Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bikaç fotoğraf atayım bari.tolga abi kızıyor yoksa. amaç görsellik. bide motora bikaç bişey aldım. paylaşmak istedim. jant şeridini uygulama aparatı ile beceremedim. manuel taktım. bir de jant iyice temizlensin diye balata spreyi ile temizleyeyim dedim. ama bant iyi tutmadı sonra. şunu sorayım ir de size balata spreyini balataları çıkarmadan sıktım. 3 gündür motorun frenleri tutmuyor. diski iyice temizlememe rağmen hala aynı. acep nasıl uygulanır bu sprey.[url][url=http://bit.ly/c25MCx]
    - Ben espirisine takılıyorum. sanki sadece biz biniyoruz gibi geliyor. Sizin fotoları da görünce bi değişiklik oluyor. insanın hoşuna gidiyor.
    - Jantta balata spreyi niye sıktın onu anlamadım. Adı üstünde balata spreyi , Jantı yıkadıktan sonra kuru bezle temizlemen ve 10 dk kendi haline bırakman yeterli idi. Nem gitsin diye
    Belli ki çok acele etmişsin. eski atasözü acele işe şeytan karışır.
    - Balata spreyini bende balataları çıkarmadan sıkıyorum. Sadece 2 fıs yeterli, sanırım sen balatalara abdest aldırdın. O yüzden diske tutunamıyorlar.
    Balataya sprey sürekli sıkılmaz. Ses geldiği zaman, bir şeyin sürtündüğünü hissettiğinizde sıkın. Örnek kumda gidersin bi kaç kum tanesi kalmıştır. Çok ince tiz ses çıkartır.
    Balata spreyi kalıcı değildir. Hemen uçar gider. Würt ise tabiii....

Alıntı tolga 48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezİliler süper ben rodajda olduğum için fazla bi yere gidemiyom keratayla.
    Birkaç aksesuar alcam.Özellikle elcik korumayı kaça aldınız.
    Marka olsun biraz diye düşünüyom orta kalite bişey arıyom bu aralar internette.
    50 TL ye siyah yada karbon elcik koruma al yeterli olacaktır. Gidip de acerbise dünya para verme. Sadece kelepçeleri çok fazla sıkma.
    Dökme oldukları için elinde kalır. Ortadan 2 ye bölünür. Benden söylemesi, beceremeyecek birisi isen motorcuya taktır. kırarsa yenisini takmak zorunda

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu bikaç haftadır motoru sadece git gel için kullandım neredeyse. Çok feci bir şekilde yelken çalışmaya başladık. Yarış zamanı yaklaştıkça tempo da arttı. Aynı anda okuldaki tempo da artınca bende derman kalmadı.
    Biri seni videoya alsında görelim bakalım nasıl yelken çalışıyorsun Sana şimdiden kolay gelsin kardeşim. başarılar dilerim
    drumstar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Ben espirisine takılıyorum. sanki sadece biz biniyoruz gibi geliyor. Sizin fotoları da görünce bi değişiklik oluyor. insanın hoşuna gidiyor.
    - Jantta balata spreyi niye sıktın onu anlamadım. Adı üstünde balata spreyi , Jantı yıkadıktan sonra kuru bezle temizlemen ve 10 dk kendi haline bırakman yeterli idi. Nem gitsin diye
    Belli ki çok acele etmişsin. eski atasözü acele işe şeytan karışır.
    - Balata spreyini bende balataları çıkarmadan sıkıyorum. Sadece 2 fıs yeterli, sanırım sen balatalara abdest aldırdın. O yüzden diske tutunamıyorlar.
    Balataya sprey sürekli sıkılmaz. Ses geldiği zaman, bir şeyin sürtündüğünü hissettiğinizde sıkın. Örnek kumda gidersin bi kaç kum tanesi kalmıştır. Çok ince tiz ses çıkartır.
    Balata spreyi kalıcı değildir. Hemen uçar gider. Würt ise tabiii....
    jantta eski bantın izleri vardı temizlik amacıyla sıktım. iyi de temizledi. würth kullanıyorum bende. bugün biraz daha iyiydi frenler. yavaş yavaş tutacak gibi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    - Dediğim gibi zamanla uçar. Bir daha bu kadar çok sıkma, Allah göstermesin bir yere acil gitmen gerekir. Durma duramazsın.
    O yüzden 2 fıs kafi fazlası zarar. Sen arada bir frenleri yokla, Sürtünme sıcaklığından daha çabuk uçar.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Dediğim gibi zamanla uçar. Bir daha bu kadar çok sıkma, Allah göstermesin bir yere acil gitmen gerekir. Durma duramazsın.
    O yüzden 2 fıs kafi fazlası zarar. Sen arada bir frenleri yokla, Sürtünme sıcaklığından daha çabuk uçar.
    haklısın abi. o dediğini yapıyorum zaten. eywallah.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir.Anonim

