Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Tolga abi 7 oldu kişiler. Bende de var aynısından Bu aralar heryerde çevirme var o yüzden bisikletle gidiyorum heryere. Hem göbek de erir belki Yarın resmi olark ehliyet kursuna yazılmış sayılıyorum
    Tolga Can bunu beğendi.
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial X-Treme Max
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sudi arabistan sıcaklarını mı bekliyorsunuz. Daha ne kadar sıcak olacak
    Utanın biz karda sürüyoruz

Biz 6 arkadaş bu dizlikten kullanıyoruz . Tavsiye ederim.
    Daha da ucuzunu bir yerde bulursan al derim.
    http://www.feyizoglu.com/Prohel-Mafs...k_46484.html#0
    tele tabi motorcusuyuz biz. dizliklerde mafsallı olup olmaması çok değişiklik gösteriyor mu kullanımda
    In Rome, behave like Romans !

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bende hem mafsallı hem mafsalsız dizlik var. Mafsalsız olan rüzgar konusunda süper ama kullanımı rahat değil. Mafsallı ise biraz rüzgar alır ama kullanımı çok daha rahattır.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Mondial X-Treme Max
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hem mafsallı hem mafsalsız dizlik var. Mafsalsız olan rüzgar konusunda süper ama kullanımı rahat değil. Mafsallı ise biraz rüzgar alır ama kullanımı çok daha rahattır.
    rüzgar önemli uzun vadede. sürtünmeden dolayı karıncalanma oluyor mafsalsız alırım galiba
    Tolga Can bunu beğendi.
    In Rome, behave like Romans !

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bence ikisini de dene öyle al. En iyi öyle karar verirsiniz
    M. Kemal ATATÜRK

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Tolga abi 7 oldu kişiler. Bende de var aynısından Bu aralar heryerde çevirme var o yüzden bisikletle gidiyorum heryere. Hem göbek de erir belki Yarın resmi olark ehliyet kursuna yazılmış sayılıyorum
    Bisiklette iyidir. Spor yap biraz, motorun tork gücü artar spor yaptığın için

Alıntı ahmetsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tele tabi motorcusuyuz biz. dizliklerde mafsallı olup olmaması çok değişiklik gösteriyor mu kullanımda
    Bendeki 2 parçaöyle olması daha iyi, dize göre haraket etmesi önemli bence, rüzgar olayı çok soğuk havalarda önemli olur. Artık bu mevsimde etki yapmaz.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar gidon yükseltme aparatı yaptırıyorum 1.5 parmak yukarı ve 1.5 parmak ileri olacak şekilde p.tesi elimde olur büyük ihtimalle
    malzemeyi demirden yaptırıyorum hem ucuz hemde sağlam olur kanatindeyim

bunun gibi birşey olacak köşeleri birazdaha yuvarlatılmış hali
    1 numaralı parçalar hem yukarı hemde ileri uzatıyor
    2 numaralı parçada sadece yukarı uzatıyor

burdaki de benim montajımın tam tersine koymuş

drumstar, Tolga Can ve cenkito bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizim firmada arkadaşlara yaptık. çok güzel oluyor. iyi iş görüyor. Motoran 250, Suzuki DL 650, Husbergfe450, Veradora için yapıldı. Tenere 1200 ve Honda NC700x de yapılacak. Ben gerek duymuyorum.
    Bugün çok yüzsüzlük yaptım. Önüme gelen motora bindim. Dragstar 1100 ise en kötü olanı idi. Onu küçük düşmeme adına fotolamadım. Gerçi motor denmez. Bildiğin Helikopter

