Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlara asfalt için ve daha kalın lastik takabilir miyiz ?
    takabilirsin. Orjinal lastikler 110 sen en fazla 130, 140 da sığar ama boşluk kalmaz gibime geliyor

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlere bir sorum olacak ehliyet almama 4-5 ay var. Ehliyet alıncaya kadar bir special cross alıp kullanmak istiyorum. Evim Aydos ormanına yürüyerek 3 dk mesafede bu nedenle gidiş gelişlerde sorun olmaz. Special cross motorlara far sinyal v.b şeyleri taktırıp pilaka ruhsat çıkatmak mümkün mü ? Maliyeti çok mu olur ? Tahmini ne kadar tutar ?
    Special Cross motorların trafiğe çıkışı yok. Special cross dan kastın bütçen ne kadar ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takabilirsin. Orjinal lastikler 110 sen en fazla 130, 140 da sığar ama boşluk kalmaz gibime geliyor

Special Cross motorların trafiğe çıkışı yok. Special cross dan kastın bütçen ne kadar ?
    Apache xz250r 17 hp olanını düşünüyorum videolarını felan izledim hoşuma gitti fiyatı 6000 çoğunlukla arazide kullanacağım ama bakımlara veya başka yerlere araç ile götürme imkanım yok. Motorda elektirik marş-akü var far sinyal v.b şeyleri taktıp ruhsaf pilaka çıkarttırmak istiyorum ama olur mu bilmiyorum

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Apache xz250r 17 hp olanını düşünüyorum videolarını felan izledim hoşuma gitti fiyatı 6000 çoğunlukla arazide kullanacağım ama bakımlara veya başka yerlere araç ile götürme imkanım yok. Motorda elektirik marş-akü var far sinyal v.b şeyleri taktıp ruhsaf pilaka çıkarttırmak istiyorum ama olur mu bilmiyorum
    Özel toplama motor kardeşim, her tarafına lamba takıp ışıl ışıl yapsanda trafikten men motor. Plaka vermiyorlar. Arazi motoru
    Motoru yakından gördüm. Çok hoşuma gitmişti. Yüksek motor. gövdesindeki kurukafalarla tam benlikti ama şehirde kullanamadıktan sonra ne yapacaksın.
    Başka motorları yokla sen
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Özel toplama motor kardeşim, her tarafına lamba takıp ışıl ışıl yapsanda trafikten men motor. Plaka vermiyorlar. Arazi motoru
    Motoru yakından gördüm. Çok hoşuma gitmişti. Yüksek motor. gövdesindeki kurukafalarla tam benlikti ama şehirde kullanamadıktan sonra ne yapacaksın.
    Başka motorları yokla sen
    Yamaha wr125r düşünüyorum ama fiyat 8200 başlangıç için fazla gibi geldi. Yakından inceledim parasını hakeder işçilik var. Birde üstüne oturup motoru dik hale getirince 2 ayağım havada kalıyor boyum (1.78)

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Fotoğraflar için teşekkür ederim Haftasonu biraz ar-ge çalışması yapıcaz abimle.

21" yol lastiği bulabilir miyiz acaba?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Yamaha wr125r düşünüyorum ama fiyat 8200 başlangıç için fazla gibi geldi. Yakından inceledim parasını hakeder işçilik var. Birde üstüne oturup motoru dik hale getirince 2 ayağım havada kalıyor boyum (1.78)
    Bizde 1.70 boy var. ne olacak. Asfaltta ayağımın bir ucu yere değiyor. Birde arazide düşün. wr125 güzel motor denedim. Arkadaşımızda var.
    Sendeki limit belli. 2 . el Mondial'den : X-Treme Enduro baktın mı ? Torkuda iyi, Birde 250 cc mondialci abilere sor. Onlar anlatsın

Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar için teşekkür ederim Haftasonu biraz ar-ge çalışması yapıcaz abimle.
    21" yol lastiği bulabilir miyiz acaba?
    Cem arkadaşımızdan da örnek alabilirsin. Paylaşır mı bilmem ama yine de sor bakalım. Onun proje daha farklı
    Bulunur herhalde, şöle göz atmak isterdim senin için ama mesaim bitti. Abbas yolcu. Herkes Allah'a emanet olsun.
    yarın sabahtan forumun kepenklerini açarım.
    tunctepe bunu beğendi.