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bugün egzoz koruma demirinin somununu kaynattırdım. Hazır elim değmişken metrik vidaları da söktüm. Yeniledim.
    Arkadaş kaynak yapmadan önce tozunu alalım dedi. Bende çamur ile birleşmiştir bu egzoz dedim. Pas içindedir sen çak kaynağı geç dedim. Hava zaten sıcak.
    Adam bezle hafif sildi. Üstündeki toz çıktı. Egzoz altta gıcır gıcır parlıyor. Valla kendimden utandım , Gerçi geri kalan yerleri silmedim. Toprak toz bi nevi koruyucu madde olmuş.
    Silince egzoz ilk günkü gibi parladı. Komple silelim diyince bırak len olduğu gibi kalsın dedim. Pas koruyucu o

gürselco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme 150
    Arkadaşlar Merhaba,

Ben Gürsel yeni üye oldum Antalya 'da yaşıyorum.
    Mondial 150 X-treme Max kullanıcısıyım. 13 yıldır motorsiklet kullanıyorum. Bu forumda sizlerle bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak ve sizin de deneyimlerinizden de faydalanmak istiyorum. Bu model benim kullandığım en küçük motorsiklet. Küçük model olmasına rağmen bence çok güçlü. Zira 21.Nisan da Eşimle birlikte Antalya dan yola çıktık, Yunanistan ve İtalya 'ya gittik.29 Nisan da Antalya'ya geri döndük. Maşallah motor hiçbir sıkıntı sorun yaşamadı. Üstelik 2 kişi,2 yan çanta 1 arka çanta o kadar yükle.
    Satharian, cenkito, Tolga Can ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aramıza hoşgeldiniz Gürsel Bey ;
    Max uzun yolda son sürat biraz titreşimli oluyor ama düşük hızda gidince hiç bir sorun teşkil etmiyor. Belli başlı sorunları belli. Onları halledince kaymak gibi motor.
    Sizin ki sağlam bir gezi olmuş. Ben 4.000 km lik gezi düşünüyordum. Çok kararsızdım ama sizden sonra bende yola çıkabilirim artık .
    Maxi farklı ortamlarda görmek güzel olur. Gezilerden fotolarınızı burda paylaşırsanız sevinirim. Kalın sağlıcakla.

gürselco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme 150
    tolga cım ben buraya nasıl resim koyacagım anlayamadım yardımcı olursan sevinirim

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Gürsel abicim hemen yardımcı olayım. Umarım resimlerden anlarsın.
    Öncelikle internette http://www.hizliresim.com/ adresine giriyorsun
    Dosya seç kısmından resimlerin olduğu yere gidip resmi seçiyorsun. Sonra aç diyorsun.
    aç dedikten sonra internet sayfasında yükle diye yazıyı görüceksin onu tıklıyorsun.
    resmi yükledikten sonra sana 3 tane link verecek ortadaki forumlar bbcode seçeceksin. mouse ile üzerine sağ tıkla kopyala de.
    Ondan sonra burda mesaj yazdığın yere yapıştır. her resim için bu işlemi tekrarlayacaksın bu kadar.
    resimlerin hepsini burdaki hızlı cevap kutusuna yapıştırdıktan sonra sağ alt kısımdan cevapla diyeceksin ve resimler burda çıkacak.
    sabırsızlıkla resimleri bekliyorum.

azygos bunu beğendi.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    sevgili arkadaşlar...motorumu satılıuğa en sonunda çıkardım... tertemiz yamaha ybr... tolga abiyede mesaj attım özelden...

valla tolga abi seninde kaçırmanı istemem madem ybr istiyosun..

neyse inşallah bende sattıkdan sonra crossumu alırım hayırlısıyla..

link burda ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-2012-ybr-124156528/detay

ya da : ilan No 124156528

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

bu arada arkadaşlar bu mondial x treme maxi anadolu yakasında satan yokmu yaa....
    mondial mağzalarında bile bu motordan yok... getiririm diyo tamamda...
    bi yakından adam gibi görüp inceleyemedim...yanıyorum ona yanıyorum ...
    neyse ben biraz daha araştırayım.