NC 700 : ABS nin Kıymetini süratli giderken NC 700 durmasından anladım. Bense kayarak 4-5 mt ilerde durdum.
    Ghost 350 : Bende chopper aşkı başlattı. Kendime yakıştırdım ama şehiriçi beni çok zorlar kanatindeyim.
    Husberg fe 450 : Deli makina, benzin istasyonu sahibi iseniz kesinlikle tavsiye ederim.
    str250 : Güzel makina, iyi kaptırıyor, arka balata olmadığından detaylı olarak kullanamadım. Fazla abanamadım
    STR250 hariç diğerlerini kullanmadım. Parasını ödeyecek durumum olmadığından kimseyi zorda bırakmak istemem. ilerde nasip olursa test ederiz.
    kalın sağlıcakla
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Maşallah güzel motorlarmış. Biz de arkadaşlarla doğumgünü kutladık, nasıl bi şanssa 4 arkadaş aynı günde doğmuşuz Gece bir gibi altınkumda yani şehrin kalbinde yolun ortasındaki yuvarlağın dibindeki ağacın altına (!) hacetimizi yaparak sonlandırdık. Ve motorumun ruhsatı şu an bir kız arkadaşımın çantasında aydına doğru gitmekte
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Chopper hoşuma gitmedi dersem yalan olur. Sevmem ama şeytan hadi hadi dedi yani...!!!
    Drumstar@ finali umarım 4 arkadaş yapmışsınızdır. Yanınızda kızlar yoktu değil mi
    Doğum günün kutlu olsun. Nice senelere, Her şey gönlünce olsun kardeşim.
    Ruhsat niye kızda, motoru ona mı sattın yoksa

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Teşekkür ederim Onlar köşede bankta oturuyodu ama karanlıktı bi nevi görmemişlerdir yani oynarken ceketin cebinden düşmesin diye çantasına koymuştum ama onda kalmış
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kargo ile geri postalar. Birde motoru benim üstüme yapacaksın diyor mu

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yok onu demesi zor Şimdilik sadece gezdir diyor sürekli Şu kız millleti motora bizlerden daha meraklı aslında
    M. Kemal ATATÜRK

kürşat ışık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba..
    ben yaklaşık 2 senedir motor kullanıcısıyım...mondial 150 zc ile başladım ve şimdi Regal Raptor 150 var..
    geçen hafta arkadaşa motor bakarken restgele X treme 'i gördüm ve çok hoşuma gitti..
    Chooper'ı almadan önce Cross'la arasında çok kalmıştım, fakat artık Cross'a geçmenin zamanı geldi galiba..
    motor inanılmaz hoşuma gitti, üzerine falan oturdum 1 saat inceledim( hiç de bişeyini bilmiyorum , sadece yanından ayrılamadım).
    sadece sesini duyamadım motorun , sıfırmış aküsü falan takılı değildi..
    Tolga arkadaşımızla tanışma imkanım olur inşalah tecrübelerinden ve tavsiyelerinden yararlanmak için ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Bu arada yazılarınızın çoğunu okudum..Fakat hepsini bitirmek nasip olmadı..çok güzel geziler , fotolar var ..
    motor hakkında da güzel yorumlar benim kararımı haklı çıkarıyor gibi..
    Meğer hayat motorun üzerindeymiş..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yok onu demesi zor Şimdilik sadece gezdir diyor sürekli Şu kız millleti motora bizlerden daha meraklı aslında
    Kız milleti motora değil, verdiği havaya bakıyor. Racing motor olsa bak bakayım iniyor mu hiç, yavru maymun gibi yapışır. Sen nereye o oraya

Alıntı kürşat ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba..
    Merhaba Kürşat ;
    Valla bende ilk görüşte aşık olmuştum. Driftin tipi nasılmış diye sadece bakmaya gitmiştik. Xtreme aldık çıktık.
    Hatta arkadaşımda rks150 vardı. Benim ayak yere değmiyordu. takas ederiz dedi. Bende zaten bunu süremem. 1 hafta sonra takas ederiz dedim.
    Aradan 9 ay geçti. Motor hala bende , O da bana kızdı. gitti motoran 250 aldı , Ama ben ayran gönüllüyüm. Bizim zamanımızda bu kadar çeşit yoktu.
    Daha doğrusu yaşadığımız semtte belli motorlar vardı. her geçen sene yeni yeni modeller çıkıyor. cep telefonu gibi, insan yetişemiyor artık. herkes piyasaya girdi.
    Şu hayatımda her model motora binmek istiyorum. Naked, Chopper, Scooter onlarında sırası gelecek. Doğa seven, balık avlamasını seven, arabanın girip çıkamadığı yerlere zorlanmadan gitmek istiyorsan max derim. Çünkü onu cazip kılan yanı fiyatı, Sıfır 3.500 TL, Bu fiyata alınabilecek sıfır, kasası güzel tek cross motordur. Her güzelde olduğu gibi onda da kusurlar çıkıyor.
    Olmayacak yada yapılamayacak şeyler değil. Her hafta satacam diyorum. Ancak her hafta bir parça almadan da yapamıyorum. Nasıl bir ilişkimiz var bende bilemiyorum.
    Arada bir haftasonları sapancaya göl başına gidiyoruz. Belki orda denk geliriz. yada senin bu tarafa yolun düşerse çayımızı çorbamızı içersin. tanışmış olursun.
    Sen maxi bende chopper denemiş olurum

