Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirde baya satılmış ama yollarda hiç görmedim daha.Gösterge ışıklandırması hoşuma gitti. Vites göstergesi var. Bildiğiniz gibi devir saati yok. Jigleyi açınca kendi deviri yükseltiyor... Üstüne oturup çalıştırdım, bir miktar titreşim vardı. Benim bildiklerim bu kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    burda birşeyler öğrenmem gerek malum arama modundaym neyse en azından konu güncel olsun da benim gibi arkadaşlar bilgi edinsin

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kupkuru motor inceleyenler titreşimde olduğunu söylüyor onun yerine ybr yada apache almak çoook daha mantıklı bence

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    birileri motosiklet modelleri bölümüne cb 125 kullanıcıları diye bi bölüm ne zaman açacak merak ediyorum. Ee malun artık bikaç tane satıldı.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyidir hoştur deyin beyler yoksa konu buharlaşır yine

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    daha yolda bir tane görmek nasip olmadı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Yahu bu konu niye devamli kilitlenip açılıyor olay ne burada ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Geçen hafta güngörden tavsiyem üzerine arkadaşıma CB125 aldık.Çok hoşuma gitti makina hatasız.

4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakikaten söylenildiği gibi resimlerde kalitesiz gözüküyor . çıplak gözle nasıl bilemem . honda biraz suyunu çıkarmaya başladı . bu motorun asya nın yaptığı motordan farkı ne ?
    http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...&udpage=galeri
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Arkadaşlar resmi bilmiyorum ama makina hakikaten kötü bir makina değil gayet iyi resim açısından olabilir ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Birkaç resim daha...

4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    İlkantek usta admin konuyu moto sohbetten modeller bölümüne taşımış ve yanlışlıkla kilitlemiş ben mesaj attım açıldı...galiba artık ybr cbf vs modellerel alakalı konular ana sayfaya gelmeyecek...sağ üstte köşede duracak...

bahsettiğiniz mondıal modeli 2803 liraymış...şimdi size sorarım...plakayla 3100 liraya mondıalmı alırsınız yoksa yine plakayla 3850 e hondamı...olay burada...

http://www.mondialmotor.com.tr/tum-m...baslangic.html
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkantek usta admin konuyu moto sohbetten modeller bölümüne taşımış ve yanlışlıkla kilitlemiş ben mesaj attım açıldı...galiba artık ybr cbf vs modellerel alakalı konular ana sayfaya gelmeyecek...sağ üstte köşede duracak...

bahsettiğiniz mondıal modeli 2803 liraymış...şimdi size sorarım...plakayla 3100 liraya mondıalmı alırsınız yoksa yine plakayla 3850 e hondamı...olay burada...

http://www.mondialmotor.com.tr/tum-m...baslangic.html
    Enformasyon için teşekkür ederiz Honda temsilcimiz :D

Arkadaşlar neden bu motorları mondial veya asya motor ile kıyaslıyorsunuz bir türlü çözemedim ? O zaman cbr250 yi cbr125 ide mondialin ramzeyin racingleri ile kıyaslayın derim ben ???
    Benzerlik herşey midir yani ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakikaten söylenildiği gibi resimlerde kalitesiz gözüküyor . çıplak gözle nasıl bilemem . honda biraz suyunu çıkarmaya başladı . bu motorun asya nın yaptığı motordan farkı ne ?
    http://www.asyamotor.com.tr/?page=ur...&udpage=galeri
    evet hemde asya hondadan önce sitesine koymuştu bu modeli demek honda asyadan görüp yapmış bu modeli

bana sorarsanız ben honda değil asya alırım sonuçda 150cc ve titreşimsiz gücü yerinde +devir saati var :D

Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar neden bu motorları mondial veya asya motor ile kıyaslıyorsunuz bir türlü çözemedim ? O zaman cbr250 yi cbr125 ide mondialin ramzeyin racingleri ile kıyaslayın derim ben ???
    neden yapmayalım ki sonuçda asyasına bakarsanız bire bir aynısı kaporta olarak üstelik devir saatli ve 150 cc hemde ucuz asya ile hondayı yan yana koyup incelemek gerek bence kaporta sağlamlığı işçilik olarak nasıllar ikiside aynı ise hangisi alınır sana soruyorum

yani demek istediğim aynı benzer modelleri yan yana getirip incelemek gerek kalitesi aynı olup aşya yukarı biri 600-700 ucuz olursa hangisini alırsınız demek istiyorum ama siz yine honda alırsınız demi arkadaşlar honda da honda
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hemde asya hondadan önce sitesine koymuştu bu modeli demek honda asyadan görüp yapmış bu modeli

bana sorarsanız ben honda değil asya alırım sonuçda 150cc ve titreşimsiz gücü yerinde +devir saati var :D

neden yapmayalım ki sonuçda asyasına bakarsanız bire bir aynısı kaporta olarak üstelik devir saatli ve 150 cc hemde ucuz asya ile hondayı yan yana koyup incelemek gerek bence kaporta sağlamlığı işçilik olarak nasıllar ikiside aynı ise hangisi alınır sana soruyorum

yani demek istediğim aynı benzer modelleri yan yana getirip incelemek gerek kalitesi aynı olup aşya yukarı biri 600-700 ucuz olursa hangisini alırsınız demek istiyorum ama siz yine honda alırsınız demi arkadaşlar honda da honda
    Şöyle kıyaslayabilirsin ancak. Alırsın birini kullanırsın bir sene, sonra diğerini alıp kullanırsın bir sene. Gözün kulağın motosiklette olur, kararını verirsin.