Motosikleti
    -None-
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada arkadaşlar bu mondial x treme maxi anadolu yakasında satan yokmu yaa....
    Aynı sorun Ankara'da da mevcut. Mondial'in sitesinde yer alan Ankara bayiilerin hepsini gezdik hiçbirinde bulamadık şansımıza serviste kaza yapmış bir X-Treme max'a rastlayıp boyunu posunu heybetini görüp sesini dinledik, içimize fazlasıyla sindi. Satın almaya niyetlenip aklında soru işareti olanın, motoru görür görmez fikri netleşir eminim senin içinde böyle olacak
    Selamlar...
    cenkito ve rain planet bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben bayiye kanuni cross 150 almaya gidip max alıp cıktım. nette görmüştüm ama unutmusum. canlı canlı görünce asık oldum aldım
    rain planet, forzaBJK ve Satharian bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    insan alacağı malı bi önceden görmek istiyo malum..neyse şu motorumu elden çıkarayımda.... ertesi günü hemen mağzaya gideceğim sipraişe inşallah...
    bu arada arkadaşlar titreşim ne seviyede...
    benim kardeşimin kanuni phantom motoru var geçenlerde otobana çıkıp biraz yüksek devir kullandım....tabiri caizse mahvoldum...elim , ayağım, popom, bildiğin lokal anestezi mubarek.. hertarafım uyuştu... hele hele aynalardan arkayı görmek mümkün değildi... neyse daha yeni motor 2500 de sanırım o halide mevcut... benim yamaha ybr bile 2000 km ile 5000 km arası yüksek devirde kullandığımda az az ellerimi uyuşturuyodu...ama şimdi yok tabi...yani mondialdeki ne durumdda acaba... binenler rahatsız oluyormu...yüksek devirde nedir?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    yüksek devir tam gaz kullanımda uzun yolda titresim var bunu söyleyeyim, helede benim gibi modifiye yaptıysan baya rahatsız eder ama gitmemde demiyor makina
    rain planet bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek devir tam gaz kullanımda uzun yolda titresim var bunu söyleyeyim, helede benim gibi modifiye yaptıysan baya rahatsız eder ama gitmemde demiyor makina
    ne diyelim.... denemeğe değer... valla arkadaşımın aprillia pegaso motoru var... onla şileye gitmiştik.. ben onunkine binmiştim.. oda benimkine.... onunkinde bile nasıl titreşim vardı... ama 650 cc gücün verdiği bir durumdu ve o kadar güçlü motor altında insan pek umursamıyor... oda bana "senin motor bisiklet gibin ama ne rahat leen" demişti))...
    titreşim motorun tabiatı belliki.. kısmet diyelim... balansörsüz birsürü kaliteli motor var... bence insan alışır herhalde.
    cenkito ve Satharian bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    tabiki zaman la alısılır ben balansörsüz 250 lik sürdüm onu bile rahat rahat süren var ne diyeyim hayırlı olsun şimdiden max ın
    rain planet bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    sevgili arkadaşlar...motorumu satılıuğa en sonunda çıkardım... tertemiz yamaha ybr... tolga abiyede mesaj attım özelden...

valla tolga abi seninde kaçırmanı istemem madem ybr istiyosun..

neyse inşallah bende sattıkdan sonra crossumu alırım hayırlısıyla..

link burda ;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-tertemiz-2012-ybr-124156528/detay

ya da : ilan No 124156528

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

İstanbul/Kadıköy'de ben çok görüyorum. Mağazada değil ama sokaklarda biraz dolaşsan bulursun.

Motosikleti
    Mondial X-Treme Max
    beyler yaz geldi motor acayip ısınıyor. en ufak durmalarda kapatıyorum bende.
    şu sıralar arka frende sertleşme var. öncesinde kitlendiği olmuştu kendi kendine. zar zor servise götürdüm hidroliği değiştirdi. tekrar olunca garantiden değiştirme talep edelim dedi. bakalım ne olacak. metal genleşmesi var galiba

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    sevgili arkadaşlar...motorumu satılıuğa en sonunda çıkardım... tertemiz yamaha ybr... tolga abiyede mesaj attım özelden....
    Sen haftasonu izmit'e gel istediğin kadar bin test et diyorum. Bende yamaha ybr yi denemiş olurum. daha önce hiç ybr kullanmadım.
    Titreşim her motorda olur. 100 km kesintisiz gittiğim oluyor. Hiç bir uyuşma olmuyor. Bir defa eskişehir yaptım. 200 km o zaman uyuştum işte :D
    Onda da hiç gaz kesmeden 100 km sabit hızla gittik. Bu motorda sevdiğim en güzel özelllik kasislerde, tümseklerde, çukurlarda gaz kesmeye gerek kalmıyor.
    Tüm arkadaşlarım gaz kesip tümsekten tın tın geçerken ben aynı hız kaptırıp gidiyorum
    cenkito bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    x-treme max
    Merhaba arkadaşlar bende max kullanıcısıyım herkese hayırlı kazasız günler dilerim
    Tolga Can, cenkito, Satharian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)