Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E
    - uzun yollarda ben visco minder kullandım gayet rahat oldu

- diğer lastikleri bilmediğim için kıyaslayamam ama bugün güneşli havada 45 km hızla giderken kırmızı ışığa 5-6 metre kala ani fren yaptım arka teker sağa sola yalpalayarak ta karşıda durdu. düşme tehlikesi atlattım. bilmiyorum ama sanki çok zayıf gibi geldi. diğer lastiklerde de bu kadar zayıf mı acaba.

- bugün 2001 model honda titana bindim. honda titan bizim motordan çok daha atik geldi. CB 125 uyuz kalıyo titana göre. birde titanın zincir kısmı kapalı yani muhafazalı o hoşuma gitti. lakin titanda benzin göstergesi yok jigle ise gidonda değil altta saçma sapan biyerde. gidon mesafesi cb ye göre biraz uzak o yüzden cb kadar dik oturulmuyor. honda 11 yılda bazı şeyleri düzeltmiş ama tam anlamıyla değil !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarm hayırlı olsunnasıl sıkıntı çıkmadı umarım sorunsuz taktınız?

bende alarm düşünüyorum ama akü sıkıntısı yaşamak istemiyorum,coocase arka çanta var kendisi alarmlı ona kafam takıldı...siz nekadara taktırdınız marka model vs.memnunmusun..
    mücahit bende alarm düşünüyordum ama alarmlı disc kilidi aldım hem motora bir bağlantı yok hemde kendi billeriyle calışıyor alarm dışında ön tekerleğin dönmesinide engellediği icin cifte güvenlik bunuda düşünebilirsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

arkadaşlar motorum 250 km ye geldi.Hondaya attığım maili değerlendirmeye almışlar bursa honda servisi aradı servise cağırdılar titreme şikayeti ile ilgili daha gidemedim.
    bunun dışında dün 100km yol yaptım debriyaj balatasından yada firen balatası koku yapıyor yarım debriyaj falanda kullanmadım motoru ama yinede koku yapıyor başka böyle koku yapan arkadaş varmı birde depo oynuyo diyorlardı benim depo oynamanın yanında giderken gıcırdıyor buna nasıl bir cözüm bulabiliriz acaba birde bir şıkırtı var vida titremesi gibi ama bulamadım. bakalım daha neler göreceğiz. bunlara karşın motorun kullanması cok rahat

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    rekor bende ;)

mesajları okuyunca depoyu doldurayım dedim, gittim benzinliğe dedim dayı ver gözüne gözüne, adam doldurdu motoru salladı doldurdu motoru sağa sola eğdi doldurdu dediki tamam pompa saatine baktım tam 16,36 lt olmuş.dedim yanlışın var bu depo 13 lt alıyor dediki abi depoyu sök ölçülü kapla dene aynı değerler çıkacaktır bizde yanlış olmaz dedi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rekor bende ;)

http://img266.imageshack.us/img266/6...1206141255.jpg

mesajları okuyunca depoyu doldurayım dedim, gittim benzinliğe dedim dayı ver gözüne gözüne, adam doldurdu motoru salladı doldurdu motoru sağa sola eğdi doldurdu dediki tamam pompa saatine baktım tam 16,36 lt olmuş.dedim yanlışın var bu depo 13 lt alıyor dediki abi depoyu sök ölçülü kapla dene aynı değerler çıkacaktır bizde yanlış olmaz dedi.
    benim motoruda adam salladı filan yer açıldı sonra dedim yolda taşmasın yeter bukadar demek bende 16 litre alabilirdimdepomuz sandığımızdan büyük demekki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit bende alarm düşünüyordum ama alarmlı disc kilidi aldım hem motora bir bağlantı yok hemde kendi billeriyle calışıyor alarm dışında ön tekerleğin dönmesinide engellediği icin cifte güvenlik bunuda düşünebilirsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

