabilirsiniz ve bu lastik o hizlara ve streslere dayanikli. Tabiiiiii.

Sen GPS, sunu bunu birak su mucize lastikleri nerden aliyorsun onu bir anlat bana.

Yani hızlandıkça daha rahat patinaj yapılır senin mantığına göre. Çünkü yüksek hızda sürtünme artar
    Hiz yaparken motorun uretigi gucun cogu araci o hizda tutmasina gidiyor. Motorda yeterli kadar gucun olsaydi, bir surat yapan aracin patinaj yapmasi daha kolay olurdu ama ne yazik yeterli kadar gucumuz yok.

Sabit duran aracin patinaj yaptirmasi giden bir aracin patinaj yaptirmasi daha zor. Dogrusu sabit duran aracin patinaj yaptirmak icin daha cok guc gerekir (biz viskozi diyoruz ama turkcede nederler bilmiyorum) ama sabit duran arac hiz yapmadigi icin butun gucu lastiklere gider.

GPS dediğin cihaz bir ton yerden düzeltme sinyali alıyor haberin var mı?
    Saptırıcıların (savaş durumları için) yanıltmalarını düzeltmek için.
    Amerikan ordusu ticari amac icin GPS'yi nezamandan beyli bosa birakdi haberin varmi? Turkiyede durumu bilmiyorum (Irak'a yakin oldugu icin) ama burada Amerikan ordusunun aldigi ayni sinyaleri bizde aliyoruz.

2000 yilinda Amerikan ordusu S/A'yi (sinyal karistirma sistemi) kapati. Bu karar gundem hayatda sivilere GPS'nin cok onemli bir rolu olmaya basladigi icin. Artik yeni teknoloji kullaniyorlar, bir bolge icin GPS sinyallerini komple kapatmak veya karistirmak icin teknolojiye sahibler ve bu nedenle S/A sistemine ihtiyaclari kalmadi.

Öyle 2 rakam birbirine bölünmüyor anlayacağın
    Saygılar !
    O 0,001% şaşıyor dediğin GPS ile kaydettiğin noktayı tekrar geldiğinde 10m uzakta gösteriyor naber
    Vallah sen daha 1995 yasiyorsun galiba, modern cagina girmeye nezaman dusunuyorsun?

@saykoshey

Çok güzel bir fikir Her ülkede Türkiye'den birilerinin başarısını görmek iyi hissettiriyor. Keşke bizim de yarışa katılabilme imkanımız olsa ancak Türkiye'de bırak yarışa katılmayı, pist kiralamak bile sorun. Ama çok kafama takılan bir konu belki yaşım geçmeden bu tür birşeylere el atabilirim.
    Benim gordugume gore Turkiyede motorculuk daha yeni olusmaya basliyor. Yani daha boyle sey organize edebilen kulub veya federasyon yok.

Burda organize cok. Buyuk kulublar uyeleri arasinda para toplayip pist kiraliyorlar veya pist sahibleri gun organize edip giris parasi topluyorlar.

Elbetde boyle devam ederse cok kisa bir zaman icinde Turkiyede organize isler yerine oturur ve surekli organize edenlerde olur.

Bizim su an gorevimiz tek vucut olup boyle bir ihtiyac oldugunu gostermek.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Benim gordugume gore Turkiyede motorculuk daha yeni olusmaya basliyor. Yani daha boyle sey organize edebilen kulub veya federasyon yok.
    Türkiye'de çok sağlam motor kullanan adamlar var ancak burada imkan yok. Özellikle Almanya motosiklet konusunda çok gelişmiş bir ülke. Burada doğru düzgün aksesuar ve parça da bulmak oldukça zor. Ben 2 aydır kask bekliyorum mesela Aksesuar satanlar da bu işi motorcu olarak değil tüccar olarak yaptıklarından çoğu işi bilmiyor.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saykoshey

verdiğin bilgiler için sağol ...

Ayrıca türkiye"dede drag ve pist yarışları yapılmakta hemde yeni değil bayadan beri yapılmakta burda olsada bizde katılsak diyen arkadaşlar için diyorum bunu ...Var katılın pistlerde görelim hızlı gençleri..hatta kenan bu pistlerde parladı gitti oralara...

Bu arada motorun üstündeki gösterge ile gprs i kıyaslamak doğru değil gps en net sonucu veriyor artık
    F1 ,C1 gibi organizasyonlarda dahi hız bu yöntemle hesaplanıyor..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    Bu soruya birde lastigin desenini katsan? Senin demek istedigine gore bir lastikde sonsuz grip var. Yani nekadar surat yapsan'da, lastigin nekadar eski olsada lastik her durumda civi gibi asfalta takilir. Tabiiiiiiiiiiiii.

