Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kaizeN188 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yanında ybrnin kendine has duruşu, cbnin devir saatinin olmayışı ve çinli görüntüsünden dolayı bence hala hondanın gözü kapalı seçilebilcek bir 125-150 lik motoru ülkemizde yok
    asya ve motoran da cbnin aynısı olan bi model var motordan anlamıyan birine sorsan ikisi aynı der,buna göre kıyaslamak yanlış bende arasında kaldım gittim bu modelleri inceledim inanki dağlar kadar fark var sadece görüntü ve kalite bakımından artı servis kalitesi vs vs..

şimdi hondayı kötülüyorsun evet kötülencek tarafları var ama trafikte kaç adet cbf var bi bakarmısın

çinliler aynısını yapınca soğuyorum diyosun ama ybr birebir kopya edilmiş ismide arora yebereozaman yamahadan buz gibi soğudum bu kıyas değildir...ve kaldıki yukardaki resim ybrye daha çok benziyor cbye benzeyen model asya legent 150...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    motorla ilgili bir kaç bilgi vereyim sizlere.
    öncelikle buradaki her söylenene inanmayın çünkü tecrübesiz ve ilk motoru cb olan bi çok genç arkadaşımız var.tecrübesizlikleri ve heyacanları ile doğru bilgi veremeyebiliyorlar.titreşim konusu motorda biraz var ama rahatsız edecek gibi değil burada bu kadar konusunu bile açmak gereksiz.selesi sert ve benim totoş kısa sürede uyuşuyor sertliğinden ancak bununda çözümü motosay da seleyi modifiye etmek.seleye daha yumuşak sünger ile modifiye ettireceğim önümüzdeki hafta.bu hafta yoğunlarmış.fiyatı 70 lira bu işlemin.

aldığım gibi motorun lastiklerini tubeless michelin ile değiştirdim farkı bariz tabiiki.konfor ve yol tutuş farkedilir şekilde artmakta.üzerindeki 35 watt h4 ampülü çıkartıp 55 watt standart h4 ampul koydum aydınlatma çok belirgin şekilde arttı.

motora givi 46 litrelik çanta taktım çantaları takmak içinde arkaya çanta aparatı taktırdım yan taraflarıda koruyacak büyüklükte ne dengede nede başka bi şeyde sorun çıkartmıyor tavsiye ederim.700 km deyim rodajım yavaş şekilde devam ediyor.

diğer motorum varadero ve bunuda honda olduğu için aldım pişman edeceğini sanmam ben şimdilik memnunum.bakımda motul yağ ve iridyum buji kullandıracağım.sarf malzemelerinde mümkün olan en kaliteli ürünleri kullanmak gerekir.
    ramazan4877 ve ferdinandd bunu beğendiler.
    her yolculuk bir macera

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya ve motoran da cbnin aynısı olan bi model var motordan anlamıyan birine sorsan ikisi aynı der,buna göre kıyaslamak yanlış bende arasında kaldım gittim bu modelleri inceledim inanki dağlar kadar fark var sadece görüntü ve kalite bakımından artı servis kalitesi vs vs..

şimdi hondayı kötülüyorsun evet kötülencek tarafları var ama trafikte kaç adet cbf var bi bakarmısın

çinliler aynısını yapınca soğuyorum diyosun ama ybr birebir kopya edilmiş ismide arora yebereozaman yamahadan buz gibi soğudum bu kıyas değildir...ve kaldıki yukardaki resim ybrye daha çok benziyor cbye benzeyen model asya legent 150...
    ben cb 125 için kendi fikrimi söyledim.. Cbf 150 için motorunda yağ şişesiyle dolaşan kuryelerde var sonuçta benim fikrim di bu ybr daha tercih edilebilir duruyor şuan tabi herkesin kendi seçimi resimde örnek olsun diyeydi zaten buna benzeyen tek bu motor değil bütün çinli markalarda var nerdeyse ve hondadan önce piyasaya çıktı bu motorlar ama honda kalitesi farklı tabi herkese hayırlı olsun içine sinsin inşallah
    2011-2012 (yamaha Crypton)--( 2012-∞∞ Yamaha Ybr )