arkadaşlar motorum 250 km ye geldi.Hondaya attığım maili değerlendirmeye almışlar bursa honda servisi aradı servise cağırdılar titreme şikayeti ile ilgili daha gidemedim.
    bunun dışında dün 100km yol yaptım debriyaj balatasından yada firen balatası koku yapıyor yarım debriyaj falanda kullanmadım motoru ama yinede koku yapıyor başka böyle koku yapan arkadaş varmı birde depo oynuyo diyorlardı benim depo oynamanın yanında giderken gıcırdıyor buna nasıl bir cözüm bulabiliriz acaba birde bir şıkırtı var vida titremesi gibi ama bulamadım. bakalım daha neler göreceğiz. bunlara karşın motorun kullanması cok rahat
    alarmlı disk kilidi de kullanışlı olur ama çantadaki alarm daha kullanışlı gibi..birde servis sizi çağırdıysa müsait oldğunuzda gidin bence,bende mail attım ama haber yok...bizide bilgilendirirsiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

arkadaşlar bu titreşimle alakalı maduriyetimizi bildiren mail atalım hondaya seloo007 bu konuda geri dönüş aldı bende mail attım sizde mail atın eğer sorun çözülcek bi sorunsa bu titreşimi giderebilirsek çok harika olur heralde motor bitene kadar satmam cb'yi

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alla allah, bukadar doldurmak yanlış bişeymi acaba. Honda resmi sitelerinde yedek dahil 13 lt yazmıyormuydu. Ozaman bi depo benzin ile şukadar gittim hesaplarımız bitmişmidir, 100 - 150 km fark çıkar zaten doğal olarak

Yanlışımız vardır yahu , 16 küsur lt depo olsa övüne övüne yazmazlarmı teknik verilere

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alla allah, bukadar doldurmak yanlış bişeymi acaba. Honda resmi sitelerinde yedek dahil 13 lt yazmıyormuydu. Ozaman bi depo benzin ile şukadar gittim hesaplarımız bitmişmidir, 100 - 150 km fark çıkar zaten doğal olarak

Yanlışımız vardır yahu , 16 küsur lt depo olsa övüne övüne yazmazlarmı teknik verilere
    tabiki iyi değil motor sağa sola yatınca kapaktan benzin kaçırıyor ve kenarları sararıyor.

Motosikleti
    Honda CB125E
    ağzına kadar çok doldurdum ancak benzinin en pahalı olduğu zaman bile 58 lira tutmuştu.

benzinin pompadan çıkması için içerisine belirli bir oranda hava basıldığını duymuştum. havanın oranı kaçarsa litrede uçuşa geçer tabii

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet pompada sorun var 2 litrede hava basmış adam bana öyle görünüyor

bu akşam sabit(zenon) abiyle buluştuk,o cb'yi denedi bende onun cometi kullandımtitreşim konusunda fazla olmadığını gidonda daha çok hissettiğini söyledi gerçekten öyle titreşim gidonda çok fazla gidonun topuzlarını ağır topuz takarak değiştircem bakalım bi sonuç olacakmı,motoru genel olarak beğendiğini söyledi benimde hoşuma gitti tabi...cb125 ve comet yanyana okadar da ufak değilmiş cb

bu arada comet250'nin torku harika sınıfında tercih edilcek motor tam tasarruflu uzun yol motoru ve güçlü

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rekor bende ;)

http://img266.imageshack.us/img266/6...1206141255.jpg

OHA! Bizde yanlış olmazını s...keyim onların.
    Bu arada neden 97 oktan alıyorsun?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    zararlımı 97 gerçi ben tercihen almıyorum pompacı ne verirse

Motosikleti
    Bajaj Discover 150

cb125'in farı sabah doğan güneş gibi

bu sabah eyüpte sabah namazından sorna bi cbfli abi geldi esnafmış muhabbet sohpet,motorunu yeni almış oda 5.000 tlyeselam vermeden önce titreşim varmı diye sordubende kendin dene gör dedim sürdü baktı aklı kaldı güzelmiş dedibu motordaki hakimiyeti herkes beğeniyor arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

bu arada bugun lastik basınclarını düzelttim normalde arbamda bile haftada bir kontrol ederim ama bunu bayiden aldıktan sonra hiç ellemedim arka 35'miş motor dengesiz gidiyodu şimdi kendine geldi,bu motoru mişlen lastiklerle düşünemiyorum

