Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda motoru gösterdikçe nazar değiyor galiba
    Benim zincir koruma aparatı kırıldı. Ö dişliyi baktım cem gibi pislik toplamış mı diye, benim motor temiz çıktı. Pis cem :D
    Bugün motoru 6.000 bakımına soktur. Voger 10-40 yağ koyduk. Arka teker bilyeleri dağılmış. 2 adet 6302 bilye takıldı. fren pek kullanan biri değilim. O yüzden balataları bitiremedik.
    iyi ki de bitmemiş, bugün ana cadde de giderken veletin biri araba arkasından yola bir atladı. 5 mt kala abandım frene motoru yan çevirdim. yarım mt kala durdum. Yoksa elcik korumaları öpecekti çocuk.
    Valla yüreğim ağzıma geldi. Çocuğa bir şey olacak diye. Halk da beni tuttu şaşırdım. Normalde yavaş gitsene pzvnk derler gerçi zaten yavaş gidiyordum.
    tolga benim girdiğim yere girip cıksaydın da keske ondan sonra ön dişlim temiz deseydin.
    emin ol girdiğim yer öyle böyle yer degildi. basınclı yıkamadan sonra bile oradan o kadar pislik cıkmasından anlaman lazımdı
    BEN PİS DEGELEM
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aslında bugün bende demirden zincir koruma yapmayı düşündüm.
    Ancak motoru bakıma sokacağımdan el yapımı karter korumama alttan delik açtım. yağı daha rahat değiştirmek için.
    Birde benim yeni alien farın üst vidaları eski far kafasından daha yukarda kalıyordu. Sis farlarından L demir yaptım. L demire kılavuzlu delik del.
    5-6 metrik vida, civata derken akşam oldu. yarında biraz gezip tozayım motorla. Ondan sonra ocak-şubat gibi motoru yatırmayı planlıyorum.
    Kardan, yağmurdan, çamurdan değil. Ekonomik krizden dolayı, fazla açıldım. biraz toparlanıp işte fazla mesai yapmam lazım.

Centiko emin ol, benim senden aşağı kalır yanım yok.
    Ancak ben araziden çıkar çıkmaz pisliklere el atıyorum. Gün boyunca motorda pislik kalmasını sevmiyorum.
    Çamur dolarsa suya dalıyorum. Dal takılırsa takla atıyorum. yok bu başka mevzuydu
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

evet fren konusunda bende onay veriyorum frenler iyi gerçekten

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Benim cidden psikolojik tedavi almam lazım. Jant şeridi bulamadım diye tuttum fosfor'lu bant aldım. Üstüne üstlük soğuk hava'da yapıştırmaya çalıştım.hafif çise bile vardı. Görenler güldüler. Akıl eksikliği mi var bunda der gibi baktılar. Bant'i satan adama kızdım. Normal'de hiçte sağlıklı olmaz imiş bu bant. Ama bana söylemedi. Arabalar'da sorun olmuyor dedi. 6 metre bant'a 6 lira verdim. O kızgınlık ile tuttum yapıştırmaya kalktım. Işçilik hiç fena olmadı. Ama bakalım çıkar mi çıkmaz mi bant diye sadece on teker'in sağ tarafına yapıştırdım. Bu jant şeridi'nin bundan farkı ne ? Daha esnek daha şekil alıp daha iyi yapışan birşey galiba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Fosforlu değil, reflektörlü banttır.
    Jantları iyice temizleyip, adam gibi kuruladıktan sonra yapıştırdıysan, çıkcağını hiç sanmıyorum.
    Aynı banttan bizde zamanında kullandık. 3 motosiklete yaptım. Kolay kolayda çıkmadılar.
    Motoru havaya kaldırabilseydin daha rahat olurdu. Teker dönerken daha basit oluyor. yoksa diğer türlü adamın canı sıkılıyor.
    Birde onun yanında şerit düzeltici plastik bir şey var. onla tam hiza alarak yapıştırabiliyorsun. gerçi el ile yolu tutturduktan sonrası hikaye.
    6 mt 6 TL baya da bi ucuzmuş. Bizim aldıklarımız motosikletin iki tekerine yetiyordu. hemde iki teker 17 jant , birde biz 15 TL alıyorduk.
    Bizim aksesuarcılar baya bi adam kazıklıyormuş yawww, keşke şu banttın kutusunun resmini yada markasını yapıştıraydın şuraya

