Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    duydugum gelişme yok henüz. en gec fuarda hersey belli olacak gibi
    braingulp ve Blackeagletr bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Motor kac km/h la gidiyor en son.. sitesinde 115 yaziyor max hiz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    115 yapar ama sürekli değil
    sürekli o hızda kullanmak bence cok zorlar.
    maximum 90-100 ideali

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Cenkito,

Hocam ilgiyle bekliyorum.
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duydugum gelişme yok henüz. en gec fuarda hersey belli olacak gibi
    cenkito bunu beğendi.

demirutku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı obk11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kac km/h la gidiyor en son.. sitesinde 115 yaziyor max hiz
    ben ibreye genelde bakmam ama bi ara 120yi görür gibi oldum sanki belki yol eğimlidir biraz ama sabit 90-100de rahat rahat gidiliyo.

bu arada ara ara biraz saçma sorularla geliyorum farkındayım ama yine bi sorum olucak

ortalama 20liralık benzinle ne kadar gidiyosunuz ? bu sanki biraz yakmaya başladı, geçen 40 liralık benzinle tık 198km gittim. acaba bi derdi mi var? (dipnotusu: full şehir içi kullanım)

Motosikleti
    kac bin RPM de vites degistiriyorsun?

Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ibreye genelde bakmam ama bi ara 120yi görür gibi oldum sanki belki yol eğimlidir biraz ama sabit 90-100de rahat rahat gidiliyo.

bu arada ara ara biraz saçma sorularla geliyorum farkındayım ama yine bi sorum olucak

ortalama 20liralık benzinle ne kadar gidiyosunuz ? bu sanki biraz yakmaya başladı, geçen 40 liralık benzinle tık 198km gittim. acaba bi derdi mi var? (dipnotusu: full şehir içi kullanım)
    demirutku bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı demirutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben modifiye hali ile ortalama 3.1/100km yakıyorum
    litre fiyatına göre hesaplayın

Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kac bin RPM de vites degistiriyorsun?
    devir saati olmadıgından kac rpm sorusu yanıtsız kalmaya mahkümdur
    demirutku bunu beğendi.

corpsecorpse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max
    kardeşim istanbulda yakıo trafik cart curt girdimmi. 20 lira benzinle 100 km gidio.duzde olçmütüm ben yazın uzun yolda 15 kuruş fln yakıodu şmdi 20 kuruş yakıo şehiriçinde .ama çok çok ölü gibi kullanırsak belki 20 lirayla bilemedin 120 km gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

http://www.motosport.com.tr/cg-200-250-cc-6-vites-komple-sanziman
    .İnternette şöle bi 6 ileri şanzıman gördüm ne diosunuz motora bişe katarmı xtrememax e uyarmıki.
    demirutku bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben o ölçümü toplamda 850 km
    uzun yol (neredeyse dip gaz:300km )
    arazi ve sehir içi
    olarak ölçmüştüm gecen eylülde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı corpsecorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim istanbulda yakıo trafik cart curt girdimmi. 20 lira benzinle 100 km gidio.duzde olçmütüm ben yazın uzun yolda 15 kuruş fln yakıodu şmdi 20 kuruş yakıo şehiriçinde .ama çok çok ölü gibi kullanırsak belki 20 lirayla bilemedin 120 km gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

http://www.motosport.com.tr/cg-200-250-cc-6-vites-komple-sanziman
    .İnternette şöle bi 6 ileri şanzıman gördüm ne diosunuz motora bişe katarmı xtrememax e uyarmıki.
    evet var uyadabilir ama 5 vitesli sanzıman yerine 6 yı sıgdırmak için dişlileri olması gerektiğinden daha ince yapmıslar

asıl soru uyarmı dan ziyade uysa ne kadar dayanır olmalı
    corpsecorpse bunu beğendi.

Motosikleti
    xtreme max
    mantıklı dediğin yarı ömürlüdür o şanzıman zaten 6 vites gereksiz .
    ben o ölçümü toplamda 850 km
    uzun yol (neredeyse dip gaz:300km )
    arazi ve sehir içi
    olarak ölçmüştüm gecen eylülde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

evet var uyadabilir ama 5 vitesli sanzıman yerine 6 yı sıgdırmak için dişlileri olması gerektiğinden daha ince yapmıslar

asıl soru uyarmı dan ziyade uysa ne kadar dayanır olmalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

motora uyan direk siyah çamurluk bilen varmı .str nin kırmızı çamurluğundan başka.internette acerbisin univarsal cross çamurlugu var 4 delikli oda ama çok pahalı geldi 150 lira fln verilmez .illa str alıp boyuyalımmı yoksa .motoranın fln da uyarmı asya nınki yada .onlarda 4 delikli çünkü

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla bakıpda almak lazım bana o zaman uygun geldiğinden ben str nin kini almıstım

mantıklı dediğin yarı ömürlüdür o şanzıman zaten 6 vites gereksiz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

motora uyan direk siyah çamurluk bilen varmı .str nin kırmızı çamurluğundan başka.internette acerbisin univarsal cross çamurlugu var 4 delikli oda ama çok pahalı geldi 150 lira fln verilmez .illa str alıp boyuyalımmı yoksa .motoranın fln da uyarmı asya nınki yada .onlarda 4 delikli çünkü
    Dört delikli dediğiniz, ön tekerin yani çamurluğun iç kısmından 4 cıvata ile bağlantı ise bizim apaçhi'de aynı tabii aynı vida aralık'larında ise