Motosikleti
    Honda NC S
    http://img405.imageshack.us/img405/9317/imag1256.jpg

cb125'in farı sabah doğan güneş gibi

bu sabah eyüpte sabah namazından sorna bi cbfli abi geldi esnafmış muhabbet sohpet,motorunu yeni almış oda 5.000 tlyeselam vermeden önce titreşim varmı diye sordubende kendin dene gör dedim sürdü baktı aklı kaldı güzelmiş dedibu motordaki hakimiyeti herkes beğeniyor arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

bu arada bugun lastik basınclarını düzelttim normalde arbamda bile haftada bir kontrol ederim ama bunu bayiden aldıktan sonra hiç ellemedim arka 35'miş motor dengesiz gidiyodu şimdi kendine geldi,bu motoru mişlen lastiklerle düşünemiyorum
    Dengesiz gitmek demişken ben bi sorun yaşıyorum aldığım günden beri, 3. 4. viteslerdeyim mesela 100 mt ilerde trafik durmuş basıyorum debriyaj a hafif hafif fren sıkıyorum.

Yavaşlarken, sanki ön tekerlek çok çok az hissedilecek şekilde sağa sola dönmek istermiş gibi çok hafif titriyo. Şimdi başka motor hiç kullanmadığım için elciklerdeki boşluğa bağlamıştım kendimce,

ama konsantremin tamamı orda oluyo o esnada hiç sevmedim o hissi, bisiklette çok hızlı tepe aşağa salındığınızda olur ya bi ön taraf sağa sola sallanır gerçi bunda sallanmıyo fakat zor da olsa hissediliyo,

ta ki durana kadar !!! Bu normal bişey midir ?? Belki okadar olağan bişeydir ki hissetmediniz bile Yada benim lastiklerde de bi dalavera var veya hakikaten elcik boşluğu bu olay

Bir sorum daha var bu kişisel. Şimdi hafif bi rampa çıkıyorum zorlamayayım diye 2. 3. viteste 40km hızla falan diyelim usul usul.

Rampa bittiğinde aşşağa salınırken hangi viteste inersem ineyim gaz vermeden inersem sürekli motor freni yapmış olucam.
    Gaz verirsem zaten yeterince hızlıyım 40 - 50 km ler.
    Bende debriyajı sıkıp çok hafif arka fren ile sallanıyorum aşşağa, motor freni yok sıkıştırma v.s de yok aynı usul usul çıkış tadında iniliyor.
    Bu olay otomobilde çok sakıncalıdır ya, motor boşta oldugundan fren performansı düşer, debriyaj balatalarının ömründen yeriz, tepe aşağa savrulan bi ton metal yollarız kontrolsüzce ama
    otomobilde çıktığın vitesle inersen motosikletteki gibi bi sert bi gaz kapama etkisi olmaz o yüzden fren destekli araç akar aşağa doğru vitesteysek bile,
    motosiklet akmıyo ki frenleme bile gerekmiyo hangi viteste olursak olalım motoru sıkıştırıyo ve hız tepe aşağa da düşüyor sert bi şekilde.

Motosiklette debriyaj çekili gitmek zararlı mı ?? Sizler bu durumda ne şekilde kullanıyorsunuz ?? Hakikaten çok araştırdım bilgi bulamadım bu konuyla ilgili.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ilk söylediğin konuyu özellikle denedim 2 viteste iken boşa alıp arka freni sıktın motor sağa sola çekicekmi diye ama düz bi çizgide durdu bende o şekilde sağa sola çekme hissi hiç yok lastik basınclarından kaynaklanabilir gidonda farklı bişey olabilir bunu bakımda servise bi sor bakımını yapan usta bi denesin sorun varsa anlar