Bu nedenle lastik ureticiler lastiklerine bir hiz rating vermiyor. Her hangi lastigi her hangi bir hizda kullanabilirsiniz ve bu lastik o hizlara ve streslere dayanikli. Tabiiiiii.
    Dostum yazdıkça konu uzar.Ben sana laf sokayım diye değil doğruyu bulmak için yazıyorum.
    Öncelikle sonsuz grip olayını iddia eden sensin. Ben grip azalır o yüzden slip düşer yüksek hızda diyorum. Sen artar yazmışsın dikkatli oku.
    GPS konusunda Magellan ve Garmini biliyorum ve senin Amerikanda da satılan en son modelleri kullandım.Türkiyeye gel göster bana ne kadar hatasız olduğunu. Ben waypoint koyup oraya bir çarpı atayım. Sen yere bakmadan GPS ile bul üzerine bas özür dileyecem senden
    hız konusuda hiç sorun değil yanlış ya da doğru farketmez istediğin cihaz ile ölçeriz senin makina ve bizim 1000RRları görürüz uzatmanın alemi yok di mi dostum
    Teşekkürler
    En güzeli motogp adamların hız derdi yok. Kim geçerse o kazanıyor.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    saykoshey
    Bu arada motorun üstündeki gösterge ile gprs i kıyaslamak doğru değil gprs en net sonucu veriyor artık
    F1 ,C1 gibi organizasyonlarda dahi hız bu yöntemle hesaplanıyor..
    Dostum yarışlarda hız GPS ile tespit edilmiyor.
    Transponder denen cihazlar var. İki nokta arasını katettikleri süre ile tespit ediliyor. BAsit matematik. O kadar uydu işi yapmıyorlar.
    Çünkü uydu çok daha fazla düzeltme ıvır zıvır yapıyor.
    Adam koyuyor alıcıyı 1 metre mesafeye. transponder okuma süresini alıyor. ... saniyede bu kadar metre giderse, diyor saatte kaç Km gider
    hesap bu işte.
    GPS değil
    DBTYSG

Motosikleti
    Ben grip azalır o yüzden slip düşer yüksek hızda diyorum. Sen artar yazmışsın dikkatli oku.
    Sen grip ve slip ne oldugunu tam olarak anlamamisin galiba...
    Grip = lastigin yeri tutmasi
    Slip = lastigin yerde kaymasi

Lastik yeri tutmassa kaymaya baslar. Grip duserse, slip artar.

Senin demek istedigin, downforce, yani hava basinci. Ama motosikletde downforce olayinda tek bir sorun var. Sen motosikletin hangi bir yani ile downforce uretmek istiyorsun? Birde yuksek hizlarda downforce'un lastigin ustunde etkisi olmayan bir nokta var. Lastik yuksek, basinc, stress ve isilara dayanikli olmaz ve grip dusmeye baslar.

ikinci olarak, ve downforcedan tamamen ayri olan, latigin cant ustunde kaymasi. Bunu istersen kendinde tespit edebilirsin. Cant ve lastik ustune bir cizgi cek. Maksimum hizini 1, 2 dakkika falan yap ve durdugunda bakmisin cizgi baska bir yerde.

GPS konusunda Magellan ve Garmini biliyorum ve senin Amerikanda da satılan en son modelleri kullandım.Türkiyeye gel göster bana ne kadar hatasız olduğunu. Ben waypoint koyup oraya bir çarpı atayım. Sen yere bakmadan GPS ile bul üzerine bas özür dileyecem senden
    Hangi modeller? Turkiyede WSAA kullanan DGPS istasyonu yok (benim bildigime) ve bu nedenle en yakin 1% veya 2%, yani en fazla 2m.

Benim SIRFStar III chipli TomTom GPS mouse -159dB'ye kadar sinyal buluyor. Su an evin icinde biraz yurudum ve en cok 11 uydu buluyor, disari ciksam belki full 20'yi bulur. WSAA'yi kapatim ve en fazla 2m saptigini gosteriyor. Evin icinde 11 uydu ile 2m sapiyorsa disari cikarsam ne olur sen dusun artik. Posisyanlari Google Earth ile karilastirirsam dogru gosterdigini goruyorum.

Screenshot yukledim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR

Ayrıca türkiye"dede drag ve pist yarışları yapılmakta hemde yeni değil bayadan beri yapılmakta burda olsada bizde katılsak diyen arkadaşlar için diyorum bunu ...Var katılın pistlerde görelim hızlı gençleri..hatta kenan bu pistlerde parladı gitti oralara...
    Herkes Kenan Sofuoğlu kadar şanslı değil. Türkiye'de bazı yarışlar yapılıyor ama imkanlar kısıtlı. Bir kere doğru dürüst pist yok. Körfez pistine gittik, gördük, test ettik. Piste ilk defa çıkmama rağmen oldukça başarılıydım. Yurtdışındaki pistlerle uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca bu organizasyonlar çok yaygın değil ve herkes kolayca katılamıyor. Madem bu konuda bu kadar bilgilisin, pist yarışlarına girmek için ne yapmak gerekiyor bize yol gösterir misin?