Motosikleti
    Honda cb125e
    Evet arkadaşlar bu titreşimle ilgili servise gittim normal dedi.Daha sonra bidaha mail attım ve bugün tekrar döndüler ve adam bildiğiniz motorun bütün tasarım aşamalarını acıkladı honda daha önce konfora yönelik motorlar yapıyordu bu motorda tek silindirli gaz verdiğinizde ve hızlanmalarda olan titreşimin hissedilmesine yönelik herangi bir önlem alınmadı isteğe yönelik ama bu titreşimden cok kullanıcımız şikayetci dedi motorun kırank miline ters titreşim yaparak titreşimi kesecek bir mil varmış cbf de, cb de o mil yok ondan dolayı titreşim bu düzeyde dedi bu milide tasarlarken konulaçak yada takılacak bir yer olmadığından bu durumdada takmak motorun tamamını değiştirmek oda yeni bir cb demek ondan dolayı cok üzülerek birşey yapamıyacaklarını belirttiler biraz daha pisleşip motoru değiştirtsemmi diyorum siz ne dersiniz tüketici mahkemesine kadar gider bu olay

Birde bugün avcılardan http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89253713/detay linkteki cantayı alıp taktım kibar duruyor fiyatına göre kaliteli biraz kullanayım kalitesiyle ilgili daha detaylı bilgi paylaşımı yaparım.

Fiyatla ilgili paylaşımlarınızda daha benim kadar uygununu görmedim bilgi amaclı paylaşmak isterim motor 3350+ koruma demiri full 170+ plaka ruhsat 146+ sigorta 75+ canta 50+ 2 metre halat kilit ve alarmlı disc kilidi 110+ taksit faizi 120 =4021 tl

Arkadaşlar birde daha öncedende yazdım ama herhangi bir cevap yada yorum yapan olmadı motorun ön tarafından lastik sürtme sesi gibi bir ses geliyor benzer ses gelen yada nerden gelebileceğiyle ilgili yorum yada bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Plakam 16ks331 yollarda görüşme ve selamlaşmak için [COLOR="Silver"]

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Fotoğraf paylaşmak istedim ama başaramadım.
    Resim nasıl ekleniyor yardımcı olacak varmı

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bu titreşimle ilgili servise gittim normal dedi.Daha sonra bidaha mail attım ve bugün tekrar döndüler ve adam bildiğiniz motorun bütün tasarım aşamalarını acıkladı honda daha önce konfora yönelik motorlar yapıyordu bu motorda tek silindirli gaz verdiğinizde ve hızlanmalarda olan titreşimin hissedilmesine yönelik herangi bir önlem alınmadı isteğe yönelik ama bu titreşimden cok kullanıcımız şikayetci dedi motorun kırank miline ters titreşim yaparak titreşimi kesecek bir mil varmış cbf de, cb de o mil yok ondan dolayı titreşim bu düzeyde dedi bu milide tasarlarken konulaçak yada takılacak bir yer olmadığından bu durumdada takmak motorun tamamını değiştirmek oda yeni bir cb demek ondan dolayı cok üzülerek birşey yapamıyacaklarını belirttiler biraz daha pisleşip motoru değiştirtsemmi diyorum siz ne dersiniz tüketici mahkemesine kadar gider bu olay

Birde bugün avcılardan http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89253713/detay linkteki cantayı alıp taktım kibar duruyor fiyatına göre kaliteli biraz kullanayım kalitesiyle ilgili daha detaylı bilgi paylaşımı yaparım.

Fiyatla ilgili paylaşımlarınızda daha benim kadar uygununu görmedim bilgi amaclı paylaşmak isterim motor 3350+ koruma demiri full 170+ plaka ruhsat 146+ sigorta 75+ canta 50+ 2 metre halat kilit ve alarmlı disc kilidi 110+ taksit faizi 120 =4021 tl

Arkadaşlar birde daha öncedende yazdım ama herhangi bir cevap yada yorum yapan olmadı motorun ön tarafından lastik sürtme sesi gibi bir ses geliyor benzer ses gelen yada nerden gelebileceğiyle ilgili yorum yada bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Plakam 16ks331 yollarda görüşme ve selamlaşmak için [COLOR="Silver"]
    insan ortada kalıyor açıkcası bu titreşim cbfi bilmesek rahatsız etmez ama cbfteki konforu arıyorum cbdeki rahatlıkla birleşse ortaya çok harika bi motor çıkıcak..bide siz hangi servise gitmiştiniz?