2. söylediğin konu ise arabada manuel viteste sürüş nasıl ise motorda da öyle mesela yokuş aşağı yüksek viteste gidersin araba rahat gider arabanın motoru büyük olduğu için motosikletteki gibi komresore binme hissini çok az yaşarsın,motosiklette te kesinlikle yokuş aşşağı hızınıza göre yüksek viteste inmek lazım motosiklet rodajda olduğu için kompresor hissi sanki motor yarılcak gibi olur bazen ama kesinlikle debriyajı sıkıp bayır inmekten iyidir güvenlik açısındanyokul aşağı hızlı isem 5 viteste salınırım aşağıya hiç sorun yok araba da nasıl ise

bu arada 3 viteste çıktığım yokuşu ben 4 viteste iniyorum araba ile 2.bin devirde salınıyor aşağıya,bu bayırı 3 viteste inersem bu gaj tepkisini yaşarım...

Motosikleti
    Honda NC S
    ilk söylediğin konuyu özellikle denedim 2 viteste iken boşa alıp arka freni sıktın motor sağa sola çekicekmi diye ama düz bi çizgide durdu bende o şekilde sağa sola çekme hissi hiç yok lastik basınclarından kaynaklanabilir gidonda farklı bişey olabilir bunu bakımda servise bi sor bakımını yapan usta bi denesin sorun varsa anlar

2. söylediğin konu ise arabada manuel viteste sürüş nasıl ise motorda da öyle mesela yokuş aşağı yüksek viteste gidersin araba rahat gider arabanın motoru büyük olduğu için motosikletteki gibi komresore binme hissini çok az yaşarsın,motosiklette te kesinlikle yokuş aşşağı hızınıza göre yüksek viteste inmek lazım motosiklet rodajda olduğu için kompresor hissi sanki motor yarılcak gibi olur bazen ama kesinlikle debriyajı sıkıp bayır inmekten iyidir güvenlik açısındanyokul aşağı hızlı isem 5 viteste salınırım aşağıya hiç sorun yok araba da nasıl ise

bu arada 3 viteste çıktığım yokuşu ben 4 viteste iniyorum araba ile 2.bin devirde salınıyor aşağıya,bu bayırı 3 viteste inersem bu gaj tepkisini yaşarım...
    __ Yok çekme hiç yok dümdüz bi çizgide duruyo denge çok iyi,

benim demek istediğim gidonda çok hassas hissedilen bi sağa sola yalpalama hissi, bence ben elcikle gidon arası 1 -2 mm oynamadan etkileniyorum

bu dengemi bozmuyo, gidişimi değiştirmiyo hatta motoru hiç etkilemiyor ama benim konsantrasyonumu etkiliyor

__ Tepe aşağa konusunda bende viteste inmeye özen gösteriyorum 2. viteste çıktığım yokuşu 4. 5. viteste inerken bile motor yokuş aşağa salınımla hızlanmadığından

gaz açmak zorunda kalıyorum yavaşlamasın diye, yeterli sürate ulaştığımda gazı kapatmakta olmuyo çünkü yine kasılıp kalıyor, bu arada dimdik bi yokuştan bahsetmiyorum hani hani otomobili 1 derecelik

yokuş bile hızlandırır, hatta düz yolda bile 5. viteste gazdan ayağımızı çekeriz bi süre daha hızlanma devam eder ya motosiklete 20 - 30 derecelik inişte bile gazı kapat vites kaç olursa olsun,

durur gibi makina saol cevap için bilinçsizce iyimi kötümü yaptığım şey bilmediğim için bazen viteste bazen debriyajlı gidiyordum, sonuçta ikisinden biri yanlış bu da beni çok rahatsız ediyordu

Bu durumu kırmızı ışıga 50-100 mt kala herkes boşluk doldurma peşindeyken de yaşıyorum, şimdi 1. viteste kalkış yapcam yeşil yanınca yani vites düşürmem lazım durana kadar,

çünkü durduğumda sağ ayağım kesinlikle frende olması lazım sol ayağım yerde. Bunun her eğitmene göre başka oluru yoksa doğrudur!