Bu arada motorun üstündeki gösterge ile gprs i kıyaslamak doğru değil gps en net sonucu veriyor artık F1 ,C1 gibi organizasyonlarda dahi hız bu yöntemle hesaplanıyor..
    Bu arada GPS ile GPRS farklı şeyler, düzelteyim dedim. F1'de GPS kullanımı hakkında Murat seni detaylı şekilde aydınlatmış zaten. O yüzden GPS konusunda başka söze gerek yok.

kardes koca turkiyede motor ureten bi fabrika varmı.bmc kamyonları bile elin motorlarını uretiyo.elin atıyla binicilik olmaz.once uretmek lazım.helal olsun cine.seyret bak on sene icinde yarısların cogunu alacaklar.bence burda canınızı ortaya koyarak,gaza gelmeniz yerine motor uretimi konusunda yarısında bi gun biz de gogsumuzu gere gere kendi motorlarımızla gezelim.el motorunda turk bayragımı yoksa turk motorunda el bayragımı.

Motosikleti
    Dostum yarışlarda hız GPS ile tespit edilmiyor.
    Transponder denen cihazlar var. İki nokta arasını katettikleri süre ile tespit ediliyor. BAsit matematik. O kadar uydu işi yapmıyorlar.
    Çünkü uydu çok daha fazla düzeltme ıvır zıvır yapıyor.
    Adam koyuyor alıcıyı 1 metre mesafeye. transponder okuma süresini alıyor. ... saniyede bu kadar metre giderse, diyor saatte kaç Km gider
    hesap bu işte.
    GPS değil
    Transponder'lar sadece identifikasyon icin kullaniliyor ve bunlarin alicisi sadece pistin 3 yerinde var. Start/Finish, Intermediate 1 ve Intermediate 2. Intermediatelerde (yani ara olcumlerde) hiz olcum icin laser tabancalari var. Araclarin icinde GPS alicisi var. Bazen ekranda gosterdikleri hiz, devir ve pedal posisyanlarin hiz gostergesi GPS alicisi ile olcuyorlar. Laser tabancalarini pitstop giris ve cikislarinda bazen ekrana giriyor. Uc ayak ustunde uzun siyah cihazlar var orda, bunlar hiz olcum icin kullaniliyor.

Aynisini Tagheuer sitesinde'de okuyabilirisin.
    http://www.tagheuer.com/f1/tag-heuer...tion/index.lbl

Olcumler icin Racelogic'den (ve cok diger motorsporlada kullanilan) VBOX kullaniyorlar.
    http://www.racelogic.co.uk/?show=VBOX

Ayni VBOX Nissan Skyline R34 ve Koenigsegg CCV ile fabrikadan standard geliyor.

@BBRRBu arada GPS ile GPRS farklı şeyler, düzelteyim dedim. F1'de GPS kullanımı hakkında Murat seni detaylı şekilde aydınlatmış zaten. O yüzden GPS konusunda başka söze gerek yok.
    Dikkatini cekerim birincisinde GPRS ve ikincisinde GPS yazmis, yani kucuk bir hata. Hepimiz GPS demek istedigini biliyoruz. Bu ara merak ettim, sen Turkce ogretmenimisin?
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Bu ara merak ettim, sen Turkce ogretmenimisin?
    Yurtdışında Türk bayrağı sallamayı biliyorsun da, neden düzgün Türkçe kullanılması gerektiğini savunmuyorsun? Burada birbirimize laf yetiştirmek değil amaç, düşüncelerimizi doğru şekilde doğru cümlelerle anlatmak. Eh bunu yaparken de bir zahmet biraz özenelim değil mi?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Saykoshey hocam

Başka video yokmu? Göstergelerden başka birşey görünmüyorda (Hız limiti yokmu şimdi gittiğiniz yolda? Aklıma takıldı da)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar videoyu ancak izleme fırsatım oldu ve ne diyeceğimi bilemiyorum Komik mi desem, olmamış mı desem, ZX-12R beş para etmez mi desem... Söyleyin bana A mı diyim, B mi diyim, C mi diyim, ne diyim?

ZX-12R nin kadranda en fazla 280 yazıyor, ondan sonra da bir çizik daha var, ona da 300 diyelim. Videoda 280 km/h sürate ancak erişebiliyor, o da bayağı bir zaman alıyor. Eğer chip tuning yapılmış bir ZX-12R ile ancak bu hız yapılabiliyorsa bu alet beş para etmez derim. Limitleyicinin olmadığı söylenen bu motorda inanın limitleyiciye gerek yok çünkü alet zaten 280 km/h yi geçememiş. Burada bu hızları normal trafikte (Edirne TEM) yapan herifler var. Ben de 1 ay kadar önce benim motorla iki kişi 271 km/h yaptım. Saykoshey arkadaşım, 300 km/h yapamaz dediğin, daha sonra da Busa ve ZX-12R kadar rahat yapamaz dediğin 1000RR inan senin videodaki performanstan çok daha iyi bir performans veriyor. Ne chip tuninge gerek var ne başka birşeye. 200-280 km/h arası akselerasyonunuz da berbat.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler