Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı jogabonito83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet daha alamadım motoru haftaya salıya hazır olucak antalyaya yaz geldi benim motor daha gelemedi istanbuldan :(
    hayırlı olsun...kim tutar seni...biraz deneyim paylaşta bilgimiz olsun bende almayı düşünüyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    cin mali ile cinde uretim demekte yanlis, cinde uretim kaliteden birsey kaybettirmez, honda ise nerde uretilirse uretilsin belli bir kalitenin ustundedir, az bir fark olabilir ama o da urunu kotu yapmaz, cin uretimine gelince cin uretimi kotu demek olmaz, bizim firmalar cinli ureticilere bana 200 dolara yap ben satayim 1200 dolara derse ondan kalite beklenmez, cinliler adama oyle seyler yapar ki sen paradan bahset, japonu sana birebir kopyalar ayni kalitede sasar kalirsin, cin mali kotu degil, bizim satici cinler cakmalarin en ucuzunu siparis edip cok kar istedikleri icin dokuk cinliler doldu zamaninda, kisacasi 200 dolar yerine 1000 dolara yaptir, 1500e sat, hondayla yamahayla yaristir
    brds ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu o diilde bunun ateşleme sistemi platinli mi cidden ? CDI ünitesi yokmu bu motorda
    Hondanın sitesinde klasik ateşleme diyor, ama 5 dolarlık perakendesi olan CDI dan ve 50 centlik sensörden vazgeçip geriye doğru döndürmezler teknolojiyi, transistör kondansatör vardır???... El kitabına bakmak gerek yine de...

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    5.50 dolarlik parca aliciyi etkilemez gene satilir ama 1milyon adette 5.5milyon dolar fazla kar da fena sayilmaz

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.50 dolarlik parca aliciyi etkilemez gene satilir ama 1milyon adette 5.5milyon dolar fazla kar da fena sayilmaz
    Yerinde bi hesaplama katılıyorum......

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu kastetmiyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra bile motor yağı, piston ve krank üzerinde kalır, zaten yağların özelliğinden dolayı kalması da gerekir. Bu miktar da böyle 125 cc 1 litre yağ alan motorlar için az bir miktar değildir. Ama 1 litre yağın yağ değişim süresince 200 - 300 cc'si azalmışsa o zaman yağ yakıyor denebilir ama ben yine de çubuktan bakma taraftarıyım. Çubukta sorun gözükmüyorsa ve motorun yağ ışığı yanmıyorsa (ışık varsa tabi) hiç kiseye sorun olduğunu ispatlayamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Kimse Titan'ı kötülemeye çalışmıyor, sadece abartmamak lazım. Bak işte senin yazığın şey buna güzel bir örnek. Nasıl oluyor da sen iki kişi iken, tek kişilik ve senden torku bariz (biraz değil bariz) daha yüksek olan bir motoru yokuş çıkarken yani torkun en çok lazım olduğu yerde geçebiliyorsun ? Hadi onda da iki kişi varken geçsen, iki motor arasında olabilecek ufak teknik farklardan dolayı (dişli oranları, ağırlık gibi) olur diyeceğim de tek kişiye iki kişi mümkün değil. Sana yalan söylüyorsun demiyorum yanlış anlama ama büyük ihtimal yanındaki kişi ya motor kullanmayı bilmiyordu ya da sen hızını alıp gelmiştin o alamamıştı, ya da onun motorunda sorun vardı falan. Yoksa dik bir yokuşun başında durun, birlikte kalkın bakalım ne olacak ?

Ayrıca burada 15 senelik motoru sıfır km, yeni teknoloji br motorlar kıyaslıyoruz, benim itirazım buna. CG ile derdim yok.
    Hangi torktan bahsediyosun? Tabi benim 96 modelin orjinal torku 9.8 dir 125 cc iken. Ama özel işlemler ve biraz oynaşma sonucu motorum 155 cc. Elektrik aksamı yükseltilmiş,iridyum buji falan filan. Şimdi nasıl geçtiğimi anlamışsınızdır umarım

Sürekli atladığımız bir nokta var, o da bu motoru kimsenin almak zorunda olmadığıdır Almak zorunda hissettim ben de ilk çıktığında uygun fiyatından dolayı ama bu ülkede binlerce kurye, gıda-ilaç taşıyan firma var. Hiç itiraz etmeden alıyorlar. Hatta belki de motorsikletin teknoloji taşıması onlar için masraf olarak ele alınacak. YBR'ye rakip olarak düşünüyorum sadece bu motoru. Çünkü CBF150 yüksek maliyetiyle en başından beri dengi değildi YBR'nin.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi torktan bahsediyosun? Tabi benim 96 modelin orjinal torku 9.8 dir 125 cc iken. Ama özel işlemler ve biraz oynaşma sonucu motorum 155 cc. Elektrik aksamı yükseltilmiş,iridyum buji falan filan. Şimdi nasıl geçtiğimi anlamışsınızdır umarım
    E, o zaman neden böyle bir karşılaştırma yaptın ki? Kusura bakma ama biraz saçma olmuş.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman o artık CG125 olmuyor tabi .

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E, o zaman neden böyle bir karşılaştırma yaptın ki? Kusura bakma ama biraz saçma olmuş.
    2 tane 150 cc karşılaştırmanın nesi saçma anlamadım. Ayrıca 96 model bi titanla gıcır gıcır cbf, ybr vs tokatlamak bi başka oluyo ilerdeki ışıklarda bi sana bakıyolar bi motoruna. İlk ışıklardaki duygularıyla sonraki ışıkta duyguları bi başka oluyor.
    Evet cg 150 titan oluyor.

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    teşekkür ederim
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...kim tutar seni...biraz deneyim paylaşta bilgimiz olsun bende almayı düşünüyorum...
    tabi ki paylaşırım

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 yılında binilicek honda budur. Modern şık.. CBR125 gibi avrupa satışı olan. cb125 se keyif değil zorunluluktur.. Zorla güzellik olmaz

Halil Karamanoğlu, Garip ve F54 bunu beğendiler.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane 150 cc karşılaştırmanın nesi saçma anlamadım. Ayrıca 96 model bi titanla gıcır gıcır cbf, ybr vs tokatlamak bi başka oluyo ilerdeki ışıklarda bi sana bakıyolar bi motoruna. İlk ışıklardaki duygularıyla sonraki ışıkta duyguları bi başka oluyor.
    Evet cg 150 titan oluyor.
    modifikasyon sonunda motorunun hacminin 155 cc olduğunu nasıl ölçtün?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar elektrik sistemini anladık. Benim merak ettiğim bikonu daha var. Bu motor iteceklimi yoksa ekzantrik zincirlimi? Geçen gün sormuştum. Kullanan veya bilen bi arkadaş yazarsa sevinirim. Teşekürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modifikasyon sonunda motorunun hacminin 155 cc olduğunu nasıl ölçtün?
    yaptıran ustam dedi. Bu soruyu yazmak için çok düşündünüzmü? Kim elinin altındaki motorun cc sini ölçmüşki? Siz kaç cc zandetmiştiniz? Veya ne olması gerekiyodu?

evet çok düşündüm, zaman kaybı olur mu diye. ustana selamlar, iyi iş çıkartmış. sen de kazasız belasız güzel günlerde kullan.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Tekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çok düşündüm, zaman kaybı olur mu diye. ustana selamlar, iyi iş çıkartmış. sen de kazasız belasız güzel günlerde kullan.
    sagol arkadaşım cb modeli görüntü olarak beğendim. Torkuda güzel. Ybr ye iyi bi rakip olacak gibi görünüyor. Sevgiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    CB125 E deki E'nin anlamı da çıkmaya başladı. Devir saati ve CDI gibi parçalardan ekonomi yapmış fabrika tamam. Biz de yedek cdi yerine zımpara alırız. Rodajlar bitsin bakalım benzini kokluyor mu yoksa yakıyor mu ondan sonra forum yıkılır artık, piyasaya doğru düzgün çıkmadan 27 sayfa oldu topik...
    Tekir bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E
    işte benim kit

BU arada CDI ateşleme ile bu zırzopda olan ateşleme sisteminin ne farkı var, ateşleme olmazsa ne yapmam gerek?
    kursattekin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    hayirli gunlerde kullan, ates gibi motorun var, ek ateslemeyi napacaksin, keyfini sur, guzel secim, hem renk hem motor olarak

[MENTION=92848]CB125E[/MENTION] hayırlı olsun çok güzel gözüküyor. zinciri arkadaki demirlere asmayın bence çizer zamanla.

Bir de size bir sorum olacak, depo altına yerleştirilen plastik ızgaraların koruduğu herhangi bir şey var mı yoksa çıkartıp de kullanılabilir mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)