Çmurluk uzunluğu(alt açıklık bir uçtan diğerine) 75 cm, cıvata aralığı 5.5 cm gibi sağlıklı ölçemedim ancak fark etse tese birkaç mm fark eder.
    corpsecorpse ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max
    bugun mondial xtreme enduro supermoto kullandım mondialin .aleti bizim motosikletten baya kaliteli yapmışlar.motor kısmı olsun silindir kapagından egzoz borusuna kadar paslanmaz çelik falan.ama en güzel kısmı egzoz sesi orjinal egzozu bir ses verio harley gibi patpatpat .gazı bi verdim 1 2 3 vites kafa atıo .egzozun torkunu duydukça zaten motora ara gaz atasın gelio .adam satıyor ama 5000 lira diyo çok yüksek fiyat 4 bin fln olsa alıcam ama 5000 bin verceme 2 bin da verir klx alırım .ama ondan inip bzm motora binincede ses çok kötü geldi.torkdaki azalmada bnm motordan soğuttu valla beni an itibariyle 250cc motora geçme kararı aldım harcamaları azaltıp para biriktirmeye başladım an itibariyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört delikli dediğiniz, ön tekerin yani çamurluğun iç kısmından 4 cıvata ile bağlantı ise bizim apaçhi'de aynı tabii aynı vida aralık'larında ise

Çmurluk uzunluğu(alt açıklık bir uçtan diğerine) 75 cm, cıvata aralığı 5.5 cm gibi sağlıklı ölçemedim ancak fark etse tese birkaç mm fark eder.
    çok sağol ölçüler için bnde bnmkinin ölçülerini ölçüp kıyaslıyayım ozaman .teşekkürler
    braingulp ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    250 cc test ettin sanirim, 250cc supermotonun sifir varmi piyasada, mondial getiriyormu? Bir ara getirmislerdi, sonra hic ses cikmadi o motordan.
    bugun mondial xtreme enduro supermoto kullandım mondialin .aleti bizim motosikletten baya kaliteli yapmışlar.motor kısmı olsun silindir kapagından egzoz borusuna kadar paslanmaz çelik falan.ama en güzel kısmı egzoz sesi orjinal egzozu bir ses verio harley gibi patpatpat .gazı bi verdim 1 2 3 vites kafa atıo .egzozun torkunu duydukça zaten motora ara gaz atasın gelio .adam satıyor ama 5000 lira diyo çok yüksek fiyat 4 bin fln olsa alıcam ama 5000 bin verceme 2 bin da verir klx alırım .ama ondan inip bzm motora binincede ses çok kötü geldi.torkdaki azalmada bnm motordan soğuttu valla beni an itibariyle 250cc motora geçme kararı aldım harcamaları azaltıp para biriktirmeye başladım an itibariyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

çok sağol ölçüler için bnde bnmkinin ölçülerini ölçüp kıyaslıyayım ozaman .teşekkürler
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    250 ler tr de tutmadı, bir ara geldi sonra yok oldu.

ben motorumdan sogumamak için 250cc mondi super motoya binme fırsatım varken kullanmamıstım

braingulp, corpsecorpse ve demirutku bunu beğendiler.

Motosikleti
    dogru bi mantik, bunu soylemek te durustluk. Cenkito adam sin.
    250 ler tr de tutmadı, bir ara geldi sonra yok oldu.

ben motorumdan sogumamak için 250cc mondi super motoya binme fırsatım varken kullanmamıstım

http://imageshack.com/a/img853/3770/9xf3.jpg
    cenkito ve corpsecorpse bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadasım mehmet in motoru idi yazın fethiye de görüştük bende o sırada

babamın honda ps 150i si vardı

o kadar dedi bak bin diye ama yok max dan sogurum diye sürmedim sadece

üstünde hatıra olsun diye resim cekildim
    braingulp ve corpsecorpse bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max
    aynen 250 lik .cenkitonun resimdeki motorun aynı .size şöle diyim .görürseniz gaz pedalınla aragaz bile vermeyin sesiyle tahrik ediyo çok basınçlı bi sesi var.binin derlerse binmeyin gerçekten sonra xtreme max den soğursunuz .ve gidişi bizim motora göre çok üstün. ben honda crf de aynı hazzı alamadım. 250 mondiel gibi sesi yok ve gidişide nerdeyse aynı gibi geldi adamlar yapmış ve kalite olarak japon kalitesi nerdeyse.motor sistemi olarak karburatörlü eski sistem 16ps ama sesi görüntüsü ve kalitesi çok üstün .ben çok begendim ama fiyat yuksek oldundan alamıorum.bide piyasadan düştü için parça sıkıntısı olurcaktır.mondielde yapınca yapıyor doğal olarak fiyat artıyokaliteli üründe bizim halka çin olacak ama japon yürekli olacak
    braingulp bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ağalar bir sorum olucak özellikle bu piston silindir değiştiren arkadaşlara :D tam olarak motorda neler değişti performans top speed nasıl yazabilirmisiniz ona göre bende en sonunda üstten egzantirikli olan skyteami modifiye edicem

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben
    krank, silindir-piston , silindir kapagı değiştim.
    sonradan da keyfi olarak karburatör
    bu tarz değişimlerle klasik cg motorlar en fazla 270cc oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)