Ben zaten bu saatten sonra kimseye hondayı tavsiye etmiyorum. İsteyen alsın ramzeyi asyayı mondiali, en güzeli. Çinliler son zamanlarda hondadan yamahadan kaliteli işler yapıyorlar (!)

Motosikleti
    Millet olarak zaten hep işimiz gücümüz görüntü şekil ... Her yerde belli

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle kıyaslayabilirsin ancak. Alırsın birini kullanırsın bir sene, sonra diğerini alıp kullanırsın bir sene. Gözün kulağın motosiklette olur, kararını verirsin.

Ben zaten bu saatten sonra kimseye hondayı tavsiye etmiyorum. İsteyen alsın ramzeyi asyayı mondiali, en güzeli. Çinliler son zamanlarda hondadan yamahadan kaliteli işler yapıyorlar (!)
    benim derdim zaten hondayı kötülemek değil sadece çinlide olsa denemeden binmeden görmeden laf etmemek çoğu forumdaki arkadaşlar bir motor çıkıyor misal daha motoru görmemiş nasıl bilmeden fiyayı az pahalıysa çinli değilmi ya buna bu kadar para verilirmi ona vereceğime şunu alırım flan diyor tamam honda yamaha suzuki almak daha iyi imkan olduğu sürece ama olmayanda var denemeden bence yorum yapılmasına karşıyım ben hondanın zaten bu modelini sevdim torku gücü yerinde inş. sorunsuz alanlar uzun yıllar sürerler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Geçenlerde arkadaşımıza aldık bu modeli adana honda suculardan.Motor daha piyasaya düşmeden tüü ,kaka denmeye başlamış topiclerde , yok asya motorun aynısymış,yok mondialin benzeriymiş,ya insanlar bi alsınlar kullansınlar deneyim sahibi olsunlar artısını eksisini burda paylaşsınlar.Bir cok insan motor sahibi olmadan bu topiclere bakıp , motoru almasında veya almamasında önemli bir etken oluyor.O yüzden ezbere konuşmaktan ziyade bilinenlere göre konuşursak daha faydalı olur kanaatindeyim.Yoksa olumsuz yönleride muhakkak vardır bu motorun veya artıları.Arkadaşa aldıgımız motora gelince renk olarak beyaz siyah ve kırmızıdan kendini daha orjinal göstermiş.Evet işcilikden biraz kacınılmış cbf göre fark var,örnek verecek olursak vida aksamları,vites atarken ayagın sürtmesini engelleyen kücük motor koruma demirinin olmaması (cbf de var) bildiginiz gibi devir saatinin olmaması ve buna benzer küçük detaylar.Lakin cbf göre daha hafif bir motor buna binaen şehir içinde daha kıvrak hareket etmenizi saglıyor manevralarınız daha rahat yapabiliyorsunuz hantal bir motor degil.Motor çalışma şekli biraz ybr yi andırıyor ybr yi kullananlar bilirler motor calışırken ybr de tık tık sayıyor ben ona benzettim,motor da titreşim diye bir şey yok cbf in mekanik aksamına alışanlar bunda titreşim var sanıyorlar öle degil ama motorun belli bir gücü var onu zorlayınca daha sesli calışyor hepsi o.Bir eleştiride vitesler için söyleyebilirz cbf deki gibi yumuşak deil vites küçültürken yine o tak sesini duyabiliyoruz.Genel anlamda benim gözlemledigim bunlar artılarıyla eksileriyle,her şeye ragmen bi asyadan,mondialden,kuba dan elbette ii dir bu motorlarda titreşim yok balansor koymuşlar diyor ii ki koymuşlar koymasalar nasıl çalışacak inanın merak ediyorum. bunuda söylerken bir arkadaşım kuba aldı balansörlü dedikklerinden ya böle bişe olamaz ,motorda konfor diye süspansiyon diye bişe yok tamamen teneke yıgını 50 km o motoru kullansa insanda böbrek taşı bırakmaz...

Motosikleti
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

biz önce malı bi boklarız sonra anlarız kıymetini... 3550 e bence daha ne olsun...mondıalleri bilmesem susacam sonsuza kadar...
    ilkantek bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yakında teknik servis bölümüne cb 125 imin cc sini nasıl arttırabilirim? 150 lik veya 200 luk olurmu? Devir saati nasıl taktırırım? Ön dişliyi bi diş veya bikaç dişli büyütsem daha hızlı gidermi? Öneriler. Yardım yardım yardım! Malum her modelde sorulan sorular bunlar. orjinal hali en iyisidir arkadaşlar. Taaaki yağ yakıp, güçten düşüp rektefe isteyene kadar.sevgiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz önce malı bi boklarız sonra anlarız kıymetini... 3550 e bence daha ne olsun...mondıalleri bilmesem susacam sonsuza kadar...
    sevgili ganga sence bu motor honda adına yakışan bi kalitede mi evet çin malından belki iyi olabilir ama bence alınacak bi motor değil.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben görsel ve teknik açıdan Hondaları seviyorum. Tabii bu göreceli bir durum. Ancak 3550TL'ye daha kaliteli daha konforlu bir motosiklet satabilirdi Honda. Neyse bu da Honda'nın Türkiye tercihi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)