Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    sevgili arkadaşlar herkeze selam
    birkaç gündür bütün yazılanları okudum... o kadar müthiş deneyimler yaşamışsınızki, heyecanla okudum ve fotoğraflarınza baktım..gerçekten çok özendim.... ayrı bir karizmanız var şu sitedeki motor forumlarında
    ben yamaha ybr 125 (2012) sahibiyim..ilk motorum .. motora başlarken sürüşü ve rahat olsun az yaksın motoru sürmeyi öğreneyim diye aldım ve çok memnunum...ama içimde hep enduro-corss modellere ilgim var....
    geçen hafta biyerde bi cross gördüm... çok ilgimi çekti bi baktım "mondial x-treme cross" .... allahım dedim nasıl bir motor hemde mondialin....görüntü dehşet....sitede fiyatıda mükemmel
    boyut olarak da büyük bir motora ihtiyacım var... motorumu satıp bunu almayı düşünüyorum ama etrafdan çok eleştiriler var... "yamaha satılırmı ... "sürüşü rahatsız vs falan"..

aslında benim en merak ettiğim şey ise parça kalitesi ve uzun yolda dayanıklılığı... ama bu kadar gezilerinize bakıyorumda helal olsun.. motor ve motora verdiğiniz para , hakından fazlasını vermiş
    diğer çinli modellerin sayfalarına bakıyorumda çok sıkıntı çekenlerde var ama genelde alan memnun bu motorları...
    görüntüsü mükemmel bir motor, aşık oldum açıkcası.....kawasaki, yamahanın crosslarına cidden 7000-8000 tl veremem ...aklım bu motorda ... ybr mi satıp inşallah almayı düşünüyorum...
    siz ustalarada burdan selam ederim..hayırlısı diyelim..
    drumstar, Tolga Can ve forzaBJK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam lastiği bulmuş ama Hollanda'dan gelicek. Markasını söylemedi ama dandik bişey değildir kesin. Karbüratördeki o zor çevrilen vida hava değil ikinci benzin besleme memesinin ayar vidası. Bir nevi pilot meme. Benzini biraz kıstık şimdi çok soğukta bile jikle istemeden ve gaz vermeden çalışıyor. Birden gaza yüklensek de eskisine göre çok iyi oranda devirleniyor. Okullar açıldığı için bundan sonra motoru sadece okula git gel amaçlı kullanabileceğim. Sürücü kursuyla konuştum bugün, sadece a2 için 750 lira fiyat çektiler ve anca ağustosun sonunda alabileceğimi söylediler. şimdi aydın merkezden soruşturuyoruz. Forum bi hareketsiz, bi cansız. Nerelerdesiniz eey dostlar
    Valla ben hep burdayım. diğer kullanıcılar kış diye saklandılar. halbuki xtrem kış yağmur , çamur motoru, bende şu aralar evden bir yere çıkamıyorum. Crosscu arkadaşım kaza geçirdi. Köprücük kemiği kırıldı. Uzun süre binemez.
    kalan 2 kişi de mesai de, diğer vatandaşlarda çok deli hardcore kullanıyor. bu aralar bende yatacağım sanırım. bugün motora bakım yapayım dedim. canım sıkıldı. söktüm ama el atacağım hatası da yok. şunu yapayım diyeceğim eksik yok.
    Arkadaş can sıkıntısına grenajları ve koltuğu söküp tozunu sildim. düşünün o kadar canım sıkıldı ki, motorun hiç gözükmeyen yerindeki tozlarını, çamurlarını sildim.

Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında benim en merak ettiğim şey ise parça kalitesi ve uzun yolda dayanıklılığı...
    Yedek parçası çok da pahalı değil. Hatta başka parçalarda çok rahat oluyor. Örnek orjinal far 100 TL komple, istersen farklı bir far 50 TL ye takabiliyorsun.
    Uzun yol olarak adapazarından eskişehire gittim. hemde dip gaz, 200 km bir kere mola verdik. eskişehirde gezi- git gel 500 km dolandık. hiç bir aksilik yaşamadım.
    Bir çok araziye girdim çıktım. 4 mevsim üstündeyim daha hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Ciddi olarak, her motor gibi ufak tefek sorunlar yapıyor ama bakımını yaparsan sorun olmuyor.
    Benim boyum kısa uzun olsa bu motorla daha fazla şeyler yapardım. daha hardcore ve korkusuzca arazide kullanabilirdim ama pigme boyum ile yemiyor

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

rain planet, drumstar ve cenkito bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Yedek parçası çok da pahalı değil. Hatta başka parçalarda çok rahat oluyor. Örnek orjinal far 100 TL komple, istersen farklı bir far 50 TL ye takabiliyorsun.
    Uzun yol olarak adapazarından eskişehire gittim. hemde dip gaz, 200 km bir kere mola verdik. eskişehirde gezi- git gel 500 km dolandık. hiç bir aksilik yaşamadım.
    Bir çok araziye girdim çıktım. 4 mevsim üstündeyim daha hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Ciddi olarak, her motor gibi ufak tefek sorunlar yapıyor ama bakımını yaparsan sorun olmuyor.
    Benim boyum kısa uzun olsa bu motorla daha fazla şeyler yapardım. daha hardcore ve korkusuzca arazide kullanabilirdim ama pigme boyum ile yemiyor
    teşekkür ederim üstad sonuçta altınızdaki bir cross motor... yani fotolardan nasıl kullandığınızı görüyorum... ona hangi motor dayanırki) demekki mondial kaliteli yapmış..
    hiç unutmuyorum "kanuni cross" alıp da daha ilk gün arazide şaseyi ortadan ikiye yaran okumuştum önceden.. .. sizler extreme takıldığınız halde motorlar dimdik ayakta helal olsun
    cenkito bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Max gerçeten sağlam motor. uzun yolda da sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum. Ama biraz fazla yakar diğer commuterlara göre.

TolgaCan abi senin yaptığını ben de yapmıştım bi ara Sıkıntı insanı ne hallere sokuyo. Bu ara burda havalar da çok kötü :(
    İdare-i maslahatçılar, devrim yapamazlar.
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim üstad sonuçta altınızdaki bir cross motor... yani fotolardan nasıl kullandığınızı görüyorum... ona hangi motor dayanırki) demekki mondial kaliteli yapmış..
    hiç unutmuyorum "kanuni cross" alıp da daha ilk gün arazide şaseyi ortadan ikiye yaran okumuştum önceden.. .. sizler extreme takıldığınız halde motorlar dimdik ayakta helal olsun
    Valla beni fotolar öyle gösteriyor , Benden daha hardcore kullananlar var. Hemide dudak uçuklatacak cinsten. Onların kaptırıp çıktıkları yere ben düz yoldan yardırıp yetişiyorum. :D Naylon crosscu
    Aslında ben de onların peşine giderim ama onların motorları görsen bizim ki gibi cüllop değil. Adam kırılırsa kırılır. Mezara mı götüreceğim diyor. ama ben merkezde de biniyorum. yani hem gezi hem hafif kross işimi görüyor.
    Boyum ve kız gezdirme hevesimden dolayı bende cbf 150 almak istiyorum. Onda 2 ayakta yere tam değiyor ama onunda yağ yakma sorunu çok kötü, kararsızım. satsam mı satmasam mı acaba diyorum. Bu motora kızlar biraz çekiniyor

Max gerçeten sağlam motor. uzun yolda da sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum. Ama biraz fazla yakar diğer commuterlara göre.
    TolgaCan abi senin yaptığını ben de yapmıştım bi ara Sıkıntı insanı ne hallere sokuyo. Bu ara burda havalar da çok kötü :(
    Yok be nerde, commuter cbf 150 ile aramızda 1 krş fark var. yedek hariç : 265 km yaparken cbf : 310 km gidiyor. ama onun tankı 13 lt bunu da göz önünde bulundurmak lazım.
    En ufak çamurda kayan bir motor. hiç bir şekilde tutunması yok. arazide basit yerlerde bile drift yapıyor. Benim için çok ama çok basit yerde duramıyor bile, ama düz yolda tokatlıyor
    Valla burda da havalar yağışlı, önümüzdeki haftasonu hava güzel olursa, bursaya gitmeyi düşünüyorum. bakalım nasıl memleketmiş. hazır enduro lastikde var. kaptırıp gideyim asfaltta
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Cbf 150 zaten 50 sene öncesinin motoru :D Yakıtı gözardı edilirse alınır aslında :D Canavar gibi motor. Emrah arıkan vardı forumda. Cbf'le istanbuldan kalkıp didime gelmişti tek seferde :D Benim motoru birine iyi fiyata kakalarsam cbr125 almak istiyorum ben de
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Cbf 150 zaten 50 sene öncesinin motoru :D Yakıtı gözardı edilirse alınır aslında :D Canavar gibi motor. Emrah arıkan vardı forumda. Cbf'le istanbuldan kalkıp didime gelmişti tek seferde :D Benim motoru birine iyi fiyata kakalarsam cbr125 almak istiyorum ben de
    Kakalarım ne demek len sankim çok kötü motormuş gibi, Bak şimdi benim bir hayalim vardı. sayısaldan parayı bir bulabilseydim. 80 günde 80 şehiri Max ile gezip rekor kıracaktım. Ama bir türlü nasip olmuyor. İnşallah bir gün olacak
    Bende cbr 125 - 2010 modelini çok seviyorum. kırmzı-mavi-byaz olan, km de 10-11 krş falan yakıyor. hızlıda meret ama bisiklet gibi çok cılız. Bizim devenin yanında sıpa gibi kalıyor.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Yea şimdi az buz paraya da sattırmaz babam Ben yeni kasasını çok seviyorum. Bikaç arkadaşımda vardı gerçekten hızlı meret 250 de güzel ama 250nin hakkını verememiş
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i

ben bu modelinin kafa yapısını daha çok seviyorum. diğeri çok iğrenç bir şey

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bu kasayı da çok seviyorum ama biraz(!) yapılı olduğum için altımda çok küçük kalıyor Bence yeni kasasından daha iyi hızlanıyor bu kasa. Okuldan arkadaşımın daha nerdeyse yepyeni motorunun heryerini sökmüştük meraktan farlara ve stoplara toplam 70-80 tane delik açıp led takmıştık

M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Keşke o 70-80 deliğin bitmiş hali ile poz verseydin çok güzel olurdu.
    Ben biraz pigme olduğum için cbr125 tam benlik kızlarında hoşuna gider. Ancak cbf150 de tam gezi motoru 3 çantayı doldur. Çadırını, sandalyeni al , gazla git.
    Bilemiyorum. çok kararsızım.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Aynı kararsızlığı ben de yaşadım. Ben cbf taraftarıdım sonra abim "höyt ulen didim gibi tatil beldesinde kurye motoruyla nası şekil yapcan sen" diyince cbr125'e kaydım, ona da babam "7 bin liraya sana araba alırım" diyince gidip maxi aldık Ama bana sorarsanız cbr125 daha iyi
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kurye motoru da 3 çanta takabiliyorsun. kullanıma bağlı olarak 12-16 krş arası yakımı var. parçası çok bol ve ucuz. titreşim 0 , hız iyi,
    dediğin gibi cbr 125 de havalı ama işte kampa falan uygun değil. bizim grup genelde haftasonları kamp attığı için sırt çantası ile gidecek halimde yok bilemedim valla.
    her gün 2-3 saat cbr125 ile cbf150 ilanlarına bakıp bakıp duruyorum. Belki aklımı çelecek kadar ucuz, yüksek modelli, düşük km de bir ilan çıkar diye. ama yok. Max ile yollara devam

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Sizin olay daha çok kamp üstüneyse maxi vermeye hiç gerek yok bence cbr size pek iyi gitmez sanırım, dağa bayıra kampa gelmez, çanta desen depo üstüne anca takılır Ama uygun fırsat denk gelirse neden olmasın ki Biri çıkıp dese ki bana: senin motoru ver, azcık da para ver al benim cbr125'i diye hayır demem yani
    M. Kemal ATATÜRK

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Birkaç sorum olacak extreme max ile ilgili ... Üzerinde verilen lastiklerle asfaltta gidilir mi? Ve son hızı ne kadar 90 yapabiliyormu?
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Asfaltta gidilir ama yağmurda dikkatli olmak gerek. son hız ibrede 115. Her koşulda hem de
    M. Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sizin olay daha çok kamp üstüneyse maxi vermeye hiç gerek yok bence cbr size pek iyi gitmez sanırım, dağa bayıra kampa gelmez, çanta desen depo üstüne anca takılır Ama uygun fırsat denk gelirse neden olmasın ki Biri çıkıp dese ki bana: senin motoru ver, azcık da para ver al benim cbr125'i diye hayır demem yani
    Ben ayaklar yere tam bassın derdindeyim. Biraz daha rahat edeyim. Daha az yakıt daha çok km peşindeyim. CBF150 kız atmak da kolay, maxi aldığımdan beri 1 anam 2 de kız bindi.
    Hey gidi günler hey GT250R varken mahallede, apartmanda gezdirmediğim kız yoktu. Bıraktığım yerde kızlar binip hatıra fotoğrafı alabilir miyiz diyorlardı. Offf offf

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç sorum olacak extreme max ile ilgili ... Üzerinde verilen lastiklerle asfaltta gidilir mi? Ve son hızı ne kadar 90 yapabiliyormu?
    Yağmurlu havada dişli lastikle daha kötü, bu üstündeki enduro lastikle yağışlı havada daha güvenli sürerim. Gerçi cadde lastiği alırsanız. daha da güvenli olur diyorum
    evet kardeşim gidilir. Şuan ben üstündeki orjinal lastiği ile hem araziye çıkıyorum. Hemde asfaltta yardırıyorum. rodajı sağlam yaparsan bende son hız 120km dir.
    Ama navigasyona göre de 110 km dir.
    drumstar ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Burda da durumlar vahim,koca koca 100 kiloluk adamlar biniyolar arkama, frene basmaya korkuyorum Senin motorla cbfyi takas etmek isteyen olur diye tahmin ediyorum ben
    M. Kemal ATATÜRK

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    ooo son hız tatmin edici ben 90 civarında bekliyordum ,110 hayli hayli yeter zaten, fakat neden sahibinden.com da 2. el olarak 10 tane anca var , yani çok satan bir motor değil anladığım kadarıyla, Sizce fiyatına değermi ?
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Çok tutulan bir motor ama alan kişi satmak istemediğinden pek yok internette. Parasını fazlaca hakeden bir motor. Eksiği gediği yok, önceki sayfalara bakarsan anlarsın zaten.
    M. Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)