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    olur tabiki...çok isterim..
    açıkcası bundan önceki motorumda mondial'di , dıştan görünen hangi parçası varsa adi , dayanıksız idi..
    o yüzden, alırsam acaba tamirci ile akraba olurmuyum endişesi içerisindeyim..
    ki adam gibi usta bulmak büyük dert..
    sen ne işle meşgulsun , bi gün gelmeyi isterim, ya da senin yolun düşerse izmit'e vaktin olursa bi çayım çorbam nasip olsun?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu motorun öyle sanayide sürtecek bir durumu yok. Ben hariç herkes söküp takıyor forumda, anahtarı alan usta olmuş
    Şaka bi yana nerdeyse 1 sene olacak, kötü bir şikayetim olmadı. Kullanan arkadaşlardan da görmedik. duymadık.
    Bu fiyata da japan kalitesi beklemek biraz abes kaçar. her motorda olduğu gibi bunda da periyodik kontrolleri yapacaksın. Sen ona oda sana bakacak.
    Çinlilerin tek sorunu ucuz malzeme kullanılması, o yüzden extradan gözün gibi bakacaksın. Bizim buralarda da usta yok. ama mecbur bırakıyoruz. Bu ay yağını kendim değiştireceğim.
    Ben 1. Organize Sanayi Bölgesinde kendini korumaktan aciz güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım. Sabah 8 akşam 8 haftaiçi hergün ordayım. Öğlen gelirsen 3 öğün yemek.
    Öğleden sonra gelirsen çay ve böskövit yersin , Haftasonu hava güzel olursa dolanıyoruz. mesajlaşırız.
    Burdan bana her türlü ulaşabilirsin : https://www.facebook.com/tckulakci?ref=tn_tnmn

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı kürşat ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur tabiki...çok isterim..
    açıkcası bundan önceki motorumda mondial'di , dıştan görünen hangi parçası varsa adi , dayanıksız idi..
    o yüzden, alırsam acaba tamirci ile akraba olurmuyum endişesi içerisindeyim..
    ki adam gibi usta bulmak büyük dert..
    sen ne işle meşgulsun , bi gün gelmeyi isterim, ya da senin yolun düşerse izmit'e vaktin olursa bi çayım çorbam nasip olsun?
    Arkadaşım merhaba
    bu motor bana dayanabildiyse emin ol normal kullanıcısına bir ömür dayanır(bakımını yaptığın sürece tabi).
    arka mavsalı eğildi bende, gittim 53 tl ye boyası dahil zımba gibi yaptırdım
    modifiye sonrası çıkamadığım yer yok denecek kadar az. mondial sağlamlık bakımından en iyi çinlidir tecrübelerime dayanarak söylüyorum bu 3.cü mondialim.
    sağına soluna sesine kulak verip arızasını geciktirmeden giderip bakarsan motoruna seni yolda bırakmaz garantisini veririm(beni bırakmadı çok şükür).

pazar gezimizden bir kaç foto

Tolga Can ve cenkito bunu beğendiler.
    (:

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    periyodik bakımları zamanı gelmeden yaptırıyorum , mekanikten fazla anlamadığım için , yolda bırakmasın diye..
    hafta sonu gezerseniz gelmeyi isterim bende musait olursam...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Güzel bir gün olmuş. O saplanıp kalan talihsiz motor ne markadır öyle ?
    Fotoların arasında burgulu takla atışını göremedim. Fotolarına hasret bırakma bizi. Arada bir tek teker yap bari
    Fotolardan sonra bu pazar evde kaldığıma üzüldüm. Haftasonu gelsinde bir yerlere kaçayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)