çanta güzek çok kip duruyor ama litre olarak ufak içine kask ve eldiven alır sadece...

kdrsahin, http://imageshack.us/ buraya resimleri yükleyip forum kodunu yazı yazdığnız yere yapıştırın resimleri gözükecektir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

birde yakıt konusunu paylaşmak isterim depo yarıdan biraz düştü km 400'e yaklaştı bakalım ne zman yedeğe geçicek...

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    insan ortada kalıyor açıkcası bu titreşim cbfi bilmesek rahatsız etmez ama cbfteki konforu arıyorum cbdeki rahatlıkla birleşse ortaya çok harika bi motor çıkıcak..bide siz hangi servise gitmiştiniz?

çanta güzek çok kip duruyor ama litre olarak ufak içine kask ve eldiven alır sadece...

kdrsahin, http://imageshack.us/ buraya resimleri yükleyip forum kodunu yazı yazdığnız yere yapıştırın resimleri gözükecektir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

birde yakıt konusunu paylaşmak isterim depo yarıdan biraz düştü km 400'e yaklaştı bakalım ne zman yedeğe geçicek...
    Forum kodu dediğin ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Buda benimki

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Ben yükleme derken yazdığın yazının altına resim eklemek istemiştim.
    Bu şekilde değil

Motosikleti
    Honda cb125e

Ben anadolu yakasında D&B motora gittim sonuc anlattığım gibi.

ilk benzini bu akşam aldım depoyo doldurdum sadece kapağın oturduğu yuva poş kaldı aldığı benzin fotoda sevindirici

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

motorum[/COLOR][IMG] By seloo007 at 2012-07-04[/IMG]

buda benim

[IMG] By seloo007 at 2012-07-04[/IMG]
    [IMG] By seloo007 at 2012-07-04[/IMG]

By seloo007 at 2012-07-04

Motosikleti
    Honda CB125E
    titreşim konusuda baydı artık.

ben durumu tekrar özetleyim. henüz çok km yapmayanlar hissedilmiyor diyor. çok km yapanlar hızın 80 km ve sonrasında gidonun ve ayak peglerinin rahatsız edecek düzeyde titrediğinde hem fikir.

ama motoru yeni alan birisi geliyor diyor ki titriyor diyenler acemi, bu motorda titreme yok diyor. haydaaaaa döndük en başa.

titreşimi honda bile kabul ederken hala yanlış bilgi verenler var. titreşim göreceli bir kavramdır. mesela adamın birisi dedi ki ben çinli motordan indiğim için senin motorun titreşimi bana hiç dokunmaz dedi. ammaaaa benim açımdan da şöyle bir gerçek var ki 3 saat ve üzeri yolculuklarda elim ve ayağım uyuştu.

daha öncede söylediğim gibi "ama ben motorumdan memnunum,artık sadece şehiriçi bineceğim için hiçbir sorun yok. pişman felanda değilim."

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    3 saat ve üzeri yolculuklar için uygun değil zaten, bu motor şehiriçi binmek için yapılmış.
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    arkadaşlar dün yedek depodaki benzinim bitti yolda kaldım =) yedek depo ile tam 86 km yapabildim :(

Sıkı durun,bomboş depoyu opette fulledim ve üst demiri geçtiği halde 57 tl lik benzin aldı =) diyeceğim o ki motorunuza 57 tl den fazla benzin koyuyorlarsa bilin ki dolandırılıyorsunuz. bu arada 4.16 tl den aldım litresini.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn - Honda CB 125e
    ve sonunda bugun aldım motorumu 20 km den sorna oturdugum yer tasa donsede guzel yanı... daha once scooter kullanmıs olmamlar beraber fazla vıteslı tecrumbem olmadıgı ıcın ara ara bayırlarda ozlelıkle stop ettıgım oldu kı ınat o ya aynı bayıra gerı geldım defalarca bnmı motorla rodajdayım yoksa omu bnmle anlamadım cumartesı ızmıte gıtmeyı duusnuyorum rodaj yoksa bıtmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı ahmetkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sonunda bugun aldım motorumu 20 km den sorna oturdugum yer tasa donsede guzel yanı... daha once scooter kullanmıs olmamlar beraber fazla vıteslı tecrumbem olmadıgı ıcın ara ara bayırlarda ozlelıkle stop ettıgım oldu kı ınat o ya aynı bayıra gerı geldım defalarca bnmı motorla rodajdayım yoksa omu bnmle anlamadım cumartesı ızmıte gıtmeyı duusnuyorum rodaj yoksa bıtmez
    bu arada aldıgım da 55 tl benzın aldım 4,110 * 13,38 lt oldu...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    depo boşken 57 tl alıyosa ben nasıl depoda benzin vardek 60 tl benzin aldım:(dolandırıldık resmen neyse artık bidaha ordan yakıt filan almam...
    bende depoyu fulledim ama benim 60 tl tuttuyedeğe geçtiği zaman kmsini yazıcam..

seloo07 benzin fişi ve km sayacına göre tam 10 kuruş mu yakmış oluyosun nasıl denk gelmiş öyle

ErcanSalcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Herkese selam arkadaşlar . bende cb 125 e motorumu aldım ve hemen foruma kayıt oldum . Önceden de yazılarınızı takip ediyordum , yaptığınız yorumlarla motorumu alırken karar vermemde çok yardımcı oldunuz hepinize çok teşekkür ederim . Motorumun resimlerini atmak istiyorum ama forum da yeni olduğum için nasıl atabileceğimi bilmiyorum , yardımcı olursanız sevinirim .

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Hayırlı uğurlu olsun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ErcanSalcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar . bende cb 125 e motorumu aldım ve hemen foruma kayıt oldum . Önceden de yazılarınızı takip ediyordum , yaptığınız yorumlarla motorumu alırken karar vermemde çok yardımcı oldunuz hepinize çok teşekkür ederim . Motorumun resimlerini atmak istiyorum ama forum da yeni olduğum için nasıl atabileceğimi bilmiyorum , yardımcı olursanız sevinirim .
    hayırlı olsun kardeş kazasız belasız kullan,resimleri aşağıdaki siteye yükleyip sonrasında pencerenin sağ kısmında,bu resmi yerleştir ibaresinin altında forum var ordaki linki kopyalayıp buraya yapıştırman yeterli sonrasında resimlerin sayfada görünür...bir arkadaş daha sormuştu en basit bu şekilde resim yükleyebilirsiniz..kayıt olursan yüklediğin resimleri toplu olarak herzaman görürüsün

http://imageshack.us/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ramazan4877 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 saat ve üzeri yolculuklar için uygun değil zaten, bu motor şehiriçi binmek için yapılmış.
    Honda'ya kusur bulmamaya şartlanmışsınız resmen, honda mı diyor 3 saatten uzun yolculuğa uygun değil, o zaman 5-6 litre bi benzin deposu koyarlardı sadece. Bu motor her yere gider ama görüldüğü kadarıyla kullanıcısını baya bi yorar. Titreşim şimdilik rahatsız ediyor ama 10-15 bin km yapan Cb125'ler zırıl zırıl ötecek her yerinden şehiriçi kullanmak da bu durumu değiştirmeyecek, ilerleyen aylarda bunu göreceksiniz.

ErcanSalcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    beyler kusura bakmayın resimler küçük çıkıyor , büyütemedim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

her ne olursa olsun , honda bu boru değil sonuçta , vur kırbacı devamm :D:D . hafiften bi titreşim war özellikle hızlanınca ama beni hiç etkilemiyor diyebilirim .

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ercansalcan tekrar hayırlı olsun sende beyaz aldın bizdensinsanırım otoseverden aldın,toplam anahtar teslim fiyatı ne kadar geldi sana...

bu arada mengu16 yukarda arkadaş 3 saatten fazla yolculuğa uygun değil derken titreşim rahatsız eder demiş evet aynen öyle eğer 2oo km civarı gezi yapılcaksa bu bol molalı olmalı,geçen gün rivaya gittim geldim toplam 150 km civarı gezmişim titreşim olmasa daha az yorulurdum ama bu titreşim motorun parçalarını dökücek cinsten değil öyle olsa zaten motora binilmez...
    ErcanSalcan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)