Her an önüme biri atlayabilir diye ön frende parmaklarım ama sıkmıyorum sağ ayakta çok hafif frene dokunuyo şimdi o sahneyi bilirsiniz feci trafik var arada 1 otomobillik boşluk var ordan motor rahat akar

Bu durumda da debriyaj kullanıyorum mesela, motor yavaşlamadan akıyo aradan. Vites hemen 1 e alıyorum debriyaj zaten sıkılı viteste cıkıyo kafadan. Butun konsantre her an atlayacak araçta

Ozaman sanırım bu da yanlış ??? Gerçi benim aradan gitmemde yanlış, 2 taşıt aynı anda aynı şeritte yan yana olamayacağından benim en arkada durmam lazım normalde

Motosikleti
    Honda cb 125

işte arkadaşlar buralardan yağ sızdırıyor daha 200 km de motor aldığımyere gittim motor alışıyor ya ondan da yapar diyor daha sıfır motor böyle şey mi yapar 3 4 gündaha binde de dedi hondaya fotograf çekelim gönderelim diyor sizce bişey olurmu bundan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

birde anatalya lı arkadaşlar varsa bi görüşelim ya motor hakkında

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bildiğim kadarı ile ilk etapta çok az yağ sızdırma oluyor ama devamlı olarak sızdırması iyi birşey değil.

Üstdeki yağ basıncı kontrol vidasından kaçırıyor büyük ihtimal ile.İlk yağı koyan kontrol etmiş fakat tam sıkamamış,yada o grupta bir sorun var.Ya vida gevşekse ve
    yolda dahada gevşerse??? Servisine gidip bence kontrol ettir yada bir alyan ile dene zorlamadan gevşekmi diye.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı karaturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...icture8429.jpghttp://www.motosiklet.net/forum/memb...icture8430.jpg
    işte arkadaşlar buralardan yağ sızdırıyor daha 200 km de motor aldığımyere gittim motor alışıyor ya ondan da yapar diyor daha sıfır motor böyle şey mi yapar 3 4 gündaha binde de dedi hondaya fotograf çekelim gönderelim diyor sizce bişey olurmu bundan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

birde anatalya lı arkadaşlar varsa bi görüşelim ya motor hakkında

sen elleme sakın sonra garanti dışı bırakırlar civatalarda anahtar izi kalırsa, git servise rapor tuttur çünkü normal değil büyük ihtimalle civatalar gevşek yada conta değişecek.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    arkadaşlar alarmı 37 tlye aldım 20 tlde taktırmaya verdim bizim burada hondadan ayrılma bir usta var reklam olmasın ben takarsam serviste adımı söyle garantin devam eder dedi sıkıntı yok gayet istikrarlı çalışıyor ayrıca aküyü yormayan bir alarmmış 1 hafta kullanmadın arada sırada çalışıyormu diye dokundum alarmı bağırttımsada aküye hiç sıkıntısı olmadı alarmın markası aklımda değil burda büyük bir toptancı var hemşeri çıkınca adam benimle özel ilgilendi kötü mal verdiğini zannetmem isteyene markasını söylerim bakmam lazım kutusuna atmadıysam
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar alarmı 37 tlye aldım 20 tlde taktırmaya verdim bizim burada hondadan ayrılma bir usta var reklam olmasın ben takarsam serviste adımı söyle garantin devam eder dedi sıkıntı yok gayet istikrarlı çalışıyor ayrıca aküyü yormayan bir alarmmış 1 hafta kullanmadın arada sırada çalışıyormu diye dokundum alarmı bağırttımsada aküye hiç sıkıntısı olmadı alarmın markası aklımda değil burda büyük bir toptancı var hemşeri çıkınca adam benimle özel ilgilendi kötü mal verdiğini zannetmem isteyene markasını söylerim bakmam lazım kutusuna atmadıysam
    bizde alalım ozaman iyi kaliteli bir alarm ise.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)