Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

ZX-12R 300km/h deneme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Evet, saykoshey in "az bozuk" türkçesini bir kenara bırakalım artık. Zaten bu konu ile ilgili birkaç defa açıklama yaptı ve elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Adam o türkçe ile hepimize bayağı bir öğretti bu başlık altında.

Doğru türkçe ile yanlış bilgi almaktansa, bu şekilde doğru bilgiyi almayı tercih ederim. ( Doğru türkçe yanlış bilgiden kastettiğim burada farklı görüş bildiren arkadaşlar değildir )
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben dün seyrettim süper olmuş..
    ama senden birşey isticem abi bir dahaki denemende aragaz benim için uzuuuuun bir şekilde verirsen sevinirim

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    ZX-12R nin kadranda en fazla 280 yazıyor, ondan sonra da bir çizik daha var, ona da 300 diyelim. Videoda 280 km/h sürate ancak erişebiliyor, o da bayağı bir zaman alıyor. Eğer chip tuning yapılmış bir ZX-12R ile ancak bu hız yapılabiliyorsa bu alet beş para etmez derim. Limitleyicinin olmadığı söylenen bu motorda inanın limitleyiciye gerek yok çünkü alet zaten 280 km/h yi geçememiş. Burada bu hızları normal trafikte (Edirne TEM) yapan herifler var. Ben de 1 ay kadar önce benim motorla iki kişi 271 km/h yaptım. Saykoshey arkadaşım, 300 km/h yapamaz dediğin, daha sonra da Busa ve ZX-12R kadar rahat yapamaz dediğin 1000RR inan senin videodaki performanstan çok daha iyi bir performans veriyor. Ne chip tuninge gerek var ne başka birşeye. 200-280 km/h arası akselerasyonunuz da berbat.
    Oglum senin insanlara takilmakdan baska isin yokmu? Dedigim gibi, hem bunu video'nun senindende ispat edebilirsin. Sen bi ayni durumda dene bakalim seninki 250'yi geciyormu.

Birde bu cekimde durumlar pek ideal degildi. Hava cok ruzgarli ve cekim yapan arkadas kamera nedenile kafasini tam olarak camin arkasina sakliyamadi.
    Ikincilikle sen burda hep 1000RR, 1000RR diye bagriyorsun bugune kadar hic bir numarani gormedik. Bir film cek ondan sonra konus. Haaa birde su vardi.

Al senin 1000RR nekadar para ediyormus gor, hemde chiptuning, full akra, full K&N. 12R, 1000RR'i sokak cocugu gibi arkada birakiyor. Birde o yetmezmis gibi arkadan gelen R1 (yarisa dahil olmayan R1) Fireblade'den sıkılıyor.
    http://video.google.com/videoplay?do...67112881919446

Baskalarina camur atacagina once kendin ortaya birseyler koyda, gorelim yetenegini.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saykoshey bilgin, türkçen ve de sabrından (malum..) ötürü kutluyorum seni. Videolar, linkler falan herşey için saol.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Ikincilikle sen burda hep 1000RR, 1000RR diye bagriyorsun bugune kadar hic bir numarani gormedik. Bir film cek ondan sonra konus.
    Bizim burada sizin kadar imkanımız olmasa da ben sana yakında video çekimlerini göstereceğim. Dümdüz yolda 300 km/h sürat yapmanın hiçbir esprisi yok. Aletler zaten bu hızı yapabilecek güçteler. Bu arada bu başlıkta ilk yazdığın mesajda 280 km/h yapabildik demişsin. GPS de bu hızı göstermiş. 300 km/h yaptık demene rağmen gönderdiğin videoda hiç 300 km/h sürate çıkılmamış, maksimum 280 km/h yapabilmişsiniz. Yani senin kadranla GPS'in gösterdiği hız aynı. Senin kadrana GPS mi bağlı? Benim pistte arkadaş tarafından çekilmiş bir tane videom var. Şimdilik onunla idare et...

Körfez Pisti Ses Denemesi

Al senin 1000RR nekadar para ediyormus gor, hemde chiptuning, full akra, full K&N. 12R, 1000RR'i sokak cocugu gibi arkada birakiyor.
    Linkini verdiğin videodaki 3 motordan hiçbiri 1000RR değil. 1000RR'da böyle bir kadran yok. İnsanları kandırmaktan vazgeç.

