Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    Yaklaşık 25 yıllık motosiklet kullanıcısıyım bu süre zarfında hiç bir zaman devir saatine bakmadım ihtiyaç da duymadım
    insanlar niye devir saatine bu kadar takıyorlar anlamıyorum
    cb125e hakkında bir sürü olumsuz yorumlar yapılıyor
    Arkadaşlar motorun resimlerine bakarak vitrinlerde görerek yorum yapmak bence yanlıştır
    alırsın kullanırsın beğendiğin veya beğenmediğin yönlerini bizlerle paylaşırsın
    bardaktaki çayın tadı az veya çok diye yorum yapılamaz tadına bakarsın anlarsın
    Ben bu motordan bir adet aldım yaklaşık 15 günden buyana kullanıyorum izlenimlerimi sizlerle payaşayım
    ilk 700 km lik izlenimlerim
    Yakıtından başlıyayım:1 depo benzin ile yedeğe düşünceye kadar yaptığım yol (10.5 lt) 370 km
    vibrasyon:biraz var fakat rahatsız edecek kadar değil koltuk biraz daha iyi olabilirdi
    vites geçişleri çok iyi frenleri gayet iyi hızlanması iyi torku hissettiriyor
    5. viteste gazı kesip tekrar verdiğinizde çok güzel tepki veriyor
    90-100 kmh hızlara çabuk ulaşıyor uzun yola çıkmadım yorarmı bilmiyorum
    aydınlatması gayet güzel soğukken jikleyi kullandığınızda rollanteyi yükseltiyor
    lastik kalitesi biraz daha iti olabilirdi ama yinede virajlarda kötü değil. Kronik arızaları olurmu onuda zaman gösterecek
    sormak istedikleriniz varsa memnuniyetle cevaplarım
    Kısacası 3550 tl nin hakkını fazlasıyla veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Angaralı Yasemin
    Alıntı jogabonito83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacak arkadaşlara tavsiye ederim hemen almalarını çünkü bu motora da iyi bir zam gelir tahminim pcx de olduğu gibi!! bir de bu motoru asyanın buna benzeyen bi motoru var onunla kıyaslıyanlara sadece iki fotoğrafı yanyana koyup bakmalarını öneririm (şasesine,motor bloğuna,amortisörlerine vs.) ondan sonra tekrar yorum yapsınlar aynımı değil mi diye.. bende tvs alacaktım sonradan karar değiştirdim neden derseniz titreşimi boşverdik motoru da sağlam eyvallah ama, boyama işçiliği çok baştansağma, granajlarının plastik kalitesi o kadar iyi değil artı sıcağı yiyince yamulacağa benziyo, direksiyondaki döküm pütürlü bi acayip, anahtar yerinin etrafındaki plastiği daha binilmeden kırılmış vs. yaa diceksiniz bunlar ufak şeyler ama mide bulandırıyo içime sinmedi yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

dostum koruma demiri düşersen bacağının kırılmasını veya motorun altında kalarak yüzülmesini engeller!! elli lira para mı sakatlanmanın yanında?
    Motor koruma demiri konusunda
    Aynen katılıyorum bir kaç sene sene önce arkadaşımın CBF 150 motorunu almayı düşünüyordum test sürüşü yapıyorduk,arka fren mi kitledi anlamadım kaydı arka teker birden, stabilize yolda 40 km hızla düştüm sürüklendim,arkadaki arkadaşım motor sol tarafa yatınca motorun üstünde kaymış benim sol bacak ve dizim tampon gibi motorun altında yere biraz sürttü, koruma demiri biraz eğildi yamuldu,pantolonun diz kısmı yırtıldı dizim baldırım biraz yüzüldü sıyrıklarla kurtardım,motor koruma demiri olmasaydı o dizin bacağın halini düşünemiyorum belki de sakat kalabilirdim. kaza bir anda oldu kendimizi bir anda motoru kaldırıken bulduk baktık motorda grenajlarda hiç bir şey yok,koruma demiri biraz eğildi çünkü hızlı düştük hızlı kaydık,ama o demir hem motoru koruma görevini hem bacağı kurtarma görevini iyi yapıyor.Koruma demiri sağlam kalın ve ayağı dizi yeterince kurtarabilecek açıklıkta olmalı....Ayrıca O koruma demiri sayesinde emanet motor olmasına rağmen masraftan kurtardım.O kazadan sonra gittim Honda Cbf 150 aldım,Honda Hayat Onda... Adı yeter... Yeni Model CB125e alan arkadaşlara hayırlı olsun... Bence Her zaman sıfırı tercih edin 2.ele sakın girmeyin! bir düşünün bekar(bakir&bakire) varken dul çocuklu(masraflı) biriyle evlenmenin size masrafı ne kadar olur... eğer baskı balata şanzuman arıza tamirat servis vs uğraşmak istemiyorsanız,motorun önceki sahibinin acemilik giderdiği motor olduğunu düşünüyorsanız vs ilgili şüpheleriniz varsa,doya doya şüphesiz bineyim diyorsanız 2.el motor almayın Her zaman sıfır ve garantili alın,itinayla rodaj bakımlarını yapın,2.el ybr125 veya cbf 150 ya da vs xx motorlar 2 sene garantisi olduğunu söyleyen 2.el satıcılar rodaj servis bakımlarını itina ile yapmadıklarında hatta kalitesiz benzin kullandıkları yüzünden arıza verdiği servis tarafından söylenen gerçekte garanti kapsamı dışı olan motorlara bulaşmayın ki 2.el motorlarına sıfırı kadar fiyat çeken pişkin satıcalara da karaborsacılık yaptırtmayın