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga, benim aldığım bant aslında jant şeridi ile alakası yok. Tamam belki düz bir yüzeyde iyi sonuç verir ama bakalım biraz su felan değsin ne olur. Dirayetini korursa diğer tarafa'da çekerim . Ama eski motorum'dan jant şeritlerini koparırken sanki onların yapısı daha elastiki ve kıvrım'li bir yok izlemeye daha elverişli idi. Bu bant kalas gibi yüzeyi biraz sert. Yarın kırmızı elektrik bandı'da takacağım jant'a. Bakalım hangisi daha dayanıklı olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Eski motorumda'ki sahibinin yaptığı hakiki jant şeridi'ni çıkarınca jant'da yapışkan parçaları kalıyordu. Bunu çekince cart diye çıkıyor neyse şu çamurluk'u boyadan alıp motoru tamamlayacagim. Iş icabı gündüz 4'e kadar boşum ama tüm zamanımı çalıyor motor. Biraz ara vereceğim. Yürüyerek tur atmak nedir unuttum. Uğraşmak hoşuma gidiyor ama cidden sosyal yaşantı bırakmadı bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    karanlikta her kullandigimda farla ilgili modifiye yapan ve öneren arkadaşlara katiliyorum

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Pazar günü çılgın cross ekip arkadaşlarım ile havanın güzelliğinden yararlanıp poyrazları altını üstüne getirmeye gittim.
    Yağmur nedeniyle her yer çamur içindeydi. Crosscu için cennetin kapıları sonuna kadar açılmıştı. Bize kalan ise kapıcıya yakalanmadan içeri girmek kaldı.
    Çok zevkli ve eğlenceli bir gezi oldu. bazı zamanlarda birbirimizi kaybettik. Egzoz sesini ve korna seslerini takip ettiğimizde başka kayıp crosscular ile karşılaştık. ;)
    Onlarda kendi ekip arkadaşlarını kaybetmiş. Hemen kaynaşıp yola devam ettik. Ancak sapak ve aşırı ağaçlanma yüzünden bulduğumuzu da kaybediyorduk. :rolleyes:
    Kayıplarla değil. kalanlarla yaşanmalı dedikten sonra yine kendimizi çamura verdik. Dolu dolu 4 saatlik bir gezi oldu.
    katılan tüm arkadaşlarıma ve üşenmeden bu konuyu okuyan herkese teşekkür ederim.

drumstar, Mengu16, Serdarom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bunlarda bizim gezilerden

http://www.youtube.com/watch?v=adVNG...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=kJ4ol...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=M8YvB...ature=youtu.be

---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

Tolga Can ve Murat 48/30 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cem düşen kim acaba Çok merak ettim.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga ve cem, fotolar süper bu arada motorunuzu nasıl yıkıyorsunuz. Yada kurulama'yi nasıl yapıyorsunuz. Ne tür malzeme kullanıyorsunuz. Ben tabanca ile yıkadıktan sonra petrol'den aldığım vileda ile kuruluyorum. 5 lira vermiştim bez parçasına ama hakikaten değer. İslatıp suyunu tamamen sıkıp az nemli gibi kullanınca çok iyi sonuç veriyor.ama alt taraflara yağ'dan dolayı süremiyorum.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadasımız halil'di motoru deviren . hızlı indi motoru zapt edemedi heyecan yasadı.
    serdarom sagol. ilk zamanlarda bende motorun boyası cilası ile cok fazla ilgileniyordum kafa yoruyordum fakat artık umursamıyorum. canım cicim ayları geçti bende
    bazen musluk suyu fırca ile yıkıyorum bazende yıkamacı da su tutturuyorum
    kurulama işini doğaya bırakıyorum, kendi kendine kuruyor gariban...
    umarım üşümüyordu kıs günü
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    bugün itibariyle bende xtreme max kullanıcısı oldum. bikaç sorum olacak size. daha önce ramzeyin 200 lük krosu vardı bende. yeni motorumun amartisörleri biraz sert geldi bana. acaba ters amartisör olduğundan mı yoksa kulandıkça esner mi? buna birşey yapılabilir mi? bide vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum biraz. bu sorunu yaşayan başka var mı?
    forzaBJK bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Motorun amortisörleri gerçekten sert. Çünkü aslında supermoto olarak yapılmış bir motosiklet. Arka amortisör zamanla biraz yumuşuyor ancak ön taraf sert. Ben de geçenlerde bikaç metre yükseğe zıpladım, güzel zıplıyo ama inişler sert. Ön amortisörleri bir şekilde yumuşatmak lazım. Arka amortisör de pek yumuşak sayılmaz hayırlı olsun bu arada