Bugün ilkkez motorla giderken ellerimi bıraktım. Oda yetmedi ayağa kalktım ortaya böyle bir görüntü çıktı. ve oda yetmedi sınırları zorlayım dedım. 60- 70 le gidiyordum.(gazı bırakınca hız bı anda düştüğünden) ayaklarımı seleye koyup ayağa kalktım ellerimi yaklasık 3-4 saniye bıraktım ve tamamiyle motorun selesinin üzerinde dik bir şekilde kollarım yana açık ayaktaydım. Muhteşem bir duyguydu. Ön kaldırmayı da denedim. Çok yavaş giderken 1. viteste gazı neredeyse sonunka kadar açtım debriyajı bı anda bıraktım. max. 3 saniye gidebildim. Nerde hata yaptığımı anlamadım. yaklaşık böyle 4-5 dakika denedim ve motor bayaa zorlanmış olcakki ısısını hissettirip ufaktanda bir koku yaptı.
    İlk Resmim Kazasız Günler

Motosikleti
    xtreme max "250"

Cem arkadaşımızdan da örnek alabilirsin. Paylaşır mı bilmem ama yine de sor bakalım. Onun proje daha farklı
    Bulunur herhalde, şöle göz atmak isterdim senin için ama mesaim bitti. Abbas yolcu. Herkes Allah'a emanet olsun.
    yarın sabahtan forumun kepenklerini açarım.
    Sorarım, bir yararı olur umarım internetten araştırdım ama 21" bulamadım, belki bilen vardır diye şeyettiydim

Motora alışana kadar elleri bırakmak ürkütücü gelebilir Ama çok dengeli bir motosikler xtreme max

hll Allah kaza bela vermesin jokercan.. arkadaslar birsey soracam ya ben daha alamadım motorumu ama genel olarakta cok kullanıcı olan burasını biliyorum crossla ilgili birseyler soracagımda.. birincisi ben üniversiteye gidis gelis icin alacagım asfalt yol yani fakat sey aklıma takıldı benim üstüme alacagım aparatlar yani mont bot özellikle KASKI cross tarzı alacagım düz yolda çok abes kacarmı cross kask biraz daha gösterişli tabi bildiginiz gibi benimde cok hosuma gidio ön agız kısmı felan üçgen tarzı birde yani etiket olmuyum diyorum elaleme :D bu cahili biraz bilgilendirirseniz sevinirim :D

KESİNLİKLE CROSS KASK. Hic almadım bilmiyorum. Bende senin gibi sadece okuldan eve kullanıyorum. rahatlığı vs nasıldır bılmem ama cok ayrı bı havası var. Ben önde camı yok diye almamıştım ama çok pişmanım. Tavsiyem kesinlikle camı olsun, extra takılan gözlüklerden alma uğraştırır. Cam icin fazladan 70-80 tl istemişlerdi LS2 kask için.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Hard araziye girmeyeceksen şu ls2nin camlı kros kaskları var. Onlardan almanı öneririm. Bende airoh dome kask var, hergün okula gidip gelirken kullanıyorum. Hava soğuk olduğunda mutlaka buff ya da balaklava kullanman gerekiyo. Yoksa ağzın burnun soğuktan felç olur o derece Bi de gözlüğü tak çıkar ayrı dert, giderken çekeleye çekeleye çıkarıyosun tamam ama gözlüğü takman için mutlaka durman gerek. Yine de seçim senin, bütçene uygun bişey bulursun

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @jokercan, dostum o bahsettiğin gibi gazi tamamen açıp debriyaj'i bırakma işi çok ama çok sakat. Evet, belki çok diklenir senin'de hoşuna gider. Benimde gitmişti. Ama bana teker'i öğreten motor tamircisi arkadaşım yarım debriyaj ile yapmayı öğretiyordu. Sonra bende senin gibi keşfettim ve daha çok kalktığını farkettim ve arkadaşıma bundan bahsettim. Bana " bir bildiğim var ki sana öyle yapmayı hiç söylemedim, tersine dönersin hiçte anlamazsın" dedi. Harbi'den öyle oluyor. Çok dengesiz oluyor . Motor kendi kafasına göre bir kerede dikleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Hem o şekilde kısa gidersin ama yarım debriyaj'da daha kontrollü ve daha uzun gidersin demişti. Gerçi bu max'ta 1.vites aralığı çok kısa. Hava'da çok kalamazsın zaten.ama dediğim gibi sen kendini o şekil'de geliştirme. Sonra alışkanlık oluyor daha'da değiştiremiyorsun motor sürüş tarz ve tekniğini. Ben mesela bıraktım o şekil'de teker denemeyi. Bende ara ara çalışıyorum. Yarım debriyaj'i becermiş değilim tam ama çözeceğim. Tam gazi açıp bırakıp teker yapmamak için kendimi zorlayacagim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Birde motor daha açılmamış. O yüzden böyle şeylerden şimdilik kaçıyorum. Ne olur ne olmaz. Kırmayalım motoru. Ama motorum sanki kendini topluyor. Vites geçişleri debriyaj hassaslıgı sesi soluğu sanki yerine geliyor. Şu an 800 km'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Bu arada lafı geçmişken cross sürüyorsan cross kask takacaksın. Bende de Venom var ama modeli nedir ne değildir bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

Tolga Can bunu beğendi.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar hayırlı Cumalar ola
    dün gece ön dişliyi 18 yaptım biraz uğraştırdı ama olsun iş bittikten sonraki keyfime diyecek yok tabi saat 21:00 de başladım 23:00 gibi bitirdim işimi haa 2 saattemi yaptın diyenler olacak aranızda.
    zincir kısa geliyordu zaten arka teker ön mafsala değmesine 1 parmak vardı bende hem zinciri uzattım 3 bakla kadar hemde dişli montajını yaptım tabi dişli büyük olunca dişli tasına değiyor zincir bende spiralle zincirin değdiği yeri kestim ve montajı bitirdim.