@toomuchcc
    saykoshey bilgin, türkçen ve de sabrından (malum..) ötürü kutluyorum seni. Videolar, linkler falan herşey için saol.
    Saykoshey ben de seni kutluyorum... İnsanlar çok kolay kandırılabiliyorlar...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marmariste yapılan C1 yarışını adamların yanında seyrettim sadece hız değil her türlü bilgi uydu aracılığı ile alınıyor ...adamlar 12 deniz mili uzaktayken motorun harareti motorun o andaki devir sayısı yağ durumu ve daha birçok bilgiyi bu şekilde önlerindeki laptop ta görüyorlar şans işte O zamanın şampiyon takımı olan Victory takımından 3 kişiye dövme yapıp yarışı bizat takım elemanlarıyla birlikte seyrettim hatta pilotlarlada tanıştım gps in ne olduğunu ve nasıl hız tespitinde kullanıldığını orda gördüm yaşanmış bir deneyim yani sallama bilgi değil sayın murrat ve boy

(şans bu ya dövmelerden birini takımın o zamanki bilgi işlem müdürüne yaptık nerden bileyim zamanı gelecek bu anı bi işe yarayacak )
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    @saykoshey

Bizim burada sizin kadar imkanımız olmasa da ben sana yakında video çekimlerini göstereceğim. Dümdüz yolda 300 km/h sürat yapmanın hiçbir esprisi yok. Aletler zaten bu hızı yapabilecek güçteler. Bu arada bu başlıkta ilk yazdığın mesajda 280 km/h yapabildik demişsin. GPS de bu hızı göstermiş. 300 km/h yaptık demene rağmen gönderdiğin videoda hiç 300 km/h sürate çıkılmamış, maksimum 280 km/h yapabilmişsiniz. Yani senin kadranla GPS'in gösterdiği hız aynı. Senin kadrana GPS mi bağlı? Benim pistte arkadaş tarafından çekilmiş bir tane videom var. Şimdilik onunla idare et...

Körfez Pisti Ses Denemesi
    Annaaaaa, tuh be. Nekadar de yogun calisma olmus. Bu 5 saniyelik filmi cekmek icin cok ugrasdinmi?

Linkini verdiğin videodaki 3 motordan hiçbiri 1000RR değil. 1000RR'da böyle bir kadran yok. İnsanları kandırmaktan vazgeç.
    Eminmisin? Yani senin stock kadrana benzemiyor onu biliyorum ama 1000RR'lerde boyle kadran olmazmi? Son kararinmi?

Sen git 1000rr.com'daki arkadaslarina bir sor, yaris kadrani nasil olurmus.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Bu arada bide ufak hatırlatma denizdeki hız hesabı karadan biraz farklı akıntı var yani iki sabit şamandra arasındaki git gel gerçek hızı göstermiyor bu yüzden deniz üzerindeki şamandralardan yine gps cihazıyla akıntı hızı ve yönünüde alınıp hesap ona göre yapılıyor.... geçen sene bir arkadaşım bir sigara firmasının davetlisi olarak F 1 i FERRARi takımı ile seyretti
    yarın onlada konuşacam tam açıklamayı alırım ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Bu ara is arkadasim'la konusdum kis stopda bunlardan bir tane takmis.
    http://www.speedohealer.com/

Ben filmi, kamera'dan laptopuma gecirirken pek yakindan bakamdim ve 300km/h gosterdigini sandim. Benim hatam. Ben sadece cekim aninda GPS cihazina bakmisdim, birdaha GPS cihazini canta icine degil, direksiyona monte etmeklazim.

Yani GPS cihazin ve kilometrenin gosterdigi ayni.

Ha boy, birde sitenden su eski CBR600F resimlerini kladirip, yeni 1000RR resimlerini yuklesen?
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    şu sidik yarışını bıraksanızda yada 15 yaşındaki muhabbetleride insanlara birazcık ögretici olsanız nasıl olur dünden beri dikkat ediyorumda rahatlamadınız bir türlü

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Eminmisin? Yani senin stock kadrana benzemiyor onu biliyorum ama 1000RR'lerde boyle kadran olmazmi? Son kararinmi?
    Valla 1000RR'ın ne kadranı bu şekilde, ne de camı... Senelerdir yurtdışındaki forumlara takılıyorum, binlerce kez yazışıyorum. Motorun her yerinin değiştiğini gördüm ama kimsenin 1000RR kadranını değiştirdiğini görmedim. Sen bence başka motor ile karıştırıyorsun. 1000RR yerine 900RR veya 954RR olmasın? Ama senin için 1000RR forumundakilere soracağım...

Senin videodaki 1000RR diye iddia ettiğin motorun kadranı

1000RR kadranı - 1

1000RR kadranı - 2

@saykoshey
    Ben filmi, kamera'dan laptopuma gecirirken pek yakindan bakamdim ve 300km/h gosterdigini sandim. Benim hatam. Ben sadece cekim aninda GPS cihazina bakmisdim, birdaha GPS cihazini canta icine degil, direksiyona monte ederim.
    Önemli değil herkes hata yapabilir. İnsanların videoyu izlemeden yorum yapması hakkında hiçbir şey diyemeyeceğim. Ağzı olan konuşuyor. Bırakın bu hıza bu hızın yarısına bile ulaşmamış insanlar bu konuda yorum yapmasın artık. Saykoshey 300 km/h yapamasanız da çekim için teşekkürler...