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün itibariyle bende xtreme max kullanıcısı oldum. bikaç sorum olacak size. daha önce ramzeyin 200 lük krosu vardı bende. yeni motorumun amartisörleri biraz sert geldi bana. acaba ters amartisör olduğundan mı yoksa kulandıkça esner mi? buna birşey yapılabilir mi? bide vites geçişlerinde sıkıntı yaşıyorum biraz. bu sorunu yaşayan başka var mı?
    aramıza hos geldin hayırlı olsun, evet amortisörler gercekten sert, ama arazide kullandıkca yani atlama zıplama yaptıkca biraz yumuşar merak etme. biz sert kullanımda bazen ön lastik üstü inişler yaptıgımızda ön amortisör o kadar esniyor ki çamurluga çarptıgı anlar bile oluyor. düşük hızlarda yada durunca ara gaz vererek vites degiş yoksa cogu zaman gecmemekde direniyor zaten zamanla ara gaza alısıyorsun, birde motorun rodajı bitince de vites geçişleri biraz daha yumusak hale geliyor.
    Tolga Can bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla ben pazar akşamı oto yıkamacıya gittim. 1 TL ile çalışan otomata yaklaştım.
    Önce kalın çamuru akıttım. 10 dk sürüyor otomat, tabii bi yandan yıkamacılar nasıl küfür ediyor belli değil. Kamyon gelse o kadar çamur çıkmaz.
    Sonra 1 TL daha attım. Yumuşak olan çamuru da akıttım. 3. TL de ise dişlileri, zinciri, aksesuarı ve son dk.da tabancayı arkadaşa verip kendimi yıkadım.
    Evde elbise temizliği çok zor oluyor. Kask, eldiven, Mont, Pantalon, ayakkabı hepsini bir kerede yıkamış oldum. Akşam vakti kurulayasım gelmedi.
    Bende çoğunlukta yıkayıp bırakıyorum. kendi kendine kuruyor. Eskiden bende sarı bezlerden kullanıyordum. ıslaklığı alıyor. Ancak cross yapıp çamurlandıkça önemsemiyorsun.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön çamurluk değişimi

arkadaslar saatte 45-50 km hıza kadar denedim sulu asfaltta sıçratma neredeyse sıfır
    daha ust hızlarda nasıl olur deneyince onuda paylasırım
    Hocam sen soldaki çamurluktan sağdaki çamurluğa mı geçiş yaptın??
    #sürenadam

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    evet, aynen öyle yaptı. STR250 ve Motoran250 nin çamurlukları çok iyi iş görüyor.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sizin ön çamurluk kısa olunca gözüme ilişti şimdi.. Yani acerbis veya çakmalarına daha fazla para vermektense bu parçayı 35 TL ye alabilirim belki.
    Ama çmurluk 35 TL iken bağlantı aparatı nasıl 30 TL oluyor onu anlamadım ??
    http://www.mondialyp.com/parts/main_...parcakatid=495

Şu da aklımdaki çamurluk(daha pahalı olan);

Sizinkinden çok da farklı değil gibi geldi bana??
    #sürenadam

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    teşekkür ediyorum, sağolun.hepimiz kazasız belasız günlerde kullanırız inşallah. arka amartisörler iyi yine de önler kütük gibi. ya da benim öncekiler çok iyiydi. ama olsun bu fiyata bu görünüş süper. motor çok kral duruyor gerçekten.sabırsızlıkla yazı bekliyorum. bir de şunu soracam acerbis elcik korumalığı almayı düşünüyorum. tavsiyeniz var mı? sahibinden nde var bikaç model 75 tl falan önerir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)