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    arkadas vites göstergesi var cbf gibi yine ilk önce vites göstergeli ama devir göstergesiz model sonra yenilendi diyerekten devir göstergeli ama vites göstergesis model )
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Vitesleri ve o viteste gidilebilecek en yüksek hızı gösterdikten sonra devir saatine gerek yok. Ben devir saatini sadece kırmızı bölgeye girmeyeyim, motoru fazla zorlamamayım diye kullanıyorum. Bu da aynı işi görür.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    honda titan gibisi varmı yaw

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    ağbi honda titan diyorsunuz ama.bende 1997 model bi titan vardı 75 km lik bir yoldan gelirken yolda benzin deposu delindi.evet evet deposu çürüdüğü için benzin deposu delindi ve ben bunu farketmeden Allah bilir ne kadar yol aldım.çünkü burnum koku almadığından deponun delindiğini ancak gittiğim yere ulaştığımda motoru parkettikten sonra bi arkadaşım söyledi.yolda motor tutuşada bilirdi.ha ama motor bloğuna bişey diyemem.bir çok kişininde başına bu geldi.delinen yerleri bi lehimcide lehimlettik ama daha bir gün bile kullanmadan baktık başka yerlerden delik açılmış,yani deponun altı komple çürümüş.tornavida ile bastırdığımız heryer deliniyor.gidip yeni depo almıştım.ve hemen motoru satmıştım.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağbi honda titan diyorsunuz ama.bende 1997 model bi titan vardı 75 km lik bir yoldan gelirken yolda benzin deposu delindi.evet evet deposu çürüdüğü için benzin deposu delindi ve ben bunu farketmeden Allah bilir ne kadar yol aldım.çünkü burnum koku almadığından deponun delindiğini ancak gittiğim yere ulaştığımda motoru parkettikten sonra bi arkadaşım söyledi.yolda motor tutuşada bilirdi.ha ama motor bloğuna bişey diyemem.bir çok kişininde başına bu geldi.delinen yerleri bi lehimcide lehimlettik ama daha bir gün bile kullanmadan baktık başka yerlerden delik açılmış,yani deponun altı komple çürümüş.tornavida ile bastırdığımız heryer deliniyor.gidip yeni depo almıştım.ve hemen motoru satmıştım.
    abi bende 1600 tl ye 98 model titan buldum sahibi cok temiz kullandığıni ve sorun olmadığinı söyledi sence almalımıyım
    birde titanın süspansiyonu nasıl rahatmı yani yumuşakmı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Durduk yere Titan'ı efsane yapmayın. İstediği kadar temiz olsun 98 model model motor 2012 ile aynı olur mu ? 14 yıllık makina, o zamandan bu zaman dünya değişti. O Titan'ın şasisinin yolda giderken çürümeden dolayı ortadan ikiye ayrılmayacağının garantisi var mı ? Sıfır motorun var ama. Bu sınıftaki motorların ekonomi amaçlı üretildiklerini ve üzerlerinde kullanılan parçaların malzeme kalitesinin üst düzeyde olmadığını unutmayın. Zamana karşı dayanmaları mümkün değil. Titan zamanında iyi bir motor olabilir ama şu andaki motorlarla kıyaslamanın bir manası yok.