Motosikleti
    Olay soyle, bunu cok iyi biliyorum cunku 12R ustundeki benim.

Filmde gordugun 1000RR5, senin gosterdigin kadranlar 1000RR6. 5 ve 6nin kadranlari birbirlerine cok benziyor ama filmdeki kadran oda degil.

Sahibi o 1000RR5'i modife yapa yapa orjinal kadran icin yer kalmadi ve (ismini hatirlamadigim bir sirketden) eski stil yaris kadran takti. Eski stil dedigimiz 929, 954 stil kadran. Yakindan incelersen bu kadran 929 ve 954 kadranlarina benziyor ama ufak tefek degisiklik var cunku honda'nin stock kadrani degil.

Yaris kadran dedigimiz iste boyle olur, devir ve hiz gostergesi, baska yok. Su an o 1000RR'in sahibi bunuda sokdu, hiz gostergesi yerine GPS cihazi takdi ve devir gostergesi yerin revlight takti.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @saykoshey
    Eski stil dedigimiz 929, 954 stil kadran. Yakindan incelersen bu kadran 929 ve 954 kadranlarina benziyor ama ufak tefek degisiklik var cunku honda'nin stock kadrani degil.
    Arkadaşım, bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum ama zaten 280-300 konusunda yanıldığını gösterdim. O kadran, bu kadran, şu kadran derken konu iyice uzadı. Bu konuda o kadar geniş konuşuyorsun ki, birşey diyemeyeceğim. Neyse... Ne diyorsan o olsun...

2002 model 954RR kadranı şu şekilde... Videodakiyle alakası yok.

süper kadranmış valla bende benim 125 RX e taksammı bunu

Motosikleti
    google arama motoru
    kadran mı hediye ediyorsunuz

Motosikleti
    2002 model 954RR kadranı şu şekilde... Videodakiyle alakası yok.
    929 kadranda boyle:

Ama soyledigim gibi:

Yakindan incelersen bu kadran 929 ve 954 kadranlarina benziyor ama ufak tefek degisiklik var cunku honda'nin stock kadrani degil.
    Gordugun gibi benziyor... ama yaris kadran oldugu icin, sinyal gostergesi ve diger gostergeler yok.

Alıntı ashes adlı üyeden alıntı
    kadran mı hediye ediyorsunuz
    Vallah 12R icin 2001 model kadran hediye eden varsa benim 2003 model icin degismeye raziyim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

saykoshey senin eski avatarda motorun üstünde bi bayan vardı ben seni hep o bayan zannediyodum meğer sen değilmişsin saçlarda kıvırcık değil

Motosikleti
    google arama motoru
    evet konuya devam kadran olayını geçtik arasını bulamadık
    ben bi soru sorayım egzost markalılarmı iyidir yoksa yaptırıncamı daha iyi ses verir yoksa kişiye göre degişirmi sesi

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    saykoshey senin eski avatarda motorun üstünde bi bayan vardı ben seni hep o bayan zannediyodum meğer sen değilmişsin saçlarda kıvırcık değil
    Sen sunu demek istiyorsun.

Yav abicim sana nasil anlatsam, millet beni hep bayan saniyor diye kaldirdim zaten onu. Ozel mesajdan bana asilanlar oldu. Bir ara buyuk harflerle imzama yazmisdim: "Motosiklet ustundeki bayan ben degilim" ama gene dinlemediler bende degistirmek zorunda kaldim.

Motosiklet ustundeki bayan Katja Schuurman, unlu hollanda'li sanatci. Hanim efendi bir ara 50 cent'le takiliyordu. Bizim gibisine yuz bile vermez.

Beni merak edenler icin.

Katja Schuurman kadar guzel degilim ama gene elimizde birseyler var. Bana karizmatik kel diyorlar, ne anlama geliyorsa. Bunu duyunca Cem Yilmaz'in sakasi aklima geliyor: "Yakisikli degil ama karizmatiksin"
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    yazıları baştan sona okudum takıldığım bir kaç şey ile alakalı fikrimi sunarak bende katılayım

Şu race kullanacak kişinin boyu konusunda atılıp tutulanlarla alakalı önce...

Örnek : R6 ya oturduğunda ayakların yere değmez meselesi yahu R6 nın sele yüksekliği neki?? race motor kullanacak olan bir insanın zaten kısa boylu olması makbuldür bakınız GP plotlarına!!!

saykoshey emeğin ve paylaşımın için teşekkürler bilgi ve birikimini bizlerle paylaşmaya devam et lütfen sabrın ve seviyeni bozmadığın içinde ayrıyetten teşekkür ederim...!!

Hız konusunda ben yine bir laf edecem boy kızacak 1000 rr ile 271 yapmışın dostum R6 ile 2 kişi 285 gördük

test bence başarılı

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler