Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar gerçekten bilmediğim için soruyorum;
    Nasıl anlıyorsunuz bu motorun kalitesiz (veya honda kalitesine yakışmayan diyelim) bir motor olduğunu?
    Daha piyasada fotoğraflarından başka doğru düzgün bir şey yok. Kullanan sadece birkaç kişi var ve onlar da gerçekten olumlu yorumlar yapıyorlar.
    Yani neye istinaden iyi bir motor olmadı bu şimdi?
    Görsel yorumları bence herkes kendine saklamalı ya da sırf görüntü olarak beğenmediği için kalitesiz gibi yorumlarda bulunmamalı. Zevkler kişiye göre değişir, bana sorarsanız bu motor cbf150'den çok daha yakışıklı. Hele ki yuvarlak farlı yurtdışı modelleri gelse daha da çok severdim.
    Bazısı da 3500 papele daha kaliteli motorlar olabilirdi diyor.
    Ben birkaç gün içinde motor alacağım ve bütçem 3500TL bana örnek gösterir misiniz daha kaliteli bir motor aynı paraya?
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imagginee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 düşünüyor
    ben bugün inceledim, başlangıç için iyi bir motor diye düşünüyorum.benim tartabildiğim ve ayaklarımın yere değdiği ve üstünde güven duyduğum bir motor.beklenti önemli sanırım.satıcının önerdiği 250 lik ve racing benzeri belki çok daha iyi bir motor ama ben hazetmedim.yorumlar önemli tabi ama beklenti de önemli...

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    analog devir saati olacak..çekince gazı gösterge yukarı oynayacak...başka birşey demiyorum...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    analog devir saati olacak..çekince gazı gösterge yukarı oynayacak...başka birşey demiyorum...
    Motor kullanırken bu ne işimize yarıyor?

Motosikleti
    ağzını kulaklara doğru uzatmaya ve yüzünde sırıtma ile karışık mutluluk ifadesi oluşturmaya yarıyor

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Demek çok elzem bir şey değilmiş. Ben o hissi motor sürerken alıyorum zaten.

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    bugün bi tane beyaz cb 125 sipariş verdim haftaya kadar gelicek ve hazır olucak nasipse bakalım bilgi edindikten sonra paylaşım yaparım arkadaşlar

Motosikleti
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek çok elzem bir şey değilmiş. Ben o hissi motor sürerken alıyorum zaten.
    aslında gerekli..düşük hacimli ve az devir çeviren motorların sürekli yüksek devirde kullanılmasının önüne geçmek için gerekli...sonra bu motor yağ yakıyor deniliyor...

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Aslında sorularımda şakayla karışık ciddiyet de var. Çünkü motor konusunda çok acemiyim. İlk motorumu henüz almak üzereyim mesela. Büyük ihtimalle CB125E olacak.
    Devir saatinden bahsediyorduk, ben motorumla yolda giderken gözüm devamlı devir saatinde mi olmalı devir saati olan bir motorda?
    Bence çok az tecrübeyle kulağa ve motorun tepkisine bakılarak veya sürate bakılarak olay kavranıp, doğru devirlerde motoru kullanmak mümkün. Yanılıyor muyum acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Alıntı jogabonito83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bi tane beyaz cb 125 sipariş verdim haftaya kadar gelicek ve hazır olucak nasipse bakalım bilgi edindikten sonra paylaşım yaparım arkadaşlar
    Anahtar teslim fiyatı kaça geldi acaba sakıncası yoksa öğrenebilir miyim?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Devir saati önemli tabi ama bunda da hız göstergesi üzerinde her vitesin üst hız sınırı 1 - 2 - 3 - 4 - 5 diye rakamla gösterilmiş. Onlara uyulursa motor açısından güvenli bir kullanım sağlanmış olacaktır.

Kıyaslama konusuna gelince, ben bunu fuarda Mondial MH125 ile üzerine binerek, dokunarak kıyasladım. Sadece resimlerine bakmadım yani, zaten resimlere bakılarak yapılan konuşmaların hepsi boş. Bu motor MH 125'ten açık ara daha kaliteli. Bunu sadece kullanılan malzemelerden değil, vites değişimi, debriyajı, fren kollarının yumuşaklığı gibi üzerindeki mekanizmalardan da kolaylıkla farkedebiliyorsunuz. MH125'in elciklerini eldivensiz tuttuğunuzda resmen acıtıyorlar. MH 125'e de birşey demiyorum, görüntüsü çok hoş bir motor ve kullananlar da memnunlar. Ama ikisinin arka arkaya üzerine binince CB125 çok daha tercih edilir oluyor. Dayanıklılık için de Honda'nın adına güvenmekten başka çaremiz yok, bunu zaman gösterecek.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gerçekten bilmediğim için soruyorum;
    Nasıl anlıyorsunuz bu motorun kalitesiz (veya honda kalitesine yakışmayan diyelim) bir motor olduğunu?
    Daha piyasada fotoğraflarından başka doğru düzgün bir şey yok. Kullanan sadece birkaç kişi var ve onlar da gerçekten olumlu yorumlar yapıyorlar.
    Yani neye istinaden iyi bir motor olmadı bu şimdi?
    Görsel yorumları bence herkes kendine saklamalı ya da sırf görüntü olarak beğenmediği için kalitesiz gibi yorumlarda bulunmamalı. Zevkler kişiye göre değişir, bana sorarsanız bu motor cbf150'den çok daha yakışıklı. Hele ki yuvarlak farlı yurtdışı modelleri gelse daha da çok severdim.
    Bazısı da 3500 papele daha kaliteli motorlar olabilirdi diyor.
    Ben birkaç gün içinde motor alacağım ve bütçem 3500TL bana örnek gösterir misiniz daha kaliteli bir motor aynı paraya?
    Teşekkürler.
    Nakit paraya toplam maliyet TVS Apache alınır. 3500'e 2011 hatta 2012 model ikinci el Cbf 150, ybr 125 ve Apache alınır.
    Ayrıca Cb 125, çin malları ile kıyaslanmaz. Ama Honda Türkiye'deki bu ortamı çok iyi kullanarak bu motoru getiriyor. Aynı fiyata cb 125'i daha albenili ve farklı özelliklerle donatabilirdi. Detaya gerek yok. Yarın çin modelleri kalitelerini artırırsa Honda Türkiye'ye bu tarz motorları getirmeyi hayal bile edemez. Yeni çıkan çin malı motorların panellerini bir inceleyin isterseniz. Malesef ülkemizdeki ötv nin arkasına gizlenip bizim sırtımızdan iyi kazanıyorlar. Kazansınlar lafım yok. Ancak ötv çok alım gücünüz zayıf yerseniz bu anlayışına karşıyım. Biz bilinçlenip motosiklet firmalarını yönlendirelim, onlar bizi değil. En azından hepsinden geçtim basit çin mallarında bile olan arka disk fren ne cbf 150 de ne ybr 125 de ne de cb 125 de var...

Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    anahtar teslim 3800 tl dostum. artı olarak 50 tl motor koruma demiri ve 150 tl 2 adet kapalı ve açık ls2 kask toplam 4000 tl ye nakit anlaştım

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Az sonra motoru almaya gidiyorum bir aksilik çıkmazsa.
    Motor koruma demiri olmazsa olmaz mıdır?

Fiyatlar aynı sayılır. Ben de burada anahtar teslim 3750TL fiyat aldım. Pazarlık yapmaya çalışacağım.

Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    Alacak arkadaşlara tavsiye ederim hemen almalarını çünkü bu motora da iyi bir zam gelir tahminim pcx de olduğu gibi!! bir de bu motoru asyanın buna benzeyen bi motoru var onunla kıyaslıyanlara sadece iki fotoğrafı yanyana koyup bakmalarını öneririm (şasesine,motor bloğuna,amortisörlerine vs.) ondan sonra tekrar yorum yapsınlar aynımı değil mi diye.. bende tvs alacaktım sonradan karar değiştirdim neden derseniz titreşimi boşverdik motoru da sağlam eyvallah ama, boyama işçiliği çok baştansağma, granajlarının plastik kalitesi o kadar iyi değil artı sıcağı yiyince yamulacağa benziyo, direksiyondaki döküm pütürlü bi acayip, anahtar yerinin etrafındaki plastiği daha binilmeden kırılmış vs. yaa diceksiniz bunlar ufak şeyler ama mide bulandırıyo içime sinmedi yani...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

dostum koruma demiri düşersen bacağının kırılmasını veya motorun altında kalarak yüzülmesini engeller!! elli lira para mı sakatlanmanın yanında?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bari iç lastiksiz olsa mh drift varken ben bundan almam
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    lastiğe çare bulunur ama motor ve şaseye bulunmaz dostum...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Mustafa Kemal Atatürk

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    motoru bugun marmariste gordum. kivrak motorda yanlis hatirlamiyorsam plaka dahil 3500 tlye satiliyor. bu paraya gore bir motor bence. tabii ki diger honda modelleri gibi bu motor da bu parayi haketmiyor ancak ulkemizdeki piyasa ortada. ybr ayarindaki dandik cin mali motorlarin fiyati 3000 iken bence hondanin bu motoru gayet avantajli. debriyaji yumusak, guvenli bir motor gibi duruyor. cbf gibi hantal degil daha kivrak, tabii bu da tarz meselesi. onun disinda gorunusu ve isciligi yeterli. ayrica sokakta en az 3-4 tane cb gordum, pizzacilar bu motoru kullaniyor. bence almaya niyetlenen cok dusunmesin motor satiliyor, zamlanmasi yakindir.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar ben geçen gün Honda CB125E aldım, işerim yüzünden hala plaka ruhsat işlemleri için start veremedim. Ama yarın kısmetse başlayacağım, İstanbul Esenlerde oturuyorum, Bu işi en hızlı ve sıralı nasıl yapabilirim? Satıcıdan ötv+mtv si ödenmiş bir fatura alıcam ve sigorta yaptırıcam, sonra emniyete gidicem falan filan dediler. Tam kapamadım olayı Bilenler cevap yazarsa sevinirim..

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Motoru bugün almış sayılırım. Biraz peşinat verdim yalnız bayide motorun beyazı kalmamıştı. Daha doğrusu benden önce davranan kişi son beyazı aldı. Şimdi Nisanın ilk haftasını beklemek zorundayım. Daha sonra plaka ve ruhsat işlemleri ve teslimat.
    Ben de koruma demiri dahil 3.800TL'ye anlaştım. Motoru da işyerime kadar nakil edecekler kamyonla.

Bu motorun kullanma kılavuzunu nereden bulabiliriz acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)