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    süspansiyon konusunda bişey diyemiyeceğim.çünki ben motoru 2004 de satmıştım.ancak hatırladığım kadarıyla çokta konforlu değildi.zaten o motoru 2001 yılında almıştım.aldığımda fazla seçeneğim yoktu ve motoru alırkende severek almamıştım.iş görsün diye almıştım.o yüzden o motoru ben olsam almam.ama senin durumun farklı olabilir.belki sen tipini seviyorsundur ,yada fazla paran yokturdur.o yüzden seni çokta etkilemek istemem açıkcası.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    tipide hoşuma gidiyo fazla paramda yok ama HONDA kalitesi olduğundan almayı düşünüyorum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı durmuş18838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaimi sizlerle payaşayım
    ilk 700 km lik izlenimlerim
    Yakıtından başlıyayım:1 depo benzin ile yedeğe düşünceye kadar yaptığım yol (10.5 lt) 370 km
    vibrasyon:biraz var fakat rahatsız edecek kadar değil koltuk biraz daha iyi olabilirdi
    vites geçişleri çok iyi frenleri gayet iyi hızlanması iyi torku hissettiriyor
    5. viteste gazı kesip tekrar verdiğinizde çok güzel tepki veriyor
    90-100 kmh hızlara çabuk ulaşıyor uzun yola çıkmadım yorarmı bilmiyorum
    aydınlatması gayet güzel soğukken jikleyi kullandığınızda rollanteyi yükseltiyor
    lastik kalitesi biraz daha iti olabilirdi ama yinede virajlarda kötü değil. Kronik arızaları olurmu onuda zaman gösterecek
    sormak istedikleriniz varsa memnuniyetle cevaplarım
    Kısacası 3550 tl nin hakkını fazlasıyla veriyor.
    usta 1000 yağ değişiminde kalan yağ miktarınıda ölçtürüver sana zahmetbize bildirirsin...rodajdayım diye tabi basmadın belki ama sıkıştırıldığında diğer yağ detaylarınıda bilmek isterim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hocam yağı ölçmeye gerek yok. Yağın değişeceği sabah yağ çubuğundan bakarsın, en alt ve en üst çizgilerin arasındaysa tamamdır. O koyduğun yağın bir kısmı motorun parçalarına yapışıp kalıyor, aşağıdan boşalmıyor. Öyle gramı gramına yağ ölçümü yapılmaz, adamın sinirlerini bozar.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yağı ölçmeye gerek yok. Yağın değişeceği sabah yağ çubuğundan bakarsın, en alt ve en üst çizgilerin arasındaysa tamamdır. O koyduğun yağın bir kısmı motorun parçalarına yapışıp kalıyor, aşağıdan boşalmıyor. Öyle gramı gramına yağ ölçümü yapılmaz, adamın sinirlerini bozar.
    yağ çubuğundna bişey anlaşılmaz usta...5-10 gr içerde kalsın sorun değil ...ama bu yağ eksiltme olayına ben takmış vaziyetteyim...belki bu model bizi yanıltır...daha görmedim yolda bir tane ama bakalım piyasayı kolluyoruz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motor yağını değiştirirken motoru sağa sola onlarca kere yatırıyorum sallıyorum, kontak anahtarını çıkartıp birkaç kere yavaşça marş pedalına basıyorum, yeni yağı koymadan önce bir damla yağ kalmıyor neredeyse içinde, karter tapasından 5 saniyede bir damla yağ damlayacak kadar az yağ damlıyorsa kapatıyorum tapayı.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar sizlere biraz basit gibi gelebilir ama benim için önemli bir konuda sizlere danışmak istiyorum.
    Özellikle yeni cb125e sahiplerine soruyorum. Motorla birlikte teslim edilenler nelerdir acaba?

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlere biraz basit gibi gelebilir ama benim için önemli bir konuda sizlere danışmak istiyorum.
    Özellikle yeni cb125e sahiplerine soruyorum. Motorla birlikte teslim edilenler nelerdir acaba?
    Bir çift anahtar, tamir takımları, kullanım kılavuzu, bir litre benzin. Belge olarak mı soruyorsun?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    1 litre benzin mi? Ben alinca 0.5litre benzin verdi namissizlar

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı niketnac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çift anahtar, tamir takımları, kullanım kılavuzu, bir litre benzin. Belge olarak mı soruyorsun?
    Evet bunları merak ediyordum. Peki belge olarak neler veriliyor bize.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Bu honda bayileri kaskı hediye vermiyormu?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Kask konusunda çok bastırdım bayide pazarlık aşamasında ama vermediler. Zaten kask markaları hoşuma gitmedi daha önce hiç duymamıştım.
    Bayideki yetkili hediye olarak verilen kasklar 20-30TL'lik kasklardır dedi ve hiçbir işe yaramazlar o yüzden hediye kask vermiyoruz dedi.
    Aslında branda hediye edilse çok iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)