sonuç: çekişte en ufak bir değişiklik olmadı desem yeridir ama hızına etkisi büyük tabi çok yüklenemiyorum motora silindir yeni ve60-70 km civarında daha 200 km yi devirdikten sonra basmaya başlayacam

Arkadaşlar krank değişiminin bu kadar güç katacağını bilseydim motorumu alır almaz yaptırırdım (:
    Tolga Can bunu beğendi.
    (:

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    darısı geride kalanlara yani en yakınında olan bana, parayı denklestirsem bende hemen karteli sökecem hakan , kıskandım valla senin motoru, allah kaza bela vermesin
    maşallah
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Öncelikle çok duygulandığımı açıklamak isterim. Bir anda bütün kullanıcılar foruma dönmüş. Bu mesaj yoğunluğu da nedir böyle, devam devam

Jokercan@ Ali kardeşim show yapayım derken kendini sakatlama Yarım debriyaj ile dene mahalle turu atarsın. Gerçi ben hiç denemedim çokta fazla meraklısı değilim
    Bizim adamımız Fatih Ayaz Teker teker alıp başını gidiyor. Dengeyi kurduktan sonra 10 mt de gidersin 100 mt de sana kalmış.

Acımasız@ Cross motorda cross kaskı daha güzel oluyor. Şehirlerarası kullanmak için uygun kask değil. Aşırı rüzgardan dolayı kafanı sağa sola yatırır.
    Ancak şehiriçinde okuldan eve giderim dersen cross kask al. Hem havalı, hem motora yakışıyor. hemde arazide çok iş görür.

ocalh@ hakan ellerine sağlık. inanıyorum ki çok güzel olmuştur. darısı bizim başımıza

Ben LS2 kask kullanıyorum. Çok memnunum. tavsiye ederim.
    Birazda kızılderili işine çevirdim. Her yerine renkli rekleftör yapıştırdım. Akşamları ışık vurunca kendini belli ediyor.

Bende 3 adet kask var.
    1. cross kaskı : iş-ev-çarşı-arazide kullanıyorum.
    2. racing kaskı : şehirlerarası uzun yolculuklarda kullanıyorum.
    3. açık kaskı ise konu komşuya aşırı yakın yerlerde kullanıyorum.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    ls2 aradığını mx kasklarda ufak oynama yapa bilirim irtibata geçin isterseniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

bu arada wr 125 i bende ilk başlarda düşünmüştüm enjeksiyon ve hp olarak güzel gözüküyordu lakin burdaki cross ortamındaki adamlar iyi ki almamışsın dediler mondiyi görünce arzi için fazla cılız kalıyor orjinal parça pahalı yanlız mondinin xtreme 250 lileride şöyle problem var mondide yaedek parça yok yurt dışından getirtiyor çünki kendi yaptırdıkları bir motor değil ithal ediyorlar
    http://www.youtube.com/watch?v=FfejaAKoeq0
    http://www.youtube.com/watch?v=KF_Hql1mbPA

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=tthsk...eature=related

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=rsYTR...eature=related

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=0cOQb...feature=relmfu

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kasklarda ufak oynama derken neyi kastediyorsun ?
    SM çevrilmiş halini kenan sofuoğlunun pistinde görmüştüm hoşuma gitmişti.
    Arazide ne olur bilemem. bizim arkadaşa aldığımız daha rödaj bitirmeyi bekliyor. Yakın zamanda video ve fotosunu eklerim.

Motosikleti
    yedek parçacıda çalışıyorum ls2 kasklarda fiyat alabilirsiniz benden
    http://milenyummotor.sahibinden.com/

bu linktede cross kasklar var mağzada göremediğiniz ürünler ve parçalar içinde bilgi alabilirsiniz benden

http://milenyummotor.sahibinden.com/...?aff=2155666&b[store_id]=127794&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=24364&c=24364&sGaleri=1&b[page]=2

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hımm. Anladım. Eyvallah teşekkürler.
    Facede Shineray yazısını görünce kız kullanıyor sandım. Aga Allah tan bizim ülkeye bu isimle girmedi. Örnek bizimki max yerine Shineray olsa almazdım.
    Amcamlar zıplayarak iyi yanlıyor. Sizden de böyle performans bekliyoruz.

Motosikleti
    valla yalıçifletteki parkurda hafiften 1 2 metre havaya uçtum tırmanışta pisti bilmedğim için gaza okadar yüklenemiyorum bide düşersem diğer motorlar gibi düşmem hacı arada 10 20 kg far ediyor bide sinyaller plakalık filantakılı idi 3 kuruşluk zevk için 10 kuruşluk patlayasım yok ekipman oalrak motor montu kask dizlik vardı zaten herifler dağda ağzıma sıçtı indikleri yerler beni aşıyor du şuan için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)